Şimdi Ara

Docsis 3.0 modemi dün 4 kanal bağlantıya geçen var mı (sorun çözüldü) ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
6.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_
    Sayın Kullanıcımız,

NetMASTER Destek Merkezi danışmanlarının size ulaşabileceği bir telefon numarası paylaşırsanız sorunlarınızla ilgili size yardımcı olmak isteriz.

Sayın Netmaster yetkilisi,

Sinyalin zayıflamasına neden olabilecek etkenler konusunda haklısınız. Bununla birlikte, CBW-383Z4 modemin anten gücünün, kullandığım diğer sıradan Adsl modemlerden daha zayıf olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca benim uydunet yerine Adsl kullanmak durumunda kalmamın sebebi, modem ile aynı oda içinde bile kablosuz bağlantı sorunları yaşamamdı. Belirttiğim gibi 3 kere modem değişimi yapıldı, birkaç kere Netmaster destek hattı uzaktan ayar yaptı. Ancak kalıcı bir sonuç elde edilemedi.

Açıkçası ben 10mbit sınırsız bağlantı için uydunet kullanmak istiyorum, ancak evim iki katlı olduğu ve aynı katta bile sorun yaşadığım için Netmaster CBW-383Z4 modem kullanma şansım yok. Aslında 300 mbps gibi hızlara da hiç ihtiyacım yok. Ping değerlerinde kayıp olmadan gerçek 10 mbps hız alabilsem yeterli.

Beklentimi karşılayabilecek 54 mbps'de olsa bir modeminiz var mıdır ? Evin üst katında sorun yaşamamak için tercihen çok güçlü bir anten veya AP kullanabilirim.

Sayın Kullanıcımız,

Her ne kadar, kablosuz dışı konularda kullanıcılarımıza öneride bulunmak ve onları yönlendirmek çok kolay olsa da; konu kablosuz iletişim olduğunda her evin kendine özgü koşulları büyük önem arz ediyor ve yapacağımız yönlendirmeler şartlara göre değişebiliyor.

Elbette kablosuz AP-Router ile köprüleme yapmanız, kablosuz adaptör ile istemcilerinizin çekim gücünü artırmanız, yazılım güncellemesi yapmanız iyileşme sağlayacaktır. Ancak, CBW-383Z4 iki tane 2dBi antenli, kablosuz gücünde herhangi bir sorun olmayan bir üst seviye bir cihazdır. Üç ayrı modemde de sorun yaşamanız diğer etkenleri araştırma ihtiyacı hissettiriyor. ADSL'de sorun yaşamadığınızı söylüyorsunuz, DSÖ kısıtlarından önce üretilmiş bir cihaz olması söz konusu olabilir mi? Size en sağlıklı çözümü önerebilmemiz için sorunu tam olarak anlayabilmemiz gerekmektedir.

Bize iletişim bilgilerinizi iletirseniz danışmanlarımızın öznel koşullarınızı ayrıntılı olarak görüşüp cihazlarımız ve sisteminizi en uygun ne şekilde kurabileceğiniz hakkında bilgi verebilirler.

Saygılarımızla,
  • quote:

Sayın Kullanıcımız,

Her ne kadar, kablosuz dışı konularda kullanıcılarımıza öneride bulunmak ve onları yönlendirmek çok kolay olsa da; konu kablosuz iletişim olduğunda her evin kendine özgü koşulları büyük önem arz ediyor ve yapacağımız yönlendirmeler şartlara göre değişebiliyor.

Elbette kablosuz AP-Router ile köprüleme yapmanız, kablosuz adaptör ile istemcilerinizin çekim gücünü artırmanız, yazılım güncellemesi yapmanız iyileşme sağlayacaktır. Ancak, CBW-383Z4 iki tane 2dBi antenli, kablosuz gücünde herhangi bir sorun olmayan bir üst seviye bir cihazdır. Üç ayrı modemde de sorun yaşamanız diğer etkenleri araştırma ihtiyacı hissettiriyor. ADSL'de sorun yaşamadığınızı söylüyorsunuz, DSÖ kısıtlarından önce üretilmiş bir cihaz olması söz konusu olabilir mi? Size en sağlıklı çözümü önerebilmemiz için sorunu tam olarak anlayabilmemiz gerekmektedir.

