Şimdi Ara

Dizel Auris Almayı Düşünüyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
86.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar uzun zamandır araba arıyorum auris te karar kıldık sonunda fakat kafamı karıştıran bazı şeyler var Donanım olarak 1.4 D-4D Comfort Plus Manuel sanırım dizel için şu anda en full ü bu. Merak ettiğim şeyler;
    -Optitron gösterge yok deniliyor bu doğrumu?
    -Yakıt tüketimi nasıl sakin kullanımda bir depo ile ortalama kaç km yapıyor ?
    -CC olmaması bir dezavantajmı ?
    -Aracın kronik sorunları varmı + ları - leri nelerdir
    -Yeni almış olan arkadaşlarımız varsa bu donanımdaki aurisi kaç paraya aldılar ve herhangi bir hediye verildimi ?
    Şimdiden çok teşekkürler.

• arkadaşlar elegance donanımda dizel otomatik yok mu?
  • Sanırım eski kasada elegantlarda vardı yenilerinde yok .
  • şuan en fulu comfort plus
    7 ay önce 50.000 tl ye aldım,

+ ları;

- sakin kullanımda %80-90 ş.içi 900 - 950 km
    - başarılı aktarma
    - sessiz motor

- leri;

- malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi ( kötü sayılmaz )
    - yol tutuş
    - bozuk yolda ön tarafta gelen sesler
    - tasarım tasarım tasarım.
  • Teşekkür ederim hocam bilgiler için kullanıcı görüşleri benim için önemli. Fakat şu gösterge olayından dolayı 0 almayıp 2011 alıcam bu gidişle çok basit duruyor :S
  • 83 bin km'deyim, iyi ki Auris almışım diyorum, yani memnunum. Bence gostergeye fazla takılmayın. Performansı yeterli, motoru sessiz ve gayet ekonomik. Biraz dikkat ile sehirdisi 4, sehir ici 5,5 litre yakalanabilir.. Arka zemin duz, kullanıslı bardaklıkları ve ikinci torpidosu var.

Eksi denilebilecek yonler : suspansiyon bagimsiz degil, cruise control yok ve takılamıyor, 1. viteste biraz hantal, bagaj kucuk (zemini asagi indirerek bagajı buyutmak mumkun ve basit), donanım acısından segmentinin en iyisi degil. Plastikleri kaliteli sayılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 23 Haziran itibariyle 1. ayımı dolduracam aracımla. Henüz 1450 km yaptım. Aracım 2012 auris 1,4 d-4d Comfort extra düz vitestir.
    Ben şahsen çok memnunum çok şükür. Öyle forumlarda önden tıkırtı mıkırtı falan duymadım. Arabanın tek sorunu bence bagajın küçüklüğü. Onun haricinde performans/yakıt oranı da gayet iyi. Depomu sıfırdan alıp ilk fullediğimde 1 hafta içinde net 995 km yol gittim. bunun 600 km si şehirlerarası ve 120 km ortalama hızla idi. İlk depoma göre 995 km fena değil diye düşünüyorum.
    İşin özü şu ben gerçekten çok memnunum ve herkese de tavsiye ederim...
    Fiyata gelince de
    *46,000TL
    *orj.Ledli arka park sensörü
    *boya koruma
    *orj. yan kapı bantları
    *kauçuk paspas
    *trafik sigortası
    hediyeleriyle beraber aldım.
  • 46.000 çok uygun fiyat nerden aldınız. biz de almak isteriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: makifozcan

23 Haziran itibariyle 1. ayımı dolduracam aracımla. Henüz 1450 km yaptım. Aracım 2012 auris 1,4 d-4d Comfort extra düz vitestir.
    Ben şahsen çok memnunum çok şükür. Öyle forumlarda önden tıkırtı mıkırtı falan duymadım. Arabanın tek sorunu bence bagajın küçüklüğü. Onun haricinde performans/yakıt oranı da gayet iyi. Depomu sıfırdan alıp ilk fullediğimde 1 hafta içinde net 995 km yol gittim. bunun 600 km si şehirlerarası ve 120 km ortalama hızla idi. İlk depoma göre 995 km fena değil diye düşünüyorum.
    Fiyata gelince de
    *46,000TL
    *boya koruma
    *orj. yan kapı bantları
    *kauçuk paspas
    *trafik sigortası

