Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1733. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17311732173317341735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin ne düşündüğün kimin umurunda , isteyen istediği yeri kontrol etsin, ki etmiştir bu saate kadar zaten ve eli boş kaldığı için cevap bile yazamıyor o nedenle sana yazdırıyordur al sana makul bir şüphe çamur atma daha senden öğrendik sonuçta bu işleri de.
  • DemirDöküm Nitromix
  • Ya arkadaşlar bırakın bu geyiği artık muhttap olmayın.yazdıkça cevap hakkı doğuyor.gormezden gelin yazılanları olsun bitsin.kim neye inanıyorsa oyle yapsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    soru sordum cevap gelmedi nedense forum yönetiminede duyurlur bircan bey şirket reklamı ve pazarlama için d.h adına şirket reklamı için ödeme yapmıyorsa kullandığı nick kullandığı avatar tamamiyle forum kurallarına aykırıdır...her cümlede geçen biray mühendislik lafı bile reklamdır ve forum kurallarına aykırıdır ben şikayet etmek veya huzursuzluk için çaba içinde değilim forumun belli bir nizamı var kuralları var herkesde uymak zorunda ...ödeme yapmıyorsa bu nicki ve avatarı ve bukadar reklamı bunca zaman yapması bile hayret verici zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Kasım 2014; 14:44:02 >
  • Konuya ISINAMAMAKtan muzdarip olduktan sonra katılmış biri olarak,
    Durumumu anlattıktan sonra hemen yapılacaklar hakkında bilgi veren,anlayabileceğim şekilde açıklayan,hiç bir menfaat gözetmeksizin yardım etmeye çalışan,

Sn. Biray mühendislik'e
    Sn. Zebza'ya
    Sn. neo3516'ya
    Sn. hardcrss'ye teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu arada Gemlik'te oturuyorum, bana izah edilenleri buradaki ustalara dilim döndüğünce anlatmaya çalışıp yaptıracağım. Sonuçları bizzat yazacağım.

Şu anki durumum :

Demirdöküm Atron 60 derecede yanıyor. Ev 18-19 derecelerde. Çocuklar montla dolaşıyorlar. Günlük tüketim 14m3. Kombiyi 45 dereceye aldığımda ev 16 derece oluyor. Yeni bina,mantolama var, 150m2 ev, 5,80 petek metrajı var.
    Bu arada başlık kombi tavsiyesi başlığı ki bende ilk olarak kombimi çok yakıyor/değiştirsemmi diyerek bakınıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpcan1903 -- 29 Kasım 2014; 14:22:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

Konuya ISINAMAMAKtan muzdarip olduktan sonra katılmış biri olarak,
    Durumumu anlattıktan sonra hemen yapılacaklar hakkında bilgi veren,anlayabileceğim şekilde açıklayan,hiç bir menfaat gözetmeksizin yardım etmeye çalışan,

Sn. Biray mühendislik'e
    Sn. Zebza'ya
    Sn. neo3516'ya

Bu arada Gemlik'te oturuyorum, bana izah edilenleri buradaki ustalara dilim döndüğünce izah etmeye çalışıp yaptıracağım. Sonuçları bizzat yazacağım.

Şu anki durumum :

Demirdöküm Atron 60 derecede yanıyor. Ev 18-19 derecelerde. Çocuklar montla dolaşıyorlar. Günlük tüketim 14m3. Kombiyi 45 dereceye aldığımda ev 16 derece oluyor. Yeni bina,mantolama var, 150m2 ev, 5,80 petek metrajı var.
    Bu arada başlık kombi tavsiyesi başlığı ki bende ilk olarak kombimi çok yakıyor/değiştirsemmi diyerek bakınıyordum.

