Şimdi Ara

Doğrunun parabole uzaklığı ile parabolün doğruya uzaklığı arasındaki fark nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bi fark yok iki formulden de aynisi gelir. Direkt noktanin noktaya uzaklığı da yapabilirsin. Tam anlayamadim neyi sorduğunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O ikisi arasında bir fark yok ama sizin dediğiniz galiba doğrunun parabole en yakın noktası ile parabolün doğruya en yakın noktası.

• böyle başlıklara hiç çalışmadım, hatta bilmiyorum. Türevini alıp doğrunun eğimine eşitliyorum ben :D

• unnecessary tension kullanıcısına yanıt

Hocam aynen doğru qnlamışsınız kağıt üzerinde göstererek qnlatırmsnz anlamadım

• Doğrunun parabole uzaklığı doğrunun parabole uzaklığı ile ilgili parabolün doğruya uzaklığında ise parabol doğruya uzak oluyor.
    Kaynak: Matematiğin kahkaha patlatan yüzü

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdi.ç -- 23 Şubat 2021; 7:59:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmayın yeni görüyorum.En kısa zamanda bir çözüm atmaya çalışacağım.

• Doğrunun parabole uzaklığı ile parabolün doğruya uzaklığı arasındaki fark nedir?

Umarım bir hatam yoktur , denklemleri rastgele yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unnecessary tension -- 27 Şubat 2021; 15:47:46 >
  • Parabolün doğruya en yakın uzaklığı vardı bir de hocam

• unnecessary tension kullanıcısına yanıt

ikisi farklı şeylerdi

• Ben sadece karıştırılan kısmı atmıştım.Parabolun doğruya olan uzaklığında bir şey yok ki.Aynı gösterdiğim adımları uygularsanız o da çıkar.Ama isterseniz müsait olunca onu da atarım sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unnecessary tension -- 27 Şubat 2021; 18:38:40 >
  • ikisi farklı şeyler , çizerek görmeniz mümkün behzat hocamız iyi anlatıyor
  • anlatırsanız iyi olur hocam

• Parabol teğetinin eğiminin doğrunun eğimine eşit olduğu noktada,
    |(ax+by+c)|/√(a²+b²) denklemi de kullanılabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.