Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (798. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: t@rik

Bugün fikrimi verdim diye doğalgaz firmasına gittim. Bosch CC için, sıcak soğuk su tesisatı+montaj ücreti+dirsek ve uzatma bacası şeklinde toplam 2500TL fiyat aldım. Nasıl fiyat normal mi??

Bider satıcı aşırı derecede İmmergaz victrix 26kw modelini önerdi süper bir kombi diye bunu arasştır dedi. Bunun toplam maliyeti 2700TL dedi. Her gittiğimde kafam karışıyor, artık sıkıldım.

Premiks yoğuşmalı kombiler karşılaştırılırken dikkat edilmesi gereken konular:
    * Frekans kontrollü (tam modülasyonlu) fan,
    * Hem kullanım suyu hem de kalorifer suyu ısıtmasında kademesiz kapasite kullanımı (kesintisiz her ısı ihtiyacı düzeyinde değişken kapasite kullanımı, yani kademesiz modülasyon)
    * Oda sıcaklığına göre modülasyon (modülasyonlu oda termostatları ile kullanılabilme)
    * Modülasyon aralığının geniş olması
    olarak sıralanabilir.

Bosch Classic Condens firmanın internet sitesinde verdiği bilgilere göre bu şartların çoğunu sağlarken (sadece modülasyon aralığının genişliği konusunda geride), İmmergas Victrix hakkında firmanın kendi internet sitesinde sadece modülasyon aralığının % 20 olduğuna dair bilgi var. Diğer hiçbir konuda İmmergas kombi ile ilgili teknik bir açıklama yok.
    İnternet ortamında bile 2000 TL düzeyinde satılan bir cihaz hakkında kendi firmasının yeterince bilgi vermemesi düşündürücü.
    Diğer hemen hemen tüm markalar bu türden teknik verileri paylaşıyorlar ve bu çok sıradan bir durum.
    Eğer genel merkezlerini arayıp teknik bilgi isterseniz acaba yazılı bir broşür vb verecekler mi?
    Ürününe güvenen firmanın tüm özelliklerini açıklaması gerekmez mi?
    Yeterince bilinmeyen bir cihaz her zaman sürpriz yapabilir, pek çok yönü kullanırken keşfedilir...
    Kolay gelsin!

• Arkadaşlar sıcak su ihtiyacı için asdece boru çeklecek benim evime, ısınma önümüzdeki yıl için gerekli. Bu sıcak su ihtiyacı için olan borularında oksijen bariyerli olması mı gerekiyor???
  • quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Bugün fikrimi verdim diye doğalgaz firmasına gittim. Bosch CC için, sıcak soğuk su tesisatı+montaj ücreti+dirsek ve uzatma bacası şeklinde toplam 2500TL fiyat aldım. Nasıl fiyat normal mi??

Bider satıcı aşırı derecede İmmergaz victrix 26kw modelini önerdi süper bir kombi diye bunu arasştır dedi. Bunun toplam maliyeti 2700TL dedi. Her gittiğimde kafam karışıyor, artık sıkıldım.

Kendim kombi araştırırken bir satıcıya gittim dükkanda duvarda 3-4 marka vardı, ariston ve immergaz dış görüntüleri pek çekici gelmedi bir eca ya baktım birde onlara sanki uyduruk çin mallarını anımsattı o anda öyle üstün körü fiyatlarını sormuştum.

Hatta satıcı ben kendi evimde immergaz kullanıyorum en iyisi falan demişti.

http://www.immergas.com.tr/urunler/yogusmali-kombiler/victrix-26-2-i/teknik-bilgiler/

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Özellikle Premiks youşmalı kombi modellerinde çok kötü bir model yok maddi imkanlara göre her marka alınabilir. Önemli olan sizin içinize sinmesi o kadar kafa karışacak bir seçim değil bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Not: Sizin boruların bir kısmı yana gittiği için tesisat montaj kiti takılmamış direk kombiye bağlanmış. ( Sadece düzgün görünmesini sağlıyor.)

