Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • radyatör toplamı 8 metre. demirdöküm plus marka panel radyatörler.

3 oda bir salon.

koridorda radyatör yok. odalarda ve mutfakta var. banyadoda 150 cm lik havlupan var .(havlupanda 8 metreye dahil) bu arada evin tüm kapıları daima açıktır bizim evde.

(banyo son radyatör olduğu için ev içi 22.5 derece termostat ayarında; banyo hiç bir zaman çok sıcak olmuyor. zira kombi aralıklı yandığı için son radyatör ısınmıyor bir türlü bende ısıyı arttırıp sarfiyatımı yükselteceğime; banyo yapacağım zaman quartz ısıtıcıyı takıyorum fişe daha pratik ve tahminimce daha ekonomik oluyor. zaten sıcak suyu açtığınızda buderus kombiler kalorifere su vermeyi durduruyorlar.)

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 10 Ocak 2007; 14:03:41 >
  • ıyı gunler evım 250 mt catı dubleksı 14 m petek var viessmann 300 tavsıye ettıler onerınız ne olur baska bır kombı tavsıye edermısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut@guzel.com.tc

ıyı gunler evım 250 mt catı dubleksı 14 m petek var viessmann 300 tavsıye ettıler onerınız ne olur baska bır kombı tavsıye edermısınız

Bu haber forumun 1. sayfasından 9. sayfa sonuna kadar 2 saat ayır bütün yazıları oku...her arkadaşım yaşadıgı bazı olayları anlatıyor...Bu üç yabancı markanın BİZE SATTIKLARI ile Avrupa da sattıkları aynı kombilermi ? Okuyacagın mesajlarda var... Model numarası falan filan tamam ya içindekiler aynımı ? Bu işin uzmanı arkadaşlarımız yazdı ögrendik sagolsunlar... Benim 250 M 2 evim olsaydı bir tek tercih yapardım..YOGUŞMALI..E.C.A.confeo PREMİX 30.000 KCL. KOMBİ C P 30 H M .... Spotta falan bulamazsın Küçükyalı da yerleri var git bak incele...Farkı gör....Para senin, tercih senin....Ben düşüncemi yazıyorum.... Saygılarımla....

Verdigi bu 30.000 kcl ısıya karşılık tüketimi Tam kapasite hiç ara vermeden yanarsa 2,92 M 3 kısık en düşük ayarda yanarsa 0,88 M 3 bir saatlik gaz tüketimi...Kablosuz Honeywell. Oda termostadı, program saati opsiyonel. Telefonla kumanda opsiyonel... Çok çok düşük bir tüketim...30.000 kcal ısıdan bahsediyorum yanlış anlamayın , 20,000 lik DEGİL::::saygılarımla.... ECA CONFEO PREMİX 30 HM Yoguşmalı Kombi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 24 Ocak 2007; 21:09:07 >

• Arkadaşlar bizimde 125 m2 üç cephesi açık (kuzeye bakan tarafıda var) 3. katta bir dairemiz var ısı yalıtımı yok. eve keşife birkaç yerden geldiler ancak herkes sattığı kombiyi öneriyor... Anlayan arkadaşlardan ricam bu durumdaki bir daireye hangi kombiyi önerirsiniz? Bu arada gelen kişiler petek olarak 2 tane 1500 3 tane 1400 ve havluluk önerdiler. bu petek boyutlarıda yeterli mi?

Benim düşündüğüm kombi BAYMAK LUNA AVANT 310Fİ KOMBİ modeli sizce uygun mu? ve bütçemiz 1600YTL nin üzerine çıkmaya müsaid değil. Onun için Viessman modelleri uygun değil.
  • arkadaşlar bu gun evımde bır tesbıt yaptılar ama bıraz kafam karıstı zıra daha once gelıp bakan arkadaslar 250 mt catı dubleksı daıre ıcın 30000 kcal/h tavsıye etmıslerdı bu arada petegım 12,80 mt imis bu gun gelen vıesmann ekıbı bana vıtodens 200 yoguşmalı kombı onerdıler lutfen bana bır onerıde bulunabılırmısınız zıra bu kombının 22400 kcak/h 26 kw. oldugunu brosurunden gorunce kafam karıstı ne dersınız bu kombı benı ıstmay yeterlımıdır duvarlarım ve catımda ızalasyon var sımdıden hepınıze tesekkur ederım saygılarımla
  • manisada üretilen kombiler buderus U052 akıllı kombi tipleri.. yoğuşmalı ve bilgisayarlı olanlar değil. bana bu bilgiyi ISISAN dan biri verdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut@guzel.com.tc

