Şimdi Ara

DNA, gıda ve günümüz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
3.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günler de bir "Lgbt" sayfası gençlere;
    "Eş cinsel olduğunuzu ilk nasıl farkettiniz?" diye sordu.
    Ve altına binlerce yorum geldi. Ben bunların bir kaç tanesini ancak okuyabildim, dehşetle sayfayı kapattım.
    Henüz lise ve üniversite çağında olan binlerce genç hem cinslerine ilgi duyduğunu, hatta ilişki yaşadıklarını itiraf etmekle kalmamış birde "bunun normal bir durum" olduğunu savunmuşlardı.
    Ve şuan bir çok hastaneye cinsiyet değiştirme başvuruları yapılıyor, kaymakamlıklar isim ve nüfus cüzdanı değiştirme talepleriyle dolup taşıyor.
    Bunlar sadece görünen kısmı..
    Birde aile ve toplum baskısından çekinip bu halini gizleyen binlerce genç mevcut.

Bunlardan biri belki sizin evladınız, kardeşiniz, akrabanız..
    Bilemiyoruz lakin durum sandığımızdan daha vahim.
    Neden kaçmıyor uykularımız?
    Elbette normal bir zihnin yada bedenin ürünü değil bu çocuklar.
    Peki ama ne oluyor?
    Kim fısıldıyor bunları ismi "Ümmeti Muhammed" olan gençlerimizin kulaklarına?

Hiç duydunuz mu bilmem.. Ama merhume Aidin Salih hocamız çok bahsederdi.
    "REKOMBİNANT DNA"
    Size en yalın haliyle anlatmaya çalışacağım;
    Bizim bedenimiz de bulunan dna'nın bir kopyasını çıkarıyorlar fakat içine istedikleri mutant hücreleri koyup izole ettikten sonra bu genin milyonlarca klonunu üretiyorlar.
    Rekombinant dna bugün öncelikle aşılarda ve çeşitli ilaçlarda bulunuyor. İnsanın 2 sarmalı olan dna yapısını 12 ye kadar çıkarıyorlar ve tamamen genleri bozulan mutant bir insan haline getiriyorlar.
    Ve en korkunç olan, dna sarmalı 12'ye ulaşmış bir insanın bir daha düzelip eskiye dönmesi im-kan-sız.!

Rekombinant dna ilk olarak "insülin" ilaçların da kullanılmaya başlandı. Bu sebeple insüline başlayan insanlar bir daha bırakamıyor ve ne hikmettir ki bugün 5-6 yaşında ki çocuklara dahi şeker hastalığı teşhisi konuluyor.
    Hamilelikte kullanılan folik asitler rekombinant dna yöntemiyle üretiliyor.
    Aşıların içeriğinde aynı şekilde bu bela fazlasıyla mevcut.
    Doğduğu andan itibaren dna sarmalına müdahale edilen bu çocukların büyüdüklerinde istenilen gibi "eş cinsel" olmaları aslında bizi çokta şaşırtmamalı..

Sadece bunlar ile de sınırlı değil durum.
    Dna sarmalımızı bozan diğer faktörler:
    -Lazer epilasyon, lazer ameliyatları
    -Elektromanyetik dalgalar
    -Yapay ve kimyasal yiyecekler (Paket gıdalar)
    -Rekombinant dna ilaçları, aşıları
    -Çok müzik dinlemek
    -KOKULAR!

Yani bize kısaca diyorlar ki;
    -Madem siz bizim istediğimiz insan formuna doğal yollarla gelmiyorsunuz, tek tip insan modelini kabul etmiyorsunuz, madem Müslümansınız eş cinsellik size göre değil ve sizin "aile kavramı/mahreminiz" var o zaman dna ve gen yapınızı; ilaç, gıda, spreyleme ile bozalımda bu şekilde itaat edin bize!

Oysa Vallahi ve Billahi Rabbimiz bizi bu konuda açık açık uyarıyor!
    Nisa suresi 118-119. Ayetlerin tefsirini hiç merak edip okudunuz mu?
    Bakın ne söylemiş müfessirler:
    -Dna ile oynayıp sarmalı bozarak farklı yaratıklar elde etmeye çalışacaklar
    -Mahluku Halik yerine koyacaklar
    -Allah'ın yaratışının değiştirilmeyeceğini ve kendilerine lanet olunduğunu bilmeyecekler!
    -Hayvanların kulaklarını yaracaklar..
    Bakın bu ayet çok önemli bir bilgi veriyor bizlere.