Benim kalorifer sistemi tek borulu sistem. Yani evin çevresinde bir tek boru dolaşıyor. Bütün peteklerin girişi ve çıkışı bu boruya bağlanıyor. Kombi taktırırken teklif aldığım bazı firmalar bu sistemin çalışmayacağını söylemişlerdi ama çok şükür hiç problemsiz çalışıyor. Bütün odalarımız çok güzel ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: cexen

Merhaba;

Evimiz 90 metrekare .... 2+1

salon: 20 metrekare (120*2 petek)
    1.oda: 20 metrekare(120*2 petek)
    2.oda: 20 metrekare(120 tek petek binanın iç kısmı ısı kaybı yok)
    mutfak: 15 metrekare (100 tek petek)
    banyo:12 metrekare (havlupan) yaklaşık olarak. Ev güney cepheli sabahtan akşama kadar güneş görüyor. bina duvarlarında yalıtım yok. pencereler ısıcamlı.

Kombi almak zorunda kaldık kışın ortasında. Tabii maddi durum olarakta bizi fazla yormamalı. İmkansızı istiyorum ama hem ucuz hemde sorun çıkarmayacak bir kombi tavsiye ederseniz sevinirim.. yoğuşmalı kombi mi tercih edelim yoksa normal mi? hermetik mi bacalı mı? eşanjör nasıl olmalı?

tabii ki yoğuşmalı kombi
    sanırım izmit ttesiniz bilgilerden öyle görünüyor
    kombiyi monte edeceğiniz yerde su gideri varsa yoğuşmalı kombi olur
    çünkü yoğuşmalı kombiler klimalar gibi su üretir

bütçenizi yazmamışsınız

ama 1200lira civarında

ferroli fer easy öneririm
    bitermik eşanjörlü
    fiyatına göre çok donanımlı bir kombidir

çift eşanjörlü kombi olarak
    1300liraya
    baymak brötje star extra öneririm

premix yoğuşmalı kombi olarak 1500liraya

ariston clas premium: 3 tam modülasyon yapar
    demirdöküm nitromix: 2 tam modülasyon yapar

bir kış boyunca 55c ve altında ısınabilirseniz yoğuşmalı kombiden verim alırsınız
    bu da evdeki ısı kayıpları ve petek boylarıyla ilgili bir durum
    en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsa %20 civarında tasarruf edersiniz

teşekkür ederim bilgiler için.

sanırım eca cofeo plus yada demirdöküm atron alacağız kombiyi.

Hersey dahil 2750 tl ye anlaştık. eger demirdöküm kombi kullanırsak bir miktar daha maliyeti aşağı çekebiliriz.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba;

Evimiz 90 metrekare .... 2+1

salon: 20 metrekare (120*2 petek)
    1.oda: 20 metrekare(120*2 petek)
    2.oda: 20 metrekare(120 tek petek binanın iç kısmı ısı kaybı yok)
    mutfak: 15 metrekare (100 tek petek)
    banyo:12 metrekare (havlupan) yaklaşık olarak. Ev güney cepheli sabahtan akşama kadar güneş görüyor. bina duvarlarında yalıtım yok. pencereler ısıcamlı.

Kombi almak zorunda kaldık kışın ortasında. Tabii maddi durum olarakta bizi fazla yormamalı. İmkansızı istiyorum ama hem ucuz hemde sorun çıkarmayacak bir kombi tavsiye ederseniz sevinirim.. yoğuşmalı kombi mi tercih edelim yoksa normal mi? hermetik mi bacalı mı? eşanjör nasıl olmalı?

tabii ki yoğuşmalı kombi
    sanırım izmit ttesiniz bilgilerden öyle görünüyor
    kombiyi monte edeceğiniz yerde su gideri varsa yoğuşmalı kombi olur
    çünkü yoğuşmalı kombiler klimalar gibi su üretir

bütçenizi yazmamışsınız

ama 1200lira civarında

ferroli fer easy öneririm
    bitermik eşanjörlü
    fiyatına göre çok donanımlı bir kombidir

