Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (799. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Su giderini mutfak su giderine bağlarsak koku falan veya sakınca olur mu? Madem asit havaya karışıp gaz haline gelirse ve mutfağa sızarsa diyegeldi aklıma.

Asit deyince öyle bildiğiniz asit gibi değil değeri çok düşük... yani su buharından oluşacak asit miktarı çok az olur her hangibir kimyasal yok kombide.. O suyu içmedikten sonra birşey olmaz..Su rahatlıkla ellenebilir.

YOĞUŞMA SUYU

YOĞUŞMA SUYU HAKKINDA BİLGİ

asitik suyun, kedi, kuş gibi canlıları öldürdüğü görülmüştür, açık hacimlere verilmesi ŞİDDETLE, tehlikelidir. Bu konudaki EN CİDDİ kuruluş Vaiilant-D.Döküm dür. diğerleri laçka ötesidir, örneğin Boschun Aristonun, ve Viessman ın altına kova koydurduklarını görüyorum, halbuki yoğuşmalı kombi icat edildiğinde İGDAŞ istanbulda ev içine konmasına dahi izin vermiyordu, sebebi belli, yoğuşma çıkışı direk bacaya bağlı, dumanın belli bir yüzdesi, bu yoğuşma hortumundan geriye sızmaktadır, bazı firmalar sifon yaparak bunu azaltmaya çalışmakta, bazıları düz şekilde indirmektedir, lavabo altına verirsenizde bunu ES den daha sonra tam duvara girerken yapmalısınız,

zararsız dediğiniz insanı öldürecek bir buhardır, CO dedektörü koyduğumuz bir evde bu yoğuşma suyundan çıkan buhar, dedektörü öttürmüştür, bizde lavabonun altına bağladığımızi sifonu, ES den daha sonraya alarak durumu çözdük, çocuk oyuncağı değil bu olaylar, özellikle yoğuşmanın olmadığı ilk 20 dakikada ve 70-80 dereceye ayarlı kombilerde yoğuşma suyu yerine duman çıkmaktadır, bu İKAZI göz önüne alarak İŞ yaptırınız.

Saygılar.

Teşekkürler bilgi için. Biraz endişelendim. Çok olsa zararı görülür. Az zarar belli olmaz. Tedbirli olmak gerek.

Hem mutfağın giderine verme şansım var. Hem de bahçe mutfağın arkası. Bahçe güneş görüyor ama eksi 30 derece bu asit hortumu donar mı? Dışarı vermenin sakıncaları neler sizce.

Toprağı uzun zamanda zehirler mi?

Kanala vermek zorundasınız, toprağa olmaz, istanbulda bile dışarda donduğunu gördüm. Ayrıca kombilerini balkona ve laçka kabinlere (altı üstü açık boyutu yetersiz) koyduran arkadaşlarında kombileri donup, patlayarak, ıskartaya çıkabilir, 2004 te beylikdüzünde 3000 kombi donarak patlamıştı, sadece içlerinde antfriz olanlar kurtulmuştu.

saygılar...

Teşekkürler cevap için.

Kombileri içerde komşuların ama asitli su borularını bir metre uzatmışlar ve su basmanının hemen sonunda toprağa akıtmışlar. Aktığı toprak evin alt katındaki perde betonla yanyana. Demirlerine bile zarar verip çürütür diye geldi aklıma.

Üç boruyu birleyip uzaktaki bir gidere vermek lazım. Kombi içerde ama asitli su borusu dışarda. O boru donarsa kombi zarar görür mü?

kombiyi atarsınız.

