Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1734. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17321733173417351736
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esindirim

merhabalar evime doğalgaz döşeteceğim fakat bir bilgi kirliliği ve eksikliği var umarım bana da yardımcı olursunuz.
    Mersinde oturuyorum odaların metrakaresine ve cephesine göre ne kadarlık petek kullanmalıyım onu öğrenmek istiyorum.

Kombinin yerleştirileceği yere göre en yakından en uzağa sıraladım

1. Yatak odası 21m2 kuzey ve doğu cepheli kuzeyde balkon kapısı doğuda pencere
    2. Banyo 5.5 m2 (havlupan mı petek mi yaptırmalıyım)
    3. Çocuk odası 14m2 doğuda pencere
    4. Oturma odası 18 m2 doğuda pencere, sanırım güneydoğu balkon kapısı
    5. Mutfak 15 m2 doğuda pencere, güneydoğu balkon kapısı
    6. Salon 28 m2 Doğuda balkon kapısı, güneye doğru fransız balkon dediklerinden var

Koridorda petek yok koridor uzzunluğu tahmini 10-12 m dir. Kır dök işi olacak diye koridora petek yaptırmayı düşünmüyoruz. Fakat evde çocuk var odalar arası ısı farkı onu etkiliiyor. hasta oluyor. Bu ölçülere göre odalardaki petek uzunlukları ne kadar olmalı? Termostatlı vana denilen vanalar her odada olmalı mı yoksa sadece kombiye yakın yerlerde olması yeterli mi? Son olarak demirdöküm mü vaillant mı? Arada 500 lira kadar fark var. Vaillant demirdökümün %70 ini satın aldı diye biliyorum. (yanılıyorsam düzeltin) Bu durum ürün kalitesine yansır mı bilmiyorum. bu sebeple kararsız kaldım. Son olarak kombinin kapasitesi ne olmalı? Ev tahmini 175 m2 kapıdan kombinin takılacağı yere kadar uzunluğu 16m ölçtüm. bana da fikir verip yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize kolay gelsin

Bir cevap rica ediyorum mümkünse.

• mephisto26 M kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaşı biz artık çözemedik .bence sende,kendi haline,bırak ...!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo3516

Bu arkadaşı biz artık çözemedik .bence sende,kendi haline,bırak ...!

haklısın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

ben bana ve bazı arkadaşlara atılan çamurdan söz ediyorum sen hala aynı yerdesin , bircan beyi benim veya başkasının savunmasına gerek yok böyle bir ihtiyaç ta yok o kendisini isterse savunur zaten.

yönetim size satılmış değil danışıklı dövüş yaptığınızı itham etmiş bence çok ağır bir bişey yapsanız konudan çoktan uzaklaştırılırdınız zaten, sanki yönetim şahsınıza ve arkadaşlarınıza ağır küfür etmiş gibi bir piskolojiye girmeniz saçma burası sanal ortam hsyk değil.ayrıca yine sözümün araksındayım bircan beyin burda ücretsiz reklam yapma hakkı yok nice esnaf işyeri sahipleri foruma ücret ödemekteler eğer ödemiyorsa ödeyen arkadaşların hakkı yenmiş oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Kasım 2014; 17:19:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

ben bana ve bazı arkadaşlara atılan çamurdan söz ediyorum sen hala aynı yerdesin , bircan beyi benim veya başkasının savunmasına gerek yok böyle bir ihtiyaç ta yok o kendisini isterse savunur zaten.

yönetim size satılmış değil danışıklı dövüş yaptığınızı itham etmiş bence çok ağır bir bişey yapsanız konudan çoktan uzaklaştırılırdınız zaten, sanki yönetim şahsınıza ve arkadaşlarınıza ağır küfür etmiş gibi bir piskolojiye girmeniz saçma burası sanal ortam hsyk değil.

ben de diyorum ki kimse o yönetim dediğin çıksın erkek gibi ispat etsin ,ya da özür dilesin varsa böyle bir danışıklı dövüş benim de içinde olduğum . ispat edemezse de çıksın efendi gibi özür dilesin.
    ben yönetime soruyorum sen cevap yazıyorsun , sana soran mı var ya da senden cevap bekleyen sorunun muhattabı çıksın cevap versin sana ne avukatı mısın . . .

