Şimdi Ara

Diyete başladım hedefim günde 500 kalori almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
81.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1.75 boyunda 90 kg civarıyım hedefim 20 kg vermek
    günde 3 paket eti form mısır ve pirinç patlağı =450 kalori
    1 lt. coca cola light = 0 kalori
    akşamlarıda 1-2 meyve 50 kalori felan..
    toplam 500 kalori civarı..
    hesapladıgım kadarıyla boy kilo endeksine göre ihtiyacım 3000 kaloriye yakın yani bunun çok altında bi rakam..
    birde günde 10 dk abrocket yapsam...
    ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ayda kaç kilo veririm sizce ?

Madem konu uplanmış edit gelsin:

konunun üstünden 3 seneden fazla geçmiş.. boy aynı kilom 75 sağlık sorunum yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 18 Kasım 2013; 23:24:56 >

• En azından 1000 kalori yapman lazım.Ben günlük 1500 alıyordum 1 ayda 7 kilo veriyordum sporla beraber.500 yaparsan vücudun savunmaya geçer kıtlık varmış gibi yediğin herşeyi depolamaya başlar.coca cola zero içinde aspartam var tatlılığı veren madde tv de dinledim ciddi sinir tahribatlarına yol açıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manif3sto

En azından 1000 kalori yapman lazım.Ben günlük 1500 alıyordum 1 ayda 7 kilo veriyordum sporla beraber.500 yaparsan vücudun savunmaya geçer kıtlık varmış gibi yediğin herşeyi depolamaya başlar.coca cola zero içinde aspartam var tatlılığı veren madde tv de dinledim ciddi sinir tahribatlarına yol açıyormuş.
    Hastanelik olursun.
    Düzenli protein ve az karbonhidrat almalısın.
    Yoksa kan şekerin düşer bayılırsın kaslar yıkıma filan geçer.
    Günde 1500 cal civarı alıp 40 dk yürüsen rahatça kilo verirsin.
    Bu diyetle versen bile metabolizman çöker ve verdiklerinin 2 katını kısa sürede alırsın.
    Almak istemiyorsan az az sık sık yiyip möetabolizmayı hızlı tutcaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Basyon

Hastanelik olursun.
    Düzenli protein ve az karbonhidrat almalısın.
    Yoksa kan şekerin düşer bayılırsın kaslar yıkıma filan geçer.
    Günde 1500 cal civarı alıp 40 dk yürüsen rahatça kilo verirsin.
    Bu diyetle versen bile metabolizman çöker ve verdiklerinin 2 katını kısa sürede alırsın.
    Almak istemiyorsan az az sık sık yiyip möetabolizmayı hızlı tutcaksın.

Alıntıları Göster
    Dostum eğer 500 kalorilik bir diyet yaparsan kaç kiloya düşeceksen artık o kadar süre yatman gerek yani enerji harcamaman gerek zaten 500 lük diyete başladığında yürüyecek halin olmıycak,vücut günlük 2300 kalori yakar genç bir insanda,en azından 1500 veya en düşük 1000 kalorilik yap ama öğle ve akşam yemeklerin protein olacak yoksa ayakta duramazsın ,1500 lük yaparsan daha çok tok hissedersin hepsi bu,ister 1500 ister 1000 kalorilik diyet uygula sporsuz yeyip otursan dahi 3 ayda 15 kiloya yakın verirsin,vücudunuz gençken düzeltin ki ilerde rahatsız olmayasınız.
    Ben power 90 diye bir programa başlıycam tek gerekn egzersiz lastiği veya dumbell ikiside aynı işi görecek sonuçta,diyetle beraber bu programı yapıcam hemde evde yani sizede tavsiye ederim

• Bende 1.75 Boy , 83 Kiloyum.

Sabah 1 bardak çay içiyorum.Öğlen saat 4 veya 5 de Öğlen yemeği yerim.Akşam birazda salata yerim.Günlük yediklerim bunlar ama kilo yerinde sayıyor.Niye böyle oluyor anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linksiz -- 27 Ekim 2010; 15:22:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linksiz

Bende 1.75 Boy , 83 Kiloyum.

