Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar benim 135 metrekarelik dairem var 6.kat altkattlarında kiracı yok eve kombi taktırmak istiyorum ama hangi marka ve nasıl bir model taktıracağım konusunda bir bilgiye sahip değilim kombi arızalrıyla başımın derde girmesini ve ısı problemi çekmek istemiyorum baymakın LUNA³ 240 Fİ 20.640 kcal/h diye br modelini önerdiler ama nasıl olduğunu bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • slm arkadaşım ben bu konuyu 2 aydır araştırıyorum ve kesinlikle wissmannda kara verdim süper cihaz digerlkerine göre biraz fiyatı bahalı fakat o az yakmasıyla kendini bi süre sonra amorti ediyo kesinlikle wisman al derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakan48

selam arkadaşlar benim 135 metrekarelik dairem var 6.kat altkattlarında kiracı yok eve kombi taktırmak istiyorum ama hangi marka ve nasıl bir model taktıracağım konusunda bir bilgiye sahip değilim kombi arızalrıyla başımın derde girmesini ve ısı problemi çekmek istemiyorum baymakın LUNA³ 240 Fİ 20.640 kcal/h diye br modelini önerdiler ama nasıl olduğunu bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Kesinlikle tavsiye etmem. Kriter olarak fiyatı arka planlara atmanı öneririm. Tercihini yabancı markalardan kullanmanı öneririm. Hem kurdukları organizasyon açısından hemde cihaz kalitesi açısından. Bence yetkili bayileri dolaşmanı ve yaptıkları işlerle ilgili bilgi almanı tavsiye ederim.

• Bende nacizhane olarak...Birinci syfadan başlayıp bu 8 sayfanın sonuna kadar kombiler hakkında yazılanları oku.. Diyorum...Çok degişik görüşler ve düşünceler var....Herkesin bakışı yorumu farklı...Birde her yigit bindigi atı övermiş....Kim ne kullanıyorsa onu tavsiye ediyor...HEPSİ ÇOK İYİ.....YEDEK PARÇA FİYATLARINI, VERİM ORANLARINI, İLK ALIRKEN VERDİGİN PARAYI DÜŞÜN....EN ÖNEMLİSİ 5 YIL SONRAYI DÜŞÜN......sm=s16.gif] O COK ÜNLÜ DÜNYA DEVİ 3 YABANCI MARKANIN BİZE SATTIKLARI İLE ALMANYA VEYA HOLLANDADA SATTIKLARI AYNI MALMI ? YOKSA MACARİSTANDA FASON YAPTIRDIKLARI MALLARMI ? ARAŞTIR,,,,,SOR..... Bu forumda bilgi alışverişinde bulunan bütün arkadaşlarıma sonsuz saygı ve selamlar.... TÜRKİYEDE ECA VAR- ALICI GÖZÜYLE İNCELE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Mart 2007; 18:06:41 >

• bazı markaları kullanmayanlarda övüyor bunlardan biride vismann insanlar almak istiyor fakat fiyattan dolayı alamıyolar fakat bu bi gercek alman malı bu konuda 1 numara bunu dünya kabul etmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: foto45

bazı markaları kullanmayanlarda övüyor bunlardan biride vismann insanlar almak istiyor fakat fiyattan dolayı alamıyolar fakat bu bi gercek alman malı bu konuda 1 numara bunu dünya kabul etmiş