arkadaşlar bu gun evımde bır tesbıt yaptılar ama bıraz kafam karıstı zıra daha once gelıp bakan arkadaslar 250 mt catı dubleksı daıre ıcın 30000 kcal/h tavsıye etmıslerdı bu arada petegım 12,80 mt imis bu gun gelen vıesmann ekıbı bana vıtodens 200 yoguşmalı kombı onerdıler lutfen bana bır onerıde bulunabılırmısınız zıra bu kombının 22400 kcak/h 26 kw. oldugunu brosurunden gorunce kafam karıstı ne dersınız bu kombı benı ıstmay yeterlımıdır duvarlarım ve catımda ızalasyon var sımdıden hepınıze tesekkur ederım saygılarımla

Selamlar,

İstanbul ve benzeri sıcaklık değerlerindeki iller için bu güç (26 kw) problem yaratır. Senin için en az 30.000 kcal/h yani 36 kw cihaz kullanman gerekiyor. Isı hesabı yaptırdığın zaman bu sonuç ortaya çıkacak. En kötü radyatör hesabı bile yapılsa Viessmann ekibinin verdiği değerin yanlış olduğu ortaya çıkıyor.

Yardımcı olduysam ne mutlu...

• quote:

Orjinalden alıntı: sukeynaa

manisada üretilen kombiler buderus U052 akıllı kombi tipleri.. yoğuşmalı ve bilgisayarlı olanlar değil. bana bu bilgiyi ISISAN dan biri verdi.

Verdiğin bilgi için teşekkürler...
  • Aborjin kardeşim sagolasın..Bilginden çok istifade ettik. Garip olan ne ? Arkadaş senin evin büyük sana bu kombi yetmez git filanca kombiyi al dogru dürüst ısın paranla rezil olma demiyorlar... Sana bu kombi yeter al tak. Biz satalım biz kazanalım... Hep mantık para kazanma.....Tamam para kazan ama yanlış bilgi neden veriyorsun ? Benim kombi sana yetmez arkadaş 30.000 lik alman lazım desen neyin eksilir ? Dünya kadar para alacaksın az buz degil en az 3 mlyr, takması montajı ekstrası...Sonuç ? Tam kapasite var gücüyle kombi yakacak gaz yakacak evi ısıtacagım diye.....Allah ıslah etsin bunları.......Bu haber forumu cok seviyorum...Kurtu, Aborjini, Beyaz tebeşiri ve dogru, gerçek bilgi veren bir çok uzman arkadaşlarımı hep burada tanıdım Hiç kimse bildiklerini mezara götüremiyor. Bildiklerinden başkalarına fayda saglamak en büyük hayırlardan biri...Eskiden ya çırak yetiştireceksin ya kitap yazacaksın....Denirdi..Şimdi burada yazdıgını kaç bin kişi okuyor faydalanıyor...En büyük mutluluk bence....Hepiniz sagolun, varolun...Arkadaşlarım....Haa bu siteyi kurup yaşatanlarada teşekkür.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 11 Ocak 2007; 13:16:03 >

• arkadaslar Buderus Logamax U052 28K Kombi hakkında bilgisi olan var mı?

tavsiye edermisiniz?lütfen bilgisi olan varsa bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mr. g

arkadaslar Buderus Logamax U052 28K Kombi hakkında bilgisi olan var mı?

tavsiye edermisiniz?lütfen bilgisi olan varsa bekliyorum

Şimdi Buderus U052 28K,

Bu model Buderus'un Delta modeli yerine çıkarılı.Bilindiği üzere Delta modeli sürekli arıza yaptığı için Buderus tarafından piyasadan çekildi.Şimdi o model yerine biraz iyileştirilmiş olan akıllı kombi modelini satıyorlar.

28K yani 24.000 kcal/h gücünde bir kombi.

Senin soruna gelince, bir kombi önerisini sana sağlıklı verebilmemiz için bazı soruları cevaplandırman gerekir.

1) Evin nerede
    2) Binanın ısı yalıtımı varmı
    3) Radyatör veya yerden ısıtmamı
    4) Ev kaç metrekare
    5) Kaçıncı kat
    6) Radyatör var ise metrajı ne kadar
    7) Sıcak su konforunu ne kadar istiyorsun
    8) Bu iş için ayıracağın bütçe nekadar

vs.