çift eşanjörlü kombi olarak
    1300liraya
    baymak brötje star extra öneririm

premix yoğuşmalı kombi olarak 1500liraya

ariston clas premium: 3 tam modülasyon yapar
    demirdöküm nitromix: 2 tam modülasyon yapar

bir kış boyunca 55c ve altında ısınabilirseniz yoğuşmalı kombiden verim alırsınız
    bu da evdeki ısı kayıpları ve petek boylarıyla ilgili bir durum
    en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsa %20 civarında tasarruf edersiniz

teşekkür ederim bilgiler için.

sanırım eca cofeo plus yada demirdöküm atron alacağız kombiyi.

Hersey dahil 2750 tl ye anlaştık. eger demirdöküm kombi kullanırsak bir miktar daha maliyeti aşağı çekebiliriz.

demirdöküm atron çok çok yeni bir kombi

eca confeo plus kendini kanıtlamış bir kombi

• merhaba arkadaşlar eskişehirde 3 katlı tripleks evim bulunmakta ben evin 1 ve 2 katına petek koymayı düşünüyorum evin ön cepesi batı arka cephesi doguya bakmaktadır ısı yalıtımı bulunmakatadır
    geçen sene kombi+ocak olarak kombi tesisatımı yaptırdım ama kalorifertesisatı +petekler yok

kombim Vaillant
    Model: turboTEC pro VUW 242/3-3 20000 kcalh 24kw
    evim hakkında dahageniş bilgihttp://forum.donanimhaber.com/m_55397781/tm.htm

bugün bir vailant bayisini kesif için çağırdım
    kombimin 3kata su basma ihtimailinin %50oldugunu eger olmazsada ek pompa ve kaıstırıcı ekipmanlarla beslenecegini bunun da yaklaşık 1000tl tutar dedi
    ve bende 3 katı iptal ederek 1ve 2 kat için hesaplamasını söyledim
    petek 10,5mtül 1100tl
    kolon hattı 250tl
    boru ve vanalar 850tl
    dogalgaz bağlantısı 250tl
    işöilik 800tl olmak şartı ile 3240tl
    fiyat verdi pazarlıkla 3000tl indi kredi kartina 12*250tl=3000tl olur dedi.eger üst kata Termostatik vana kullanmanın faydası olur dedi 5adet 100
    yani3000+100 3100tl olur dedi
    borular cam elyaf katkılı kompozit boru
    peteklerde 60 cm VaiRAD Panel Radyatörler kullanılacak
    vailant sitesinde petekği inceledim 2.688 Watt/m
    VaiRAD Panel Radyatör 22 – 600 – 100 cm; Δt=60 °C ( 90 / 70 °C ); Oda sıcaklığı 20 °C; Isıl güç testleri TS4310’a göre yapılmış ve raporlanmıştır.
    arkadaşlar fiyat uygunmu başta kendim yapmayı düşünüyordum ama bana fiyat uygun geldi kendimde yapsam bu rakamlara yaklaşacak yapılan işçilikte çabası olacak ne dersiniz yaptırayımmı

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Kombinin sirkülasyon pompası 3 kademe. Hangi kademesinde çalıştırmamız en uygun olur?

Petekler ısındığı müddetçe 1 de çalışabilir elk.enrji tasarrufu ve ses düşük olur.. ancak petekler az ısınıyorsa pompa en yüksek kademeye getirilebilir.

Ancak siz buna dışardan müdahele edebiliyormusunuz kombi hangi marka/model.

Dışardan müdahale söz konusu değil. Kapağını açmak gerek. Kombim Demirdöküm kalisto modeli sanırım artık üretilmiyor.
  • quote:

benim yaza kadar vaktim var
    aileme tam 4 tane kombi almam gerekiyor
    ilk tercihim ariston clas premium.
    bu kombiyi biliyorum çünkü çevremde kullananlar var.herkes memnun

ama her duruma karşı alternatif olsun diye nitromix te düşünüyorum

elbet nitromix hakkında iyi veya kötü deneyimler gelecek forumda
    zaten ikisinin fiyatı 1450-1500 lira civarında

ya ariston clas premium alacağım veya nitromix alacağım

Önümüzdeki yıl bende kombi değişikliğine gideceğim. Şu anda aklımda Ariston class var. Takipcinizim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis M.Z.

