Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyede en çok satılan ve en yüksek pazar payına sahip marka DemirDökümdür. Tyros, aden, kalisto, vinto, solaris, themafast, sargon, isofast bu markanın bazı modelleri. Demirdökümün cihazlarında ise en çok satılan modeli adendir. Kesinlikle problem çıkarmayan ve fiyat olarak da keseye uyan bir cihazdır. Demirdöküm alacak arkadaşlar bu modellerden aden veya vinto modelinde tercih yapabilirler.
    Avrupada ise pazar payı pastasının en büyük dilimi Vaillanta aittir. (% 22) Yılda 1.2 milyon adet cihaz üretmektedir. Viessman ise yılda 200.000 üretimle bu markayı çok gerilerden takip etmekte. Viessman aslında kazan firması olarak öne çıkıyor. Kaliteli kazanlar üretmekte. Fakat bu teknolojisini kombi cihazlarına yansıttığını söylemek pek doğru olmaz. Ayrıca servis ağı da çok yaygın değil. Vaillant kaliteli ve sorunsuz satış sonrası hizmet vermekte. Kombinin ve şohbenin ilk mucidi Vaillanttır (1882 de ilk şohben üretilmiştir.) Vaillantta ise normal boyutlardaki dairelere olabilecek Pro ve Plus adında iki farklı modeli mevcuttur. Pro ve Plus arasındaki iki önemli fark plus modelinin göstergesi dijital ve aqua konfor sistemi sayesinde anında sıcak su verimi, pro modelinde ise gösterge paneli ledli ışıklar ile gösterilmekte ve aqua konfor özelliği mevcut değildir. Plus modeli piyasadaki cihazlardan önemli derecede üstün bir cihazdır. Gerek teknoloji, gerek malzeme kalitesi,gerekse işçilik olarak. Ayrıca Vaillant cihaz kullanan tüm müşteriler Vaillant Tüketici Clube otomatik olarak üye oluyorlar ve bu sayede birçok avantajdan faydalanıyorlar. Viessman alacak arkadaşlar ilerde servis konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacaklarını düşünerek karar vermelidirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Franchase -- 15 Aralık 2006; 0:30:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kaliteli5

quote:

Orjinalden alıntı: CenturyVB

quote:

VİESSMANN ŞİKAYETİM VAR.2 KEZ SERVİS GELDİ FAN DEĞİŞTİ PROBLEM DEVAM EDİYOR 3.KEZ MERKEZE ŞİKAYETİMİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE MAİL YOLUYLA GÖNDERİYORUM.