Mutfağa gidere vermeye çekiniyorum. Bahçenin dışında 20 metre ilerde bir gider var. Asit borusu 30 etre olabilir mi acaba. Torağın en az kaç metre altından gite iyi olur. Çevresini izocamlamak gerekir mi? Gider borusu komşunun mutfağından dışarıya çıkan jısım. Kalın boru ve dışarıdan kanalizasyona gidiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dadashiko

merhaba arkadaşlar eskişehirde 3 katlı tripleks evim bulunmakta ben evin 1 ve 2 katına petek koymayı düşünüyorum evin ön cepesi batı arka cephesi doguya bakmaktadır ısı yalıtımı bulunmakatadır
    geçen sene kombi+ocak olarak kombi tesisatımı yaptırdım ama kalorifertesisatı +petekler yok

kombim Vaillant
    Model: turboTEC pro VUW 242/3-3 20000 kcalh 24kw
    evim hakkında dahageniş bilgihttp://forum.donanimhaber.com/m_55397781/tm.htm

bugün bir vailant bayisini kesif için çağırdım
    kombimin 3kata su basma ihtimailinin %50oldugunu eger olmazsada ek pompa ve kaıstırıcı ekipmanlarla beslenecegini bunun da yaklaşık 1000tl tutar dedi
    ve bende 3 katı iptal ederek 1ve 2 kat için hesaplamasını söyledim
    petek 10,5mtül 1100tl
    kolon hattı 250tl
    boru ve vanalar 850tl
    dogalgaz bağlantısı 250tl
    işöilik 800tl olmak şartı ile 3240tl
    fiyat verdi pazarlıkla 3000tl indi kredi kartina 12*250tl=3000tl olur dedi.eger üst kata Termostatik vana kullanmanın faydası olur dedi 5adet 100
    yani3000+100 3100tl olur dedi
    borular cam elyaf katkılı kompozit boru
    peteklerde 60 cm VaiRAD Panel Radyatörler kullanılacak
    vailant sitesinde petekği inceledim 2.688 Watt/m
    VaiRAD Panel Radyatör 22 – 600 – 100 cm; Δt=60 °C ( 90 / 70 °C ); Oda sıcaklığı 20 °C; Isıl güç testleri TS4310’a göre yapılmış ve raporlanmıştır.
    arkadaşlar fiyat uygunmu başta kendim yapmayı düşünüyordum ama bana fiyat uygun geldi kendimde yapsam bu rakamlara yaklaşacak yapılan işçilikte çabası olacak ne dersiniz yaptırayımmı

yoğuşmalı kombi almalısın kardeşim

vaillantın pro modeline, demirdöküm plus nitromix alırsın, artan parayla da termostatik vana falan alırsın, kombiler boruları 1/2" çekmezse 3 kata da 4 kata da basar ilave pompa falanla kombi çalıştırılamaz, senkronize olmaz o pompalar, hepten bozarsın makinayı,

arkadaş fazla işi bilmiyor olabilir, fiyatı ucuz, ama işöiliği o derece bozuk ise normal.

vaillant 90-70 çalışırsa plastik boruların zaten erir kullanamazsın, sen 50 derece de ne veriyor ona bakmalısın

ayrıca bu petek DD plus ın asma konsolları yandan olan bir modeli ve fiyatı haybeye 20-30 tl daha yüksek.

1. mt petek 1500 olacak şekilde hesap yaptırınız, dış sıcaklık eses te -6 derece dir

her m2 iiçin 1.2 katı petek çıkabilir yani 10 m2 ye 120 cm gibi ama bu uyduruk bir hesaptır çift cephede artar ara mekanda azalır.

250 tl dg tesisatı olmaz maliyeti 400 tl o işin başka yerlere eklenti yapmıştır yoksa batar

evde kombi bulunmakta geçen sene kombi+ocak olarak yaptırmıştım şu sadece 1ve2 katın kalorifer tesisatını yaptıracam
    petek 10,5mtül 1100tl
    kolon hattı 250tl
    boru ve vanalar 850tl
    fiyat verdi pazarlıkla 3000tl indi kredi kartina 12*250tl=3000tl olur dedi.eger üst kata Termostatik vana kullanmanın faydası olur dedi 5adet 100
    VaiRAD Panel Radyatör 22 – 600 – 100 cm; Δt=60 °C ( 90 / 70 °C ); Oda sıcaklığı 20 °C; Isıl güç testleri TS4310’a göre yapılmış ve raporlanmıştır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

quote:

Orijinalden alıntı: enkayi

quote:

Not: Sizin boruların bir kısmı yana gittiği için tesisat montaj kiti takılmamış direk kombiye bağlanmış. ( Sadece düzgün görünmesini sağlıyor.)