Sabah 1 bardak çay içiyorum.Öğlen saat 4 veya 5 de Öğlen yemeği yerim.Akşam birazda salata yerim.Günlük yediklerim bunlar ama kilo yerinde sayıyor.Niye böyle oluyor anlamıyorum

Rutin bir yemek sistemine metabolizman alışmış ve çok aralıklı yemek yediğin için metabolizman yavaşlamış.
    2 saatte bir meyve vb şeyler yiyip düzgün ana öğünler yersen 30 dkda egzersiz yapsan yürüme vb sorun kalmaz.

• Arkadaşlar çok güzel açıklamalar getirmiş...Bilinçsizce yapılan diyetler sağlığınızı ciddi anlamda tehlikeye atabilir.

Zayıflamak istiyorsanız önce okuyun bilgilenin.Anatomi ve fizyoloji hakkında ...

Zayıflama kamplarında hiçbirşeyi yokken aniden kalp krizi geçirenleri unutmayın...

Kola sağlıklı yaşamayı ilke edinen bir insanın hayatında olmaması gereken birşey.
    Bölgesel çalışmalar sadece ilgili kasların sıklaşmasını sağlar.Zayıflama anlamında etkisi yoktur.
    diyet ürünü olarak satılan her gıda sağlıklı değildir.Daha doğrusu işlenmiş (rafine) gıdaların hepsi zararlıdır metabolizması yavaş çalışan insanlarda kilo alımını tetikler.Prinç bile tek başına tehlikleli iken.prinç patlaklı bu rafine gıda daha sakıncalıdır.

Ben son olarak şunu vurgulamak istiyorum; vücudun sadece hayati işlevleri yerine getirmek için harcadığı enerji 1200 kcal olarak bilinmektedir.Ki geçen haberlerde dinlediğim zayıflama kampında ölen genç çocuk 1800 kcal diyet yapıyormuş...Yani sadece kalori hesaplamak ile bitmiyor bu zayıflama süreci..çok detaylı aslında.Kaloriyi sadece rakam olarak düşünmemek lazım ...bunun ne kadarı yağdan ne kadarı karbonhidrattan geliyor bunlarında ayarlanması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astralle -- 27 Ekim 2010; 17:54:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nx+1/2(5x-m)=5/2

Dostum eğer 500 kalorilik bir diyet yaparsan kaç kiloya düşeceksen artık o kadar süre yatman gerek yani enerji harcamaman gerek zaten 500 lük diyete başladığında yürüyecek halin olmıycak,vücut günlük 2300 kalori yakar genç bir insanda,en azından 1500 veya en düşük 1000 kalorilik yap ama öğle ve akşam yemeklerin protein olacak yoksa ayakta duramazsın ,1500 lük yaparsan daha çok tok hissedersin hepsi bu,ister 1500 ister 1000 kalorilik diyet uygula sporsuz yeyip otursan dahi 3 ayda 15 kiloya yakın verirsin,vücudunuz gençken düzeltin ki ilerde rahatsız olmayasınız.
    Ben power 90 diye bir programa başlıycam tek gerekn egzersiz lastiği veya dumbell ikiside aynı işi görecek sonuçta,diyetle beraber bu programı yapıcam hemde evde yani sizede tavsiye ederim

2 haftadır 300 kalorilik diyet yapıyorum en ufak bi yorgunluk, halsizlik yok

• normal tabldot 1 öğün yemek 1000-1200 kalori arası

açıkçası 500 kalori ile sağlıklı yaşamak pek mümkün değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Arkadaşlar 1.75 boyunda 90 kg civarıyım hedefim 20 kg vermek
    günde 3 paket eti form mısır ve pirinç patlağı =450 kalori
    1 lt. coca cola light = 0 kalori
    akşamlarıda 1-2 meyve 50 kalori felan..
    toplam 500 kalori civarı..
    hesapladıgım kadarıyla boy kilo endeksine göre ihtiyacım 3000 kaloriye yakın yani bunun çok altında bi rakam..
    birde günde 10 dk abrocket yapsam...
    ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ayda kaç kilo veririm sizce ?

