Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Kombi alınacak, hangi kombi (marka-model,yoğuşmalı-hermetik) tercih edilmeli avantajları dezavantajları nelerdir? Yoğuşmalı kombiler sanırım tasarruf bakımından iyi ama fiyatları astronomik buna değer mi? Fiyat ağırlıklı fiyat performans kombisi istiyoruz. En büyük dert gaz tasarrufu ve kombinin fiyatı, kombiler arasında harcadıkları gaz bakımından böyle büyükçe farklılıklar var mı? Hem ucuz hem tasarruflu hem de kaliteli mümkün olduğu kadar 700-800 TL civarı olabilir.

700-800 TL ye iyi birşey bulamazsın

ECA CONFEO PLUS 20.000 KCAL/H HERMETİK KOMBİ ....1085 TL
    http://www.bykombi.com/index.php?do=catalog/product&pid=35

DEMİRDÖKÜM NEVA 20.000 KCAL/H HERMETİK...........875 TL
    http://www.bykombi.com/index.php?do=catalog/product&pid=21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 25 Ekim 2010; 0:33:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: özqür_34

Arkadaşlar

confeo plusmu iyidir

eca fortiusmu iyidir

ikisinden birini alacagız bugun

@Özgür bu sorunun cevabını birkaç ileti üstte vermiştim. Bizzat ECA Ankara bölge müdürlüğünden aradılar. Bu iki ürünün farkı dış kasaları dediler. Biri gri renkde diğeri beyaz renkte(yapısal-malzeme olarakd a fark var) Bunun dışında diğer bütün özellikleri aynı ama fiyat olarak nedense fortius plus daha pahalı. Bu farkın fortius plusun yanında verildiği belirtilen modülasyonlu oda termostatından kaynaklandığını düşünüyorum.

Ben de şu an da confeo plus(20.000 lik) siparişi vermek üzereyim. 3 ay ertelemeli 4 taksit olarak internet üzerinden 1270 tl ye alacağım.

Ama 1,2 sitede baktım yakıt degerleri fortiusun confeo'ya göre daha düşük veriler yazmışlar

confeo plusda alsam oda termostadı alıcaktım bu 180 liralık oda termostatındanmı eca'nın

Not fortius aldık 1280 lira ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özqür_34 -- 25 Ekim 2010; 10:15:53 >

• Selan arkadaşlar. Ankara Şentepede 3 katlı binanın 2. katı güney batı cepheli 2+1 85 m2 sıfır bir ev aldım. Tesisat var ama petek ve kombiler yok. Ego müracatı yeni yapılıyor. Oraya ECA diye yazdırdım kombiyi. Confeo plus almayı düşünüyorum. Bir yerden fiyat aldım
    ECA Confeo Plus kombi : 1.200 TL
    6 mt Demir Döküm petek : 600 TL
    Proje ve montaj : 550 TL istediler Toplam 2.350 tl nakit
    Sizce tercihlerim doğrumu? Fiyatlar uygunmu?
    Birdfe EGO projesine ECA diye yazdırdım ayrıca kombiciye proje için ödeme yapmama gerek varmı?
  • Arkadaşlar eca kombiler için sadece eca'nın oda termostatlarımı kullanılıyor acaba başka bi oda termostatı alsam modülaasyonlu digital bişey haftalık pro gerek yok kullanabilirmiyiz acaba..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Arkadaşlar

confeo plusmu iyidir

eca fortiusmu iyidir

ikisinden birini alacagız bugun

@Özgür bu sorunun cevabını birkaç ileti üstte vermiştim. Bizzat ECA Ankara bölge müdürlüğünden aradılar. Bu iki ürünün farkı dış kasaları dediler. Biri gri renkde diğeri beyaz renkte(yapısal-malzeme olarakd a fark var) Bunun dışında diğer bütün özellikleri aynı ama fiyat olarak nedense fortius plus daha pahalı. Bu farkın fortius plusun yanında verildiği belirtilen modülasyonlu oda termostatından kaynaklandığını düşünüyorum.

Ben de şu an da confeo plus(20.000 lik) siparişi vermek üzereyim. 3 ay ertelemeli 4 taksit olarak internet üzerinden 1270 tl ye alacağım.

Ama 1,2 sitede baktım yakıt degerleri fortiusun confeo'ya göre daha düşük veriler yazmışlar

confeo plusda alsam oda termostadı alıcaktım bu 180 liralık oda termostatındanmı eca'nın

Not fortius aldık 1280 lira ya

Ben de ECA nın broşürleri var. Ayrıca ECA nın da resmi sitesinden bakabilirsin. Yakıt tüketimleri aynı.

