Şimdi Ara

Dizel KIA larda EGR iptali ve Yakıt ekonomisi.. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
31.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cümlemizin Kurban Bayramı Mübarek olsun..

Cenabı Hak Kestiğimiz Kurbanları kabul eylesin inş..
  • Diğer konulardan birinde bahsi geçen Kia Sorento'ma yapılan chip hakkında serviste hiçbir sorun çıkmadı, belirtmek istedim. 30.000 bakımına götürdüm geçen gün, 1 günde yapıp teslim ettiler hemde hiçbirşey anlamadan... En azından Kia sahibi olanlar içlerinde hiçbir şüphe olmadan chip tuning yaptırabilirler.
  • Yeni Yılın Mutlu, Huzurlu, Verimli geçmesi ve Herşeyin Gönlünüzce olması dileğiyle,

Mutlu Yıllar..

Mehmet Gazihan

Megachips
  • güncel
  • Ustam Bende 2006 Cerato HB CRDI var. 5yıl Sınırsız KM garantili olarak aldım. Chiptronik Chip ile kullanıyorum.
    Serviste bir sorun yaratmıyor.. Sizin uygulamanız ile garanti bozulurmu.. Yazılan uzun cevapları okumadan yazdım Belki cevaplarınızda vardır. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. ilginiz için teşekkürler..!
  • Hayır Garanti bozulmaz..

Aracınızın üzerindeki Chiptronic i sanırım servise girerken söküyorsunuz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

Hayır Garanti bozulmaz..

Aracınızın üzerindeki Chiptronic i sanırım servise girerken söküyorsunuz..

Hayır sökmüyorum servise giderken.. Birde carbon cleaner yaptırmak isityorum Ancak piyasada farklı farklı Carbon clean ürünleri mevcut.. Hangisi kaliteli hangisi uyduruk ürün bilmek zor. Birde orijinal Amerikan Carbon Cleaner Varmış doğru ise İstanbul anadolu yakasında Kartal da yada ümraniye de felan varmıdır bu sistem.

sizin uygulamanız garantiyi etkilemiyor ise bunu yaptırmak istesem kaça mal olur bana? 2006 Kia cerato HB CRDI araç için?
  • Chiptronic e ses çıkartmayan servis Chiptuning e hiç ses çıkartmaz (:

Carbon Clean İşlemini Orjinal Amerikan MotorVac şirketinin kimyasalları ile Ben Göztepe de uyguluyorum..

Aracınıza Chiptuning Uygulatmak 500 ytl ye malolur..
  • Bu konu şu günlerde daha da önemli bir hal almaya başladı..
  • Mübarek Kurban Bayramınızı Kutlar, Herşeyin Gönlünüzce Olmasını Dilerim..

Keyifli Forumlar

Mehmet GAZİHAN
    Megachips
  • CERATO 1.6 CRDİ CHİPTUNİNG SONRASI KAÇ BEYGİR OLUYOR.TORK NE KADAR ARTIYOR.FİYAT VEREBİLİRMİSİNİZ ACABA ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbob

CERATO 1.6 CRDİ CHİPTUNİNG SONRASI KAÇ BEYGİR OLUYOR.TORK NE KADAR ARTIYOR.FİYAT VEREBİLİRMİSİNİZ ACABA ?

25 hp extra güç 45 nm extra tork alırız problemsiz.. 499 tl tutar..
  • Kia'lardaki EGR'lerin motor ısısını optimize etmek gibi bir görevi yok mu? Bu EGR iptal edildiğinde motor ısısını ayarlayan önemli bir mekanizmayı kaldırmış olmayacak mıyız?

EGR ısınmış gazı tekrar motora yolladığına göre bu sistem kaldırılırsa motor daha zor ısınır, ayrıca EGR iptali sonrasında motoru ayar tutmayan çok vaka var. Bu konuyla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız seviniriz.

Ekleme: Bu 1.6 Crdi'lardaki 25 beygir artışla egzosdan siyah duman atma oluyor mu? Oluyorsa bu siyah duman da verimsiz yanma değil midir, kurum oluşturmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 14 Nisan 2010; 20:28:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

Kia'lardaki EGR'lerin motor ısısını optimize etmek gibi bir görevi yok mu? Bu EGR iptal edildiğinde motor ısısını ayarlayan önemli bir mekanizmayı kaldırmış olmayacak mıyız?