Benim kalorifer sistemi tek borulu sistem. Yani evin çevresinde bir tek boru dolaşıyor. Bütün peteklerin girişi ve çıkışı bu boruya bağlanıyor. Kombi taktırırken teklif aldığım bazı firmalar bu sistemin çalışmayacağını söylemişlerdi ama çok şükür hiç problemsiz çalışıyor. Bütün odalarımız çok güzel ısınıyor.

Tek borulu sistemin sağlıklı olmadığını söylüyorlardı. Tüketimi nasıl? Bi anormallik var mı?

tek borulu sistemler reglajları doğru yapılırsa çalışır, ama dairesel hat çekilebilecek ev bulmak problemdir..

ana boru 1" yapılır, petek altından geçerken 3/4" e düşürülür, sonra petek bağlantısı yapılır, dönüş bağlandıktan sonra tekrar 1" boruya çıkılır. kombiye yakın peteklerin dönüş vanaları reglajlı olur ve oransal olarak kısılır, su soğuyarak dolaştığı için son petekler daha büyük yapılmalıdır.

bakır ve demir boruda sorun çıkmaz, plastikte sorun çıkabilir.

Evimizde yaklaşık 100 m2 alanı ısıtıyoruz. Ev tek katlı dört tarafı açık bahçeli ev. Dış yalıtımı var, çatıda izocam serili, dış sıcaklık hemen hemen bir aydır geceleri -5 dereceden yukarı çıkmıyor, gündüzleri ise +6;+10 arasında değişiyor, yer Niğde. Evde iç sıcaklığı gece yatarken 20 derece, gündüz ve akşam da 22 derecede tutuyoruz. Evde 10 m petek var. Sıcak su günün her saatinde az ya da çok kullanılıyor. İlk faturamız iki gün önce geldi. Bir ayda 220 TL karşılığı 330 m3 gaz harcamışız. Daha önce kömürle ısınıyorduk. Geçmiş yıllarda yaptığımız ısınma harcamalarıyla mukayese ettiğimde bu fatura benim için oldukça uygun. Kombiyi 45 derecede yakıyorum.

Aynı sistemi yıllarca katı yakıtlı kazanla kullandık. Sistemi ilk kuran mühendis arkadaş petek metrajlarını çok güzel ayarlamış olmalı ki ısınmayan hiçbir odamız yok. Kombili sisteme geçtikten sonra yatak odası ile mutfağa termostatik vana taktırdım şimdilik böyle kullanıyoruz. Memnunuz.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis M.Z.

Demirdeköm'ün kombisini sakın alma tavsiye etmiyorum. Duş alırken ya sıcak akıyor ya soğuk akıyor ortasını bir türlü tutturamıyor. Ayrıca sıcak su gelene kadar ilk başta bayağı bir soğuk su akıtmak gerekiyor.

Demirdöküm nitromix aldık artık keşke daha önce uyarsaydın bizihangi modeli kullanıyorsun onu da yaz lütfen ayrıca sıcak su şikayetinin haricinde ıstma ve yakıt değerlerinide yazarsan daha açıklayıcı olur ısınmadada sorunların varmı çünki anladığım kadarı ile sıcak su konforu 2 yıldız olanlarda gelende karşılaşılıyor bu tür sorunlarla.
    Ben nitromix aldım kullanmaya henüz başlamadım.Büyük ihtimal bende bu araştırmacılık ve her birşeyi kurcalama hastalığı varken nitromix ile ilgili birçok paylaşım yaparım gibi geliyor nitromix almayı düşünen arkadaşlara az daha sabretsinler
    Ayrıca nitromixsin almamın tüm sorumlusu sayın BİRAYDOĞALGAZ' dır..Onun tavsiyesi üzerine aldım
    6001 kablosuz oda termostatı istemiştim iptal ettim hassasiyeti hususunda sıkıntılar varmış 5002 programlıya döndüm iyide ettim sanırım - 0,5+0,5 aralığında çalışıyormuş, 6001 modelinde -2+2 çalıştığını söyleyen bile oldu forumda, iyiki erken uyandımda vazgeçtim.