Bunun sonucunda daha etkili bir cevap alabilirsin...

• @aborjine bizimde 125 m2 üç cephesi açık (kuzeye bakan tarafıda var) 3. katta bir dairemiz var ısı yalıtımı yok. eve keşife birkaç yerden geldiler ancak herkes sattığı kombiyi öneriyor... Ricam bu durumdaki bir daireye hangi kombiyi önerirsiniz? Bu arada gelen kişiler petek olarak 2 tane 1500 3 tane 1400 ve havluluk önerdiler. bu petek boyutlarıda yeterli mi?

Benim düşündüğüm kombi BAYMAK LUNA AVANT 310Fİ KOMBİ modeli sizce uygun mu? ve bütçemiz 1600YTL nin üzerine çıkmaya müsaid değil. Onun için Viessman modelleri uygun değil.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teenwolfx

@aborjine bizimde 125 m2 üç cephesi açık (kuzeye bakan tarafıda var) 3. katta bir dairemiz var ısı yalıtımı yok. eve keşife birkaç yerden geldiler ancak herkes sattığı kombiyi öneriyor... Ricam bu durumdaki bir daireye hangi kombiyi önerirsiniz? Bu arada gelen kişiler petek olarak 2 tane 1500 3 tane 1400 ve havluluk önerdiler. bu petek boyutlarıda yeterli mi?

Teşekkürler.

7,8 m tül petek önerilmiş buda 20.000 kcal/h gücündeki kombiye yeterli geliyor.125 m2 ve ısı yalıtımının kötü olması hesabını yaparsak gene 20.000 kcal/h gücündeki kombi yeterli gözüküyor.

Tabii iş fiyata gelince diyebilecek birşey yok.Herkes kesesini düşünmek zorunda.Ama ilk yatırım maliyeti kadar sonraki maliyetleride düşünmek gerekir diye düşünüyorum.

Karar sizin tabi.Bu 1600 ytl sadece kombi için ayrılmışsa iyi bir kombi bulacağından eminim.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu...

• quote:

Orjinalden alıntı: aborjine

quote:

Orjinalden alıntı: teenwolfx

@aborjine bizimde 125 m2 üç cephesi açık (kuzeye bakan tarafıda var) 3. katta bir dairemiz var ısı yalıtımı yok. eve keşife birkaç yerden geldiler ancak herkes sattığı kombiyi öneriyor... Ricam bu durumdaki bir daireye hangi kombiyi önerirsiniz? Bu arada gelen kişiler petek olarak 2 tane 1500 3 tane 1400 ve havluluk önerdiler. bu petek boyutlarıda yeterli mi?

Teşekkürler.

7,8 m tül petek önerilmiş buda 20.000 kcal/h gücündeki kombiye yeterli geliyor.125 m2 ve ısı yalıtımının kötü olması hesabını yaparsak gene 20.000 kcal/h gücündeki kombi yeterli gözüküyor.

Tabii iş fiyata gelince diyebilecek birşey yok.Herkes kesesini düşünmek zorunda.Ama ilk yatırım maliyeti kadar sonraki maliyetleride düşünmek gerekir diye düşünüyorum.

Karar sizin tabi.Bu 1600 ytl sadece kombi için ayrılmışsa iyi bir kombi bulacağından eminim.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Çok teşekkürler cevap içi. 1600 YTL kombi için ayrıldı. Bu maksimum miktar. Düşündüğümüz model ;

BAYMAK LUNA AVANT modeli sizce nasıl? Yada önereceğiniz bir model var mı? Bu konulardan pek anlamam. Yardımınız için tekrar teşekkürler.

• Hermetik pogramlı, oda termostatlı ECA FORTİUS 20.000 cal. Dün akşam bir yerde buldum 1650 lira. KDV dahil... .. Yoguşmalı yoktu.... Ben CONFEO PREMİX 24 HM Yoguşmalı sordum....20.000 cal... 2400 diyorlar... Tamamı peşin 2050 alınır... Şimdilik param hazır degil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Ağustos 2007; 19:07:52 >
  • tasshelhoff ve diğer arkadaşlar merhaba,

forumun 1. sayfadan 9. sayfaya kadar tamamını okudum.

