Şimdi Ara

Dizel partikül filtresini çıkartıp kullanmak ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yasal sınırın altında olmuyor. Her aracın yasal sınırı üretildiği teknolojiye bağlıdır ve yıldan yıla bu seviyeler azalır. Ben iptal ettirmenizi anlıyorum, bunu savunma şeklinizi tasvip etmiyorum sadece. Firma 100 binde bitecek sistemi takıyor çünkü benzinli bir aracın emisyon seviyesine hatta onun üstüne ancak böyle düşürebiliyor.

Bu sayede size daha ucuz ve az miktarda yakıtla aynı performansı sunabiliyor. Bu alırken sağladığınız bu avantajın karşılığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 2 Haziran 2019; 2:49:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Vw gpf leri tanıttı. Benzinli araçlara da partikül filtresi gelince görüncez benzincileri. Şimdi ahkam kesiyorlar.

Savunduğum yok hocam. Mecburiyet durumu var. Demek istediğim eğer bu kadar çevre düşünüyorsa bu parça ya ucuz olur ya uzun ömürlü olur.

Hocam gözümün önünde duman atan doblolar egzoz muayenesinden geçti. Yeni nesil motorlar dpf olmasa bile geçer. Tabi yazılım yoksa.

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Muayenede gördüğünüz testler sadece basit duman ölçümü. Firmaların sağlayamadığı testler asıl zehirli gaz ve partikül ölçümlerinin yapıldığı emisyon tip onay testleri. Şu an sizin iptal ettirilmiş aracınız tip onay testine girse mevzuatta ki sınırın onlarca katı değer çıkar.

Her benzinli motor gpf e ihtiyaç duymaz ama her dizel dpf e muhtaç.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Serviste 12 bin TL dışarıda 4 bin TL oem markalar garantiside yok bizi bu ekonomik şartlara mahkum eden sistem utansın

• Güncelleme: 03.06.2019 pazartesi tarihine yetkili renault servisinden randevu almıştım.

Cuma günü hanımı çocuğu alıp şehir dışına çıktık toplamda 260km yol yaptım. ( yüksek devirde değil normal ) gidip dönünce düzeldi ama randevu günü sabahı tekrar başladı hata.

Arabanın devrini 2000 de tutup sıcak klima açarak yaklaşık 40-50 dk renault clip cihazına bağlı şekilde aracı çalıştırıp beklediler. 17,20 olan değeri 1,80 e kadar düşürüp temizlemiş oldular. Şuanda sıkıntısı yok şükürler olsun.
    Bu işlem için yaklaşık 20 dolar bir ödeme aldılar.

Bujileri filanda hazır gitmişken değiştirdim giren girdi bana yine ama olsun düzgün çalışsında :)

Değerlerin fotolarını ekledim..

Dizel partikül filtresini çıkartıp kullanmak ?
    Dizel partikül filtresini çıkartıp kullanmak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berira -- 3 Haziran 2019; 12:47:6 >

• Son güncelleme; egzoz emisyon kontrol ettiriniz hatasını birkaç gün sonra tekrar vermeye başladı. 3-4 saniyeliğine başka bir hata gösterdi sonra otomatik silindi. ( yokuşta kalkma yardım et hatası)

Obd2 ile baktım P0705 - Powertrain hatası görünürde var.

Aracın sıkıntısı nedir arkadaşlar acaba? Fikri olan veya başına aynı sıkıntı gelen varsa söylesin lütfen. Gurbette ustaya dert anlatmak büyük sıkıntı. Hepsi paracıl adam gibi bir usta bulamadım senelerdir...

• Dizel partikül filtresini çıkartıp kullanmak ?