Kombiniz hayırlı olsun nitromiks kullananlar tam bir kapalı kutu kimse bilgi vermiyor bizde paylaşımlarınızı bekliyoruz.

kusura bakmayın ama bilgi vermekten ansiklopedi oluşturdum burada

145 tane taktım, 1 tane dışında sıkıntı lafını bırakın HARİKULADE, SORUNSUZ, SÜPER, VARLIĞI BİLE BELLİ DEĞİL, ÇOK EKONOMİK ve bol bol ALLAH RAZI OLSUN
    şeklinde yorumlar aldım, piyasaya çıkışı 10-2010 yani 14 aydır yanıyor, sorun yok oğlu yok..

peki FERROLİ, ARİSTON, BOSCH sizce açık kutumu ?

Foruma yaptığınız katkıdan bilgilerden fotoğraflardan memnunuz, fkat siz şu kadar taktık şikayet gelmedi herkes memnun diyorsunuz o kadar... benim kasdettiğim son kullanıcı çeşitli ev şekillerinde yalıtımlı yalıtımsız günlük kullanımı sıcak suyu vs.fiilen kullanan şöyle yaktım şöyle harcadı gibi örnekler duymak istediğimizden bahsettim diğer markalardan bu şekilde kullanımlar aktarılıyor. Onlar gibi nitromiksi kullananlarda aktarsın istiyoruz.

Hatta sizden önce bu kombiyi birkaç defa f/p ürünü olarak tavsiye etmiştim bunun üzerine tepkiler bile aldım, daha yeni bir ürün bilinmiyor DD ürüleri zaten şöyle böyle denmişti. Bunun üzerine bir kişi çıkıpta arkadaş ben bu kombiyi kullanıyorum memnunum veya değilim diyen olmadı bu güne kadar.

Anlatabildimmi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 10 Aralık 2011; 22:23:46 >

• quote:

quote:

quote:

Sayın Biray Doğalgaz, sirkülasyon pompası neden ses yapar? Daha önce yoktu bu aralar çok gürültü etmeye başladı. Servis mi çağırmalıyım?

sir. pompaları

1.bozulmuşsa
    2.bütün petekleri gücü ölçüsünden fazla kapattıysanız, yani kombini minimum gücü 5 kw ise en az 3 mt petek
    10 kw ise 5 mt petek full kademede veya yarı kademede 2 mt ve 3.5 mt den daha az petek çalışıyorsa
    3.filitreler dolmuşsa
    4.boru çağları azsa ses yapacaktır

ilk etapta bütün petekleri açın sesi izleyin
    kombi kapağını açın ve pompa ayarını bir kısın 3 tedir 2 yapın
    filitrenizi temizletin

fayda etmezse servis çağırın.

Çok teşekkürler cevabınız için. Sadece mutfaktaki kombiye en yakın olan petek kısık diğerleri tam açık. Filtreyi kontrol etmedim gündüz söküp temizlerim. Pompa devrini 1 e alsam bi zararı olur mu?

Sirkülasyon pompası 2 deymiş 1 e aldım. Ses kesildi. Herhangibir zararı olmaz değil mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

benim yaza kadar vaktim var
    aileme tam 4 tane kombi almam gerekiyor
    ilk tercihim ariston clas premium.
    bu kombiyi biliyorum çünkü çevremde kullananlar var.herkes memnun

ama her duruma karşı alternatif olsun diye nitromix te düşünüyorum

elbet nitromix hakkında iyi veya kötü deneyimler gelecek forumda
    zaten ikisinin fiyatı 1450-1500 lira civarında

ya ariston clas premium alacağım veya nitromix alacağım

Önümüzdeki yıl bende kombi değişikliğine gideceğim. Şu anda aklımda Ariston class var. Takipcinizim :)

1 yıl beklemeniz gerekecek maalesef..
    yazın kombileri alacağız gelecek yıl da kullanıcak
    bu forumda gelecek yıl f/p premix yoğuşmalı kombi deneyimleri
    inşallah detaylı bir şekilde
    tarafımca forumda paylaşılacak

• Arkadaşlar bizim buralarda şöyle bir laf vardır; Akraba ile ye iç ancak alışveriş yapma der büyükler. Bizde bundan yola çıkarak bugüne kadar akrabam olan doğalgaz firmasıyla hiç görüşmemiştim. Bugün şöyle bir gideyim sorayım dedim, Bosch CC kombi+sıcak su için tesisat+kombi montajı+dirsek+uzatma borusunu 2.300TL fiyata anlaştık el sıkıştık. Umarım sonu bizim atasözü gibi olmaz. Tüm arkaşlara teşekkür ederim...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis M.Z.