Viessmann kombiler Çin'de üretilmektedir. Buderus Manisa'da üretim yapmaktadır. Vaillant sadece Almanya'da üretim yapmaktadır. Baymak Tuzla'da, ECA Manisa'da, Demirdöküm Bilecik'te, daha istiyorsanız yazarım.
  • Arkadaşım teşekkürler.Nasıl kanıpta aldanıyoruz.Keşke bu yazdıklarını daha önce bizimle paylaşsaydın.Ona göre bir seçim yapardım.Çünkü bende Viessmann aldım çözülemeyen zonklama sesi ve sesin normal olduğunu söyleyen duyarsız bir VİESSMANN 26 gün oldu halen çözüm bekliyorum,çok pişmanım çinde üretildiğini bilseydim kesinlikle almazdım.Neyse bundan sonra arkadaşlar ona göre seçimlerini yapsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaliteli5 -- 26 Aralık 2006; 15:32:01 >
  • slm:cok güzel yazmışsın fakat yanlış bilgilendirme yabıyosun ben manisada oturuyorum ve tüm fabrikalrda calışan arkadaşlarım var.
    1-buderus manisada yabılmıyo sadece bosh buderusu satın aldı fakat hic bir şeyleri degiştirmedi müdürleri bile degişmedi (bosh da tüm ürünler persone %35 indirimde buderus haric)
    2-eca manisada üretiliyo dogru
    3-vissman kesinlikle cinde üretilmiyo cünkü vismanın herhangi bir bayisine gidersen gelen malların nereden geldigini cok daha iyi anlarsın cinde yabılıyo olsa cinden gelir gümrük az öderler almanyaya gidib tekrar türkiyeye gelmez direk cinden gelir
    4 cinde ve uzak doguda kombi pzarına girdi ucuz işcilik oldugu icin buraya sadece vailant yabtırıyo cünkü türkiye pazarında fiyatı dolayısıyla tam verim alamadı 2 sene önce cine mal yabtırmaya başladı fiyatlarıda o yüzden yerli pazar kadar düşürebildi
    5-seninle bu konuda her türlü konuşmaya hazırım gel manisaya seni bosh fabrikasını gezdireyim bakalım buderus varmı gör
    PARDON AMA SÖYLEDİKLERİN COK KOMİK
    ÜZGÜNÜM

• SLM:
    KALİTELİ5 ARKADAŞIM SANA Bİ TAVSİYEDE BULUNAYIM GEREKİRSE VİSMANIN BÖLGE MÜDÜRLÜGÜNE MAİL AT BAK GÖRÜCEKSİNKİ COK YAKIN İLGİLENİCEKLER ARKADAŞLAR BU ARDA SERVİSLERİN KÖTÜLÜGÜNÜ BİR FİRMAYA MAL EDEMESSİNİZ SERVİSİN SORUMSUZLUGUNDAN DA KAYNAKLANABİLİR.SAYGILAR
  • quote:

SLM:
    KALİTELİ5 ARKADAŞIM SANA Bİ TAVSİYEDE BULUNAYIM GEREKİRSE VİSMANIN BÖLGE MÜDÜRLÜGÜNE MAİL AT BAK GÖRÜCEKSİNKİ COK YAKIN İLGİLENİCEKLER ARKADAŞLAR BU ARDA SERVİSLERİN KÖTÜLÜGÜNÜ BİR FİRMAYA MAL EDEMESSİNİZ SERVİSİN SORUMSUZLUGUNDAN DA KAYNAKLANABİLİR.SAYGILAR

Selam foto 45 arkadaşım zaten 2 kez servis geldi 2 kez fan değişti çözülmedi bende viessmann internet sitesinden mail attım.Konuyu merkez teknik servise yönlendirmişler.Zaten 2.kez bölge müdürlüğüne bağlı merkez teknik servisten geldiler ve ölçümler yapıldı.Bölge müdürlüğünün bünyesindeki merkez teknik servis ölçümlerin normal olduğunu ve sesin normal olduğu şeklinde rapor tutmuş.3.kez gelmeye bile gerek duymadan Yetkili Teknik Servisimizin ve Merkez Teknik Servizimizin yapmış olduğu çalışmalarda ve ölçümlerde cihazınızdaki sesin normal olduğu görülmüştür.Cihaz değişmi gerektirecek herhangi durum söz konusu değildir diye cevap geldi.Bende 12.12.2006 tarihinde tekrar mail attım Viessmann dan arayıp problem nedir diye soran olmadı halen bekliyorum.

İşte bu cevap beni şaşırttı.Bu cevap firmanın sorumsuzluğu,varmı böyle bir cevap.2.mail 14 gün oldu halen cevap yok.Benim şikayetim halen devam ediyor saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaliteli5 -- 26 Aralık 2006; 17:38:33 >

• Degerli arkadaşlarım önceki forum sayfalarında dijital yoguşmalı kombilerin Düşük voltajda çalışamadıkları yazılıyordu.. Bu gün internette gezerken yine kombi arıyorum www.emas.com.tr adresine gittim. Eca confeo premiks yoguşmalı kombiyi inceledim...Birçok farklı özelligi var. 17 ayrı güvenlik konfor özelligi var . Dikkatimi çeken bir şey KOMBİ 160 - 260 Volt arasında çalışabiliyor....Yine 0,3 Bar su basıncına kadar çalışıyor. Bu seviyenin altına düşerse veya su kesilirse KENDİNİ KAPATIYOR... Evim çok büyük degil Yoguşmalı düşünmüyorum. Yoguşmalı arayan arkadaşlar siteye girip bilgi alsın... Hepinize saygı ve selamlar.. ECA CONFEO PREMİKS YOGUŞMALI...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Mart 2007; 18:39:10 >