• Tekrardan ocağınıza düştüm hocam, yetkili servis fayda etmedi. Aldığım hatayı bir önceki mesajımda yazdım. Bir bildiğiniz var ise lütfen yardım edin çok çaresiz kaldım

• Berira B kullanıcısına yanıt
    Hocam daha öncede söyledim hatta az önce incelediğim kadarıyla size bilgi sahibi olmayıp fikir sahibi olan bazı üyelerimiz küstahlık seviyesinde yorumlar bile yapmış. Anlattığınız arızaların çıkış biçimi dogrudan akü dememe sebep olmuştu fakat siz akü de sorun yok dediniz :) Ölçüm cihazı yanıltabilir. Sağlam aküsü olan birinden rica edip o şekilde deneyin. Tekrar arıza verirse o zaman ben size buradan bizzat arızayla ilgili bilgim dahilinde detaylı cevap veririm. İlk etapta araç sarj ediyor mu alternatör sağlam mı ? Buna bakilmali Renault grubu araclari voltaj dusuklugu ve dengesizliginden sensor arizasi vermesiyle meshur.

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    2015 model mercedes vito 111 cdi
  • Hocam birde şöyle bir sıkıntım var. Bu egzoz hatasının yanında arada sırada çıkan bir hata daha var birkaç dakikalığına bazen birkaç saniyeliğine ekranda görünen arıza. ESC yi kontrol ettiriniz ve start yardımını kontrol ettiriniz diye. Ve yokuş kalkış desteği yardımı kontrol ettiriniz.

Bugün ikinci kez başıma geliyor yolda kaldığımı sandım. Aracı marketin park yerine park ettim. Burnu biraz yukarda yokuştaydı yani. Her zaman aracı P de bırakırım. Aynı sekildi neyse aracı calıstırdım R ye aldım geri geri geliyorum park yerinden cıkacagım. R de vites ama ekranda N görünüyor sonradan fark ettim. Neyse D ye aldım araç gitmiyor hala N de görünüyor. Arabayı stop ettim geri P ye aldım vitesi ama ekranda hala N de görünüyordu ve aracı çalıştıramadım. Vitesi P ye getirin yazıyordu ekranda. On yirmi kez denedim kartı sok çıkar vitesi D ye P ye her yere getirdim olmadı. Sonra kendiliğinden düzeldi hemen P ye getirip aracı çalıştırdım şükür. Bu sorun nedir allah aşkına elektronik mi mekanik mi şimdi yarın sabah 10 a reno servisinden randevu aldım ne diyecekler allah bilir. Biraz bilgi verebilirseniz kazıklanmadan atlatsam şu belayı çok müteşekkir olacağım hocam. Belkide bu hatalardan dolayı alıyorum egzoz hatasını bilemiyorum.

Aksam hava karanlikken arac ic isigini acin klimayi son kademesinde calistirin. Sis farlarini on arka yakin. Tum camlar kapaliyken tekrar kapatmaya calisin eger isik hafif kisilip tekrar yanarsa sorun aküdedir.

• Hocam şimdi çıkıyorum aşağıya hemen deneyeceğim. Klimayı ful sıcakta son derecedemi yapayım?

• Dizel partikül filtresini çıkartıp kullanmak ?

Dediğiniz gibi sis farlarını önlü arkalı, uzun farları iç salon farlarını ve klimayı sıcakta maksimum fanda çalıştırdım hocam. Biraz bekliyorum camı deneyeceğim şimdi

• Hocam herşeyi dediğiniz gibi yaptım camı kapatmaya başladığımda ön ve arka iç aydınlatma lambaları bir saliseliğine çok çok az dikkatli bakmayınca belli olmayacak şekilde azalıyor ama hemen geri düzeliyor. Bu saliselik durum bile sıkıntı olduğu anlamına mı geliyor?

Not: farlarda, klimada, motor devrinde herhangi bir düşüş yaşamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berira -- 9 Haziran 2019; 22:41:43 >
  • Takip

Renault grubu araclari uzun sureli kullanimda adami tamirci yapar :) cam dugmesine elinizi her basip cektiginizde ic isikta kisilma ve tekrar normale donme meydana geliyorsa suphelerimiz dogru demektir. Yinede bosuna para vermemek amaciyla eger imkaniniz varsa akusu saglam olan birinden rica edip o sekilde denemektir. Boyle bir imkaniniz yoksa aku almak son care kaliyor. Akunuzu degistirirken radyo koduna dikkat edin. Kodu bilmiyorsaniz burdan yardimci olmaya calisirim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.