Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: serdaruma

Viessmann-Vaillant.
    hangı konbiyi alırsanız alın muhakkak oda termostatı takın % 20 daha tasarruf edersiniz
    termostatı doğru yere monte etmelisiniz (radyötör üstü-pencere kenarı dışında)

en mantıklısı kablosuz oda termostatı almak.

sen neredeysen orası istediğin dereceye geliyor. evin geri kalanı da ılık oluyor. örnek gündüz salonda oturuyorsan salona koyuyorsun; gece de koridora bi yere bırakıyorsun. en verimlisi kablosuz olanı.

hayırlı günler.
  • Verim oranını nasıl değerlendirmeliyiz?

Bazı kombilerde %93.7, bazılarında ise %90,2 gibi değerler var. Yoğuşmalılarda bu verim yüzdesi %100'lerin üstüne çıkıyor.

Normal hermetik kombiler için (yoğuşmalı değil) soruyorum: İki kombi arasındaki verim yüzdeleri arasındaki fark 3.4 puan olsbun bunun anlamı nedir? Faturaya nasıl yansır. Eğer faturaları arasındaki fark da % 3.4 ise bunun bir anlamı yok denebilir.

Verim yüzdeleri arasındaki farklar tüketime hangi oranlarda yansır?

Teşekkürler
  • Tüm bilgiler icin herkese tesekkür ederim. 12 katli bir binanin 6.katinda oturuyorum, 80 m2. (Basaksehir) Yakin zamanda daireye Hermetik Kombi taktirmak istiyorum. Düsündügüm model

Demirdöküm Vinto
    LCD Panel
    Dokunmatik tuşlar
    Elektronik ateşleme
    Yüksek verim
    Minimum boyut
    Kademesiz (Full) alev modülasyonu
    Donma emniyeti
    Pompa anti-blokaj sistemi
    Diagnostik arıza teşhis sistemi
    Üstün sıcak su konforu
    Çift eşanjör sistemi
    Düşük debilerde kullanım
    3 yıl garanti

Fiyati 1.250 YTL (8 Taksit)

Bu cihazi hakkinda bilgisi olan var mi acaba ? Konuya hakim arkadaslarin yorumlarini bekliyorum. Tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker1903.de -- 17 Ağustos 2006; 13:11:54 >
  • [simage][/simage] Sayın kurt0146
    600metreküp hacmi olan dort katlı (bodrum ve çatı dahil) bir villanın ısıtılması için ne tip bir viessmann kombi önerirsiniz, çok pahalı olmasınıda istemiyoruz vito 200 yeterli olmaz herhalde degil mi?
  • Yaklaşık 5 yıldır Vaillant kombi kullanıyorum, daha doğrusu kullanmaya çalışıyotum. Son 4 yıldır sürekli sorun yaratıyor. Çoğu zaman suyu ısıtmıyor ve sık sık kendi kendine kapanıyor. Allahtan kombiyi alırken uzun süreli garanti de satın almışım. Servis her sene en az 2 kere gelip tamir etmek zorunda kalıyor. Son gelişlerinde de garantim olmasa çok ciddi masraf çıkartacak parçaları değiştirdiler. Açıkcası benim fazla anlamadığım bir teknoloji oılduğu için teknik açıklama yapamıyorum ama ne alt katımdakiler ne de üst katımdakiler benim sıkıntılarımı yaşamıyor. Oysa ki aramızdaki tek fark kombi markası. Neyse son gelişlerinden sonra yaklaşık 6-7 aydır hiç sorun çıkarmadı. Belki bu sefer düzelmiştir. Birkaç vaillant kullanıcısı komşumdan daha benzer şikayetler duydum, o nedenle vaillant düşünenleri uyarmak isterim.
  • bugün kombi taktırıryorum yani kömürden doğalgaza dönüşüm yapılıyor ve kömür kazanı iptal edilip kombili sisteme geçiliyor
    kombi olarak demirdöküö aden kombi 26000kcall/h takılıyor aslında 20000kcall/h yeterli ama ben bir üst modelini seçtim daha verimli olur düşüncesiyle umarım yanılmamışımdır
  • Alarko serena kombi almanı tavsiye ederim biz kullanıyoruz 1 senedir.daha hiç arıza yapmadı.
    demirdökümde iyi.Önemli olan servisi zaten
  • ARKADAŞLAR !!!!!!!!!!!