Nasıl cocacola 0 kalor ya. Ben ozaman 10 litre kola içerim şişmanlamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterkame

quote:

Orijinalden alıntı: nx+1/2(5x-m)=5/2

2 haftadır 300 kalorilik diyet yapıyorum en ufak bi yorgunluk, halsizlik yok

Alıntıları Göster
    Boy 175 , kilo 90 , beyin?

Saçma sapan işler yapıyorsunuz yaşlarınız kaç bilmiyorum. Kola içecen , hazır ürünler tüketecen sonra ben kilo verdim. Yağdan değil beyinden gider o kilolar.

Sabah : 1 yumurta + 1 yemek kaşığı tatlı lor + 1-2 dilim az yağlı beyaz peyniri omlet gibi yap. Tavaya koyacağın yağ 1 çay kaşığı zeytinyağını geçmesin. Yanında 1 bardak Kipa Bütçem süt. Yağsız ve ucuz olduğu için bu süt tam f/p ürünü. 1 lt.'si 1.45 TL. 2 bardak suyu eksik etme. 1 tane kuru kayısı ye.

Ara : 2 bardak su + yarım elma + 1 kuru kayısı + 2-3 fındık veya badem

Öğlen : Yarım tabak pirinç/bulgur pilavı veya 1 dilim kepek ekmeği + sebze yemeği veya biraz nohut/fasulye yemeği veya haşlanmış tavuk ( tavsiyem tavuklu sebze yemeği veya tavuklu nohut yemeği ) veya mercimek çorbası + light yoğurt veya salata + 2 bardak su.

Ara : 2 bardak su + yarım elma + 1 kuru kayısı + 2-3 fındık veya badem

Akşam : 100-150 gr. tavuk/hindi/et ızgara veya haşlama veya 1 paket ton balığı + 1 dlm kepek ekmeği + isteğe göre sebze sote + light yoğurt veya salata + 2 bardak su

Yemekten yarım saat sonra mahallede 30-60 dk arası dolaş.

Az miktarda tuz kullanabilirsin ama şeker kullanma. Zeytinyağı dışında yağ kullanma. Kendini diyet yapıyorum diye kasma abartmamak kaydıyla çikolata cips kola ye iç. Kola içeceksen mutlaka light olanını iç , zero değil light.

Karbonhidratta alıyorsun , protein de alıyorsun. Yarım tabak olanları gerçekten yarım tabak veya yarım tabaktan az ye. Sporu eksik etme varsa imkanın salona yazıl , İzmir'deysen yardımcı olurum.

Edit : Bu liste 1200-1600 kalori arası , 90 kilo olan ve günde 3000 kalori alan bir adamı her türlü zayıflatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 6 Kasım 2013; 16:08:54 >

• Yav ne kadar ezberden yaziyosunuz yok hastanelik olursun yok sadece su kaybedersin yok kaslarin erir okuyorum ve guluyorum
    diyetime 23 ekimde basladim bugun 11 kasim ve 12 kilo verdim
    hatta konuda actim
    ilk 3 gun hastaligim yuzunden sadece su ve gunde 1 kase tarhana corbasi ictim
    diger gunlerde diyetisyen kontrollu olarak sadece 700 kalori aliyorum
    gunde sadece su olarak 2,5 litre su tuketiyorum ayran cay vs haric yediklerim ictiklerim genellikle protein agirlikli bide extradan gida takviyesi KYANI denilen bi urun kullaniyorum
    enaz 45 dakika yuruyorum disarda evimde ise 30 dk kosu bandinda terleme esofmanimla hafif tempo ter atiyorum
    vucudumun kalori yakimi spor haric gunluk 2350 kalori imis ben sporla bunu 2750 ye cikardim

Gun sonu ciddi sekilde yorulmus oluyorum ve en gec saat 10 da yataktayim
    sabahta tam 7 de uyaniyorum