Vitopent 100 kombinizi aldım.Montajını yaptırdım.28.07.2006 tarihinde gaz açıldı ve kombi devreye girdi.Banyo ve mutfakta kullanmaya başladım.Kombi çalıştığı zaman bariz bir şekilde odalarda ve banyoda çok güçlü bir uğultu,zonglama sesi duyuyordum.Ama kısa süre çalıştığı için önemsemedim.25.10.2006 tarihinde evi ısıtmak için kombi çalıştığı zaman gene aynı ses,rahatsız edici,çok güçlü bir uğultu,zonglama.Teknik servisi aradım geldi.İnceledi tam olarak bir şey bulamadı ayrıldı ve aynı gün telefonla merkezle görüştüm fan(Özel bir fanmış) değiştirilecek dedi.Ertesi gün servis FANI değiştirdi ve o an için sesin azaldığı anladım.Ama bir gün sonra eskisi kadar olmasa da aynı uğultu, zonglamanın devam ettiğini anladım.Tekrar 13.11.2006 tarihinde teknik servise telefon açtım,oda daha önceki problemi bildiği için merkez teknik servisle görüştü ve 16.11.2006 tarihinde merkez teknik servisten geldiler normal olmayan malum bir uğultu ve zonglamanın olduğunu anladılar ölçümler yapıldı her şey normal dendi tekrar bir FAN(2.fan)daha değiştirdiler.O an için uğultu ve zonglamanın olduğu ama iyice azaldığı kanaatine vardık.Az ama bu ses gene de vardı.Sesin minimum seviyeye indiği bundan başka yapılacak bir şey olmadığı söylendi bana.Tamam servis ilgilendi 2 FAN değişti ama sorun tam olarak çözülmedi demek başka bir problem var.Bu şekilde kullanmaya devam ettim 25.11.2006 tarihinden sonra havalar iyi gittiği için kombiyi her zaman çalıştırmıyorum.Ve şikayetim daha da bariz bir şekilde ortaya çıktı.Şimdi de kombi ilk çalıştığı zaman normal olmayan çok güçlü bir uğultu ve zonglama sesiyle çalışıyor ama her zaman yapmıyor.(Bende şaşırdım artık acaba gene ses yapacak mı diye beklemeye başladım).İKİ KEZ FAN değişti ama gene aynı ses.Artık her zaman yapmasa da ilk çalıştırmada fanlar değişmesine rağmen çok güçlü uğultu,zonglama sesi yaşamaya devam,2-3 çalışmadan sonra anlamsız bir şekilde minimum seviyede uğultu,zonglama sesiyle çalışmaya devam ediyor.Ortamdan kaynaklanan bir ses olsa ilk çalıştırmada ki güçlü zonglamadan sonra 2-3 çalışmayla minimum zonglama sesine düşmez.Sanki evin içinde bir helikopter kalkış için hazırlık yapıyor.Komşumuzda da aynı oda koşularında kombiniz var ama benim yaşadığım ses kesinlikle yok.En ufak bir ses dahi yok.Başka bir kombi takılsa bu ses kesinlikle yaşanmaz.Kombiden kaynaklanan bir ses ama niçin çözülemiyor bu sesin olmaması gerekir.Yeni bir kombi alıyorum ve ama dert almış oluyorum.Bu kombinin yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

ALDIĞIM CEVAPTA

Yetkili Teknik Servisimizin ve Merkez Teknik Servizimizin yapmış olduğu çalışmalarda ve ölçümlerde cihazınızdaki sesin normal olduğu görülmüştür.Cihaz değişmi gerektirecek herhangi durum söz konusu değildir cevabı geliyor

2-3 gündür bu topiği inceliyorum , sonuçta Viessman almaya karar vermişken sadece bu yazı bir anda beni bu markadan soğuttu. Uyarınız için teşekkürler :)

Bu şikayet mailini 1 Aralıkta gönderdim ve 11 Aralıkta Yetkili Teknik Servisimizin ve Merkez Teknik Servizimizin yapmış olduğu çalışmalarda ve ölçümlerde cihazınızdaki sesin normal olduğu görülmüştür.Cihaz değişmi gerektirecek herhangi durum söz konusu değildir şeklinde cevap geldi.Bugün 14 Aralık bu konuda hiç kimse benimle irtibata geçmedi.Ben bekliyorum.Bende bu forumu araştırarak Viessmann almaya karar vermiştim ama yanılmışım.ARKADAŞLARIN DİKKATİNE.

Dün buradaki fabrikalara iklimlendirme işleri yapan makine mühendisi bir ağbime sordum , yeni daireye kombi olarak ne tavsiye edersin diye ;

-Yerli markalardan alacağın herhangi biri işini görecektir hepsi hemenhemen aynı , ama alacaksan yerli al servisi falan sorun olmasın , ısısan , eca , demirdöküm , alarko tercih edebilirsin.

dedi.

Bu arada ısısan Buderus oluyormuş Viessmandan tercihim Buderusa kaydı bakalım ilerleyen günler ne gösterecek

• quote:

