Şimdi Ara

Dizele para vermek=Bedava bir bardak süt için evde inek beslemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
6
Favori
14.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelen son zamlardan sonra C segmenti otomobillerde bile benzinli - dizel farkı 14 bin lirayı bulmuş durumda. Bu farkı kapatmak için km'lerce yol yapmak lazım. Hani satarken parasını geri alayım desen 14 bin liralık yakıt dünya para demek. O km'lere gelince de "yea km yapmış dizel alınmaz" diye millet yüzüne bakmıyor. Yine zarardasın.
    Neden insanlar ısrarla bu yanlışa düşüyor?

• bu konulardan gına geldi artık boşver alan alsın.
  • 2.elde satarken kimse dizeli benzinli fiyatına satmıyor
  • Hangi araçta 14 bin TL fark varmış? benim bildiğim ortalama 5 ile 10 bin arası fark var. Arada 6-7 bin olan bir fark varsa dizel alınır ama 14 bin baya bir ciddi farkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Hangi araçta 14 bin TL fark varmış? benim bildiğim ortalama 5 ile 10 bin arası fark var. Arada 6-7 bin olan bir fark varsa dizel alınır ama 14 bin baya bir ciddi farkmış.

Jetta 1.2 TSI 105 PS Trendline 44.800 TL
    Jetta 1.6 TDI 105 PS Trendline 59.000 TL
  • Roman İbrahimoviç kullanıcısına yanıt
    Ben bu aracın comf. paketinde 10 bin gibi bir fark var gibiydi, ama trendline da makas yüksekmiş diyorum.
  • Kurşunsuz 97 oktan 4,97
    Euro Diesel Ultraforce 4,39

Ford Focus 1.6 Benzinli Ortalama 6,0 l
    Ford Focus 1.6 TDCi Ortalama 4,5 l

Her 100 kilometrede benzin 29,82 lira harcarken, dizel 19,755 harcayacak. Yani her 100 km'de ortalama 10,5 lira kazanç. 100000 km yaptıktan sonra araç 11 bin lira farkı amorti etmiş olacak. Ayrıca satarken de benzinliden daha kolay ve daha yukarıda fiyatlara satılacak.
  • Gerçekten tam bir istismar durumu var dizel için. ortalama 10 bin TL fark isteniyor. 12-14 bin isteyenler var yukarıdaki örnekteki gibi. Trendline bomboş Jettaya sırf dizel diye 60 bin verenler var. Saçmalık. Toyota, Renault en az 10-12 bin TL istiyorlar. Benzinli daha mantıklı bu fiyatlarla.
  • Alın 45000 ne golf7 1.2 tsi mid.plus full güvenlik start stop. Ortalama 6 litre daha ne olsun.

Başlık süper

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

quote:

Hangi araçta 14 bin TL fark varmış? benim bildiğim ortalama 5 ile 10 bin arası fark var. Arada 6-7 bin olan bir fark varsa dizel alınır ama 14 bin baya bir ciddi farkmış.

bu karşılaştırma yanlış olmuş biraz
    1.6 ile 1.2 illa fark olucak bu benzin dizel farkı değilki
  • quote:

Orijinalden alıntı: burock1997

Kurşunsuz 97 oktan 4,97

Her 100 kilometrede benzin 29,82 lira harcarken, dizel 19,755 harcayacak. Yani her 100 km'de ortalama 10,5 lira kazanç. 100000 km yaptıktan sonra araç 11 bin lira farkı amorti etmiş olacak. Ayrıca satarken de benzinliden daha kolay ve daha yukarıda fiyatlara satılacak.

tüp takılabilen benzinli motor varken kim gider 100000'deki dizel focusu alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlanyaLee

quote:

quote:

ben güce bakıyorum.
    aynı güç. 1.6 ile 1.2 motor illa farklı olacak diye bir kaide yok. 1.4 170'lik motor da var 2.0 140 motor da.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AlanyaLee

quote:

quote:

ben güce bakıyorum.
    aynı güç. 1.6 ile 1.2 motor illa farklı olacak diye bir kaide yok. 1.4 170'lik motor da var 2.0 140 motor da.

bu konuda güç ile ilgili bişey denmemişki
    iki aynı model arasındaki dizel benzinli fiyat farkı

• He arkadaşım he, tüm dizel alanlar aptal bi sen akıllısın.. Dizel alanların hesabı kitabı yok çünkü.. Kafa basmıyor çünkü aradaki farkı görmeye..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burock1997

Kurşunsuz 97 oktan 4,97

tüp takılabilen benzinli motor varken kim gider 100000'deki dizel focusu alır

Burada konusup ortak bir yargiya vardigimiz konular, maalesef gercek dunyayla örtüşmüyor. İnsanlar yine dizel olsun, çamurdan olsun vs vs diyerek gidip dizelini alır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 13-14bin fazladan verip ekonomi yapmaya çalışmak :s. Hala satarken daha fazlaya gidiyor diyenler var.

Değerlendirin 14bini. Değerlendiremiyorsanız benzinli araba alırken 14bin liralık altın alıp koyun. 3-4 sene sonra satarken. Aradaki fiyat farkını görün.
  • Uzun yıllar binerim, bakımlarını zamanında yaptırırım derseniz dizel alınır binilir. Ama az km yapıp hevesim geçince satarım derseniz fazladan verdiğiniz 9, 10 bin TL yi çıkartamadan benzinden 5, 6 bin TL fazlasına satar 3,4 bin TL zarar ederseniz.
  • insanların tercihlerini eleştirmek çok mantıklı gelmiyor. sonuçta dizel araç alanların da bir hesabı var kendilerince. saygı duymak lazım.
  • bıkmadınız şu dizel-benzinli karşılaştımasından. forumu biraz araştırın benzer konular ile dolu.
  • Dizel de alsan benzinli de alsan artık bir şey farketmiyor. Ya yakıt farkını önceden toplu verirsin ya da pompada alırken arabanın fiyat farkını ödersin gibi bir durum oluştu. O nedenle hesabına kimin ne geliyorsa onu alır evet ama sırf dizel diye on binlerce lira fark verip senede 10-15bin kilometre yol yapmak mantıksız.

C segmenti dizel araç alınmaz şu an, illa ekonomi yapacam diyorsanız da Linea veya o ayarda araç alın, çünkü diğer orta kalite tüm dizeller mantıksızlık derecesinde pahalı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.