Demirdeköm'ün kombisini sakın alma tavsiye etmiyorum. Duş alırken ya sıcak akıyor ya soğuk akıyor ortasını bir türlü tutturamıyor. Ayrıca sıcak su gelene kadar ilk başta bayağı bir soğuk su akıtmak gerekiyor.

Demirdöküm nitromix aldık artık keşke daha önce uyarsaydın bizihangi modeli kullanıyorsun onu da yaz lütfen ayrıca sıcak su şikayetinin haricinde ıstma ve yakıt değerlerinide yazarsan daha açıklayıcı olur ısınmadada sorunların varmı çünki anladığım kadarı ile sıcak su konforu 2 yıldız olanlarda gelende karşılaşılıyor bu tür sorunlarla.
    Ben nitromix aldım kullanmaya henüz başlamadım.Büyük ihtimal bende bu araştırmacılık ve her birşeyi kurcalama hastalığı varken nitromix ile ilgili birçok paylaşım yaparım gibi geliyor nitromix almayı düşünen arkadaşlara az daha sabretsinler
    Ayrıca nitromixsin almamın tüm sorumlusu sayın BİRAYDOĞALGAZ' dır..Onun tavsiyesi üzerine aldım
    6001 kablosuz oda termostatı istemiştim iptal ettim hassasiyeti hususunda sıkıntılar varmış 5002 programlıya döndüm iyide ettim sanırım - 0,5+0,5 aralığında çalışıyormuş, 6001 modelinde -2+2 çalıştığını söyleyen bile oldu forumda, iyiki erken uyandımda vazgeçtim.

Kombinizi alış faturasıyla bana hemen göndermenizi istiyorum, arkadaşın lafıyla artık bir kömür sobası alır devam edersiniz, saçma sapan laflar yazan herkese de inanmaya devam edersiniz, adamın evi nerde kombi kaç yaşında kim bağlamış, muslukla arasında ne varmış önemli değil, demirdöküm sakın bağlatmayın, bulun bir başka şey bağlatın, kombiyi geri alma konusunda çok ciddiyim , İBAN numarasını da verin hesaba geçeyim hemen EFT nizi, by ne ya ...

arabam kaza yaptı dese araban aynı arkaysa iade mi edecen
    çamaşır makinam bozuldu dese aynı marka diye iade mi edecen

şakası bile üzdü beni...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 10 Aralık 2011; 19:36:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enkayi

quote:

Not: Sizin boruların bir kısmı yana gittiği için tesisat montaj kiti takılmamış direk kombiye bağlanmış. ( Sadece düzgün görünmesini sağlıyor.)

Benim kalorifer sistemi tek borulu sistem. Yani evin çevresinde bir tek boru dolaşıyor. Bütün peteklerin girişi ve çıkışı bu boruya bağlanıyor. Kombi taktırırken teklif aldığım bazı firmalar bu sistemin çalışmayacağını söylemişlerdi ama çok şükür hiç problemsiz çalışıyor. Bütün odalarımız çok güzel ısınıyor.

Tek borulu sistemin sağlıklı olmadığını söylüyorlardı. Tüketimi nasıl? Bi anormallik var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dadashiko

merhaba arkadaşlar eskişehirde 3 katlı tripleks evim bulunmakta ben evin 1 ve 2 katına petek koymayı düşünüyorum evin ön cepesi batı arka cephesi doguya bakmaktadır ısı yalıtımı bulunmakatadır
    geçen sene kombi+ocak olarak kombi tesisatımı yaptırdım ama kalorifertesisatı +petekler yok

kombim Vaillant
    Model: turboTEC pro VUW 242/3-3 20000 kcalh 24kw
    evim hakkında dahageniş bilgihttp://forum.donanimhaber.com/m_55397781/tm.htm