Demirdeköm'ün kombisini sakın alma tavsiye etmiyorum. Duş alırken ya sıcak akıyor ya soğuk akıyor ortasını bir türlü tutturamıyor. Ayrıca sıcak su gelene kadar ilk başta bayağı bir soğuk su akıtmak gerekiyor.

Demirdöküm nitromix aldık artık keşke daha önce uyarsaydın bizihangi modeli kullanıyorsun onu da yaz lütfen ayrıca sıcak su şikayetinin haricinde ıstma ve yakıt değerlerinide yazarsan daha açıklayıcı olur ısınmadada sorunların varmı çünki anladığım kadarı ile sıcak su konforu 2 yıldız olanlarda gelende karşılaşılıyor bu tür sorunlarla.
    Ben nitromix aldım kullanmaya henüz başlamadım.Büyük ihtimal bende bu araştırmacılık ve her birşeyi kurcalama hastalığı varken nitromix ile ilgili birçok paylaşım yaparım gibi geliyor nitromix almayı düşünen arkadaşlara az daha sabretsinler
    Ayrıca nitromixsin almamın tüm sorumlusu sayın BİRAYDOĞALGAZ' dır..Onun tavsiyesi üzerine aldım
    6001 kablosuz oda termostatı istemiştim iptal ettim hassasiyeti hususunda sıkıntılar varmış 5002 programlıya döndüm iyide ettim sanırım - 0,5+0,5 aralığında çalışıyormuş, 6001 modelinde -2+2 çalıştığını söyleyen bile oldu forumda, iyiki erken uyandımda vazgeçtim.

Kombiniz hayırlı olsun nitromiks kullananlar tam bir kapalı kutu kimse bilgi vermiyor bizde paylaşımlarınızı bekliyoruz.

kusura bakmayın ama bilgi vermekten ansiklopedi oluşturdum burada

145 tane taktım, 1 tane dışında sıkıntı lafını bırakın HARİKULADE, SORUNSUZ, SÜPER, VARLIĞI BİLE BELLİ DEĞİL, ÇOK EKONOMİK ve bol bol ALLAH RAZI OLSUN
    şeklinde yorumlar aldım, piyasaya çıkışı 10-2010 yani 14 aydır yanıyor, sorun yok oğlu yok..

peki FERROLİ, ARİSTON, BOSCH sizce açık kutumu ?

Foruma yaptığınız katkıdan bilgilerden fotoğraflardan memnunuz, fkat siz şu kadar taktık şikayet gelmedi herkes memnun diyorsunuz o kadar... benim kasdettiğim son kullanıcı çeşitli ev şekillerinde yalıtımlı yalıtımsız günlük kullanımı sıcak suyu vs.fiilen kullanan şöyle yaktım şöyle harcadı gibi örnekler duymak istediğimizden bahsettim diğer markalardan bu şekilde kullanımlar aktarılıyor. Onlar gibi nitromiksi kullananlarda aktarsın istiyoruz.

Hatta sizden önce bu kombiyi birkaç defa f/p ürünü olarak tavsiye etmiştim bunun üzerine tepkiler bile aldım, daha yeni bir ürün bilinmiyor DD ürüleri zaten şöyle böyle denmişti. Bunun üzerine bir kişi çıkıpta arkadaş ben bu kombiyi kullanıyorum memnunum veya değilim diyen olmadı bu güne kadar.