BEN BUDERUS YETKİLİ SERVİS TEKNİSYENİYİM .
    SİZLERE İYİ BİR ISITMA SİSTEMİ NASIL OLUR ?
    BİRAZ ANLATMAK İSTİYORUM .

TESİSAT NASIL OLMALI ?
    İMKANLARINIZ MÜSAİT İSE BORULARINIZIN BAKIR OLMASINDA COK FAYDA VAR. NEDEN BAKIR ?
    BAKIRIN ISI İLETİMİ COK İYİDİR AYRICA BORULARDA ORTAMI ISITACAGINDAN DOLAYI PVC BORUYLA KIYASLANAMAZ .

PİYASADAKİ RADYATÖRLERİN 1 METRESİ ORTALAMA 2000 KİLO/KALORİ
    ENERJİ VERİR . 1 METRE RADYATÖRLE ORTALAMA 15 - 20 m2 ALAN ISINIR . BU BİLGİ İLE EVİNİZİN m2 İLE İHTİYACINIZ OLAN TOPLAM RADYATOR UZUNLUGUNU HESAPLAYABILIRSINIZ ...

GELELİM KOMBİ YE BUDERUS İÇİN İLK TAVSİYE EDECEĞİM CİHAZ
    gb 022-24 k YOĞUŞMALI MODELİDİR FAKAT FİATI 1400 € +KDV DİR

YOGUŞMA NEDİR ??
    ONU DA DAHA SONRA ANLATAYIM BUGUN COK YAZDIM :))

İKİNCİ CİHAZ İSE SUAN YENİ CIKMIS OLAN BİR MODEL :
    u 052-24/28 k PIYASADAKI MUADILLERINE COK GELİŞMİŞ BİR URUNDUR
    FİATI 860 € +KDV DİR

BUDERUS cihazlar hakkında ayrıntılı bilgi isterseniz !
    yardımcı olmaya calışırım

• bir buderus fiyatına 2 tane diğer markadan alınır ayrıca bakır boru ne demek sen bakırın kilosu kaç para biliyormusun ;
    neymiş yoğuşmalıymış evde ısı yalıtımı yoksa ne kadarda yoğuşturursan yoğuştur havanı alırsın birbiriyle aynı şartlara haiz iki dairede bir deneme yap bakalım iki cihazla hem yoğuşmalı hem diğeri ile yapacağın tasarrufu kaç yıl sonra amorti edersin on yıl sonramı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 20 Ağustos 2006; 19:56:58 >
  • Herkese merhaba,

bu yıl doğalgaza geçmek durumundayız mis gibi kalorifer sistemimiz iptal edildi, hiç olmazsa merkezi kazan koyalım dedik ama dinletemedik, velhasıl artık yapacak birşey yok şimdi gelelim sorularıma:

Dairem kuzeye bakıyor, 120 m2 ve çıkma tip en alt altı boş yani. Peteklerimi (döküm) değiştirmeyi düşün(e)miyorum, minimum harcama ile beni fazla üzmeyecek bir dönüşüm gerçekleştirmeyi istiyorum. Ucuz deyince 700 liraya protem kombi önerdiler ama bu kombi 3 ayda fazla yakıp arayı kapatır dediler. Ben de buderus ya da vaillant gibi bir marka alayım dedim ama totalde 2.000 pek geçemem doğalgaz masrafı tesisat vs dahil yani kombiye 1.500 lira gibi bir rakam kalıyor...

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler
  • www.dogalgazprojesi.com burası sizlere yardımcı olabilir
    quote:

Orjinalden alıntı: teme

Herkese merhaba,

bu yıl doğalgaza geçmek durumundayız mis gibi kalorifer sistemimiz iptal edildi, hiç olmazsa merkezi kazan koyalım dedik ama dinletemedik, velhasıl artık yapacak birşey yok şimdi gelelim sorularıma:

Dairem kuzeye bakıyor, 120 m2 ve çıkma tip en alt altı boş yani. Peteklerimi (döküm) değiştirmeyi düşün(e)miyorum, minimum harcama ile beni fazla üzmeyecek bir dönüşüm gerçekleştirmeyi istiyorum. Ucuz deyince 700 liraya protem kombi önerdiler ama bu kombi 3 ayda fazla yakıp arayı kapatır dediler. Ben de buderus ya da vaillant gibi bir marka alayım dedim ama totalde 2.000 pek geçemem doğalgaz masrafı tesisat vs dahil yani kombiye 1.500 lira gibi bir rakam kalıyor...