bugün bir vailant bayisini kesif için çağırdım
    kombimin 3kata su basma ihtimailinin %50oldugunu eger olmazsada ek pompa ve kaıstırıcı ekipmanlarla beslenecegini bunun da yaklaşık 1000tl tutar dedi
    ve bende 3 katı iptal ederek 1ve 2 kat için hesaplamasını söyledim
    petek 10,5mtül 1100tl
    kolon hattı 250tl
    boru ve vanalar 850tl
    dogalgaz bağlantısı 250tl
    işöilik 800tl olmak şartı ile 3240tl
    fiyat verdi pazarlıkla 3000tl indi kredi kartina 12*250tl=3000tl olur dedi.eger üst kata Termostatik vana kullanmanın faydası olur dedi 5adet 100
    yani3000+100 3100tl olur dedi
    borular cam elyaf katkılı kompozit boru
    peteklerde 60 cm VaiRAD Panel Radyatörler kullanılacak
    vailant sitesinde petekği inceledim 2.688 Watt/m
    VaiRAD Panel Radyatör 22 – 600 – 100 cm; Δt=60 °C ( 90 / 70 °C ); Oda sıcaklığı 20 °C; Isıl güç testleri TS4310’a göre yapılmış ve raporlanmıştır.
    arkadaşlar fiyat uygunmu başta kendim yapmayı düşünüyordum ama bana fiyat uygun geldi kendimde yapsam bu rakamlara yaklaşacak yapılan işçilikte çabası olacak ne dersiniz yaptırayımmı

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

yoğuşmalı kombi almalısın kardeşim

vaillantın pro modeline, demirdöküm plus nitromix alırsın, artan parayla da termostatik vana falan alırsın, kombiler boruları 1/2" çekmezse 3 kata da 4 kata da basar ilave pompa falanla kombi çalıştırılamaz, senkronize olmaz o pompalar, hepten bozarsın makinayı,

arkadaş fazla işi bilmiyor olabilir, fiyatı ucuz, ama işöiliği o derece bozuk ise normal.

vaillant 90-70 çalışırsa plastik boruların zaten erir kullanamazsın, sen 50 derece de ne veriyor ona bakmalısın

ayrıca bu petek DD plus ın asma konsolları yandan olan bir modeli ve fiyatı haybeye 20-30 tl daha yüksek.

1. mt petek 1500 olacak şekilde hesap yaptırınız, dış sıcaklık eses te -6 derece dir

her m2 iiçin 1.2 katı petek çıkabilir yani 10 m2 ye 120 cm gibi ama bu uyduruk bir hesaptır çift cephede artar ara mekanda azalır.

250 tl dg tesisatı olmaz maliyeti 400 tl o işin başka yerlere eklenti yapmıştır yoksa batar

• Sayın Biray Doğalgaz, sirkülasyon pompası neden ses yapar? Daha önce yoktu bu aralar çok gürültü etmeye başladı. Servis mi çağırmalıyım?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enkayi

quote:

Tek borulu sistemin sağlıklı olmadığını söylüyorlardı. Tüketimi nasıl? Bi anormallik var mı?

tek borulu sistemler reglajları doğru yapılırsa çalışır, ama dairesel hat çekilebilecek ev bulmak problemdir..

ana boru 1" yapılır, petek altından geçerken 3/4" e düşürülür, sonra petek bağlantısı yapılır, dönüş bağlandıktan sonra tekrar 1" boruya çıkılır. kombiye yakın peteklerin dönüş vanaları reglajlı olur ve oransal olarak kısılır, su soğuyarak dolaştığı için son petekler daha büyük yapılmalıdır.

bakır ve demir boruda sorun çıkmaz, plastikte sorun çıkabilir.