23 aralık tarihinde Ankara'da yeni bir satın aldım. Bina 23 yıllık.
    Daire
    - 3+1
    - 100 m2
    - camlar ahşap doğrama, ama çift cam.
    - alttta 2, üstte 1 daire var.
    - 2 oda tam güney cephe, 1 oda ve salon sabah güneşi alıyor.
    - petekler şu eski döküm peteklerden (ECA) (devlet dairelerinde felan olanlardan), toplam uzunluk 6-7
    metre civarı

Evde şu anda modelini bilmediğim bir demirdöküm kombi var, 93'te takılmış. son 6 senede 3 yılı öğrenci olmak üzere hep kiracılar kullanmış (yani bakım yapıldığını HİÇ sanmıyorum).

Şu anki sorun banyoda sıcak su olmaması (banyoda su elinizi yakacak derecede kaynar olmalı, yanılıyor muyum!??. biz de ise yıkanamayacak kadar soğuk - ılık). Ayrıca karşı komşuda da aynı kombiden var, eski evsahibi ile beraber alıp taktırmışlar. adamların doğalgaz saati yürüyerek ilerliyor, maaşallah bizim doğalgaz saati 100 metre koşucusu gibi ilerliyor!!
    Servis geldi, 150 YTL bakım parası istediler.

Ben de 150 YTL parayı bu alete vermektense yeni alacağım kombinin ilk taksiti olur diye düşündüm.

tüm yazılanları okuyunca Buderus'ta karar kıldım.

Sorularım:
    1. 100 metrekare ev için yoğuşmalı kombi (gb 022) uygun olur mu?. buderus yetkili satıcısı bu konuda dürüst davranır mı? (yani, "yok kardeşim, 100 m2 ev için boşuna yoğuşmalı almayın der mi, yoksa gerek yoksa bile sırf daha pahalı diye satmaya kalkışır mı!!??) yoğuşmalı kombinin uygun olup olmayacağını en iyi nereden öğrenebilirim?

aslında yoğuşmalı diğer bilgisayarlı normal modelden (u 124) sadece 150 euro farklı, benim gönlüm her halukarda bu farkı vermekten yana, 150 Euroyu herhalde en geç 4-5 seneden amorti eder, ev küçük olsa bile..

2. yoğuşmalı olmazsa ve buderus diyorsak geriye 'Bilgisayarlı Kombi U 124 - 24K (şu anki sistemim bacalı)modeli kalıyor. bu model hakkında bilgisi olan var mı?

3. GB 122'de 0.95 literlik bir boyler var ama arada 400 Euro fark var, sırf sıcak su her an hazır olsun diye bu farkı vermeye değmez sanırım !? yoksa başka bilmediğimiz artıları da var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: mavibenim

tasshelhoff ve diğer arkadaşlar merhaba,

forumun 1. sayfadan 9. sayfaya kadar tamamını okudum.

23 aralık tarihinde Ankara'da yeni bir satın aldım. Bina 23 yıllık.
    Daire
    - 3+1
    - 100 m2
    - camlar ahşap doğrama, ama çift cam.
    - alttta 2, üstte 1 daire var.
    - 2 oda tam güney cephe, 1 oda ve salon sabah güneşi alıyor.
    - petekler şu eski döküm peteklerden (ECA) (devlet dairelerinde felan olanlardan), toplam uzunluk 6-7
    metre civarı

Evde şu anda modelini bilmediğim bir demirdöküm kombi var, 93'te takılmış. son 6 senede 3 yılı öğrenci olmak üzere hep kiracılar kullanmış (yani bakım yapıldığını HİÇ sanmıyorum).

Şu anki sorun banyoda sıcak su olmaması (banyoda su elinizi yakacak derecede kaynar olmalı, yanılıyor muyum!??. biz de ise yıkanamayacak kadar soğuk - ılık). Ayrıca karşı komşuda da aynı kombiden var, eski evsahibi ile beraber alıp taktırmışlar. adamların doğalgaz saati yürüyerek ilerliyor, maaşallah bizim doğalgaz saati 100 metre koşucusu gibi ilerliyor!!
    Servis geldi, 150 YTL bakım parası istediler.

Ben de 150 YTL parayı bu alete vermektense yeni alacağım kombinin ilk taksiti olur diye düşündüm.

tüm yazılanları okuyunca Buderus'ta karar kıldım.