Bu arada hayırlı olsun. Ben de dün confeo plus aldım..

• bir yakınım eca aldı gayet memnun. fiyatları sanırım diğer markalara göre daha uygunmuş
  • arkadaşlar merhaba;

alarkonun seredans diye bir serisi var yoğuşmalı ve baya iddalı olduğu nu söylüyorlar. binada bir komşuma takıyorlardı buderusla aynı kalitede ama fiyat olarak çok daha ucuz olduğunu söyledi. kullanan arkadaşlar yada üstadlar varsa yorumlarını bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

arkadaşlar merhaba;

alarkonun seredans diye bir serisi var yoğuşmalı ve baya iddalı olduğu nu söylüyorlar. binada bir komşuma takıyorlardı buderusla aynı kalitede ama fiyat olarak çok daha ucuz olduğunu söyledi. kullanan arkadaşlar yada üstadlar varsa yorumlarını bekliyorum...

Slm , verdiğiniz bilgilerde yanlışlık var . Bir defa Alarko seradens Buderus GB 022 den daha iyi değil. Belki BG 012 den iyidir. Ama diğer bir yanlışınız daha var , Seradens fiyat olarak GB 022 den bile pahalı. Şimdi ucuza varsa getir ben alıyım diyeceğim ama onu da diyemiyorum çünkü Seradens i satmak gerçekten çok zor.

Alarko kelimenin tam manasıyla piyasayı tınlamıyor. Cihazları çok pahalı.Zamanında piyasanın kaymağını aldı.Şimdi müthiş bir rekabet var. Ama Alarkonun yurt dışı bağlantıları iyi , inşaat işleri falanda süper. Yani Alarko ya göre kombiyi Türkiye de alan alsın almayan almasın .

Ama genede cihazlarının kalitesine bir lafım da yok. Sadece kişisel olarak dış tasarımda eksik kaldığını düşünüyorum.Cihazları bana göre kaliteli ama gereğinden pahalı vegörüntü olarak şekilsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombistanbul.. -- 26 Ekim 2010; 18:25:41 >

• quote:

Arkadaşlar eca kombiler için sadece eca'nın oda termostatlarımı kullanılıyor acaba başka bi oda termostatı alsam modülaasyonlu digital bişey haftalık pro gerek yok kullanabilirmiyiz acaba..

slm, modülasyonlu ve dijital oda termostatı zaten haftalık programlı olur. Programlama ihtiyacınız yoksa analog bir termostat alınız. Analog termostatlar her markaya uyarlar. Dijital , programlı olanlar ise marka ve hatta model farklılığında , cihazın sahip olduğu özellikleri desteklemeyebilir yani uyum problemi yaratabilir. Ayrıca analog termostatlar hem uyumlu hem iş gören hem de ucuz cihazlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombistanbul.. -- 26 Ekim 2010; 18:34:19 >
  • arkadaşlar iki kombi arasında kararsız kaldım. yardım edermisiniz?
    1-ECA Confeo Plus Hermetik
    2-Ariston Clas Hermetik.

Sizce hangisi......?
  • 105m2 ev için 6,80m petek (Termoteknik) + 50*90 havlupan ve Bosch Condense 2000W kombi
    Yer izmir konum güney bina izolasyonu yok 4.kat son kat
    sizce nasıl...
  • arkadaşlar mlüm kış ayı geliyor ve malüm elektirikler gene gidip gelmeye başlar. kombimi korumak için ups almak istiyorum. bu gün vatan b. gezerken Tunçmatik Komtech Kombi Ups - gördüm. baya da şık görünümlü ve duvara monte edilebiliyor. 1-2 saat çalıştırabildiği ve tam sinüs çıkış verdiği yazıyor. acaba bu üründen kullanan varmı yada tavsiye edecek varmı fiyat olarak da 282 tl 12 takside buldum. sizce nasıl ???
  • ben kombi kartını voltaj salınımlardan korumak için tuncmatik in voltaj reglatörünü aldım 60 tl . işimi göreceğine inanıyorum. UPs mutlaka elektrik kesintisinde de iş görür ama ne kadar ekmek o kadar köfte ..
  • arkadaşlar 1500 tlnin altında tüplede çalışabilen kombi ne önerirsiniz,program saatide kullanılabilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper77

arkadaşlar iki kombi arasında kararsız kaldım. yardım edermisiniz?
    1-ECA Confeo Plus Hermetik
    2-Ariston Clas Hermetik.