Anlatabildimmi bilmiyorum.

forumdan 4 arkadaşa taktım zannedersem, onlar yazarlar bişeyler artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Teşekkür ederim. Sizlerin ve diğer arkadaşların yardımları sayesinde bir karar verebildim.Tesisatçı neden bosch, onca marka varken fazla tercih edilmeyen bir kombi dedi. Bende başladım saymaya,

-Gerek termostat fiyatı,
    -Gerek premix yoğuşmalı olması,
    -Gerek 3 modilasyon özelliği,
    -Gerek sessiz çalışması,
    -Gerek Buderus' u alması ve onun teknolojisini kullanması v.b.. dedim, satıcı arkadaşım haaaa dedi. oa kadar... Tekrar teşekkürler...

Çok iyi tespitler. İyi özetlemişsiniz.
    Yalnız tesisatçının dediğini de yabana atmamak lazım; neden tercih edilmiyormuş? Bunu anlatsaydı bari. Biz de aydınlanmış olurduk. Sonuçta Babamızın Firması değil. Prim de almıyorum. Diğer emsallerine göre tercih edilmemesini gerektiren eksileri varsa bilmemizde yarar var. Burada arkadaşların çoğu bize güveniyor. İnsanları yanıltmamaya gayret ediyoruz.
    Dikkatinizi çekmiştir, tek marka takıntım da yok. Ancak neden tercih edilmediğini gerçekten anlamadım.

• Arkadaşlar,Bir Demirdöküm muhabbetidir gidiyor.Ben f/p a göre ve servis araştırmalarıma göre Nitromix aldım.İlk faturam tam 77 gün (doğalgaz açılışından) sonra geldi.Gelen fatura 310 liradır.Evim net 100 m2. Doğu tarafına bakıyor.Son kat,çatıda yalıtım var.Duvarlar yalıtımsız.Ht300 set oda termostatı kullanıyorum.Gece 20-gündüz 22,5 dereceye ayarlı.Gece 24:00 ile 06:00 arasına ayarlı.Gece 0 derece,gündüz 12-15 derece dışarısı(Tabi ki değişiyor yinede)...Şimdi bu günlük 4 lira civarı fatura bana kalırsa normal...Demirdöküm nitromix'imdende memnunum ayrıca.Sıcak su sorunum hiç olmadı.Evde ki sofbenim nasıl sıcak su veriyor idiyse,kombimde aynı sıcak suyu veriyor.Hiç bir farkını göremedim.Ben kombimden memnunum...Bir arkadaş kimse nitromix hakkında yorumunu yazmamış dediği için yazdım...hayırlı günler
  • Merhaba arkadaşlar,

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı kombi kullanan varmı aranızda. Bu kombi nasıldır tavsiye edermisiniz.

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı Kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: isobay

Merhaba arkadaşlar,

Airfel Digifel Premix Yoğuşmalı kombi kullanan varmı aranızda. Bu kombi nasıldır tavsiye edermisiniz.

airfel kombiler 2 ye ayrılır
    türkiyede sanko holding in ürettiği airfel kombiler
    bir de italya malı olup polonya da üretilen riello kombiler
    bu kombiler airfel-riello olarak satılır

airfel digifel premix,türkiye üretimi premix yoğuşmalı kombidir

3 tam modülasyon yapar.oda sıcaklığından yararlanmak için siemens qaa73 modülasyonlu digital oda termostadını almanız gerekir

aynı termostad airfelin ürün gamında yer alır

http://ogdem.com.tr/katalog/oda.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Aralık 2011; 10:37:43 >

• Merhaba Arkadaşlar,
    Çalışan bir aile olduğumuz için ve evde gündüz saatlerinde kimse bulunmadığından dolayı forumdaki bilgilere istinaden oda termostatı taktırmayı düşünüyorum.Kombim Baymak Dolcevita, kablosuz olan hangi termostatı önerirsiniz?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Teşekkür ederim. Sizlerin ve diğer arkadaşların yardımları sayesinde bir karar verebildim.Tesisatçı neden bosch, onca marka varken fazla tercih edilmeyen bir kombi dedi. Bende başladım saymaya,

-Gerek termostat fiyatı,
    -Gerek premix yoğuşmalı olması,
    -Gerek 3 modilasyon özelliği,
    -Gerek sessiz çalışması,
    -Gerek Buderus' u alması ve onun teknolojisini kullanması v.b.. dedim, satıcı arkadaşım haaaa dedi. oa kadar... Tekrar teşekkürler...