Bize iletişim bilgilerinizi iletirseniz danışmanlarımızın öznel koşullarınızı ayrıntılı olarak görüşüp cihazlarımız ve sisteminizi en uygun ne şekilde kurabileceğiniz hakkında bilgi verebilirler.

Saygılarımızla,

İlginiz için teşekkür ederim.

Haklısınız, kablosuz bağlantının performansını etkileyecek çok unsur var. Genel bağlantı problemlerinin normal olmadığı ve araştırılması gerektiği belli. Bununla birlikte, antenlerin 2 dBi olduğunu belirtmeniz sinyal gücü hakkında bilgi veriyor. Küçük evlerde yeterli olabilir, ancak odalar arasında birden fazla duvar, tavan vb. olduğu zaman 2 dBi yeterli gelmiyor.

Örneğin nispeten daha memnun olduğum TP-LINK 8961ND Adsl modemin 2 anteni 3 dBi, fakat onun avantajı antenlerinin değiştirilebilir olması. Böylece çok pratik olarak 7 dBi antenler takılabiliyor. Modemin çıkış gücünün DSÖ standartları dışında olduğunu pek sanmıyorum, çok eski model değil.

Açıkçası ben Amerika'dan Motorola modem getirmeyi ve onunla deneme yapmayı düşünüyorum. En azından aynı kat içinde kablosuz bağlantı, ping süreleri sorununu sıfıra indirebilirsem, sinyali arttırmak nispeten daha kolay olur. Tabi yurtdışından modem getirildiği zaman bir sorun olursa, Türksat çözüm üretmiyor ve kabahati modeme yüklüyor.

Eğer Netmaster'in CBW-383Z4 yerine önerebileceği daha güçlü bir modemi, anteni vb. varsa, yurtdışı ile uğraşmadan onu da deneyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Sayın Kullanıcımız,

Saygılarımızla,

İlginiz için teşekkür ederim.

Haklısınız, kablosuz bağlantının performansını etkileyecek çok unsur var. Genel bağlantı problemlerinin normal olmadığı ve araştırılması gerektiği belli. Bununla birlikte, antenlerin 2 dBi olduğunu belirtmeniz sinyal gücü hakkında bilgi veriyor. Küçük evlerde yeterli olabilir, ancak odalar arasında birden fazla duvar, tavan vb. olduğu zaman 2 dBi yeterli gelmiyor.

Örneğin nispeten daha memnun olduğum TP-LINK 8961ND Adsl modemin 2 anteni 3 dBi, fakat onun avantajı antenlerinin değiştirilebilir olması. Böylece çok pratik olarak 7 dBi antenler takılabiliyor. Modemin çıkış gücünün DSÖ standartları dışında olduğunu pek sanmıyorum, çok eski model değil.

Açıkçası ben Amerika'dan Motorola modem getirmeyi ve onunla deneme yapmayı düşünüyorum. En azından aynı kat içinde kablosuz bağlantı, ping süreleri sorununu sıfıra indirebilirsem, sinyali arttırmak nispeten daha kolay olur. Tabi yurtdışından modem getirildiği zaman bir sorun olursa, Türksat çözüm üretmiyor ve kabahati modeme yüklüyor.

Eğer Netmaster'in CBW-383Z4 yerine önerebileceği daha güçlü bir modemi, anteni vb. varsa, yurtdışı ile uğraşmadan onu da deneyebilirim.

Sayın Kullanıcımız,

Size değiştirilebilir antenli ARRIS modem (http://www.gold.com.tr/U110378/Netmaster-WTM-552A-Arris-4P-ETH-WIR) önerebiliriz. Alternatif olarak WDS-150 Kablosuz AP Router (http://www.netmaster.com.tr/urun/48) ile kablosuz köprüleme yaparak kablosuz ağınızı genişletebilirsiniz.