EGR ısınmış gazı tekrar motora yolladığına göre bu sistem kaldırılırsa motor daha zor ısınır, ayrıca EGR iptali sonrasında motoru ayar tutmayan çok vaka var. Bu konuyla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız seviniriz.

hayır böyle bir görevi yok..

benzinlilerdeki egr sistemleri ve problemleri ile karıştırılmasın..

www.dizelim.com da konu ile alakalı bir çok makalem mevcut

• http://www.myturbodiesel.com/1000q/egr.htm#stock

"If you are thinking of removing the EGR cooler only so that the intake charge is hotter and in theory, less prone to carbon buildup, this defeats a large portion of EGR effectiveness since emissions and temperatures will be higher without the cooler. The EGR cooler also helps warm up the engine by giving heat from the exhaust to the engine. This results in a faster warm up, less engine wear, and better fuel economy due to the faster warm up."

Son cümle diyor ki "EGR motora sıcak hava göndereceğinden motor daha çabuk ısınır, daha az yıpranır ve daha çok yakıt ekonomisi sağlar.".

Bence araç kısa mesafeler için kullanılıyorsa EGR iptali motorun daha zor ısınarak daha çabuk yıpranmasına sebep olabilir.

Onun dışında büyük bir handikapı yok gibi görünüyor eğer motor ışığını yakmadan yapabiliyorsanız.

• egr nin motora bıraktığı eksoz gazı evet sıcak ama yanmış bir gaz..yanmış gaz tekrar yanamaz, haliyle içeriye alınan eksoz gazı oranı kadar sönük yanma gerçekleşir..sönük yanma sonrasında daha az ısı oluşur..bir motoru ısıtan tek şey içerisindeki yanmadır..egr den kurtulan motor, egr nin aktif olduğu sürece içeriye giren eksoz gazından kurtulur ve daha çok oksijen ile çalışır..daha çok oksijen daha etkili yanma ve yanma sonrası ısısı demektir.. bu 1

ikincisi içeriye aldığınız havanın ısısı motorun ısınmasını çok etkilemez..siz içeriye kaç derece hava alırsanız alın piston o havayı sıkıştırdığında 800 900 derecelere kdr ısıtır..

kendi aracımın egr sini iptal ettiğimde buna dikkat ettim motor harareti yine aynı mesafede aynı seviyede kalıyordu..

egr sistemi bir emisyon kontrol ünitesidir..tamamen azot oksit salınımı üzerine geliştirilmiştir..

sistemin handikapı ülkemizin mazot kalitesinden ötürü daha isli eksoz gazı oluşur ve motora geri çevrildiğinde yağ buharı ile temas ederek çamurlaşır..
    emme sisteminin yüzeyini kirletir ve motorun sağlıklı hava emmesini engeller..bu sebeple düzensiz çalışan motor daha fazla carbon salar..

azot oksit salmıyayım derken carbon salarsınız..

Dizel KIA larda EGR iptali ve Yakıt ekonomisi..

daha 3000 km deki 105 hp megane3 egr valfinin hali..

•  Dizel KIA larda EGR iptali ve Yakıt ekonomisi..

egr valflerinin geldikleri ve manifoldları getirdikleri haller..

• bence bu meganlar daha fazla gaz gönderiyor motora fransızlar doğaya çok saygılılar :D meganlar ondan gidemiyo demekki performansı çok zayıf değerlerine göre
  • özel bir fiyat alabilirmiyim. pm olabilir.
    cerato 2005 140.000'km.de 102 bg.
    chip+hakiki carbon clean+egr iptali
    fiyat bana göre uygun olursa yaptırmak isterim.
    birde bu işlemler sonrası bg. ve tork rakamları ne olur
    garanti varmı
    kolay gelsin
  • biz kia rio ya kendi imkanlarımızla egr iptali ve temizlemesini yaptık araç 80 binde kendi aracımız ve yakıtı %15 %20 farketti düşük devirlerdede performansı arttı 1000 devirde süper gidio araba

sokak arasında dikkatinizi çekerim 50 tl lik mazotla 260 km gezdik mazotu ışık yanınca aldık tekrar ışık yanınca baktık km ve 260 dı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.