Orjinalden alıntı: Franchase

Türkiyede en çok satılan ve en yüksek pazar payına sahip marka DemirDökümdür. Tyros, aden, kalisto, vinto, solaris, themafast, sargon, isofast bu markanın bazı modelleri. Demirdökümün cihazlarında ise en çok satılan modeli adendir. Kesinlikle problem çıkarmayan ve fiyat olarak da keseye uyan bir cihazdır. Demirdöküm alacak arkadaşlar bu modellerden aden veya vinto modelinde tercih yapabilirler.
    Avrupada ise pazar payı pastasının en büyük dilimi Vaillanta aittir. (% 22) Yılda 1.2 milyon adet cihaz üretmektedir. Viessman ise yılda 200.000 üretimle bu markayı çok gerilerden takip etmekte. Viessman aslında kazan firması olarak öne çıkıyor. Kaliteli kazanlar üretmekte. Fakat bu teknolojisini kombi cihazlarına yansıttığını söylemek pek doğru olmaz. Ayrıca servis ağı da çok yaygın değil. Vaillant kaliteli ve sorunsuz satış sonrası hizmet vermekte. Kombinin ve şohbenin ilk mucidi Vaillanttır (1882 de ilk şohben üretilmiştir.) Vaillantta ise normal boyutlardaki dairelere olabilecek Pro ve Plus adında iki farklı modeli mevcuttur. Pro ve Plus arasındaki iki önemli fark plus modelinin göstergesi dijital ve aqua konfor sistemi sayesinde anında sıcak su verimi, pro modelinde ise gösterge paneli ledli ışıklar ile gösterilmekte ve aqua konfor özelliği mevcut değildir. Plus modeli piyasadaki cihazlardan önemli derecede üstün bir cihazdır. Gerek teknoloji, gerek malzeme kalitesi,gerekse işçilik olarak. Ayrıca Vaillant cihaz kullanan tüm müşteriler Vaillant Tüketici Clube otomatik olarak üye oluyorlar ve bu sayede birçok avantajdan faydalanıyorlar. Viessman alacak arkadaşlar ilerde servis konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamayacaklarını düşünerek karar vermelidirler.

Kesinlikle katılıyorum...

• Merhabalar,

Bende wiesman vitopend 100 aldım, peteklerde termostatlı vana var. Henüz işlemler bitmediği için kombiyi çalıştırmadık.

Ancak kombinin olduğu evi sürekli kullanmadığımız için nasıl çalıştırmamız gerekir onu sormak istiyorum.Kombiyi kapatmamak gerekiyor diye duydum.

1-Haftanın 2 veya 3 günü ev kullanılacağı için, kombinin sürekli açık ama buzlanmayı önleyen konumda mı olması gerekiyor. Nitekim vanaların üzerinde buz işareti mevcut.

En ekonomik ve güvenilir nasıl kullanmalıyım.

Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratkk

Merhabalar,

Bende wiesman vitopend 100 aldım, peteklerde termostatlı vana var. Henüz işlemler bitmediği için kombiyi çalıştırmadık.

Ancak kombinin olduğu evi sürekli kullanmadığımız için nasıl çalıştırmamız gerekir onu sormak istiyorum.Kombiyi kapatmamak gerekiyor diye duydum.

1-Haftanın 2 veya 3 günü ev kullanılacağı için, kombinin sürekli açık ama buzlanmayı önleyen konumda mı olması gerekiyor. Nitekim vanaların üzerinde buz işareti mevcut.

En ekonomik ve güvenilir nasıl kullanmalıyım.

Teşekkürler...

Cihazın zaten donmaya karşı emniyet sistemi mevcut. Suyun sıcaklığı +5 C nin altına düşerse otomatik olarak cihaz devreye girer. Yalnız saatte gaz varsa ve elektrik bağlantısı mevcutsa donmaya karşı emniyet sistemi aktiftir. Gaz biterse veya elektrik kesilirse . Termostatik vanaları da en son ayara getirmen gerekir. Bu şekilde bırakırsan dönüp arkana bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Franchase -- 15 Aralık 2006; 23:24:55 >

• Orjinalden alıntı: kaliteli5

VİESSMANN ŞİKAYETİM VAR

Merhabalar,

Ben de bu forumu okuduktan sonra teyzeme Veissmann 100 kombi aldırdım. Ama bu ses sorunu oldu. Bu konuda bir gelişme oıldu mu acaba? Servis bizi de normal falan deyip oyaladı. Yardımcı olursanız sevinirim....