• quote:

Sayın Biray Doğalgaz, sirkülasyon pompası neden ses yapar? Daha önce yoktu bu aralar çok gürültü etmeye başladı. Servis mi çağırmalıyım?

sir. pompaları

1.bozulmuşsa
    2.bütün petekleri gücü ölçüsünden fazla kapattıysanız, yani kombini minimum gücü 5 kw ise en az 3 mt petek
    10 kw ise 5 mt petek full kademede veya yarı kademede 2 mt ve 3.5 mt den daha az petek çalışıyorsa
    3.filitreler dolmuşsa
    4.boru çapları azsa ses yapacaktır

ilk etapta bütün petekleri açın sesi izleyin
    kombi kapağını açın ve pompa ayarını bir kısın 3 tedir 2 yapın
    filitrenizi temizletin

fayda etmezse servis çağırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 10 Aralık 2011; 20:03:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Sayın Biray Doğalgaz, sirkülasyon pompası neden ses yapar? Daha önce yoktu bu aralar çok gürültü etmeye başladı. Servis mi çağırmalıyım?

sir. pompaları

1.bozulmuşsa
    2.bütün petekleri gücü ölçüsünden fazla kapattıysanız, yani kombini minimum gücü 5 kw ise en az 3 mt petek
    10 kw ise 5 mt petek full kademede veya yarı kademede 2 mt ve 3.5 mt den daha az petek çalışıyorsa
    3.filitreler dolmuşsa
    4.boru çağları azsa ses yapacaktır

ilk etapta bütün petekleri açın sesi izleyin
    kombi kapağını açın ve pompa ayarını bir kısın 3 tedir 2 yapın
    filitrenizi temizletin

fayda etmezse servis çağırın.

Çok teşekkürler cevabınız için. Sadece mutfaktaki kombiye en yakın olan petek kısık diğerleri tam açık. Filtreyi kontrol etmedim gündüz söküp temizlerim. Pompa devrini 1 e alsam bi zararı olur mu?

• quote:

quote:

quote:

Demirdeköm'ün kombisini sakın alma tavsiye etmiyorum. Duş alırken ya sıcak akıyor ya soğuk akıyor ortasını bir türlü tutturamıyor. Ayrıca sıcak su gelene kadar ilk başta bayağı bir soğuk su akıtmak gerekiyor.

Demirdöküm nitromix aldık artık keşke daha önce uyarsaydın bizihangi modeli kullanıyorsun onu da yaz lütfen ayrıca sıcak su şikayetinin haricinde ıstma ve yakıt değerlerinide yazarsan daha açıklayıcı olur ısınmadada sorunların varmı çünki anladığım kadarı ile sıcak su konforu 2 yıldız olanlarda gelende karşılaşılıyor bu tür sorunlarla.
    Ben nitromix aldım kullanmaya henüz başlamadım.Büyük ihtimal bende bu araştırmacılık ve her birşeyi kurcalama hastalığı varken nitromix ile ilgili birçok paylaşım yaparım gibi geliyor nitromix almayı düşünen arkadaşlara az daha sabretsinler
    Ayrıca nitromixsin almamın tüm sorumlusu sayın BİRAYDOĞALGAZ' dır..Onun tavsiyesi üzerine aldım
    6001 kablosuz oda termostatı istemiştim iptal ettim hassasiyeti hususunda sıkıntılar varmış 5002 programlıya döndüm iyide ettim sanırım - 0,5+0,5 aralığında çalışıyormuş, 6001 modelinde -2+2 çalıştığını söyleyen bile oldu forumda, iyiki erken uyandımda vazgeçtim.

Kombiniz hayırlı olsun nitromiks kullananlar tam bir kapalı kutu kimse bilgi vermiyor bizde paylaşımlarınızı bekliyoruz.

kusura bakmayın ama bilgi vermekten ansiklopedi oluşturdum burada

145 tane taktım, 1 tane dışında sıkıntı lafını bırakın HARİKULADE, SORUNSUZ, SÜPER, VARLIĞI BİLE BELLİ DEĞİL, ÇOK EKONOMİK ve bol bol ALLAH RAZI OLSUN
    şeklinde yorumlar aldım, piyasaya çıkışı 10-2010 yani 14 aydır yanıyor, sorun yok oğlu yok..