• Arkadaslar merhaba,
    Kurt bey'in tavsiyesi üzerine Viessmann vitopend 100 takdirdim.
    Taktıralı 5 gün olmasına rağmen yaklasık 110 m3 gazı bitirmiş durumda. Bu tüketim çok değilmi? (bu gidisle ay sonuna 450 YTL yakacak)
    Petekler toplam 8.5 m, ev güney net 110 m2, termostat yok, derece neredeyse minimumdaydı hep.. birazda açsak 1000 YTLyi yiyecek

Birde dün gece 5-6 kez arızaya gecti, ocağı yaktım gaz vardı, elektriktede hiç bir problem olmadı.. daha sonra yattım sabah çalışıyordu icat.
    ama 9 aylık oğlum öksürüyor ve hapşırıyordu.. hem o kadar gaz yak, hemde çocugu hasta et.. Çok canım sıkıldı bu işe.

acil önerilerinizi bekliyorum.. yanlış olan ne? ben yaklaşık 100 YTL'ye bir ay üşümeden geçirmeyi bekliyordum, ama bu gidişle kış burnumuzdan gelecek..

• quote:

slm:cok güzel yazmışsın fakat yanlış bilgilendirme yabıyosun ben manisada oturuyorum ve tüm fabrikalrda calışan arkadaşlarım var.
    1-buderus manisada yabılmıyo sadece bosh buderusu satın aldı fakat hic bir şeyleri degiştirmedi müdürleri bile degişmedi (bosh da tüm ürünler persone %35 indirimde buderus haric)
    2-eca manisada üretiliyo dogru
    3-vissman kesinlikle cinde üretilmiyo cünkü vismanın herhangi bir bayisine gidersen gelen malların nereden geldigini cok daha iyi anlarsın cinde yabılıyo olsa cinden gelir gümrük az öderler almanyaya gidib tekrar türkiyeye gelmez direk cinden gelir
    4 cinde ve uzak doguda kombi pzarına girdi ucuz işcilik oldugu icin buraya sadece vailant yabtırıyo cünkü türkiye pazarında fiyatı dolayısıyla tam verim alamadı 2 sene önce cine mal yabtırmaya başladı fiyatlarıda o yüzden yerli pazar kadar düşürebildi
    5-seninle bu konuda her türlü konuşmaya hazırım gel manisaya seni bosh fabrikasını gezdireyim bakalım buderus varmı gör
    PARDON AMA SÖYLEDİKLERİN COK KOMİK
    ÜZGÜNÜM

Pardon ama önce bi araştır sonra konuş. Viessmann Çin'de fabrika kurdu kombi üretimini burada yapıyorlar. Bosh Buderus'u satın aldı, markayı kapatmadı mantıklı olanı yaptı. Çünkü kazan ve kombi konusunda yeterli pazar payına sahip olan markayı korumak. Ayrıca Buderus Manisada üretiliyor, hatalı olduğu için üretimden kalkan DELTA kombiler şimdide AKILLI KOMBİ modeli vs..
    Vaillant'a gelinde Vaillant markalı her cihaz Almanya'da üretilmektedir. Sizin karıştırma noktanız şurası olabilir.

1)Vaillant Türkiye ile Vaillant Çin ülke müdürleri aynı kişi
    2)Vaillant grubun sahip olduğu Çek Cumuriyetinde yapılan PROTHERM markalı (Vaillant değil) kombiler.

pardon ama daha detay istiyorsan verebilirim...