46.000 çok uygun fiyat nerden aldınız. biz de almak isteriz

• Mart ayında comfort plus dizel manuel aldım 47.700 tl ye sıfır km. arabanın motoru diğer dizellere göre daha sessiz kesinlikle.Ayrıca kasayıda gayet güzel kaldırıyo 1.4 ün haddinden fazla bir performans beklemiyorsanız tabi.6 vites olması uzun yolda büyük avantaj sağlıyo 110 - 120 arası klima açık iken uzun yolda 4.5 lt ortalama ile gitmek hiçte zor değil 90-100 arası giderseniz daha düşük değerleride yakalamak mümkün aracın içi dışarıdan bakıp tahmin edildiğinden daha ferah ben 3.5 aydır kullanıyorum kuzenimdede aynı araçtan var 2010 model makyajlı comfort plus dizel manuel oda 2 senedir kulanıyor oda oldukça memnun aklınıza takılan birşey olursa pm atarsanız elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
  • Auris güzel araba ben de çok düşündüm bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efruz

quote:

Orijinalden alıntı: makifozcan

23 Haziran itibariyle 1. ayımı dolduracam aracımla. Henüz 1450 km yaptım. Aracım 2012 auris 1,4 d-4d Comfort extra düz vitestir.
    Fiyata gelince de
    *46,000TL
    *boya koruma
    *orj. yan kapı bantları
    *kauçuk paspas
    *trafik sigortası

46.000 çok uygun fiyat nerden aldınız. biz de almak isteriz

Adanadan aldım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ersah00

şuan en fulu comfort plus

+ ları;

- başarılı aktarma
    - sessiz motor

- leri;

- yol tutuş

En full'u elegant paket

• Herkese teşekürler aracı aldım neredeyse 1000 km oldu 3 haftalık sayılır Comfort Plus Manuel Dizel dışı beyaz içi bej rengi.Kullanımı oldukça rahat ortalama tüketimim 5.7-5-9 arası genelde şehir içi ve klima açık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunba53

quote:

+ ları;

- başarılı aktarma
    - sessiz motor

- leri;

- yol tutuş

En full'u elegant paket

corolla'da elegant oaket var aurste comfort plus paket full olanı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yunba53

quote:

+ ları;

- başarılı aktarma
    - sessiz motor

- leri;

- yol tutuş

En full'u elegant paket

corolla'da elegant oaket var aurste comfort plus paket full olanı.

Bayii katoloğunda öyle yazıyordu ve satış elemanıda elegant demişti bir yanlış olmasın ?

• Makyajlı kasada dizelde elegant yok benzinlide mevcut
  • 2011 model 1.4 D-4D Aurisimi 2010 Kasım ayında aldım. Auris ile en çok gezenlerden biriside benimdir herhalde :) Aracım bugün itibari ile 44 bin km de. Aracımdan çok çok memnunum. Maşallah diyeyim daha tık demedi. Bi ara ön konsoldan tıkırtılar geliyordu, garantiden servise tüm konsolu izole ettirdim. Malzeme kalitesi fena değil, tek kötü yanı kapı kolu ve vitesin oradaki gri malzeme. Dikkat etmezseniz rahat çizilebilir cinsten. Benimkinde çok ufak çizikler var. Vites topuzunda ki kromaj biraz soyulmuştu, servise gösterdim garantiden vites topuzunu değiştirdiler :) Toyotanın en güzeL yanıda servisi. Müşteri memnuniyeti çok üst seviyelerde. Araçla ilgili sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.
  • kazasız belasız km lere inşallah bugün bende 1040 km yaptım aracı :) Ortalama yakıtınız kaç acaba ? birde ilk yağ değişimini ne zaman yaptınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merif@st

kazasız belasız km lere inşallah bugün bende 1040 km yaptım aracı :) Ortalama yakıtınız kaç acaba ? birde ilk yağ değişimini ne zaman yaptınız ?

Ortalama yakıt tüketimim 5.2 litre. Ama yolum rahat. Hani yol sıkıntılı olsa en fazla olacağı 5.7-5.8 litre olur. Şehir içi bir depo ile çok rahat 900-1000 km arası yol yapıyorum. İlk yağ değişimini 8500 km de yapmıştım. Bakıma giderken yağı kendiniz götürün. Servis hem pahalı hem kalitesiz yağ kullanıyor. (10w40 yarı sntetik yağ) Dizel Toyotalar için Mobil 1 ESP 5w30 tam sentetik yağ kullanmanız tavsiye ediliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.