Saygılarımızla,
  • Netmaster Docsis 3.0 CBW-383Z4 bu modemde port açmayı biri anlatsın çözemedim birde ip girin diyor nerede yazıyor modemin neresinde bu ip nereye yazacağım birde modemi açıp kapıyınca ip deyişmiyormu normal kullanıyorum statik ip kullanmıyorumki ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolom

Netmaster Docsis 3.0 CBW-383Z4 bu modemde port açmayı biri anlatsın çözemedim birde ip girin diyor nerede yazıyor modemin neresinde bu ip nereye yazacağım birde modemi açıp kapıyınca ip deyişmiyormu normal kullanıyorum statik ip kullanmıyorumki ...

Değerli Kullanıcımız,

Yapılması gereken işlemleri aşağıda iletiyoruz. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında NetMASTER Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

Web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.0.1” yazınız. Açılan sayfada:
    User Name: admin
    Password: password

Gelişmiş / Yönlendirme sayfasını tıklayınız ve aşağıdaki adımları izleyiniz
    1. Sayfadaki “ IPV4 Yarat “ butonuna tıklayınız.
    2. Local Ip : (Portu yönlendireceğiniz cihazın bu modemden alacağı IP adresi )
    Local Başlangıç Portu / Bitiş Portu : ( Yönlendirmek istediğiniz port numarasını yazacaksınız. Not: Her bir yönlendirmede yalnızca bir port numarası tanımlanacağından aynı port numarasını ikisine de yazmalısınız.)
    Harici IP adresi : (Genel IP adresi kalacak, yani 0.0.0.0 IP adresine dokunmayınız.)
    Harici Başlangıç Portu / Bitiş Portu : (Yerel başlangıç ve bitiş portuna yazdığınız port numarasının aynısını yazmalısınız)
    Protokol : ( Her İkisi seçeneğini seçiniz.)
    Tanım : ( Portu hatırlatacak bir kod belirleyiniz. )
    Etkin : ( Evet'i seçiniz. )
    “ Uygula “ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Her bir port için işlemi tekrarlayınız.

IP adresi değişimi için ise cihazınızın MAC numarasına, Türksat tarafından IP adresi atandığından dolayı, o Ip adresi başka bir kullanıcı tarafından kullanılmadığı sürece modeme verilmeye devam edecektir. Ip adresi değişimi için Türksat müşteri hizmetlerinin (444 0 126) aranması gerekmektedir.

Saygılarımızla,
  • CBW-383Z4 Docsis 3.0 modemi 20 Mb hız ile bende bir süredir kullanıyorum. yukarıda beliritlen wireless sorunu ben dede bire bir var, reset atmak, 40mhz 20 mhz yayın frekansı geğiştirmek, wireless n yayını iptal etmek, bir sürü saymadığım ayar değişikliğne rağmen sürüyor. Blgisayarı bir açıyorsunuz muhteşem bir hız , sayfalar akıyor gibi internet, daha sonra hiç bir değişken değişmediği halde (bilgisayarın konumu dahil) 4 çubuk olan bağlantı 3 çubuğa iniyor ve dns hatası veriyor. onar tuşuna bastığınızda bazen onarılıyor ama yavaş hızda (10-12 mbs) çalışıyor. bazen eskiye dönüyor, bazen hiç düzelmiyor. Bu esnada kablolu internetin mükemmel çalıştığını da belirtmeliyim. Eski cbw 700 modemin wireless ında hiç problem yaşamaz iken, g yerine n olsun hızlı bağlanalım dedik 383Z4 e saplandık. Kabul edilmese de böyle bir gidip gelme sorunu bir gerçek. Benim modemim de teknik servise gitti geldi, değişen bir şey yok. Gitme nedeni uygula tuşuna baınca yeniden dene sayfasının çıkıp uygulama yapmaması idi ama resetleyip geri gönderdiler, her şey normal dediler. Bir süre yeniden dene hatası vermedi, şimdi yeniden başladı. Wireless sorunu da olunca soğudum, yakın zamanda fiber internet e doğru kaymayı planlıyorum.
  • CBW-383Z4 Modemlerin hepsi problemli sanırım. Aynı binada oturan arkadaşımda cbw 700V modeli var onda problem yok. Bende modemi ilk satın aldığımda snr problemi vardı garantiden yenisini verdiler ama bundada modeme ben bağlanabiliyorken internet bağlantısında duraksamalar meydana geliyor. Modem arayüzüne erişebiliyorum bu sırada. Uydunetten gelenler kablo ile kullan düzelir dediler zaten ben kendi odamda powerline adaptör ilede kullanıyorum. Buda kablolu sayılır. Ben internet duraksadığında arayüze erişebiliyorsam ve uydunet hatta problem yok diyor ise buda demek oluyor ki 383z4 modemlerin tümünde arıza var. Ben bu sonuca ulaştım. Çünkü ben 200 küsür lira verip bu modemi aldım keşke adsl e geri dönseydim. Biraz daha para verip 8 mbit 64 tl ye gayet alınabilir duruyor. Netmaster dan Motorola modeme geçiş yapanlar yorum yaparsa çok iyi olur.
  • Sayın Kullanıcımız,