• mephisto26 M kullanıcısına yanıt
    kahvehane muhabbetine döndürüyon farkındaysan? yönetimden bir kişiyi tanımıyorum hiç bir çıkarımda yok adamlar birşeyi farketmişki uyarmış bana gore yetersiz bile kalmışlar bukadar sayfalarca reklama ve işyeri tanıtımına ve şahıs reklamına bircan bey beş kuruş bile odemediyse bırak yönetimi savunmak bu konuda onları bile eleştiririm...fazla musamma gösterilmiş 1000 ce tl foruma pay aktaran esanafın işyeri sahibinin hakkı yenmiş....çoğu bolumde firma ismi taşıyan üyelikler anında ban yer bircan bey fazla bile yaşamış burda...daha halen odeme yapıp yapmadığını söylemedi ama yazmadığına gore cevabı belli gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Kasım 2014; 17:36:51 >

• quote:

quote:

merhabalar evime doğalgaz döşeteceğim fakat bir bilgi kirliliği ve eksikliği var umarım bana da yardımcı olursunuz.
    Mersinde oturuyorum odaların metrakaresine ve cephesine göre ne kadarlık petek kullanmalıyım onu öğrenmek istiyorum.

Kombinin yerleştirileceği yere göre en yakından en uzağa sıraladım

1. Yatak odası 21m2 kuzey ve doğu cepheli kuzeyde balkon kapısı doğuda pencere
    2. Banyo 5.5 m2 (havlupan mı petek mi yaptırmalıyım)
    3. Çocuk odası 14m2 doğuda pencere
    4. Oturma odası 18 m2 doğuda pencere, sanırım güneydoğu balkon kapısı
    5. Mutfak 15 m2 doğuda pencere, güneydoğu balkon kapısı
    6. Salon 28 m2 Doğuda balkon kapısı, güneye doğru fransız balkon dediklerinden var

Koridorda petek yok koridor uzzunluğu tahmini 10-12 m dir. Kır dök işi olacak diye koridora petek yaptırmayı düşünmüyoruz. Fakat evde çocuk var odalar arası ısı farkı onu etkiliiyor. hasta oluyor. Bu ölçülere göre odalardaki petek uzunlukları ne kadar olmalı? Termostatlı vana denilen vanalar her odada olmalı mı yoksa sadece kombiye yakın yerlerde olması yeterli mi? Son olarak demirdöküm mü vaillant mı? Arada 500 lira kadar fark var. Vaillant demirdökümün %70 ini satın aldı diye biliyorum. (yanılıyorsam düzeltin) Bu durum ürün kalitesine yansır mı bilmiyorum. bu sebeple kararsız kaldım. Son olarak kombinin kapasitesi ne olmalı? Ev tahmini 175 m2 kapıdan kombinin takılacağı yere kadar uzunluğu 16m ölçtüm. bana da fikir verip yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize kolay gelsin

Bir cevap rica ediyorum mümkünse.

Öncelikle mühendis değilim fizikçiyim.Doğalgaz işi yapmıyorum.Biray Mühendislik petek hesabını formülle yapıyor.Diğer gördüklerim metrekare hesabı yapıyor kabaca bir hesap çıkıyor.Buna göre yardımcı olmaya çalışayım ben de metrekarelere göre.