Abur cubur hic yok ekmek hic yok seker hic yok sadece meyve yersem var tuz hic yok

Tuz ihtiyacimida sirkeden aliyorun
    gunde ortalama -2000 kalorideyim

Kendimide iyi hissediyorum

Bi kacta kendime gore formulum var onlarla beraber hizli bi sekilde kilolardan kurtuluyorum

• cc_cihan kullanıcısına yanıt
    700 kalorilik diyetini bizimle paylaşırmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ieyegosubu

700 kalorilik diyetini bizimle paylaşırmisin
    an ıtıbarıyle 90 kıloyum
    ve halende vermeye devam edıyorum

suanda gunluk aldıgım kalorı ıse 1200 cıvarında bazen 1200 bazen ıse 100 den az fazla cunku artık işe başladım

dikkat edin o 700 kları aldıgım gunlerde evdeydım yanı calısmıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cc_cihan

an ıtıbarıyle 90 kıloyum

suanda gunluk aldıgım kalorı ıse 1200 cıvarında bazen 1200 bazen ıse 100 den az fazla cunku artık işe başladım

Alıntıları Göster
    İçinde aspartam olduğu için kendisi kilo aldırmaz ama vücuttan atılana kadar onunla birlikte bağırsağa giren her şey "şeker" olarak algılanır ve buna göre hormonlar çalışmaya başlar.Bu da diğer besinlerin depo yapılmasına sebep olur.
    Coca cola light sen ne sandın dostum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cc_cihan

an ıtıbarıyle 90 kıloyum

700 kalori nedir yahu ? Bir de diyetisyen kontrolünde. Ya metabolizman aşırı yavaş ya da diyetisyenin diplomayı manavdan almış. Güzel kas yakmışsındır yağın yanında.
  • Günde 500 kcal ile hızlı kilo verip tekrar hızlı alırsın. Sağlık sorunlarında cabası. 8 yıl önce yapmıştım. Fıstıklı olur helvan özetle.
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    700 kalorıyı evde oldugum zamanlarda aldım
    sağlık problemlerım yuzunden uzun sure evde kaldım senelık ızın kullandım
    suanda 1200 ve aşağısı kalorı alıyorum

benım actıgım bı konu var orda hastanede 118kg ıle cekılmıs bı fotografım var
    ve suanda 90 kıloyum

yenı resmımı ekleyecegım

değişimi gözlerinizle görün

en ufakta bı sıkıntım yok

şuanda işyerimde fazlaca efor sarfetmeyecek bı pozisyonda oldugum ıcın aldıgım kalorı 24 saat ıcınde 1200 kalorıyı gecmeyecek sekılde
    işimdeki tempom arttıkca bende bu aldıgım kalorıyı yukseltecegım ama bu yukseltme max 1500 olacak ıdeal kıloma yanı 75 e ınene kadar sonra belkı 1750 yada 2000 kalorıye gecebılırım

bunda anlaşılmayacak yada dıetısyene hakaret edecek bır durum varmı ?

gastro problemı ıle uğraşan bır kısının evde durdugu yerde 700 kalorı ıle dıyete başlamasımı mantıklıdır yoksa KAS KAYBEDERSIN ÖLÜRSÜN BİTERSİN deyip sırf tartışma ve beyın fırtınası olsun dıyerek yazanları dınleyıp karaciğeri iflas ettirip ölümü beklemekmı mantıklıdır

ben hastanede 1 hafta yattım
    gunde sadece yarım kase şekersiz komposto ve yarım kase tussuz yagsız corba ıctım
    ve benımle ılgılenen 1 prof 2 uzman doktor ve 1 diyetisyen vardı
    o zaman bunlar bırakın manav dıplomasını ABC okumayı bıle bılmıyolardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cc_cihan -- 7 Şubat 2015; 13:38:25 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    ADAM 8 YIL ÖNCE ÖLMÜŞ BİDE BURDA YAZDI TÖVBE BİSMİLLAH NELER OLUYO FORUMA YAVVV
  • kafaya bak arkadaş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.