İyi günler fanı değiştirdiler ses düştü ama gene var.Tekrar servisi çağırdım bu sefer istanbul merkezden geldiler ölçüm yaptılar kombinin çalışması normal tekrar fan değişti (3. fan) o an için sesin iyice gittiğini zannettim ama yanılmışım eskisi kadar olmasa da bu sesi halen yaşıyorum.Yapabilecekleri başka bir şey yokmuş ancak bu kadar düşürebiliyorlarmış.Alt komşum da ses namına birşey yok.Neymiş ortamdan kaynaklanıyormuş komşumunkide aynı ortam ses yok.Başka bir kombi takılsın kesinlikle böyle bir ses yapmayacağına eminim.Ama çözülemiyor şu an için.Nasıl bir yola başvursam ben de tam olarak bilemiyorum.Bu sesin bir çözümü olmalı.

arkadaşım darılma ama bende bu yaptıklarının fake olduğu kanısı uyandı.

üye olduğundan beri sadece bu topikte 1 şeyler paylaşmışsın toplamdada 11 mesaj varki bazı mesajlarında

çok profosyonel kokuyor. ama genelde hep wiessmandan mağduriyetin. sonuçta bende burdaki arkadaşların

tawsiyesiyle aldım ama senin kadar şikayet eden kimseyi görmedim , daha doğrusu hiç görmedim herkes

memnun gibi. kombiyide kendinemi aldın teyzenemi aldın anlamadım.????

ben cihazdan fazlasıyla performansıyla yakışıyla gayet memnunum.

bu olaylardan gerçek bir şekilde mağdur olduğunu düşünüyorsan. faturasıyla ve servis fişleriyle

tüketici mahkemesine gitmeni öneririm.bir talihsizlik başına gelmiş olabilir ama o sesin çözümü burda değil.

gerçekten mağdursan geçmiş olsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: tilki01

Arkadaşlar ben de bir kombi almak istiyorum, şu anda Metro Grossmarket'de bir kampanya var. Termo teknik termoslim marka kombi (Monotermik (Çift Eşanjörlü) ve 4 metre termo teknik radyatör 1000 ytl artı 12 taksitle. Acaba bu kombi nasıldır? Genel özellikleri aşağıdaki gibi.
    GENEL ÖZELLİKLER
    TERMO TEKNİK GÜVENCESİ

YÜKSEK VERİM

SESSİZ ÇALIŞMA

YERDEN ISITMAYA UYUMLU

ZAMAN SAATİ VE KRONOTERMOSTAT İLE KULLANIM (OPSİYONEL)

HASSAS SICAKLIK AYARLANABİLME ÖZELLİĞİ

DİJİTAL EKRAN ( SICAKLIK - ARIZA )

ELEKTRONİK ATEŞLEME

DÜŞÜK SU DEBİSİ VE BASINCINDA ÇALIŞABİLME (KULLANIM SUYU)

DÜŞÜK GAZ SARFİYATI

0,5 C HASSASİYET İLE SICAK SU KONFORU

KULLANIM SUYU DEBİ KONTROLÜ

YUMUŞAK ATEŞLEME

FULL ALEV MODÜLASYONU

EMNİYET TERTİBATI ( AŞIRI ISINMA , DÜŞÜK SU BASINCI VS.)

DONMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

ANTİ BLOKAJ SİSTEMİ ( POMPA VE 3 YOLLU VANA)

MOTORLU 3 YOLLU VANA

8 LT. GENLEŞME TANKI

BY PASS SİSTEMİ.

KULLANIM KOLAYLIĞI

GÜVENİLİR VE SEÇKİN FİRMALARIN PARÇALARI İLE ÜRETİLMİŞTİR

Bence o paranın üzerine 200 ytl daha koy ve kaliteli bir cihaz al. Servis sıkıntısı yaşarsın. Bir kez alıyorsun. Cihazın parçaları çok zayıf. Demirdöküm Kalisto ilk tercihin olabilir. Türkiye çapında 365 servisi var. Ayrıca saydığın özellikleri artık şohbenlere bile koydular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Franchase -- 15 Aralık 2006; 23:32:39 >

• Viessmann
    İki aydır kullanıyorum çok memnunum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ts61ts1967

quote:

Ben de uzun araştırmalarımdan sonra Agustos 2006 tarihinde viessman 100 kombi aldım.
    Dairem 115 m Çatı katı.Çatı İzalasyonu yok.
    Kombi çalıştığında banyoda sıcak su ihtiyacımı karşılarken bir zonglama sesi önemsemedim.
    Taki ısınmak için petekleri açtığım zaman gene aynı zonglama sesi.
    Komşuma indim aynı kombi hiç bir ses yok.
    Aldığım kombi orjinal paketinden sökülmüştü.İnternette birçok sayfa gezdim hiç şikayet yok.
    Alın size şikayet.Evin içinden sanki helikopter kalkmak için hazırlık yapıyor.
    Servisi çağırdım.Sallamaya çalıştı ben üsteledim bu ses normal değil dedim.Fan sesi normal dedi.
    Ben servisi zor ikna ettim.Normal deyip çekip gidiyordu.Sonradan oda ikna oldu bu sesin normal olmadığına.
    Bakalım bugün özel izalasyonlu fan takacakmış nasıl olacak göreceğiz.

Bu promlem de beni buldu.İnşaallah çözülecek.Çözülmez se kombiyi değiştirirlermi acaba.
    Yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar,

Ben de bu forumu okuduktan sonra teyzeme Veissmann 100 kombi aldırdım. Ama bu ses sorunu oldu. Bu konuda bir gelişme oıldu mu acaba? Servis bizi de normal falan deyip oyaladı. Yardımcı olursanız sevinirim....

Ben niye senin tabirinle fake yapayım.Ben mağduriyetimi buraya yazdım yaşadığım bir sorunu yazdım ben senin tabirinle fake yapmıyorum.Yaşadığım problemin sonuçlanmadığını bütün arkadaşların bilmesini istedim.

Bu kombiyi ben kullanıyorum teyzesine kombi alan ts61ts1967 kullanıcıdan alıntıdır.Ben sana niçin darılayım ben VİESSMANNA dargınım.Evime gelen servis ANORMAL bir sesin varlığını anlayıp raporunda ölçümler sonucu ses normal diyen VİESSMANNA dargınım.

Tabi ki benim kadar şikayet eden görmedin çünkü bende görmedim.Ona istinaden VİESSMANN aldım.Yukarıda belirttiğim gibi teyzesine kombi alan ts61ts1967 kullanıcıdan alıntıdır.Ben kendi evimde kendim kullanıyorum VİESSMANN kombiyi.

Ben niçin tüketici mahkemesine gideyim arkadaşım aldığımız mal ismi büyük VİESSMANN değilmi.Niçin VİESMANN sattığı malın arkasında değil.Ben bir talihsizlik yaşadım tamam ama bu şekilde VİESSMANN a yakışıyormu.

Tam 16 gün oldu VİESSMANN dan bir allahın kulu telefon açıp nedir,ne değildir deyip sormadı.

Bu sesin çözümü burası değil,bunu herkez biliyor arkadaşların böyle bir konudan bilgileri olsun istedim.Yanlış mı yaptım hayır.Arkadaşlar bilsinler ona göre seçimlerini yapsınlar.Böyle bir şikayet bu forumda bahsedilmiş olsa idi ben bu sorunu yaşamazdım.

Kombi işi şanş işi bugüne kadar forumda şikayeti geçmeyen bir marka bana şikayet konusu oldu.Tabi ki bütün kombileri böylemi hayır sorunlu mal beni buldu.Komşumda aynı ortam şartlarında aynı kombi ses namına birşey yok.VİESSMANN ın bu sesi kabullenip gereğini yapması gerekiyor.