1-)Yatak odası 2 metre ve ya en az 1.8 metre
    2-)Banyoya önerim 50x100 krom havlupan
    3-)Çocuk odası 140 cm
    4-)Oturma odası 2 metre
    5-)Mutfak 120 cm
    6-)Salon 3 metre petek.
    7-) Koridora 1 metre petek tavsiye ederim.
    Markası Demirdöküm Plus olsun peteklerin.
    Yaklaşık 10.6 metre peteğiniz var.24 kw bir kombi yeterli olur.
    Kombi konusunda İmmergas Victrix 26 tercih ettim ben.Forumda mersinden bir arkadaşın konusu vardı.
    Ama Demirdöküm Nitromix'ten de genelde mennun görünüyor herkes.
    Termostatik vanalar, banyo koridor ve salon hariç takılabilir.Oda termostatı da tavsiyedir.Şahsen tercihim Siemens Rev24

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    üstüne vazife olmayan konularda yazma , yazsan da bir kıymeti harbiyesi yok senin vereceğin cevapları kale almıyorum işine bak.
  • quote:

kahvehane muhabbetine döndürüyon farkındaysan? yönetimden bir kişiyi tanımıyorum hiç bir çıkarımda yok adamlar birşeyi farketmişki uyarmış bana gore yetersiz bile kalmışlar bukadar sayfalarca reklama ve işyeri tanıtımına ve şahıs reklamına bircan bey beş kuruş bile odemediyse bırak yönetimi savunmak bu konuda onları bile eleştiririm...fazla musamma gösterilmiş 1000 ce tl foruma pay aktaran esanafın işyeri sahibinin hakkı yenmiş....çoğu bolumde firma ismi taşıyan üyelikler anında ban yer bircan bey fazla bile yaşamış burda...daha halen odeme yapıp yapmadığını söylemedi ama yazmadığına gore cevabı belli gibi...

Yeter be kardeşim anladık nankörsün yardımcı olmaya çalışanların kuyusunu kazmaya çalışıyorsun ama cidden yeter gına geldi artık.
    Ayrıca yok reklam yok bilmem ne biz burda Bircan Bey'in paylaştığı her resmi işin doğrusunu görsel olarak açıklayan bilgilendirici resimler olarak algıladık bugüne kadar.Senin gibi algılayan bir Allah'ın kulu fesat daha çıkmadı bugüne kadar.
    Şu forumu biz gez dolaş bakalım her yerde bizzat reklam servis linkleri.Ayrıca senin örnek verdiğin uydu bilgilendirme konuları sanalpazar satış ilanları ile dolu.Bence reklam budur.Yok şöyle yardımcı oluruz, yok böyle servis hizmetimiz vardır.O ilanları görmedim zannetme.
    Ayrıca forum ikinci el konuları kaçak telefon satanlarla dolu.Boy boy resimler de mevcut.
    Az vicdanlı ol yeter be kardeşim.Adam bilgi verdi gördük bilgilendik bitti.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    siz vicdanla hak hukuku karıştırıyosnuz bence bircan bey firma reklamı yapmayı keser , nickini değiştirir, avatarını değiştirir sadece yardımcı olur problem kalmaz kendini işyerini ve işini övmekten sayfalarca vazgeçer, onu geçtim biray mühendislik adının geçmesi bile forum kurallarına aykırı haberin varmı acaba?? kimse kimsenin reklamını yapamaz burda ,reklam payı ödeyen bir sürü kişi var onların hakkı yenmiş oluyor..bircan bey kurallara uysun problem olmaz!!!...diğer mühendis zebzaydı sanırsam burda , adam benim işyerim burda işim süper firmam bu işinden 100 ce foto paylaşmıyor burda, bircan beyin yapacağı olayda bu okadar basit herkes kurallara uycak yada ben ticari işte yapmak istiyorum diyip reklam payını ödüycek açık ve net!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Kasım 2014; 18:14:55 >

• Arkadaşlar 9 senelik peteğimi ne yaptıysam ısıtamadım diger petekler cayir cayir yaniyor bu ise ilik degistirsem ne tutar 120 ye 60
  • havasını al peteğin
  • quote:

havasını al peteğin

Havada aldım petek temizligide yaptirdim butun peteklerim duzeldi o petek duzelmedi . Bu petek capraz bagli iki vanayida yanda baglanti yapsam duzelirmi