• Merhaba arkadaslar, degerli bilgilerinize ihtiyacim olacak. Evin bir odasindaki petek kucuk oldugu icin o oda digerlerine gore 3-4 derece daha soguk oluyordu. Petegi buyuttum. Ancak soyle bir problem olustu: Petek onceden 50 derecede sicacik olurken simdi eskisi kadar isinmiyor. Peteklerin havalarini felan aldim, gene degismedi. Bu kombiden her petege ayri bir sicak su borusu gelmiyor mu? petegi buyutunce , petegin isisi neden dusmus olabilirim? cozum onerisi olan var mi acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fayhan

Merhaba arkadaslar, degerli bilgilerinize ihtiyacim olacak. Evin bir odasindaki petek kucuk oldugu icin o oda digerlerine gore 3-4 derece daha soguk oluyordu. Petegi buyuttum. Ancak soyle bir problem olustu: Petek onceden 50 derecede sicacik olurken simdi eskisi kadar isinmiyor. Peteklerin havalarini felan aldim, gene degismedi. Bu kombiden her petege ayri bir sicak su borusu gelmiyor mu? petegi buyutunce , petegin isisi neden dusmus olabilirim? cozum onerisi olan var mi acaba?

Arkadaşım odanın petegini büyütmen kombinin gücünü artırmadıki ? Kombi saatte ne veriyor ? 20.000 cal.. Yada 24.000 cal yada 26.000 cal... Aynı ayarda çalışan kombinin toplam tesisatta dolaşan suyu arttı. Isı tabiki düşecek... Makina mühendisi arkadaşlarım açıklamasını ayrıntılı yapabilirler. Kombinin 1-2-3-4-5- falanca ayarında 1 saatte yaktıgı gaz, verdigi ısı belli...Bu yanan gaz bir saatte bu ayarda atıyorum rakamlarım atmaca..5o lt suyu ısıtıp dolaştırırsa ..........derece sıcaklık saglar. 60 Lt suyu aynı ayarda aynı gaz sarfiyatıyla ısıtıp dolaştıırırsa .............daha az derece ısı saglar..Eve kombinin verdigi toplam kalori aynı...Degişmiyor... Petek aynı derceye kadar ısınsın dersen kombinin ayarını artıracaksın. Gaz tüketimin artacak.... Ben tamamen fiziki olarak böyle düşünüyorum...Ayrıntılı bilgi Mühendis, tesisatçı, projeci arkadaşlarımdan gelecektir..... Fikir verebildiysem mutlu olacagım...Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Aralık 2006; 11:26:29 >

• Doğal gaz fiyatlarına hızla zam geldiği şu ortamda dogal gazınızı %40' a varan tasarrufla kullanmak istemez misiniz? (Ankarada otursa iyi olur)ayrıca garantilidir. ürünü beğenmeyene parası iade edilecektir.

dogalgaztasarruf@yahoo.com ilgilenenlerin maillerini bekliyorum. bi mail sizinle iletişim için yeterli olacak.......
  • buderus'un akıllı kombisi hakkında bilgisi olan varmı?
  • BUDERUS toplama bir kombi tavsiye etmem. Bir ikincisi regilaj ayarı diye bir şey var arkadaslar.Tasarruf için mutlaka yapın.Mantıgı şu kombiden su 90 derece cıkar ılk radyatorler cok ısınır. Sonakadar radyatorlerın ısısı duser. Bunu engellemenın yolu reglaj ayarıdır. kombiye enyakın petegın alt vanasını hıza almak ıcın tamamen kapatın sonra 1 tur acın. 1 sonrakı radyaroeu 2 tur sonrakı 3 tur sonrakı 4 sırasıyla acın en sondakı petekler tamamen acık olsun.Boylece suyun mıktarı ısıya gore dagılmıs olur. ısıyı ılk tadyatorde bırtırmessınız.kombının bulun dugu ortamdakı petegı kapatsakda olur cunku kombı yarım metre bır petek bazında ısı verır cevresıne. Evden 3 veya 4 saatlık ayrılmadıgınız takdırde kombıyı kapatmayınız. cunku kombı evı ısıtmak ıcın tekrar yuklu bır efor sarf edecek sadece ayarını kısın. oda termostatınız varsa eger kesınlıkle regılaj ayarı yapmalısınız.cunku oda termostadı bulundugunuz ortamda orurma sıcaklıgı 18 ıla 22 derece . eger ayar yapmassanız butun odaları aynı derecede ayarlar. mutfakda 18 derece ısıya gerek yokdur veya korıdorda .buralar hereketlı alanlardır. yuksek ısı buralar ıcın gereklı degıldır.selamlar

• Delta modelinden uzak dur....
    quote:

Orjinalden alıntı: magicsihir

buderus'un akıllı kombisi hakkında bilgisi olan varmı?
  • peki buderusun GB 022 modeli hakkında bir tavsiyeniz yada bilgi verebilirmisiniz
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.