Şeytan; "...Kesinlikle onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler" demiştir.

Ayeti Celile'de "Hayvanların kulaklarının yarılması ile yarattıkların değiştirilmesinin" peşpeşe zikredilmesinde büyük hikmetler vardır..

Japonya Kagoşima enstitüsünde tarihteki ilk kopyalama hücreleri kulak yarılarak alınmıştır.
    Hayvanların kulakları yarılıp, içerisinden kök hücreleri alınarak kopyaları üretilmiş ve daha sonra bu durum geliştirilerek Avustralya'da donmuş embriyodan bir kız çocuğu dünyaya getirilmiştir.
    Amerika'da ise aynı yöntemle yapay bir kadın rahmi üretilmiştir.
    Ki geçtiğimiz günlerde Çin'de dünyaya gelen "genetiği değiştirilmiş" ikiz bebekler de bunun bir örneğidir.

İnsanlara bu durumu masum göstermek için "Kök hücre ve klonlama yöntemleriyle sizin kalıtsal hastalıklarınızı tespit edip iyileştirmeye çalışıyoruz" yada " size daha sağlam bir gen hazırlıyoruz" yalanları söyleselerde işin aslı;
    -Mutant
    -Allah'a inancı kalmayan
    -Tek tür
    -Üreyemeyen
    -Eşcinsel
    -Düşünme yetilerini yitirmiş, robotlaşmış
    -Uzaktan kontrol edilebilen insanlar üretmek.

Bugün avmlerde, ayrı atıklarda toplanan kadın pedlerindeki adet kanlarından dahi kök hücreler alınıyor.
    Farkında değil misiniz her hastaneye gidenden illa bir "biyopsi" isteniyor. Bunun için bedeninizden kesilen o parçaların çöpe atıldığını mı sanıyorsunuz?
    Hiç soran oldu mu; benim biyopsi için verdiğim doku örneğim nerede diye?
    -Aa hayır atmadık, öğrenciler üzerinde yeni hücre üretmeye çalışıyorlar derler..
    Eğer dürüstler ise..(!)

Ben size paket gıdalardan uzak durun, kimyasal ürünler kullanmayın, ilaç içmeyin, aşı yaptırmayın dediğimde sizden ne çıkarım var Allah aşkına?

Bir çok ilacın prospektüsünde yan etki olarak " kişilik değişimi" yazıyor.
    Oturup kafa yoran oldu mu, yahu nedir bu kişilik değişimi?
    Yani üstü kapalı şekilde diyor ki; bunu içersen eş cinsel olabilirsin, zina yapabilirsin, ensest ilişkilere meyledebilirsin kişiliğin değişir! Özellikle parkinson ilaçlarında bu daha nettir!

Bakın güya her önlemi aldı anneler ama dönün bakın şu gençliğin haline!
    Hangisi kız, hangisi erkek ayırt edilebiliyor musununuz?
    Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'unda mübarek ramazan ayında binlerce kişiyle eş cinsel yürüyüşü yaptılar.
    Peki kimdi bu gençler? Gökten zembille inmediler ya.
    Onlar bizim gençlerimizdi.
    Her birinin annesi babası anadoludan kopmuş gelmiş insanlardı oysa ki..

Düşmanın planı ve projesi bizim idrakımızın çok ötesinde ve bunları teker teker uyguluyorlar evlatlarımızın üzerinde.

Şimdi gönül rahatlığı ile paket gıdalara devam edin, aşılarını yaptırın, her verilen ilacı bitene kadar kullanın..
    10 sene sonra yavrunuz da nelerin ortaya çıkabileceğini tahmin edebiliyor musunuz?
    Rabbimiz bize "Onları dost edinmeyin!" Diye emredip uyarırken biz bırakın dost edinmeyi her şeyimizi teslim ettik..
    Çünkü bir defa bile Allah'ı ve Rasul'unu anlamaya çalışmadık..

O Allah'ki yarattığı her şeyi güzel yaratmıştı, kendi ellerimizle ifsad ettik!

/Mirzayeva/

• Bedevi ıssız çölde devesi ile yolculuk ederken aşırı cinsel isteğini devresinde köreltmek istemiş.