Modeminizde 3-4 çizgi seviyesinde çekim gücü olmasına rağmen sorun yaşanıyorsa, modemin kablosuz ayarlarında değişiklik yapılarak sorunun çözülecektir. Ayrıntılı bilgi ve teknik yardım için NetMASTER Destek Hattı'nı arayabilirsiniz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,
  • Sayın Kullanıcımız,

Modeme bağlı olunmasına rağmen internet erişimi sağlanamadığından ve modem de bir kez değişmiş olduğundan bahsettiğiniz sorunun tamamen hat sorunu olduğu anlaşılmaktadır.
    NetMASTER Destek Hattı'nı ararsanız danışmanlarımızca kontrolleriniz ve gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,
  • Değiştirilen modem hiç bağlanmıyordu sizi aradığımda hattandır demiştiniz. Eve gelmeyen ekip kalmadı. Değiştikten sonra sorun yoktu. Bu sorun birkaç haftadır devam ediyor. Kablonet ten birkaç defa yeni IP verildi. Sonuç birkaç saatte bir 15-20 dk lık kesintiler. Kimse sorunu üzerine almıyor. Hizmet bu olsa gerek. Bu konu alacak olanlara kılavuzluk edecektir. Emin olun herkese tavsiye edeceğim kabloneti ve netmaster ı. Bu hizmet ve kalite zor bulunur. Uydunet in elemanları çok bilgili zaten. Ping nedir onu bile bilmiyorlar. Şimdi genel müdürlükten eleman yollayacakmış (Kablonet) Artık ne derece doğru bilemiyorum. Netmaster a göre uydunet in komut dosyası problemliymiş. Birkaç gün 10 Mbit ile deneyin sorun olmadığını göreceksiniz denildi. Sonuç mu yine hüsran. Deneme yanılma yöntemi ile kobay olmaya devam ediyoruz. Şu an nasıl bağlanıyosun derseniz üst kattaki arkadaşımın internetinden yazıyorum. Yani anlayacağınız aynı apartmanda sorun sadece bizde var.
     Docsis 3.0 modemi dün 4 kanal bağlantıya geçen var mı (sorun çözüldü) ?
  • Uydunet sorun modemde dediği için servis de göndermiyor artık. Bakalım Teknotel le yine görüştüm getirin bir daha bakalım dediler. Bence de sorun modemde aynı hatta başka modemler normal çalışıyor çünkü. Eğer modem değişmez ise sorundan dolayı ne uydunet nede netmaster firmasının hiçbir ürününü bir daha evime sokmayacağım. Bu arada 10 Mbit internet modemi aç kapa yapınca geçen her saat daha da yavaşlayıp ping süreleri uzuyor ve en sonunda hiç bağlanılamıyor internete.(İstanbul/Kadıköy/Göztepe)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurleo

Uydunet sorun modemde dediği için servis de göndermiyor artık. Bakalım Teknotel le yine görüştüm getirin bir daha bakalım dediler. Bence de sorun modemde aynı hatta başka modemler normal çalışıyor çünkü. Eğer modem değişmez ise sorundan dolayı ne uydunet nede netmaster firmasının hiçbir ürününü bir daha evime sokmayacağım. Bu arada 10 Mbit internet modemi aç kapa yapınca geçen her saat daha da yavaşlayıp ping süreleri uzuyor ve en sonunda hiç bağlanılamıyor internete.(İstanbul/Kadıköy/Göztepe)