Çok iyi tespitler. İyi özetlemişsiniz.
    Yalnız tesisatçının dediğini de yabana atmamak lazım; neden tercih edilmiyormuş? Bunu anlatsaydı bari. Biz de aydınlanmış olurduk. Sonuçta Babamızın Firması değil. Prim de almıyorum. Diğer emsallerine göre tercih edilmemesini gerektiren eksileri varsa bilmemizde yarar var. Burada arkadaşların çoğu bize güveniyor. İnsanları yanıltmamaya gayret ediyoruz.
    Dikkatinizi çekmiştir, tek marka takıntım da yok. Ancak neden tercih edilmediğini gerçekten anlamadım.

Hocam kullanıcılar zaten bilinçsiz. Satıcılarda, kar marjı yüksek hangisi ise insanları ona yönlendiriyor. Yani herkes ben gibi gidipte ben şu marka ve modeli istiyorum nedenimde şu demiyor, satıcı Buderus derse Buderus, İmmergas derse İmmergas alıyor. Çünki bilgileri fazla yok, zaten doğal bir durum. Tercih edilmiyor derken bir eksiğini söylemedi, sadece bizim bu yörede fazla tercih edilmiyor dedi, olumsuzluğundan değil tamamen yönlendirmeden kaynaklandığını anladım bende. Anacak onun bana söylediği tek şey KW' sinin düşük olduğuydu. Çok farkedecek mi bende merak ediyorum doğrusu...

• quote:

Orijinalden alıntı: bdugac

quote:

Orijinalden alıntı: casper77

forumdaş arkadaşlarla elde ettiğim tecrübeleri paylaşmak istiyorum. umarım faydalı olur.
    yer, edirne
    kombi, ariston clas
    oda termostatı, general ht 300 set
    evin konumu, kuzey cephe-çevresi açık
    yalıtım, 5cm karbonlu wagner eps mantolama
    hava durumu, geceleri eksi dereceler gündüz güneşli
    gündüz saat 09 ile 18 arası evde kimse yok.
    oda termostatını kullanmazken gece yatarken saat 10:30 gibi en kısık dereceye (40 derece) alıp ertesi gün saat 18 de 45-50 arası çalıştırdım.

sonuç:
    sabah 8 akşam 18 arası tüketim 4 metre küp
    akşam 18 sabah 8 arası tüketim 6 metre küp.
    günlük 10 metre küp

oda termostatı sabah 06 ile 09 arası 23,5 derece
    09 ile 17 arası 21 derece
    17 ile 02 arası 23,5 derece
    02 ile 06 arası 21 derece
    kombi 45-50 derece arası
    sabah 8 akşam 18 arası tüketim 2 metre küp
    akşam 18 sabah 8 arası tüketim 4 metre küp.
    günlük 6 metre küp

bakalım çok soğuklarda nasıl olacak. isteyen olursa onu da paylaşırım.

Bende de ariston genus var. General ht 300 aldım ama daha bağlanmadı.
    Termostatı servis mi bağladı?

evet servis bağladı. zaten servisten habersiz yapmayın, garanti bozulabilir.

• Hermatik kombi almaya karar verdik ev dubleks(104 m²). Servis açısından sorun çıkartmayan, yedek parçası kolay bulunan ve parçaları pahalı olmayan, doğalgaz harcamalarında tasarruf sağlayan, sessiz çalışan önereceğiniz kombi nelerdir ?
  • arkadaşlar fiyat uygunmu tavsiyeleriniz bekliyorum
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar eskişehirde 3 katlı tripleks evim bulunmakta ben evin 1 ve 2 katına petek koymayı düşünüyorum evin ön cepesi batı arka cephesi doguya bakmaktadır ısı yalıtımı bulunmakatadır
    geçen sene kombi+ocak olarak kombi tesisatımı yaptırdım ama kalorifertesisatı +petekler yok

kombim Vaillant
    Model: turboTEC pro VUW 242/3-3 20000 kcalh 24kw
    evim hakkında dahageniş bilgihttp://forum.donanimhaber.com/m_55397781/tm.htm