Öyle yapmış olmamış .şöyle yapmış olmamış tabi devenin boyu yüksek.

en son iplerle sopalarla öyle bir duzenek yapmış ki işini görmüş.

Tabi bedevinin azginlığı geçince bin bir pismanlik içinde pisman olmuş af dilemiş.şeytana uydum demiş.

Şeytan çıkmış ortaya "ha si... ordan o duzenek benim bile aklıma gelmedi nasıl bana uyuyon"demiş.

O hesap insanın içinde var bunlar.başka yerde arama
  • Reisin konuyla alakası olmadığı 2 sarmalın ne olduğunu bilmediğinden belli. Ağzı olan konuşuyor vesselam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşcinsellik Osmanlı saraylarında, Roma saraylarında, Büyük İskender'de bile görülen birşeydir. Konuyu ne zaman dine getireceklerini merak ettim ve neyse ki, yazının sonlarına doğru olağan çizgisine girdi.
    Bu işin DNA ile alakası yok. Bugün eğer daha fazla insan eşcinsel olduğunu söylüyorsa, bunun nedeni eskiden olmadığı için değil, şimdi öldürülme ihtimalleri daha düşük olduğu içindir.

Not: Tanıdığım eşcinsellerin büyük bir kısmı kendilerini müslüman olarak tanımlarlar.
    Not 2: İlk not ile ilgili bana çemkirecekler için, cevabım hazırda bekliyor.
  • Bedevi ıssız çölde devesi ile yolculuk ederken aşırı cinsel isteğini devresinde köreltmek istemiş.

Öyle yapmış olmamış .şöyle yapmış olmamış tabi devenin boyu yüksek.

en son iplerle sopalarla öyle bir duzenek yapmış ki işini görmüş.

Tabi bedevinin azginlığı geçince bin bir pismanlik içinde pisman olmuş af dilemiş.şeytana uydum demiş.

Şeytan çıkmış ortaya "ha si... ordan o duzenek benim bile aklıma gelmedi nasıl bana uyuyon"demiş.

O hesap insanın içinde var bunlar.başka yerde arama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gıda'ların dna'sı ile oynandığını bugün herkes biliyor ama;
    insanın DNA'sı ile oynamak hele dna sarmalını 2'den 12'ye çıkarmak vs benim gibi (ileri) biyoloji eğitimi alamamış biri için bile absürt. bunu eşcinselliğe bağlamanız ise paranoyaklık..

somut bir kaynak, delil bile sunamamışsınız konu çöp bence...

Dna'mız ile oynanıyor kabul ama adamlar bunu eşcinsel olman için yapmıyor
  • Transgenetik gıdalar ile balık geni soğuğa dayanıklı olsun diye domates tohumuna geçiriyolarsa böyle bir geçiş olabilir mi bilemiyorum

Son zamanlarda erkeklere bakın kalçaları ve memeleri çıkmaya başladı bunun gdo lu gıdalarla hormonların tetiklediğini düşünüyorum.

Markette soya ve glikoz (mısırın %95 i genetiği değiştirilmiştir) kaçanıyosunuz bunu yiyen hemen eşcinsel olucak diye bir şey yok 1 2 bilemedin 3 nesil sonra bunun etkilerini görücez

1950 lerden beri bu gıdalar var bunları yiyenin torunlarına bakmak lazım hoş gerçi nesillerin korumasını vücut bir şekilde yapıyor.

Mesele bu nesilden sonraki nesil radyasyona kansere karşı bağışıklık kazanıcaktır çünkü şuan telefondan pc kirli havaya kadar her çeşit dna rna bozucu şartlar hazır.

Bir sonraki nesilde eşcinselliğe karşı bağışıklık kazanıcaktır tabi eğer böyle bir şey varsa
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt
    evet bizi yok etmek için yapıyorlar
  • İroniMan kullanıcısına yanıt
    sadece domateste değil patates vs bayağı bir üründe gen aktarımı var
    gıdayla ilgili kitap var akşam bulursam yazarım başka hangi genlerin olduğunu
  • Eş cins metres cins, hem cins hem değil, tdk'nın zırvalıklarına sadece gülüyorum.
  • Soya türü şeylerin Östrojen hormonunu arttırdığı biliniyor.

