Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (800. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isobay

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı kombi kullanan varmı aranızda. Bu kombi nasıldır tavsiye edermisiniz.

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

airfel kombiler 2 ye ayrılır
    türkiyede sanko holding in ürettiği airfel kombiler
    bir de italya malı olup polonya da üretilen riello kombiler
    bu kombiler airfel-riello olarak satılır

airfel digifel premix,türkiye üretimi premix yoğuşmalı kombidir

3 tam modülasyon yapar.oda sıcaklığından yararlanmak için siemens qaa73 modülasyonlu digital oda termostadını almanız gerekir

aynı termostad airfelin ürün gamında yer alır

http://ogdem.com.tr/katalog/oda.pdf

Sonuç olarak nasıldır yani. Başımız ağrırmı. Bayi teyze oğlu olduğu için airfel de ısrar ediyor.

bu kombilerde riello teknolojisi var
    ne güzel teyze oğlu bayi
    size gerekli açıklamaları yapar sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: kortizol

Hermatik kombi almaya karar verdik ev dubleks(104 m²). Servis açısından sorun çıkartmayan, yedek parçası kolay bulunan ve parçaları pahalı olmayan, doğalgaz harcamalarında tasarruf sağlayan, sessiz çalışan önereceğiniz kombi nelerdir ?

verdiğiniz bilgiler çok yetersiz
    hangi şehirdesiniz il hatta ilçe de önemli oluyor bazen(servis açısından)
    bütçeniz ne kadar
    900lira ya da kombi var
    4000liraya da var
    ev net kaç m2?
    evde yalıtım var mı?
    evde petekler hazır mı
    hazırsa toplam petek boyu ne kadar
    normal kombi mi istiyorsunuz
    yoğuşmalı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergen_baba

Merhaba Arkadaşlar,
    Çalışan bir aile olduğumuz için ve evde gündüz saatlerinde kimse bulunmadığından dolayı forumdaki bilgilere istinaden oda termostatı taktırmayı düşünüyorum.Kombim Baymak Dolcevita, kablosuz olan hangi termostatı önerirsiniz?
    Teşekkürler.

Kablolu taktırın. Diğer bluetooth cihazlarla karışıklık yaşamaz. Hem çok daha ucuzdur. Sonuçta kablosuz cihazların bağlantısını yaptırmak için de usta gerekir. Kablolu olanını, kombiye komşu yan odaya yada ilk koridora tek delikle, yerden 1,5 m. yükseğe monte ettirin.
    General HT 300 kablolu (004) modelinde, günü altıya bölerek 2 ayrı ısıya ayarlama imkanı vardır. +- 0,5 derece farkla iç ısıyı kontrol eder. Fiyatı 90 TL gibi uygun rakamdır.
    Aynı modelin kablosuzu(005) ise 250 TL dir.
    http://www.arkommarket.com/eticaret/index.php?sayfa=29&act=ul&listurun=24&subcat=53&sublastcat=51&catname=GENERAL

• Selam Arkadaşlar ,

Ben 2 yıl önce DD sargon Premix PI kombi bağlattım..Gerçekten fatura ve sıcak su perfonmansı beni hiç üzmedi..
    Ancak şimdi kiracıya bir kombi takacam , ve ben 2 yıldır bu kombinin çalışma prensibinden rahatsızım.Kombi modülasyona başlarken sanki ateşleme anında patlama yapıyor ve cok gürültülü çalışıyor.

Bende hazır kombiyi değiştiriken ECA gibi başka markaya yönelsem mi yoksa Nitromix de devam etsemmi diye düşünüyorom.

BU YÜZDEN TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM...
    BU ARADA EXACONTROL7 KABLASUZ TERMOSTATIM VAR ONA UYUMLU KOMBİ ARIYORUM...
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı kombi kullanan varmı aranızda. Bu kombi nasıldır tavsiye edermisiniz.

airfel kombiler 2 ye ayrılır
    türkiyede sanko holding in ürettiği airfel kombiler
    bir de italya malı olup polonya da üretilen riello kombiler
    bu kombiler airfel-riello olarak satılır

airfel digifel premix,türkiye üretimi premix yoğuşmalı kombidir

3 tam modülasyon yapar.oda sıcaklığından yararlanmak için siemens qaa73 modülasyonlu digital oda termostadını almanız gerekir

aynı termostad airfelin ürün gamında yer alır

http://ogdem.com.tr/katalog/oda.pdf

Sonuç olarak nasıldır yani. Başımız ağrırmı. Bayi teyze oğlu olduğu için airfel de ısrar ediyor.