Sayın Kullanıcımız,

Bugün servisimize gelen modeminizin Q102 nolu transistörü değiştirilerek tarafınıza teslim edilmiştir. Yaşadığınız sıkıntı için özür dileriz, bir daha tekrarlanmaması için ilgili arkadaşlarımızı uyarmış bulunuyoruz.

Gereksinim duyduğunuz her zaman NetMASTER Destek Merkezi'ne destek hattımızdan ya da forum üzerinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: patlayamamismisir

bende 5 kanal alıyorum. 100mbit kullanıcısıyım.

bendede bu downstream kilitli görünüyor
    yalnız bende
    modem ışıklarından down streamın ışığı hiç yanmıyor

power ışığı yeşil yanıyor onun yanındaki downstream ışığı hiç yanmıyor onun yanındaki upstream ışığı mavi yanıyor
    onun yanındaki onlıne ışığı yeşil yanıyor
    birde en sondan ikinci olan wraless stanbay ışığı yeşil yanıyor
    toplam 4 adet ışık yanıyor 5 tane yanması gerekmiyormu internete giriyorum birsorun yok
    lakin modemin ışığına uyuz oldum neden yanmasın ki başka arkadaşlarda 5 ışıkda normal yanıyormuş
    benim modemin ışıklarında bozukluk var sanırım
    daha bugün bağlandı uydu net modem bozuk bende modem arızası yazdırıp değişim istedim uydunetden
    bakalım yarın yani bugün gelceklermiş
  • uydu netin uydu kabloları çok iyi olabilir velakin verdiği modemler tırtın tırtı
    beş para etmez kullanışsız kabloyla bağlantısı düşük kablosuz bağlantısı yüksek
    farklılıklar gösteren dandik modemler

uydunet önce modemlerini düzeltecek kafadan millete ışığı yanmayan bozuk
    modem takmayacak

ve böylece uydunet rüyam başlamadan sona erdi

iyi kötü yine ttnet le devam arkadaş kullandığım modem yeter
  • adamlar hem tırt modem veriyorlar hemde piyasayı tekellerine almışlar ki başka marka model modem satışı yok, bir kaç yerde motorolar sb6120 buldum onlarıda almaya cesaret ister şebekede ya çalışır ya çalışmaz yada piyasada destek verecek adam bulunmaz.
  • Son sürüm olan 24 yüklentikten sonra modem üzerindeki fiziksel tuşlar olan wifi/standby ve Wps tuşu çalışmaz oldu!
  • Arkadaşlar konuyu hortlarak size bir şey sormak istiyorum. Upload kanallarından 4 ü açık mı olmalı? Bende 2 tanesi açık şuan, eskiden 4 ü açıktı diye hatırlıyorum
  • allpino A kullanıcısına yanıt
    2 Upload ; 8 download kanalı açık olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

2 Upload ; 8 download kanalı açık olacak...

Tamamdır, teşekkürler
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    CBW-383z4 modemin wireless sorunu ne kadar inkar edilirse edilsin gerçek. modemin baş ucunda bağlantı bir gelip bir gitmelerden, kopmalardan, Ip alamamaktan, modemi açıp kapamaktan yoruldum. Ne yapabilirim dedim, forumların yardımıyla önce wireless sorununu halletmeye karar verdim. Apple airport extreme cihazını modemin 1 port'una bağladım. modemin router'ını kullanıp test etmek içinde airport'u köprü moduna aldım. Böylece 7 adet LAN portum oldu. Şimdi wireless süper, modemin routerından şimdiye kadar memnunum. (bazı forumlarda onun da sıkıntılı olduğuna dair yazılar vardı) Eğer o konuda da sıkıntı yaşarsam yeni jenerasyon kablosuz bir arris sb8200 alacağım. Şimdilik hiç sorunum yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.