• Sordugun sorunun cevabı yazdıgın ilk satırda kardeşim...Saygılar..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ts61ts1967

quote:

Ben de uzun araştırmalarımdan sonra Agustos 2006 tarihinde viessman 100 kombi aldım.
    Dairem 115 m Çatı katı.Çatı İzalasyonu yok.
    Kombi çalıştığında banyoda sıcak su ihtiyacımı karşılarken bir zonglama sesi önemsemedim.
    Taki ısınmak için petekleri açtığım zaman gene aynı zonglama sesi.
    Komşuma indim aynı kombi hiç bir ses yok.
    Aldığım kombi orjinal paketinden sökülmüştü.İnternette birçok sayfa gezdim hiç şikayet yok.
    Alın size şikayet.Evin içinden sanki helikopter kalkmak için hazırlık yapıyor.
    Servisi çağırdım.Sallamaya çalıştı ben üsteledim bu ses normal değil dedim.Fan sesi normal dedi.
    Ben servisi zor ikna ettim.Normal deyip çekip gidiyordu.Sonradan oda ikna oldu bu sesin normal olmadığına.
    Bakalım bugün özel izalasyonlu fan takacakmış nasıl olacak göreceğiz.

Bu promlem de beni buldu.İnşaallah çözülecek.Çözülmez se kombiyi değiştirirlermi acaba.
    Yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar,

Ben niye senin tabirinle fake yapayım.Ben mağduriyetimi buraya yazdım yaşadığım bir sorunu yazdım ben senin tabirinle fake yapmıyorum.Yaşadığım problemin sonuçlanmadığını bütün arkadaşların bilmesini istedim.

Bu kombiyi ben kullanıyorum teyzesine kombi alan ts61ts1967 kullanıcıdan alıntıdır.Ben sana niçin darılayım ben VİESSMANNA dargınım.Evime gelen servis ANORMAL bir sesin varlığını anlayıp raporunda ölçümler sonucu ses normal diyen VİESSMANNA dargınım.

Tabi ki benim kadar şikayet eden görmedin çünkü bende görmedim.Ona istinaden VİESSMANN aldım.Yukarıda belirttiğim gibi teyzesine kombi alan ts61ts1967 kullanıcıdan alıntıdır.Ben kendi evimde kendim kullanıyorum VİESSMANN kombiyi.

Ben niçin tüketici mahkemesine gideyim arkadaşım aldığımız mal ismi büyük VİESSMANN değilmi.Niçin VİESMANN sattığı malın arkasında değil.Ben bir talihsizlik yaşadım tamam ama bu şekilde VİESSMANN a yakışıyormu.

Tam 16 gün oldu VİESSMANN dan bir allahın kulu telefon açıp nedir,ne değildir deyip sormadı.

Bu sesin çözümü burası değil,bunu herkez biliyor arkadaşların böyle bir konudan bilgileri olsun istedim.Yanlış mı yaptım hayır.Arkadaşlar bilsinler ona göre seçimlerini yapsınlar.Böyle bir şikayet bu forumda bahsedilmiş olsa idi ben bu sorunu yaşamazdım.

Kombi işi şanş işi bugüne kadar forumda şikayeti geçmeyen bir marka bana şikayet konusu oldu.Tabi ki bütün kombileri böylemi hayır sorunlu mal beni buldu.Komşumda aynı ortam şartlarında aynı kombi ses namına birşey yok.VİESSMANN ın bu sesi kabullenip gereğini yapması gerekiyor.

arkadaşım sen ts61ts1967nin mesajını kopyala yapıştırmı yapmışsın ne yapmışsın.alıntı olarak

yapmadığın için senin gibi görünüyor durum.bana bu durumdan dolayı öyle geldi.

tabi senin başına böyle 1 şey gelmesi büyük bir talihsizlik.illaki wiessmanın kabullenmesi lazım durumu ama

çonuç alamıyorsan yapabileceğin şey şuan mahmeye başvurmak.fanları değiştirdiklerine göre

demek var 1 şey.+ benim bildiğim aynı arızadan dolayı ürün 3 kere servis geliyorsa terettütsüz

ürünü değişmeliler diye biliyorum.umarım servis fişlerini alıp saklamışsındır.

bence böyle bir yol izle bunu araştır.yazık az buz para değil bu ürünler.

yanlış anlama için özür diliyorum.ama alıntı yaparken daha dikkatli olursan sewinirim.