Problem yaşamazsınız*. disintegration, güzel bir noktaya temas etmiş; teyze oğlunuz Siemens QAA73 modülasyonlu oda termostatını da bağlasın. Modülasyonlu oda termostatı; kombi azami ısısı yüksek belirlense de, ev iç ısısını istenilene getirmek için gerekmedikçe en üst ısıya çıkarmaz. Böylece yüksek tasarruf sağlanır. Örneğin Siemens RDE 10.1 modülasyosuz oda termostatı (ki çok iyi modeldir) bağlayıp, kombi azami ısısını 60 dereceye ayarlarsanız, iç ısıyı isteniilene getirene kadar kombiyi 60 dereceye kadar yakar-kapatır. 55 derecenin üzerinde yanmalarda ise yoğuşmalıdan beklenen tasarruf sağlanamaz.
    * Sonradan not: tabi kombi+modülasyonlu oda termostatı fiyatı 2.000 TL yi geçerse, Bosch Classic Condense 22 kW(1.810 TL) +Bosch FR 10 (125 TL) fiyatını da geçiyor demektir. Bu miktarlarda alternatif çoğalır. Ariston Clas Premium, Genus Premium vb. Bunu dikkate alın.
    Airfel Digifel Premix 1.600 TL + Siemens QAA73 165 TL görünüyor. Bu miktarlar uygun kabul edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 11 Aralık 2011; 13:53:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncer17

Selam Arkadaşlar ,

Ben 2 yıl önce DD sargon Premix PI kombi bağlattım..Gerçekten fatura ve sıcak su perfonmansı beni hiç üzmedi..
    Ancak şimdi kiracıya bir kombi takacam , ve ben 2 yıldır bu kombinin çalışma prensibinden rahatsızım.Kombi modülasyona başlarken sanki ateşleme anında patlama yapıyor ve cok gürültülü çalışıyor.

Bende hazır kombiyi değiştiriken ECA gibi başka markaya yönelsem mi yoksa Nitromix de devam etsemmi diye düşünüyorom.

BU YÜZDEN TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM...
    BU ARADA EXACONTROL7 KABLASUZ TERMOSTATIM VAR ONA UYUMLU KOMBİ ARIYORUM...

Sessiz çalışan kombi için gürültü seviyelerine bakmalısınız. Uygun fiyat aralığında Bosch ve Ariston premixler bu konuda başarılıdır. Uygun fiyat durumunda Ariston Clas Premium 24 kW premix yoğuşmalı kombiyi öneririm. 1.450 + 50 TL kargo fiyatı ile çok uygundur. Hatta Sargon'u kiralık evinize koyup bunu siz kullanın.
    http://kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=AR%DDSTON%20YO%D0U%DEMALI%20%20KOMB%DD&marka=&urid=107&urun=AR%DDSTON%20CLAS%20YO%D0.20.000

• quote:

Hermatik kombi almaya karar verdik ev dubleks(104 m²). Servis açısından sorun çıkartmayan, yedek parçası kolay bulunan ve parçaları pahalı olmayan, doğalgaz harcamalarında tasarruf sağlayan, sessiz çalışan önereceğiniz kombi nelerdir ?

""Servis açısından sorun çıkartmayan, yedek parçası kolay bulunan"" araştırmasını yörenizde kullananlardan yapmanız çok akılcı bir yaklaşım olur.
    Sessiz, tasarruflu, yedek parçası ucuz dediğinizde, Ariston Clas Premium 24 kW iyi bir seçim olacaktır.
  • Merhabalar konunun uzmanı arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Yeni Ariston Class Premium yoğuşmalı kombi aldım cihazın modülasyon sisteminden faydalanmak için cihazıma uygun modülasyonlu oda termostatı almak istiyorum.Kablolu veya kablosuz.Ariston herhalde artık oda termostatı üretmiyormuş yanlış bilmiyorsam.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.(Bu arada servis siemens kablosuz işinizi görür dedi ama kendi sattığı için mi bilemiyorum.Modülasyon gerçekleşir mi bilemiyorum)
  • Merhabalar konunun uzmanı arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.Yeni Ariston Class Premium yoğuşmalı kombi aldım cihazın modülasyon sisteminden faydalanmak için cihazıma uygun modülasyonlu oda termostatı almak istiyorum.Kablolu veya kablosuz.Ariston herhalde artık oda termostatı üretmiyormuş yanlış bilmiyorsam.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.(Bu arada servis siemens kablosuz işinizi görür dedi ama kendi sattığı için mi bilemiyorum.Modülasyon gerçekleşir mi bilemiyorum)
  • Arkaaşlar Bosch CC,' nin KW! si gerçekten çok mu düşük. Bu KW' lerin farkı ne demek oluyor?
  • Yardımcı olacak arkadaş yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Arkaaşlar Bosch CC,' nin KW! si gerçekten çok mu düşük. Bu KW' lerin farkı ne demek oluyor?