150 M2 ev 5,8 mt petek?

Dostum benim 80 m2 evde bile 6 metre petek var sen nasıl ısınacaksın 5,8 mt ile? Sen radyatörleri uzat bence .
    Benim kombi 55c sabit kazanda yanıyor yoksa ısınamayız tabi evde tshırtle oturuyorum

• Merhaba,

Eca Confeo Plus Hermetik Kombi 28kw 24.000kcal/h kombi aldım... Kombi balkonda duracağından kış günü kombiyi açma-kapama ya da derece ayarlama için balkona gir çık yapmamak için oda termostadı da almak istiyorum...

ECA nın sitesinde E.C.A Program Saatli Kablolu Oda Termostatı Haftalık Dijital CM707 diye bir modeli var 250 TL civarında fiyatı var... Bir de biraz daha eski teknoloji manual kontrol edilen E.C.A On/Off Kablolu Oda Termostatı T6360 modeli var...

Önceliğim digital olanı ve kablosuz termostadlardan verim alınamadığı genel görüşüne istinaden kablolu tercihim.. Ancak E.C.A nın kendi modelleri dışında önerebileceğiniz dıgıtal oda termostadı modelleri var mı...

internette araştırırken In-therm MRL-300-TM Programlanabilir Oda Termostatı diye bir model gördüm görüntü on numara fiyat deseniz 100 TL gibi emsallere göre ucuz.. acaba işe yarar bişeymidir.. benim kombiye uyar mı ?

Ya da E.C.A nın kendi CM 707 modelini kullananlar var mı önerirmisiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 29 Kasım 2014; 14:59:11 >

• merhabalar evime doğalgaz döşeteceğim fakat bir bilgi kirliliği ve eksikliği var umarım bana da yardımcı olursunuz.
    Mersinde oturuyorum odaların metrakaresine ve cephesine göre ne kadarlık petek kullanmalıyım onu öğrenmek istiyorum.

Kombinin yerleştirileceği yere göre en yakından en uzağa sıraladım

1. Yatak odası 21m2 kuzey ve doğu cepheli kuzeyde balkon kapısı doğuda pencere
    2. Banyo 5.5 m2 (havlupan mı petek mi yaptırmalıyım)
    3. Çocuk odası 14m2 doğuda pencere
    4. Oturma odası 18 m2 doğuda pencere, sanırım güneydoğu balkon kapısı
    5. Mutfak 15 m2 doğuda pencere, güneydoğu balkon kapısı
    6. Salon 28 m2 Doğuda balkon kapısı, güneye doğru fransız balkon dediklerinden var

Koridorda petek yok koridor uzzunluğu tahmini 10-12 m dir. Kır dök işi olacak diye koridora petek yaptırmayı düşünmüyoruz. Fakat evde çocuk var odalar arası ısı farkı onu etkiliiyor. hasta oluyor. Bu ölçülere göre odalardaki petek uzunlukları ne kadar olmalı? Termostatlı vana denilen vanalar her odada olmalı mı yoksa sadece kombiye yakın yerlerde olması yeterli mi? Son olarak demirdöküm mü vaillant mı? Arada 500 lira kadar fark var. Vaillant demirdökümün %70 ini satın aldı diye biliyorum. (yanılıyorsam düzeltin) Bu durum ürün kalitesine yansır mı bilmiyorum. bu sebeple kararsız kaldım. Son olarak kombinin kapasitesi ne olmalı? Ev tahmini 175 m2 kapıdan kombinin takılacağı yere kadar uzunluğu 16m ölçtüm. bana da fikir verip yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esindirim -- 29 Kasım 2014; 15:02:24 >

• BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    Bahs ettiğiniz termostat bursada yeri uretim .3 yıl garanti veriyorlar.bir eski yeşil ekran aydınlatmalı olanları var .birde mavi olan .mavi olanı tercih edebilirsiniz.hassasiyeti 0.1ve ustu ayarlanabiliyor.ancak kombiniz yeniyse servis takmak istemeyecektir farklı bşr markayı.ben şahsen sıfır kombime alıp takmıştım.tavsiyem siemens rev 24 .yada yeni piyasaya cıkan yine yerli malı cosa termostat.inceleyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindmn -- 29 Kasım 2014; 15:12:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Merhaba,

Eca Confeo Plus Hermetik Kombi 28kw 24.000kcal/h kombi aldım... Kombi balkonda duracağından kış günü kombiyi açma-kapama ya da derece ayarlama için balkona gir çık yapmamak için oda termostadı da almak istiyorum...