Bkz. Tayland Ladyboyları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Müslüman olsa eşcinsel olmazdı. Onlar münafık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okumadım. Al bak insan eli değmemiş Allah'ın yarattığı mısır;
    DNA, gıda ve günümüz

Bu da muz;
    DNA, gıda ve günümüz

Endüstriyel ürünleri beğenmiyorsan avcılık, toplayıcılık hayatına geri dönebilirsin tutan yok. Ya da bir yerde boş arazin vardır git orda yetiştir ne istiyorsan. En ufak bir böcek istilasında bütün ürünlerin yok olunca ağlamak yok ama.
    Ha dersen ki hem teknolojiyi kullanalım hem de organik olsun, o zaman söyle de kimse çocuk yapmasın. Dünya nüfusunu 10'da 1'ine falan indirsek olur o iş.

Aşı konusuna girmek bile istemiyorum, ne kadar anlatsak da anlamayacaksın çünkü.

• Müslümanlar, konuştuklarının, başkalarının cinsel hayatıyla ilgilendiklerinin ve nefret saçmaya çalıştıklarının yarısı kadar zamanlarını bilime harcasalar, muhtemelen şu anda dünyanın en geri insan örneği olmazlardı.
    Bu konu bile, içinde bilim olmayan, oturduğu yerden komplo teorisi üreten ve tabii ki klasik bir Ortadoğulu olarak konu içerisinde mutlaka sevişmekten bahseden bir konu.

Bu kafayla, beğenmediğiniz ateistler müslümanları müslümanlara kırdırmaya devam ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

Müslüman olsa eşcinsel olmazdı. Onlar münafık.
    İran'da da var böyle olaylar tespit edildiğinde tahran meydanında sallandırıyorlardı çoğuda kaçtı ülkeden bu sebeple dinle minle alakası yok insan bunu seçemez sebebi genetik ve hormonal olarak bozukluluk pek tabi yenilen gıdalarda bunun ilerlemesini hızlandırıyor.Bizde de önce kadın olup erkek olan erkek olup kadına dönüşen çok kişi oldu ben bunların ellerinde olmadığını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 18 Aralık 2018; 15:0:53 >
  • bazı arkadaşlarda günümüzdeki ortamdan dolayı dine karşı acayip antipati gelişmiş durumda...haklıdırlar değildirler onu tartışmayacağım kendileri bilir

ama şöyle bi düşünün dünyayı yöneten sermaye sahibi aile şirketleri acayip rahatsız artan dünya nüfusundan...

sürekli grafikler istatistikler araştırmalar hesaplamalar hede hödö bakıyorlar işin ucu boka sarıyor

e şimdi insanlara da gidip tek tek üremeyin sevişmeyin diyemediklerinden dolaylı ve sistemli bir şekilde nüfus azaltılması için ellerindeki araçları kullanıyorlar bunlar neler

savaşlar
    halkı sömürecek yönetimlerin desteklenmesi.böylece hayat standartlarının düşürülmesi ile bunun doğurganlığa olumsuz yansıtılması(ölü doğum düşük kısırlık vs)
    sanayi tipi kanserli gıdalar
    ilaç adı altında satılan zehirler (normal ilaçları demiyorum bak yarım akıllının biri çıkıp bulandırmasın konuyu...ilaçlara katılan katkı maddeleri diyorum)
    tarım ilaçları
    yapay hastalıklar
    çevre katliamları
    kirli enerji üretiminin özendirilmesi (nükleer)
    israil in yapay tohumları
    GDO
    fruktoz glikoz şurubu
    uyanığın biri şey yazmış böcek istilası falan filan. yav onun bile yapayını yapmış adamlar.(detayını yazamam şimdi merak eden araştırsın lab. ortamında üretilen bitki yiyen kelebek çıktı piyasa daha yeni mesela) tarım ilacı sattırmak için tabiki

bu liste böyle uzar gider.

