Şimdi Ara

Doktor olan veya tanıdığı olan varmı Cİddi Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
18.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Lütfen konuyu kirletmeyin konu ciddi
    Bir sağlık forumunada yazdım aynen alıntı.
    İyi günler arkadaşlar.Ben İstanbuldan yazıyorum.Annem 55 yaşında.Yaklaşık 3-4 senedir ayaklarında çatlamalar oluyor.Geçenlerde doktara gittik polikinliğe doktor şikayetini sordu annemde elini ve ayaklarının ikisinide gösterdi çatlaklar oluyor topuklardımda ve ayak parmak aralarında yarılmalar oluyor bunlar herzaman kanıyor kısa yürüyüşlerde bile ayaklarım şişiyor,kaşınıyor hatta bu kaşıntılar gece uykudan uyandırıyor ayakta bile duramıyorum böyle olunca dedi bunun üzerine doktor egzema dedi ve Momesalic ve Ürederm adlı iki krem verdi.Bunların yanına kaşıntı için bir krem ve galiba uyku içinde bir hap verdi.İlaçları düzenli olarak kendi ellerimle kullandırdım 10 gün içinde sonuç verdi fakat ilaçlar bitince 3-4 gün içinde ayakalrında gene yarılmalar kızarıklıklar başladı.Ve ilaçlar düzenli kullanılırsa 2 haftada bitiyor.İlaçları yeniden yazdırmaya sağlık ocağına gittik ama doktor ayaklarını görünce Ürederm yazmadı.Momesalic kremi yazdı birtek.Fakat bu ilaçlarda ilk günkü kadar etkili olmadı.Sonra Köye gittiğinde ayakları artık çok kötü olmuş hiç yürüyememiş ve sanki bıçakla kesilmiş gibi kanıyormuş elindeki kızarıklık ve yazılrmalar olunca iç hastalıklarına gitmiş doktorda senin benllik işin yok demiş ve tekrar cildiyeye göndermiş.Hastalığın ilk başladığı yıllarda yani 2-3 sene önce eczane sağlık ocağı gitti fakat onlarda egzama dedi ve iki adet krem verip yolladılar kremler ilk başlarda işe yaradı fakat onlarda sonradan işe bir fayda etmediler.Şimdi bu halde ve hergün ağlıyor acıdan.Yaraları hjergün kanıyor.Artık nedense bilmiyorum 2-3 haftada bir ayakları düzeliyor normak oluyor yarıklar falan kayboluyor fakat 1 hafta sonra yine şişme ve kızarıklarla yukarıdaki şikayetler oluyor.Not:Yaz kış fark etmiyor hastalıkta.
    Şuan durum bu acaba bu konumda ne yapmalıyız.Nerelere başvurmalı neler yapmalıyız evde yapabileceğimiz bir şey var mı?Yada yukarıdaki ilaçlardan daha etkili bir ilaç varmı?
    Aşağıda Resimler var.Bu resimler biraz iyi hali.Normalle bundan daha kötü olduğu günler oluyor.Özellikle elinde pek fazla bişey belli olmuyor ama elide çok kötü yani avuç içi çok kötü oluyor.
    http://img810.imageshack.us/i/31102010004o.jpg/
    http://img707.imageshack.us/i/31102010005.jpg

• Hocam bol şifalar diliyorum tanıdık doktor olsa hemen arar sorardım fakat ne yazıkki yok
  • saol gelen arkadaşlar konuyu uplarlarsa iyi olur
  • Madura olabilir. Ama benim gördüğüm çok daha ağırdı
  • sedef bu
  • up edin arkadaşlar
  • yardım lütfen
  • up edelim bari
  • Belki saçma olabilir ama kanal d'de doktorlarla ilgili bi program var, orayı arayıp sorsanız? Bazen yardımcı oluyorlar.
  • uzman bir doktor bakmalı.ama öncekilerden tam şifa bulamadığına göre tahlil vs. iyice araştırması lazım.
    sonuç alamazsan, direk sağlık bakanına açıklayıcı bir şekilde netten yaz.
  • Egzama bildiğim kadarıyla kaşıntı yapmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 46

Egzama bildiğim kadarıyla kaşıntı yapmıyor

Kaşıntı yapan türleri var.
  • Egzama çok fena kaşıntı yapar. Bende vardı bir ara. Ayrıca bu egzamaya pek benzemiyor.

Çok geçmiş olsun.
  • Benim bildiğim egzama kaşıntı yapar ve yaranın yüzeyi pütürlüdür. Eniştemin elinde ve ayağında var, kabuk kabuk soyuluyor. Bana kalırsa kişinin ayağındaki egzama değil, farklı btür türü olması muhtemel fakat egzama gibi gelmedi bana. Çok enteresan bir yara, kırmızı ve büyükçe. Acil şifalar diliyorum.
  • Üniversite hastanelerine başvursun işlerini gayet iyi yapıyorlar
  • Allah acil şifalar versin kardeşim
  • egzamadan pek anlamam ama resimler ciddi bir hastalık oldugunu acıklamaya yetiyor bencede üniversite hastanelerinden birinde konuyla ilgili bir hoca(prof.) ayarlayabilirseniz muayene olursanız daha tutarlı bir teşhis konulabilir.bende en acilinden şifalar diliyorum...
  • Öncelikle acil şifalar dilerim..
    Kremler işe yarıyor lakin kalıcı tedavi etmiyor demişsiniz.
    O zaman sorun ayakta değildir, ayaktaki rahatsızlık gerçek sorunun belirtisidir bence.
    Bu tür hastalıklar genelde karaciğer rahatsızlıklarından kaynaklanıyor diye biliyorum

Geçmiş olsun tekrar..
  • up
  • Zeytinburnu Surp Pırgiç Ermeni hastanesinde cldiye bölümüne gösterin, Bu konuda en ünlü uzmanlardan Kolsuz Agop'un öğrencisi Serkis Bey bakıyor şu an sanıyorum. Türkiye çapında nam salmış bir doktordur...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.