ECA nın sitesinde E.C.A Program Saatli Kablolu Oda Termostatı Haftalık Dijital CM707 diye bir modeli var 250 TL civarında fiyatı var... Bir de biraz daha eski teknoloji manual kontrol edilen E.C.A On/Off Kablolu Oda Termostatı T6360 modeli var...

Önceliğim digital olanı ve kablosuz termostadlardan verim alınamadığı genel görüşüne istinaden kablolu tercihim.. Ancak E.C.A nın kendi modelleri dışında önerebileceğiniz dıgıtal oda termostadı modelleri var mı...

internette araştırırken In-therm MRL-300-TM Programlanabilir Oda Termostatı diye bir model gördüm görüntü on numara fiyat deseniz 100 TL gibi emsallere göre ucuz.. acaba işe yarar bişeymidir.. benim kombiye uyar mı ?

Ya da E.C.A nın kendi CM 707 modelini kullananlar var mı önerirmisiniz...

Lago ot kullaniyorum su an nemnunum sadece begenmedigim sicaklik ayarlama digerleri gibi 0.1 derece olarak degil 0.5 olarak ayalanmasi bunun haricinde gayet memenunum.

• arkadaslar
    samsunda dogalgaz mahallemize yeni geldi termostatik vanalar geridönüş vanaları kombi altı metal vanalar ve bakır s borular dahil hepsini yaptım.yanlız 2 günde 30 m3 gaz tükettik kombi 55 derecede ortam sıcaklıgı 25 e ayarlı.kullanılmayan odalarda termostatik vanayı 1-2 derece ye getirdim.güney cephe son kat ısı yalıtımı yok.böyle devam ederse tüketim agır faturalar ödemek zorunda kalacagım.yarın catıya izocam serdirecegim catılarda ısı kayıpları hangi oranda oluyor izocamla kapadıgımda faydası yüzde kaç olur dersiniz.
    not ilk gün tüm petekleri duvarlar ve mobilyalar ısınsın diye calıstırdım orada mı hata ettim acaba 7.5 mt petek uzunlugu ev 110 m2
    benim mesajıma cevap yazıyorsun ama söylediklerime cevap yazmıyorsun yok reklam yapıyor yok siz de ona çıkar karşılığı kıyak yapıyorsunuz falan ...ben de diyorum ki bunu iddia eden eğer sensen sen yönetici ise o , bu iddialarını ispat etsin etmezse de müfteri dir diyorum sen bana hikaye anlatıyorsun hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

Konuya ISINAMAMAKtan muzdarip olduktan sonra katılmış biri olarak,

Sn. Biray mühendislik'e
    Sn. Zebza'ya
    Sn. neo3516'ya

Bu arada Gemlik'te oturuyorum, bana izah edilenleri buradaki ustalara dilim döndüğünce anlatmaya çalışıp yaptıracağım. Sonuçları bizzat yazacağım.

Şu anki durumum :

150 m2 evde 5.8 mt radyatör olursa ısınamazsın tabii ki kabaca radyatör metrajını ikiye katlaman lazım minimum. kerimcem de okusun bu yazdıklarını efendim 340 tl fatura görmemiş olmazmış ben uyduruyor muşum bunları .
    senin faturan böyle gidersen 400 tl civarı gelir.