şimdi bundan çok uzun zaman önce kanal d de bi psikoloğu dinlemiştim eşcinselliğin 13 farklı türü olduğunu ve bunlardan bazılarının tedavi edilebilir olduğunu falan söylemişti.

bu doğru mudur bilmiyorum araştırmadım ancak burada psikoloğun bahsettiği tedavi edilebilir türlerden yola çıkarsak,bunların yapay gıdalar ve katkı maddeleri ile manipülasyonu da yapılıyor mudur acaba diye konuyu okuyunca aklıma geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 18 Aralık 2018; 16:5:1 >

• quote:

-Çok müzik dinlemek

Diyorsunki metalica grubu erkek değil. Adamlar müziğin merkezindeler 40 yıldır ama hala erkekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 18 Aralık 2018; 15:52:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

-Çok müzik dinlemek

Diyorsunki metalica grubu erkek değil. Adamlar müziğin merkezindeler 40 yıldır ama hala erkekler.
    dincilerin/tarikatların yabancı müziğe karşı şeytan icadı hede hödö hurafeleri çerçevesinin dışında olaya bakınca şöyle bişey var

dinlediğin bazı müziklerde bilinçaltına mesaj gönderen tetikleyiciler bulunabilir deniyor. daha önce başka bi yerden (belki bir görsel vb) kodlanıp bilinçaltına kilitlenmiş bir bilgi bu müziğe gizlenmiş bir tetikleyicinin çalıştırılması ile bilinçaltında etkin hale gelmesi olayı olabilir.ya da doğrudan mesaj içeren kodlar

bunlar ne kadar bilimsel araştırmak lazım ancak satanizme göz kırpan bazı şarkıcıların acayip klipleri ve 25. kare olaylarından yola çıkarsak olay bana çok boş gelmiyor

he sorsan ben de hep yabancı dinliyorum ama bilmiyorum ne mesajlar gidiyor falan : D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 18 Aralık 2018; 16:3:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

dincilerin/tarikatların yabancı müziğe karşı şeytan icadı hede hödö hurafeleri çerçevesinin dışında olaya bakınca şöyle bişey var

dinlediğin bazı müziklerde bilinçaltına mesaj gönderen tetikleyiciler bulunabilir deniyor. daha önce başka bi yerden (belki bir görsel vb) kodlanıp bilinçaltına kilitlenmiş bir bilgi bu müziğe gizlenmiş bir tetikleyicinin çalıştırılması ile bilinçaltında etkin hale gelmesi olayı olabilir.ya da doğrudan mesaj içeren kodlar

bunlar ne kadar bilimsel araştırmak lazım ancak satanizme göz kırpan bazı şarkıcıların acayip klipleri ve 25. kare olaylarından yola çıkarsak olay bana çok boş gelmiyor

he sorsan ben de hep yabancı dinliyorum ama bilmiyorum ne mesajlar gidiyor falan : D

Alıntıları Göster
    Yabancı şarkılarda sözlere ve kliplere dikkat etmem hiç. Hatta çoğunda kelimeler anlaşılmıyor, istesen de anlamak güç o yüzden bize pek etki etmez öyle şeyler. Yerli müzik dersen düzgün sanatçıları dinlersen sorun yok zaten. Barış Manço, Cem Karaca, Sezen Aksu, Tarkan, Çelik, Mustafa Sandal, Yeni Türkü, MFÖ, .... bu sanatçılar bilinç altımıza mesaj verse verse iyi olanlarından verirler. Birileri iyi şeyleri kötüye kullanıyor diye tüm halkın bu iyi şeylerden mahrum kalması çok mantıksız. Bir kez taviz vermeye başlayınca sonu gelmez ve işin sonu "födöcüler su içiyor, su yasak" gibi durumlara kadar gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 18 Aralık 2018; 16:30:4 >

• O degilde su yapay organ uretimi biranonce ucuzlasa yaygunlassada yasam kalitesi ve suresi uzasa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Yabancı şarkılarda sözlere ve kliplere dikkat etmem hiç. Hatta çoğunda kelimeler anlaşılmıyor, istesen de anlamak güç o yüzden bize pek etki etmez öyle şeyler. Yerli müzik dersen düzgün sanatçıları dinlersen sorun yok zaten. Barış Manço, Cem Karaca, Sezen Aksu, Tarkan, Çelik, Mustafa Sandal, Yeni Türkü, MFÖ, .... bu sanatçılar bilinç altımıza mesaj verse verse iyi olanlarından verirler. Birileri iyi şeyleri kötüye kullanıyor diye tüm halkın bu iyi şeylerden mahrum kalması çok mantıksız. Bir kez taviz vermeye başlayınca sonu gelmez ve işin sonu "födöcüler su içiyor, su yasak" gibi durumlara kadar gider.

Alıntıları Göster
    sözleri demiyorum müziğin kendisi

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.