Şimdi Ara

Dizel mi LPG mi?...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar benim kafama takılan 2 tane soru var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Soru 1-) 50 civarı param var. Bu paraya sıfır benzinli araba alıp LPG mi taktırsam ( Mesela Egea ) veya Dizel bir arabanın 2. elinimi alsam.

Soru 2-) Eğer Dizel öneriyorsanız 80 Bin KM altında hangi arabayı almalıyım? Yada 120 Bin km ye kadar şu arabalar alınabilinir dediğiniz araba var mı?

Not 1-) halihazırda LPG li 2012 C3 arabaya biniyorum. Araba küçük geldiği için değiştirmek istiyorum. onun içinde daha büyük hatta mümkünse C sınıfı araçlara bakıyorum.

Not 2-) Şirket araçları oldugunu düşündüğüm için Citroen C-elysee, Peugeot 301, Renault Symbol, Renault Fluence, Fiat Lineia ve Hyundai Accent Blue araçlarla ilgilenmiyorum.

Not 3-) Yılda 20 Bin KM yol yapıyorum.

Herkese teşekkür ederim.

• 1.4 fire motorun sanırım lpg ye uyumu vardı eğer öyleyse ben egea alırdım
  • LPG ile Dizel arasında yakıt mesafe konusunda pek fark yok ama kullanımda dizel farkı çok bariz.1.4 egea lpg kullandım 50000 verip öyle arabaya binilmez bence.
  • Egea şirket aracı değil yani öyle mi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • her türlü dizel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alahaddin

Sevgili arkadaşlar benim kafama takılan 2 tane soru var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Soru 1-) 50 civarı param var. Bu paraya sıfır benzinli araba alıp LPG mi taktırsam ( Mesela Egea ) veya Dizel bir arabanın 2. elinimi alsam.

Soru 2-) Eğer Dizel öneriyorsanız 80 Bin KM altında hangi arabayı almalıyım? Yada 120 Bin km ye kadar şu arabalar alınabilinir dediğiniz araba var mı?

Not 1-) halihazırda LPG li 2012 C3 arabaya biniyorum. Araba küçük geldiği için değiştirmek istiyorum. onun içinde daha büyük hatta mümkünse C sınıfı araçlara bakıyorum.

Not 2-) Şirket araçları oldugunu düşündüğüm için Citroen C-elysee, Peugeot 301, Renault Symbol, Renault Fluence, Fiat Lineia ve Hyundai Accent Blue araçlarla ilgilenmiyorum.

Not 3-) Yılda 20 Bin KM yol yapıyorum.

Herkese teşekkür ederim.

Şirket aracı istemiyorsanız 2000 model altı şahinlere,bireylere bakın.artık bmw ler mersolar passatlar bile şirket araçları olarak kullanılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dizel mi canlı bomba mı diyelim bence..

• 50 bine egea yokki 53 ten başlıyor. 2. El benzinli az kmli slup LPG tskarım ben olsam 50 bine c segmenti güzel 2.Eller var.birde şunu belirtelim yaşsdıgınız yerdeki LPG fiyatı çöl yüksekse 2.50 2.60 gibi amortisi uzun olur.

• LPG her türlü sorun.
    Bir gün gelir sapasağlam araç yolda kalır 8000 lira masraf çıkarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dreameren

Dizel mi canlı bomba mı diyelim bence..

Yıl olacak 2017, hala canlı bomba muhabbeti. Aşın bunları.
  • benzin..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50bine 2015 astra sedan corolla focus gibi araclar var.lpg de takılıyor.b sinifi egeaya 0km diye para baglamanin alemi yok

• Egea nın şirketler açısından mevcut durimini bilmiyorum. HB ve SW kasalarının oluşu bana aile aracı hissini verdi. Yoksa egea da bir ısrarım kesinlikle yok.

Ayrıca her arabadan şirket aracı oluyo ama o saydığım araçlar sadece şirket aracı gibi kullanılıyorlar. Bireysel tercihlerin çok az olduğunu görüyorum o araçlarda

Dizel diyen arkadaşlar 2. Soruma cevap verir misiniz?

80 bin KM nin altında hangi arabayı önerirsiniz. Sedan, HB ve SW farketmez.

• 2. El alacaksan trend mondeo alabilirsun 120 k km civari ayrica sirket arabasi falan diye takilmayin belkide alacaginiz sahisin nasil kullandigini bilemezsiniz daha hor kullanabilir bile ustanizin onayini aldiktan sonra problem cikmaz muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: alahaddin

Egea nın şirketler açısından mevcut durimini bilmiyorum. HB ve SW kasalarının oluşu bana aile aracı hissini verdi. Yoksa egea da bir ısrarım kesinlikle yok.

Ayrıca her arabadan şirket aracı oluyo ama o saydığım araçlar sadece şirket aracı gibi kullanılıyorlar. Bireysel tercihlerin çok az olduğunu görüyorum o araçlarda

Dizel diyen arkadaşlar 2. Soruma cevap verir misiniz?

80 bin KM nin altında hangi arabayı önerirsiniz. Sedan, HB ve SW farketmez.

Sedan egea lar 1.3mjet olanlar full şirketlere satılıyor.

• Citroen c4 dizel motoruyla alınır. 200.000 km ye kadar pasa pasa kullanılır

• 1.3 CDTI 95 bg Astra J.

• performans beklentiniz varsa c4 1.6 dizel, çok önemli değil derseniz astra j 1.3 dizel alabilirsiniz

• Hemen hemen aynı kategori aracım var yaris 1,33 lpg ile Biniyorum 12-14 kuruş ile gezdik bütün sene 20.000 km oldu tam, 1 senelik evliyiz, çocuk düşünmeye başladık satsam aracı ne alırım diye düşünüyorum. Dizel araç gücü maalesef atmosferik lpg uyumlarda yok, turbo benzinlere de lpg benim gözümde henüz oturmadı ve daha da var uyum yakalamaya. Emin olduğum nokta yakıt olarak dizel daha fazla tüketecek lpg ye göre. Onun için mesela 1.2 130 bg peugeot 308 tarzı küçük motoru olan benzin ile gezebileceğim bir araç düşünüyorum, ya da 1.2 tsi bi araç. Hem vergi, hem bakım maliyeti daha az, karar tabii sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emindoner09 -- 20 Eylül 2016; 21:37:46 >
  • Çekirdekten dizelciyiz minibüs, otobüs, traktör vs. Dizelin kalitesine lafım yok, yeni nesil dizeller içeri ses de vermiyor ama dışardaki sesi yokmu Şimdiki aracım Lada Vega iyice alıştım sessizliğe. Sanırım bu saatten sonra dizel almam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.