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

• ben evime doğal gaz tesisatı yaptıracağım bir firma geldi 90 m kare direye 6,5 m radyatör çıkardı sizce uygunmu bu boyutlar. ı
  • quote:

Orjinalden alıntı: keskin98

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arkadaşım yerli markalardan uzak dur,bazı arkadaşlar yazmış viessman,buderus ve vaillant gerisi iyi degil bunlarda'da yoguşmalı ve çift eşanjörlü olanları tercih etmeni öneririm iç ve dış ısı sensörü olmasıda iyidir bir daha cihazın yanına ugramazsın önceden programlıyarak telefonla çalışanı bile var

Evet yerli almayin, Hans'in John'un maaşini ödeyin.. Arkdasim yerli nin iyisi de var kötüsüde neden genelleme yapıyorsun.

arkadaş dogru yazmış zaten yerli ürün yokki sonuçta onlarda dışardan geliyor gene hans ın john un maaşını ödüyorsun bütün elektronik ürünler dışardan geliyor lütfen arkadaşlar

• arkadaşların kombi önerilerinden ve yardımlarından dolayı çok sevindim ve hemen foruma üye oldum
    benim sizden ricam bende evime yeni bir kombi alacagım çeşitli siteler baktım hep farklı fiyatlar gördüm.öncelikle viessman 100 be buderus akıllı kombi düşünüyordum ancak fiyatları ortalama 1750 ytl.benim bütçem kısıtlu demirdökümün ucuz modellerinden peşin parayla almak istiyorum ucuz fiyatlı demirdökümü nereden alabilecegimi bilen arkadaş varsa forumda yazarsa sevinirim
    hepinize şimdiden teşekkürler
  • tasshelhoff arkadasım. 022 Yoğuşmalıyı o fiyata nerden aldın adres tel?? verebilirmisin?
    x77_16@hotmail.com
    teşekürler...
  • arkadaşım baymak farke diye bir modeli var bayi bana onu önerdi siz ne dersiniz bana bilgi verebilirmisiniz taktırayımmı teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atahan77

tasshelhoff arkadasım. 022 Yoğuşmalıyı o fiyata nerden aldın adres tel?? verebilirmisin?
    x77_16@hotmail.com
    teşekürler...

arkadaşım yazımı bir daha okursan 2005 yazdığını göreceksin. yani şu an o fiyatta değildir büyük ihtimal.

o bakımdan yardımcı olamayacağım. o zamanlarda 3-4 yere sormuştum 5 aşağı 5 yukarı aynı fiyattı. buderusta fiyat değişmiyor.

hayırlı günler.
  • merhaba arkadaşlar
    evimde bacalı kombi kullanıyordum hermetik ile degiştirmek istedim satıcı hermetik kombi takılacagı için yeni proje çizeceklerini ve onaylatacaklarını bunun bedelininde 250 ytl oldugunu söyledi bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinrim
  • http://www.bauhaus.com.tr/index.php?id=873#7408

Düşüncelerinizi alabilirmiyim...

Baymak Dolcevita Hermetik
  • buderus yoğuşmalı almak istiyorum ev 100 m2 9 metre petek war. istanbulda olduğum için ve yalıtım olduğu için hep düşük sıcaklıkta kulllanıyorum.bu yüzden yoğuşmalı almayı düşündüm biraz fiyatı yüksek geldi 1400 euro + kdv bi de taktırma masrafları 3300ytl buluyor.Daha uygun fiyata bulan var mı?bazı yerler oda kumandası ve bazı parçaları hariç sadece kombiyi satıyorlarmış onun fiyaları daha uygun oluyormuş.Ewt cevaplarınızı bekliyorum olmazsa yoğuşmasız alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.