Evinizin en soğuk günlerdeki ısı ihtiyacı reel olarak 18000kcal/h değerinin altındaysa Bosch C.Condens size yeterlidir. Eğer evinizdeki petekler teknik olarak yeterli hesaplanıp monte edildiyse ve PKKP 22/600 tip için toplam petek boyu 12 metreyi geçmiyorsa yine yeterli olacağı söylenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Arkaaşlar Bosch CC,' nin KW! si gerçekten çok mu düşük. Bu KW' lerin farkı ne demek oluyor?

Evinizin en soğuk günlerdeki ısı ihtiyacı reel olarak 18000kcal/h değerinin altındaysa Bosch C.Condens size yeterlidir. Eğer evinizdeki petekler teknik olarak yeterli hesaplanıp monte edildiyse ve PKKP 22/600 tip için toplam petek boyu 12 metreyi geçmiyorsa yine yeterli olacağı söylenebilir.

Ben evimin ısı ihtiyacını kendim hesaplayabilirmiyim?
  • quote:

quote:

bütçeniz ne kadar
    900lira ya da kombi var
    4000liraya da var
    ev net kaç m2?
    evde yalıtım var mı?
    evde petekler hazır mı
    yoğuşmalı mı?

Ankaradayım. Bütçe 1500 tl ye kadar olabilir. Ev 104 m² (52+52) Evde yalıtım yok. 20 yıllık ev kombi sorun çıkardığı için değiştirmeye karar verdik. Petekler hazır. Petek boyutunu tam olarak bilmiyorum 6 petek var evde toplam. Hermatik kombi istiyoruz. 222- 24000 lik kombi yeter. Araştırdım yazıları okudum Buderusun parçası çok pahalıymış. Baymaktan şikayetçi olanlar çok fazla aklımda E.C.A ve Ferroli markaları oluştu şimdilik sizinde fikirlerinizi almak isterim.

• Arkadaşlar eBay alışveriş sitesinde satılan honeywell programlı oda termostatları var yazılana bakarsak bu termostatlar tüm kombilere uyumlu imiş buradan termostat almış olan arkadaşlar varmı. Ben almayı düşünüyorum viessman kombi için modülasyonlu oda termostatı buradan. Bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olabailirlermi.
  • quote:

quote:

quote:

bütçeniz ne kadar
    900lira ya da kombi var
    4000liraya da var
    ev net kaç m2?
    evde yalıtım var mı?
    evde petekler hazır mı
    yoğuşmalı mı?

Ankaradayım. Bütçe 1500 tl ye kadar olabilir. Ev 104 m² (52+52) Evde yalıtım yok. 20 yıllık ev kombi sorun çıkardığı için değiştirmeye karar verdik. Petekler hazır. Petek boyutunu tam olarak bilmiyorum 6 petek var evde toplam. Hermatik kombi istiyoruz. 222- 24000 lik kombi yeter. Araştırdım yazıları okudum Buderusun parçası çok pahalıymış. Baymaktan şikayetçi olanlar çok fazla aklımda E.C.A ve Ferroli markaları oluştu şimdilik sizinde fikirlerinizi almak isterim.

1200-1400lira arasında

ferroli fer easy ve ferroli domitech öneririm
    her iki kombide aynı teknik açıdan özelliklerde
    fer easy de düğmeler analog
    domitech te lcd ekran ve dokunmatik tuşlar var
    fer easy 200lira daha ucuzdur

%30-%100 geniş modülasyon aralığında
    ferroli patentli bitermik eşanjörlü:sıcak su konforu mükemmel ve kesintisizdir.