• quote:

siz vicdanla hak hukuku karıştırıyosnuz bence bircan bey firma reklamı yapmayı keser , nickini değiştirir, avatarını değiştirir sadece yardımcı olur problem kalmaz kendini işyerini ve işini övmekten sayfalarca vazgeçer, onu geçtim biray mühendislik adının geçmesi bile forum kurallarına aykırı haberin varmı acaba?? kimse kimsenin reklamını yapamaz burda ,reklam payı ödeyen bir sürü kişi var onların hakkı yenmiş oluyor..bircan bey kurallara uysun problem olmaz!!!...diğer mühendis zebzaydı sanırsam burda , adam benim işyerim burda işim süper firmam bu işinden 100 ce foto paylaşmıyor burda, bircan beyin yapacağı olayda bu okadar basit herkes kurallara uycak yada ben ticari işte yapmak istiyorum diyip reklam payını ödüycek açık ve net!

Kendisinden özelden yardım isterken bunlar aklına gelmedi de şimdi aklına geldi.Geç bunları hocam senin karakterin ortada.Herkes kendine yakışanı yapar.
    Ayrıca papağan gibi aynı şeyleri yazma ben onlara cevap verdim yukarda ama sen cevap olarak yine aynı şeyleri yazdın.
    Digital uydu konularında açıkça ilan var diyorum, adamların nickleri uydu satıcısı nickleri ve konunun ortasına sanal pazar sitesinden direkt satış linki koyup, altına da her türlü yardımcı oluruz yazıyorlar.Sen de orda reklamdan rahatsız olmadan yazmaya devam ediyorsun.
    Sen burda Bircan Bey'in kombi soran adama satış linki verip yarcımcı oluruz dediğini gördün mü hiç?
    Resimlerde doğru işlerin resimleri ve bana göre işin doğrusunu gösteren görselller sadece.
    Yanlış iş yapan ustaların isimlerini açıkladığını gördün mü sen hiç?Bu işin doğrusu budur arkadaşlar diye konulan resim reklam falan olamaz.
    Oda termosatı konusunda direkt satış yapan adam var.Kendi oda termostatını öven yazıları da mevcut git oku.
    Onlar reklam değilken bu resimler nasıl reklam olur.
    İnsan önce iyi niyetli, sonra adaletli ve vicdanlı olacak. Son olarak da nankörlük edip ortada bi halt yemiş gibi kasılıp gezmeyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.Samed.Y

Arkadaşlar 9 senelik peteğimi ne yaptıysam ısıtamadım diger petekler cayir cayir yaniyor bu ise ilik degistirsem ne tutar 120 ye 60

Demirdöküm Plus alırsan 150 tutar yaklaşık.

• peteğe gelen boru da temizlendi mi , boruda tıkanma daralma olabilir o nedenle sıcak su yeteri kadar ulaşmıyor olabilir. ya da o petek yeteri kadar temizlenmemiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephisto26 -- 29 Kasım 2014; 18:33:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

quote:

Orijinalden alıntı: A.Samed.Y

Arkadaşlar 9 senelik peteğimi ne yaptıysam ısıtamadım diger petekler cayir cayir yaniyor bu ise ilik degistirsem ne tutar 120 ye 60

Demirdöküm Plus alırsan 150 tutar yaklaşık.

Nereden alabilirim tavsiye bir yer varmı internet veya bayi

• Koçtaş'tan alabilirsin hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Koçtaş'tan alabilirsin hocam.

Demir dokum 150 ise eca daha ucuzdur degilmi?

• Koçtaş'ta baktım az önce fiyata 161.9 lira.
    162 lira yani.
    ECA fiyatını bilmiyorum bakmak lazım.Kalde ucuz olabilir.Ama Demirdöküm Plus ısı kapasitesi yüksektir ve paslanmaya aşınmaya dayanıklıdır, boyası kalitelidir.

• 
Sayfa: önceki 17321733173417351736
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.