peki FERROLİ, ARİSTON, BOSCH sizce açık kutumu ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kombiniz hayırlı olsun nitromiks kullananlar tam bir kapalı kutu kimse bilgi vermiyor bizde paylaşımlarınızı bekliyoruz.

kusura bakmayın ama bilgi vermekten ansiklopedi oluşturdum burada

145 tane taktım, 1 tane dışında sıkıntı lafını bırakın HARİKULADE, SORUNSUZ, SÜPER, VARLIĞI BİLE BELLİ DEĞİL, ÇOK EKONOMİK ve bol bol ALLAH RAZI OLSUN
    şeklinde yorumlar aldım, piyasaya çıkışı 10-2010 yani 14 aydır yanıyor, sorun yok oğlu yok..

peki FERROLİ, ARİSTON, BOSCH sizce açık kutumu ?

Valla öyle diyorsunuz ama siz hangi modeli takarsanız takın ben pek şikayet geleceğini zannetmiyorum. Gönderdiğiniz resimlerden görüyoruz. Çok kaliteli işçilik yapıyorsunuz. Tesisatlar saat gibi. İşini sizin gibi yapan kaç tane meslektaşınız var sanıyorsunuz?

• quote:

Demirdeköm'ün de olabilir ama bizim DEMİRDÖKÜM de kombi ile musluk arasında hazır sıcak su bulunmadığı için yine de mevcut su akıyor sonra ısınıyor, ayrıca hatlarda fazla dirsek varsa su tazyiki azsa, aç-kapa musluk kullanıp suyu ılıştırmaya çalışıyorsanız, soğuk su basıncı fazla olarak sıcağın önünü kesip, kombiye geçici olarak musluk kapandı hissi verebilir ve alev sönebilir, bunun markayla alakası yok...

• quote:

quote:

quote:

Kombinizi alış faturasıyla bana hemen göndermenizi istiyorum, arkadaşın lafıyla artık bir kömür sobası alır devam edersiniz, saçma sapan laflar yazan herkese de inanmaya devam edersiniz, adamın evi nerde kombi kaç yaşında kim bağlamış, muslukla arasında ne varmış önemli değil, demirdöküm sakın bağlatmayın, bulun bir başka şey bağlatın, kombiyi geri alma konusunda çok ciddiyim , İBAN numarasını da verin hesaba geçeyim hemen EFT nizi, by ne ya ...

arabam kaza yaptı dese araban aynı arkaysa iade mi edecen
    çamaşır makinam bozuldu dese aynı marka diye iade mi edecen

şakası bile üzdü beni...

Bircan bey ortada bir yanlış anlaşılma var sanırım.Çok sert çıkış yapmışsınız.

Mühendis M.Z. nickli arkadaş ''Demirdeköm'ün kombisini sakın alma tavsiye etmiyorum'' derken bana söylenen bir laf değildi.

Kaldıki ben sorumlu BİRAYDOĞALGAZ' dır,keşke daha önce uyarsaydın bizi almazdım derken farkında iseniz gülümseyerek yazdım, işi sadece gırgıra vurmak istedim.Tabiki siz hiç bir şeyin sorumlusu değilsiniz.

''Nitromix'i f/p açısından tercih ettim'' diyede ayrıca yazdım.
    Tercih sebebim fiyatının uygun olması ve sizin bir çok eve takmış olmanız ve genel anlamda bir şikayet almamanız oldu.

Daha önceleri atmış olduğum bir pm'de ''yazdıklarınızı dikkatle okuduğumu mantıklı bulduğumu ve dikkate aldığımı'' belirtmiştim.Buda işin ehli olduğunuza inandığımdan dolayıdır.

Yapmış olduğum espirili yazım kalbinizi kırdı ise ve maksadını aştı ise özür dilerim.
    Amacım sizi sorumlu tutmak ve kırmak değildi.Siz ve sizin gibi arkadaşların bizlere kazandırmış olduğu çok şey oldu.saygılar

• 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.