bugün bir vailant bayisini kesif için çağırdım
    kombimin 3kata su basma ihtimailinin %50oldugunu eger olmazsada ek pompa ve kaıstırıcı ekipmanlarla beslenecegini bunun da yaklaşık 1000tl tutar dedi
    ve bende 3 katı iptal ederek 1ve 2 kat için hesaplamasını söyledim
    petek 10,5mtül 1100tl
    kolon hattı 250tl
    boru ve vanalar 850tl
    arkadaşlar fiyat uygunmu başta kendim yapmayı düşünüyordum ama bana fiyat uygun geldi kendimde yapsam bu rakamlara yaklaşacak yapılan işçilikte çabası olacak ne dersiniz yaptırayımmı

yoğuşmalı kombi almalısın kardeşim

vaillantın pro modeline, demirdöküm plus nitromix alırsın, artan parayla da termostatik vana falan alırsın, kombiler boruları 1/2" çekmezse 3 kata da 4 kata da basar ilave pompa falanla kombi çalıştırılamaz, senkronize olmaz o pompalar, hepten bozarsın makinayı,

arkadaş fazla işi bilmiyor olabilir, fiyatı ucuz, ama işöiliği o derece bozuk ise normal.

vaillant 90-70 çalışırsa plastik boruların zaten erir kullanamazsın, sen 50 derece de ne veriyor ona bakmalısın

ayrıca bu petek DD plus ın asma konsolları yandan olan bir modeli ve fiyatı haybeye 20-30 tl daha yüksek.

1. mt petek 1500 olacak şekilde hesap yaptırınız, dış sıcaklık eses te -6 derece dir

her m2 iiçin 1.2 katı petek çıkabilir yani 10 m2 ye 120 cm gibi ama bu uyduruk bir hesaptır çift cephede artar ara mekanda azalır.

250 tl dg tesisatı olmaz maliyeti 400 tl o işin başka yerlere eklenti yapmıştır yoksa batar

evde kombi bulunmakta geçen sene kombi+ocak olarak yaptırmıştım şu sadece 1ve2 katın kalorifer tesisatını yaptıracam
    petek 10,5mtül 1100tl
    kolon hattı 250tl
    boru ve vanalar 850tl

arkadaşlar fiyat uygunmu tavsiyeleriniz bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kortizol

Hermatik kombi almaya karar verdik ev dubleks(104 m²). Servis açısından sorun çıkartmayan, yedek parçası kolay bulunan ve parçaları pahalı olmayan, doğalgaz harcamalarında tasarruf sağlayan, sessiz çalışan önereceğiniz kombi nelerdir ?

Hermetikten kastınız konvansiyonel (yoğuşmasız) ise,
    Ferroli domitech veya fer easy modelleri (24Kw)
    Ariston genus veya class (24Kw)
    Bosch exclusive veya classic plus (24Kw)
    ECA confeo plus (24Kw)
    DD nitron
    cihazlar arasından bütçenize ve yakınınızdaki servis kalitesine göre sizin karar vermeniz en doğrusudur.
    Ama benim öncelikli önerim premiks yoğuşmalı kombi almanızdır. Yaklaşık faturada % 15-20 kadar tasarrufludur.
    Kombi olarak Ariston class premium 1600 TL (internet) düzeyindeki fiyatı ile F/P açısından uygun ve uzun yıllara dayalı kullanıcı deneyimi olan bir cihaz.
    Para ve tercih sizin...

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: isobay

Merhaba arkadaşlar,

airfel kombiler 2 ye ayrılır
    türkiyede sanko holding in ürettiği airfel kombiler
    bir de italya malı olup polonya da üretilen riello kombiler
    bu kombiler airfel-riello olarak satılır

airfel digifel premix,türkiye üretimi premix yoğuşmalı kombidir

3 tam modülasyon yapar.oda sıcaklığından yararlanmak için siemens qaa73 modülasyonlu digital oda termostadını almanız gerekir

aynı termostad airfelin ürün gamında yer alır

http://ogdem.com.tr/katalog/oda.pdf

Sonuç olarak nasıldır yani. Başımız ağrırmı. Bayi teyze oğlu olduğu için airfel de ısrar ediyor.

• 
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.