• arkadaslar soruma yanıt verirmisiniz sıkıntı acil bilginize ihtiyacım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

benim mesajıma cevap yazıyorsun ama söylediklerime cevap yazmıyorsun yok reklam yapıyor yok siz de ona çıkar karşılığı kıyak yapıyorsunuz falan ...ben de diyorum ki bunu iddia eden eğer sensen sen yönetici ise o , bu iddialarını ispat etsin etmezse de müfteri dir diyorum sen bana hikaye anlatıyorsun hala.

oldu ozaman benimde bilşim işyerim var işyerminin fotosunu çekiyim avatar yapıyım nickimide xxxx bilişim yapıyım kendimin reklamımı yapıyım yaptığım işlerden kesitler veriyim bu işte bir numara benim diyim müşteri çekiyim ve yararlandığım foruma tek kuruş ödemeyim yok oyle bir dünya arkadaşım ? burdaki esnaflar ve şirket reklamı yapanlar foruma reklam pazarlama ücreti ödemekteler bircan bey ödemiyorsa bırak ayrımcılığı kayırımcılık yapılmış bu ana kadar okey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Kasım 2014; 16:46:36 >

ben ne diyorum sen ne diyorsun , okuduğunu anlamıyor musun . reklam yapmış yapmamış ı boşver senin işin değil benim de işim ve sorunum değil ilgileri ilgilensin bunlarla . biz burada çamur atmaktan söz ediyoruz sen hikaye anlatmaya devam ediyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoldas_2

arkadaslar
    samsunda dogalgaz mahallemize yeni geldi termostatik vanalar geridönüş vanaları kombi altı metal vanalar ve bakır s borular dahil hepsini yaptım.yanlız 2 günde 30 m3 gaz tükettik kombi 55 derecede ortam sıcaklıgı 25 e ayarlı.kullanılmayan odalarda termostatik vanayı 1-2 derece ye getirdim.güney cephe son kat ısı yalıtımı yok.böyle devam ederse tüketim agır faturalar ödemek zorunda kalacagım.yarın catıya izocam serdirecegim catılarda ısı kayıpları hangi oranda oluyor izocamla kapadıgımda faydası yüzde kaç olur dersiniz.
    not ilk gün tüm petekleri duvarlar ve mobilyalar ısınsın diye calıstırdım orada mı hata ettim acaba 7.5 mt petek uzunlugu ev 110 m2

bir kere ortam sıcaklığını 25 c bence çok ideali 22 c dir öncelikle onu düşürün kombiyi 50 c üstünde çalıştırmayın mümkünse 50 c de çalışırken ısınamıyorsanız radyatör metrajını arttırın, evin ısısını 1c derece arttırmak size yaklaşık %10 fazla yaktırır. idealin 3 derece üstünde olduğuna göre ısınız normalin %30 üzerinde gaz tükettiğiniz anlamına gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

ben ne diyorum sen ne diyorsun , okuduğunu anlamıyor musun . reklam yapmış yapmamış ı boşver senin işin değil benim de işim ve sorunum değil ilgileri ilgilensin bunlarla . biz burada çamur atmaktan söz ediyoruz sen hikaye anlatmaya devam ediyorsun.

işim bilişim bircan beye çamur atmak benim ne işime yarayabilirki ??? doğalgaz ustası olsam neysede ayrıca kendisnin engin ustalık bilgisine ,değerli bilgilerine bişey demedim ama oda her üye gibi kurallara uymak zorunda eğer işyeri reklam ücretini foruma ödemiyorsa defalarca kural ihlali yapmış kendisi, yönetimi ilgilendiir bu saatten sonra zaten benide değil....başka forumda olsa üyeliği nicki banlanırdı...halen ödeyip ödemediği konusunda birşeyde yazmadı ödüyorsa günahını almakta istemem ...iyiakşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Kasım 2014; 16:59:17 >

• lütfen bana da bir cevap yazar mısınız?
    ben bana ve bazı arkadaşlara atılan çamurdan söz ediyorum sen hala aynı yerdesin , bircan beyi benim veya başkasının savunmasına gerek yok böyle bir ihtiyaç ta yok o kendisini isterse savunur zaten.
  • 
Sayfa: önceki 17311732173317341735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.