tekrar geçmiş olsun

• forever_boy arkadaşıma teşekür ederim.Alıntı yaparken yanlış yapmışım.Benim yazım gibi gözüküyor.Bekliyorum VİESSMANN dan gelecek cevaba göre hareket edeceğim.Ama henüz bu konuda beni arayan olmadı.Yazdığınız şekilde sonuç alamazsam servis fişleri elimde hukuk yoluyla çözeceğim problemi.İlginiz için teşekkürler.
  • Sordugun sorunun cevabı senin yazının birinci satırında kardeşim...Dışardan yapamıyorsan içerden izalasyon yaptır. Yıllık % 40 daha az yakıt harcayacaksın..Mühendisler böyle diyor...Saygılarımla...
    quote:

Orjinalden alıntı: aaabalci

Arkadaşlar Yardımcı olacak olan yok mu ????

Bende yeni doğalgaz taktırdım. Ama sanıyorum çok yakmaya başladı. Evim 100 m2 izolasyon yok. Kombim ECA Confeo bacalı tipi. Odalarda ise banyo hariç hepsinde ECA Termostatik vana mevcut. Termostatik Vana’lar 3 dereceye ayarlanmış durumda. Sadece 3 oda’ yı birgün çalıştırdım, 10 m3 harcamıştı. Benim sorum şu olacak: Vana’ların derecesi sabit olursa kombi’nin derecesi ne kadar olmalıdır. Yani kaç derecede kombiden verim alabiliriz. 45 C yeterli midir. Bir de banyo daki havlupanı açmam gerekir mi? Çünkü sadece onda termostatik vana yok… Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap yazabilirler mi ?

Şimdiden Teşekkürler….

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 17 Aralık 2006; 12:40:58 >

• Benim yukarıda yazmaya çalıştıgım ECA KOMBİ... Türkiyenin isimsiz kahramanı, Avrupa daki gururu...Yazında belirttigin o devlerin pazarına kombi satabilmek için onlardan üstün olman en azından onların teknik şartnamelerine, standartlarına uygun olman gerekir....Diye düşünüyorum...Başka türlü Avrupa ya ihracat yapamazsın...ECA Bunu yapacak kalitede ve yapıyor...tantana yapmadan, reklam yapmadan satıyor...Yorumlar farklı olabilir...Ben Allah nasıp ederse nisanda 2 kombi alacagım çok ayrıntılı araştırıyorum. Arkadaşlarım sizlerden çok şey ögrendim. Sagolun, varolun...Bir elin nesi var ? İki elin sesi var....Boşuna dememişler....
    quote:

Türkiyede en çok satılan ve en yüksek pazar payına sahip marka DemirDökümdür. Tyros, aden, kalisto, vinto, solaris, themafast, sargon, isofast bu markanın bazı modelleri. Demirdökümün cihazlarında ise en çok satılan modeli adendir. Kesinlikle problem çıkarmayan ve fiyat olarak da keseye uyan bir cihazdır. Demirdöküm alacak arkadaşlar bu modellerden aden veya vinto modelinde tercih yapabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Aralık 2006; 10:43:08 >

• Kardeş ilgin için sağol. Aslında bende demirdöküm aden alacaktım hem K.O.Ç. grubu para kazanmasın (galatasaraylyım da) hem de bu kombi radyatör dahil diğerlerinin yarı fiyatı +12 taksit olunca artık aldık. Kombinin özelliklerini övmek için değil sadece fikir olsun diye yazdım. Yoksa bu forum neticesinde kombi konusunda biraz bilgi sahibi olduk sayılır.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tilki01

Arkadaşlar ben de bir kombi almak istiyorum, şu anda Metro Grossmarket'de bir kampanya var. Termo teknik termoslim marka kombi (Monotermik (Çift Eşanjörlü) ve 4 metre termo teknik radyatör 1000 ytl artı 12 taksitle. Acaba bu kombi nasıldır? Genel özellikleri aşağıdaki gibi.
    GENEL ÖZELLİKLER
    TERMO TEKNİK GÜVENCESİ