1 dakikada 13,7 litre sıcak su hazırlar

3tam modülasyon yapar: tesisat suyuna göre+kullanım suyuna göre+oda sıcaklığına göre(modülasyonlu termostatla)

ferroli kombiler:5yıl garanti
    bazı markalar gibi garanti uzatma için ek ücret ödemeye gerek yok

1500liraya
    premix yoğuşmalı
    ariston clas premium ve demirdöküm nitromix var
    en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsa %20 civarında tasarrufunuz olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

bütçeniz ne kadar
    900lira ya da kombi var
    4000liraya da var
    ev net kaç m2?
    evde yalıtım var mı?
    evde petekler hazır mı
    yoğuşmalı mı?

1200-1400lira arasında

3tam modülasyon yapar: tesisat suyuna göre+kullanım suyuna göre+oda sıcaklığına göre(modülasyonlu termostatla)

1500liraya
    premix yoğuşmalı
    en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsa %20 civarında tasarrufunuz olur

Çok teşekkür ederim domitech aklımdaydı zaten. Peki divatop ile arasında ne fark var ? Birde ferrolinin servisinde ve parçalarını bulmakta sorun çıkmaz değil mi ? Sessiz çalışma ve programlanabilir ayarları var mı ?

• quote:

Bosch CC 22 kW ısıtma gücünde bir kombidir. 150 m2 net alanı ısıtır, 12 m. ye kadar peteği besler. 24-25 kW ısıtma gücünde olanlar da 160 m2 alanı ısıtabilir. Sizi bilmeniz gereken bölümü budur! Ülkemizde, Avrupada olduğu gibi 100 m2 ye kadar olan küçük evler için düşük ısıtma gücündeki kombiler üretilmediğinden en düşük gibi görünüyor. Gereksiz büyük kombi daha fazla sarfiyat demektir. Bu mantıkla "22 yada 24 kW değil 30 kW almak daha iyidir" gibi bir sonuca varırsınız ki, ev 160 m2 den büyük olmadıkça bu akılcı bir davranış olmaz.
    Size "Bosch CC nin kW sı düşük" diyenin pazarladığı kombi markasında 22 kW bandı yoktur. 24-25 kW vardır. Bu nedenle de diyor olabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Bosch CC 22 kW ısıtma gücünde bir kombidir. 150 m2 net alanı ısıtır, 12 m. ye kadar peteği besler. 24-25 kW ısıtma gücünde olanlar da 160 m2 alanı ısıtabilir. Sizi bilmeniz gereken bölümü budur! Ülkemizde, Avrupada olduğu gibi 100 m2 ye kadar olan küçük evler için düşük ısıtma gücündeki kombiler üretilmediğinden en düşük gibi görünüyor. Gereksiz büyük kombi daha fazla sarfiyat demektir. Bu mantıkla "22 yada 24 kW değil 30 kW almak daha iyidir" gibi bir sonuca varırsınız ki, ev 160 m2 den büyük olmadıkça bu akılcı bir davranış olmaz.
    Size "Bosch CC nin kW sı düşük" diyenin pazarladığı kombi markasında 22 kW bandı yoktur. 24-25 kW vardır. Bu nedenle de diyor olabilirler.

Anladım sayın sserin. Yukarıda satıcı için yazdıklarımı okudunuz mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bütçeniz ne kadar
    900lira ya da kombi var
    4000liraya da var
    ev net kaç m2?
    evde yalıtım var mı?
    evde petekler hazır mı
    yoğuşmalı mı?

1200-1400lira arasında

1500liraya
    premix yoğuşmalı

Çok teşekkür ederim domitech aklımdaydı zaten. Peki divatop ile arasında ne fark var ? Birde ferrolinin servisinde ve parçalarını bulmakta sorun çıkmaz değil mi ? Sessiz çalışma ve programlanabilir ayarları var mı ?

ferroli divatop
    fan modülasyonlu ve ferroli patentli çift eşanjörlüdür
    servis olayı görecelidir
    bölgenizde ferroli servisi uzak değilse kesinlikle ferroli tercih edin
    ben keni evimde ferroli domicondens,condense yoğuşmalı kombi kullanıyorum
    çok memnunum

ferroli kombilerin sirkülasyon pompası 3 kademelidir
    her türlü tesisata uyum sağlar

parça sıkıntısı kesinlikle olmaz
    emin olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Aralık 2011; 18:53:32 >

• 
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.