Sizce hangisi......?

slm , ben kesinlikle ECA Confeo plus derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

arkadaşlar 1500 tlnin altında tüplede çalışabilen kombi ne önerirsiniz,program saatide kullanılabilmeli.

Merhaba , Eca confeo plus , Demirdöküm Nitron , Ya da Bosch classic plus alabilirsiniz. Haftalık program saatiyle birlikte o bahsettiğiniz rakkama dahi çıkmaz.
    Hatta Demirdöküm Sargon condense cm yoğuşmalı kombi de alabilirsiniz kesinlikle tavsiye ederim.

Yalnız LPG ye ayarlı olanını piyasada bulamazsınız doğalgazlı olanını alacaksınız . Servis ilk çalıştırmaya gelirken haberdar edilecek ve geldiğinde kombiyi LPG ye dönüştürecek . Bu işlem ücretsizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asbircan

arkadaşlar size kesinlikle BAYMAK kombi almayın kombi kötü olduğundan değil SERVİS anlayışları çok kötü bundan dolayı.
    işte sebebleri :
    1 - servis olarak size 15-20 gün veriyorlar.... bekle ve hasta ol ki gelsinler
    2 - size gün verirler beklersiniz o gün iş yerinden izin alırsınız sonra zaman geçer akşam olur bugun gelemeyeceğiz derler... cuma günü geleceğiz derler.. siz olsanız ne yaparsınız. tabi küfür ederim.
    3- gelirler bakarlar sonra bu kullanıcan kaynaklanıyor derler ve sizden para isterler hadi bakalım kombiyi kullanmayı öğrenemedik sanki bilgisayar kullanıyoruz sabahtan akşama kadar kombiyle yatıyorum ...... ne kullanıcı hata ise bu

neyse bir servis macerasını burada sizlerle paylaşmak istedim. bence baymak servis anlayını biraz daha düşünmeli bu ona ancak müşteri kaybettirir.

Merhaba ;
    Yazılarımı takip eden arkadaşlar bilirler her zaman Baymak ın servis kalitesinin çok düşük olduğunu yazdım.Burada siz başınıza gelen olayı aktarmışsınız. Ben burada 18 yıllık sektör deneyimlerimle yazıyorum .
    Baymak ın patronu sayın Murat Akdoğan umarım yıllardır çözülemeyen servislik sorunlarına bundan sonra biraz daha çözüm getirmeye çalışır. Cihazları kesinlikle çok kaliteli , Baymak ın kötü servislik hizmetleri yüzünden kaybetmesine üzülüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombistanbul.. -- 28 Ekim 2010; 10:03:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kombistanbul..

quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

arkadaşlar 1500 tlnin altında tüplede çalışabilen kombi ne önerirsiniz,program saatide kullanılabilmeli.

Merhaba , Eca confeo plus , Demirdöküm Nitron , Ya da Bosch classic plus alabilirsiniz. Haftalık program saatiyle birlikte o bahsettiğiniz rakkama dahi çıkmaz.
    Hatta Demirdöküm Sargon condense cm yoğuşmalı kombi de alabilirsiniz kesinlikle tavsiye ederim.

Yalnız LPG ye ayarlı olanını piyasada bulamazsınız doğalgazlı olanını alacaksınız . Servis ilk çalıştırmaya gelirken haberdar edilecek ve geldiğinde kombiyi LPG ye dönüştürecek . Bu işlem ücretsizdir.

ECA larda sadece doğalgaz yazıyor emin olamadım o yüzden lpgylede çalışırmı acaba?

• Yeniçeri Arkadaşımız tekrar hoşgeldin foruma

Epey oldu seni özlemiştik.

Darısı diğer yazmayı bırakan arkadaşlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellowbulls

Yeniçeri Arkadaşımız tekrar hoşgeldin foruma

Epey oldu seni özlemiştik.

Darısı diğer yazmayı bırakan arkadaşlara

Teşekkür ederim. Aslında yine yazmıyorum :))) yazmıyorum derken zorlanan özel mesaj yazan arkadasları kıramıyorum. :)) Bu ara alımlar yüksek olacağından biraz bilgi paylaştım kimselerin kafası karışmasın diye elimden geldiğince biseyler yazdım umarım faydalı oluyordur.
    Görüşmek üzere...

• 
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.