Sorularım:
    1. 100 metrekare ev için yoğuşmalı kombi (gb 022) uygun olur mu?. buderus yetkili satıcısı bu konuda dürüst davranır mı? (yani, "yok kardeşim, 100 m2 ev için boşuna yoğuşmalı almayın der mi, yoksa gerek yoksa bile sırf daha pahalı diye satmaya kalkışır mı!!??) yoğuşmalı kombinin uygun olup olmayacağını en iyi nereden öğrenebilirim?

aslında yoğuşmalı diğer bilgisayarlı normal modelden (u 124) sadece 150 euro farklı, benim gönlüm her halukarda bu farkı vermekten yana, 150 Euroyu herhalde en geç 4-5 seneden amorti eder, ev küçük olsa bile..

2. yoğuşmalı olmazsa ve buderus diyorsak geriye 'Bilgisayarlı Kombi U 124 - 24K (şu anki sistemim bacalı)modeli kalıyor. bu model hakkında bilgisi olan var mı?

3. GB 122'de 0.95 literlik bir boyler var ama arada 400 Euro fark var, sırf sıcak su her an hazır olsun diye bu farkı vermeye değmez sanırım !? yoksa başka bilmediğimiz artıları da var mı?

Bütün yazılanları okuduğunu söylüyorsun fakat öyle davranmıyorsun,

Gereksiz yere kendine maliyet çıkartıyorsun. Radyatörlü sisteminde 7 metre olduğunu söylüyorsun ve 20.000 kcal/h gücünde yoğuşmalı kombi alacağım diyorsun.

Bu resmen Mercedes alıp Şahin kullanmak gibi. Çünkü hiçbir şekilde verim sağlayamacağın bir cihaz alıyorsun.

Tabi genede kararda senin parada senin...

Bence sen yoğuşmalı kombi alıcağına;

1) Tesisatını gözden geçir
    2) Radyatörlerini gözden geçir
    3) Kombine karar ver
    4) Dış hava duyargalı oda termostatı kullan

Gene bilgi istersen seve seve yardımcı olurum...

• açıkçası ben kombi almaya niyetlendiğimde;( 2 yıl önce) ne bir kişi abi senin evin bu kadar metrekare sana yoğuşmalı olmaz dedi; nede herhangi bir kaynakta yoğuşmalı kombi için şu kadar metrekare eviniz olması lazım diye bir yazı okudum.

kombiler hakkında kendi kombim (buderus gb-022-24k) haricinde hiç bir bilgim yok bunu baştan belirteyim;

burada bazı arkadaşlar yoğuşmalı kombi düşük metrekareli evlerde çalışmaz diyor. herhalde bir bildikleri vardır diyorum. dedim ya bana kimse eviminin metrekaresini sormadı. ben alacağım kombiyi internetten tespit ettim adama ben şu modeli istiyorum dedim o kadar.

ben 2 yıllık tecrübeme dayanarak; gb-022 nin diğer kombilere ( komşularıma) göre daha ekonomik olduğu ve gayet ayar gerektirmeyen sorunsuz bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.

biraz pahalı; ama daha önceki yazımda da belirttiğim üzere bu tasarrufunu sürdürürse 5 yıl sonra kendini amorti edecek.

sonuçta elektronik cihazdır. her an bozulabilir; sizin alacağınız gb022 fabrikasyon sorunlu olabilir bu gibi durumlar yaşanabilir şeyler. bu her markada başınıza gelebilecek olaylardır.

ben standart şartlarda gb022 nin iyi bir cihaz olduğunu gözlemledim ve çok ekonomik olduğunu düşünüyorum.

maddi imkanınızda varsa tavsiye ederim ( ama dediğim gibi 100 m2 ye yoğuşmalı olurmu olmazmı şahsen bilmiyorum)

bence bunu direkt ısısan a (buderusun distrübütörü) sormanız sisi aydınlatacaktır. beyi dürüst olmayabilir ama merkez servis sizi aydınlatıcı bilgi verecektir.www.isisan.com

rast gelsin diyeyim şimdiden.

sadece buderus alırsanız şayet; yetkili bir buderus bayyinden almanız ve tesisatınıza aynı yere kurdurmanız ( sizde tesisat var artık yapacak bir şey yok tabi)

zira her tesisatçı buderustan anlamıyor.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 16 Ocak 2007; 19:29:09 >

• Arkadaşlar, Vaillant kombim ıslık çalıyor, sebebi ne olabilir bilgisi olan varmı?
  • daga cok ıslık calar vaylant:kombibnin kralı VİSSMANN
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.