YÜKSEK VERİM

SESSİZ ÇALIŞMA

YERDEN ISITMAYA UYUMLU

ZAMAN SAATİ VE KRONOTERMOSTAT İLE KULLANIM (OPSİYONEL)

HASSAS SICAKLIK AYARLANABİLME ÖZELLİĞİ

DİJİTAL EKRAN ( SICAKLIK - ARIZA )

ELEKTRONİK ATEŞLEME

DÜŞÜK SU DEBİSİ VE BASINCINDA ÇALIŞABİLME (KULLANIM SUYU)

DÜŞÜK GAZ SARFİYATI

0,5 C HASSASİYET İLE SICAK SU KONFORU

KULLANIM SUYU DEBİ KONTROLÜ

YUMUŞAK ATEŞLEME

FULL ALEV MODÜLASYONU

EMNİYET TERTİBATI ( AŞIRI ISINMA , DÜŞÜK SU BASINCI VS.)

DONMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

ANTİ BLOKAJ SİSTEMİ ( POMPA VE 3 YOLLU VANA)

MOTORLU 3 YOLLU VANA

8 LT. GENLEŞME TANKI

BY PASS SİSTEMİ.

KULLANIM KOLAYLIĞI

GÜVENİLİR VE SEÇKİN FİRMALARIN PARÇALARI İLE ÜRETİLMİŞTİR

Bence o paranın üzerine 200 ytl daha koy ve kaliteli bir cihaz al. Servis sıkıntısı yaşarsın. Bir kez alıyorsun. Cihazın parçaları çok zayıf. Demirdöküm Kalisto ilk tercihin olabilir. Türkiye çapında 365 servisi var. Ayrıca saydığın özellikleri artık şohbenlere bile koydular

• slm arkadaşlar :
    kurt sayesinde bende visman 200 aldım dış hava baneli vede yanında haftalık program sati aldım önümüzdeli hafta gaz acılıcak umarım iyi bir kombi almışım dır bu arada kurt a güveniyorum ve onun sayesinde bir cok kişinin de buradan bilgilendigini tahmin ediyorum tşk
  • quote:

Orjinalden alıntı: foto45

slm arkadaşlar :
    kurt sayesinde bende visman 200 aldım dış hava baneli vede yanında haftalık program sati aldım önümüzdeli hafta gaz acılıcak umarım iyi bir kombi almışım dır bu arada kurt a güveniyorum ve onun sayesinde bir cok kişinin de buradan bilgilendigini tahmin ediyorum tşk

Hayırlısı olsun güle güle kullan,aynı kombiden ben kullanıyorum,kesinlikle memnun kalırsın.
  • Arkadaşlarım size yazmak istedigim bir konu var. Kombi araya araya yarım uzman oldum...Bu gün Koçtaş a gittim kombileri alıcı gözüyle süzdüm. Özelliklerine, fiyatlarına baktım..Demirdöküm, Baymak, Buderus ve Alarko vardı...Alıcı gözüyle bakınca en yakışıklısı güzeli Alarko duruyor...Dışının boyası bile farklı...ECA yoktu görüşme halındelermiş gelecek dediler...Epeyce gezdim...Ha birde Buderus kombiler güzel fiyatları yuksek ...Gövdeleri maşallah benim gibi... Eski yıllarda .Evlerimizde yüklük olurdu içine yatak yorgan koyardık. İşte onlara benzettim. Yarım buzdolabı gibi....Almanyada bu modellerimi satıyorlar ? Alamanya ya yada Hollanda ya gidebilseydim gidip bakmak isterdim....Paranın gözü kör olsun....Hepinize saygılarımla arkadaşlar....

• slm arkadaşlar :umarım sizinde söylediginiz gibi cıkar fakat wismanın dış hava banelinin ne kadar işe yaradıgını yada o farkı vermeye deger olub olmadıgını anlamış degilim bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

• slm:
    wisman benim araştırdıgıma göre cok köklü bi firma işim dolayısıyla yurt dışınla sürekli iltibat halindeyim alman müşterilerin tek önerdigi marka deyebiliriz arkadaşlar.inanın vaylantın servis proplemi almanyada da var:)
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.