Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayarım yavaş çaılışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar Marka/model: Lenovo ideapad 320

Bilgisayarda yavaş açılma sorunu var önce mouse imleci geliyor ekran simsiyah tabi. Diğer bir sorun olarak rardan küçük boyutta bir dosya çıkartırken bile uzun süre beni bekletiyor. Google chrome'un yavaşlığından bahsetmiyorum bile. Ben iki şeyden şüpheleniyorum
    1- Harddisk kaynaklı bir problem
    2- Yazılımsal kaynaklı bir problem
    ezbere konuşmak istemiyorum fakat aklıma bunlar geliyor. Bu sorunu nasıl teşhis edeceğime dair bana bilgi verirseniz çok memnun olurum. teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız smart yükleyip taratin hddyi bide HDD speed test yükleyip okuma yazma hızlarına bakın. Zararlı yazılımdan olabilir antivirus kullanıyormusunuz? Malwerebytes ile derin tarama yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız smart yükleyip taratin hddyi bide HDD speed test yükleyip okuma yazma hızlarına bakın. Zararlı yazılımdan olabilir antivirus kullanıyormusunuz? Malwerebytes ile derin tarama yaptınız mı?
    Malwarebytes ile tarama yapmadım virüs programı bile kullanmıyorum hocam. Bugün eve gidince hddtune ve malwarebytes ile tarama yaparım. Size haber veririm. Teşekkürler

• quote:

HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız smart yükleyip taratin hddyi bide HDD speed test yükleyip okuma yazma hızlarına bakın. Zararlı yazılımdan olabilir antivirus kullanıyormusunuz? Malwerebytes ile derin tarama yaptınız mı?
    Malwarebytes ile derim tarama yaptım sorun yok HD tune ile baktım fakat bir tane dahi badsector çıkmadı hocam okuma hızı 70-100mb/s arası değişiyor. Fakat aklıma hdd'den başka sıkıntı gelmiyor hocam. İşlemci sıcaklığı 34 derece genelde.

• Başka cevabı olan birisi varsa yardımları bekliyorum

• MegaWindows kullanıcısına yanıt
    Microsoft one drive yüklü ise kaldırın...disk temizligi sıkıstırması yapın
    Guvenli modda yaptiniz demi taramayı?

• quote:

Guvenli modda yaptiniz demi taramayı?
    Hayır hocam normal olarak yaptım

Edit: Format attım bilgisayara hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWindows -- 2 Mart 2019; 8:16:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

Microsoft one drive yüklü ise kaldırın...disk temizligi sıkıstırması yapın
    Bir deneyeyim hocam

Görev yöneticisi işlemler ve servisler ekran görüntüsünü paylaşır mısınız. Arkada çalışan bı uygulama buna sebep olabilir arkadaşın dedigi gibi OneDrive ve otomatik yedekleme açıksa senin yaşadığın probleme sebep olabilir

Edit: clean boot yapmayi dene birde msconfig yazıp servis ve baslangic programlarini durdur yavas calisan pcleri epey hızlandırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 2 Mart 2019; 12:25:56 >
  • quote:

Görev yöneticisi işlemler ve servisler ekran görüntüsünü paylaşır mısınız. Arkada çalışan bı uygulama buna sebep olabilir arkadaşın dedigi gibi OneDrive ve otomatik yedekleme açıksa senin yaşadığın probleme sebep olabilir

Edit: clean boot yapmayi dene birde msconfig yazıp servis ve baslangic programlarini durdur yavas calisan pcleri epey hızlandırır.
    Dizüstü bilgisayarım yavaş çaılışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

Bir deneyeyim hocam

Alıntıları Göster
    hızlandınız mı bari...
    Clean bootu denedinizmi?; hersey normal gozukuyo CPU kullanımı ram kullanimi falan

• öncelikle şu avast denen virus programından kurtulalım. Virus bulaştı bilgisayar coktu olayı xp zamanında idi .Sen viruslu yerlere girmez isen kolay kolay bulaşmaz. Windowsun kendı virus programını kullanın kulanacaksanız eger.

Advanced SystemCare 12 programı indirin guzel bir temizlik yapın bilgisayarınızda.

Driver boster programını indirin driverlarınızı bu program aracılıgıyla güncelleyin.

gene hızınız artmadı ise live mint lınux cd si yada usb si olusturup açılışı onunla yapın yavaşlık lınuxdede var mı bir bakın.
  • bir bir kaynaktan sunu buldum.

1. Superfetch

2. Background Intelligence Transfer Service

3. Windows Search

servislerini kapatın dıyor. Umarım bu yardımcı olur.
  • size en son önerim ise windowsun isosu indirip. elinizdeki lisansa uygun windowsu ındırmek kaydı ile. onunla format atmanız. lenovo cok gereksız uygulamalarda getiriyor beraberinde
  • Windows update kapatın ara sıra manuel yaparsanız,ben böyle hızlandırdım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam işlemci kaç ghz de çalışıyor bakar mısınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.