Şimdi Ara

Divinity: Original Sin 2 (2017) [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
18
Favori
26.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: undy1ng

MsbayramlaR öncelikle tebrik ederim :) En azından oyunun belirli bir kısmını bitirdiğini söyleyebilirim. Bunu söylüyorum çünkü bitirdikten sonra malum yakın ve uzak gelecekte yaşananlar dışında bir de gemide ki son muhabbetler var. Son anlattıklarına göre hangi karakterinle ilahi oldun yada olmadın da lucianla mı anlaştın bilmiyorum ama (çok fazla olasılık var bkzn: ana karakter mi ilahi oldu yoksa origin karakterin mi ilahi oldu..vb) kafanı karıştıracak çok fazla detay var. Larian kurgu konusunda muazzam bir iş çıkardığı için evet oyunun sonunu gördüm diye hissettiriyor insana lakin durum öyle değil. Özellikle oyunu kolaylaştırmak için lone wolf yapanlar malesef çok daha fazla şey kaçırıyor. Kendi tecrübelerimle görebildiğim şey her origin karakterin divinity dünyasında belirli bir yeri işaret etmesi. Örneğin fane'in yakın ve uzak gelecekte ki olayları dışında (son gemi konuşmaları da dahil) işin sonunda birini aradığını görürsün. Spoiler'a girmiyorum ama aradığı kişi divinity dragon commander'da saklı. Aynı şekilde kronolojik olarak dos2 divinity 2'den 68-70 yıl önce sonlandığı için divinity 2'nin başlangıcını düşündüğünde aslında dos2'nin gerçek sonunun lohse ile ilgili olduğunu fark ediyorsun. Lohse'yi azıcık derinleşip incelediğinde sonuç şu şekilde oluyor.

Link:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134645071

Diğer bazı karakterleri ve anlattıklarına giremedim çünkü baştan başlayıp farklı varyans ve tercihlerle yeniden oynarsam anca öğrenebilirim ki bu da en az 190 saat demek.

Özetle bu oyun temelde 2 kere oynamak üzerine tasarlanmış ve 3. 4. oynayışta da bazı gizli detaylara ulaşılabilmesi sağlanmış. (2 kere derken 1 ana karakter 3 origin toplam 4'lü grup şekilde 2 kere oynamak) Lonewolf yapanlar bu yüzden çok şeyin farkında değil. Buna rağmen ana karakter origin karakter olduğunda işler değişeceği için 3.4 oynayış durumları geçerli oluyor. Yukarıda ki lohse örneği bunun en büyük kanıtı zaten.

Sonuç olarak oyun gerçekten derin ve bir süre sonra tekrar başlayım dediğinde farklı tercihlerle farklı kombinasyonlar denersin.

Not: Ben kemm'in ruhunu emdiğim için bana gelmedi lakin mutlaka kaçırdığın bir şey vardır. Örneğin act3'de blackring elemanlarından birini öldürüp ruhu ile konuştuktan sonra (çok atarlıydı kendisi) ruhunu emmeye çalıştığımda the godking tarafından tekrar canlandırıldı ve fight yeniden başladı. Yani 2 kere öldürdüm ve tekrar ruhunu emmek istediğimde godking bu sefer ruhunu aldı yani yine bir şey yapamadım. Bunun gibi çok ilginç olaylar var oyunda ama tercihler ve varyanslar yüzünden tek seferde zaten bir çoğunu göremiyorsun. Son olarak görev ile ilgili oyunda olasılık dediğimiz dinamik yüzünden farklı yönlere gidebildiği için yaşadığın deneyimin sana özel olduğunu bile söyleyebilirim. Haritanda işaretli alanın görünmemesi de belli kararları vermiş olmanla alakalı gibi. Arx'ı deathfog'la da doldurmak buna bir örnek gösterilebilir çünkü olasılık dediğimiz dinamik karakteri izlediği için act1'de ki görevi act4'de de yapabiliyorsun çünkü bir bütün. Örneğin act1'de ki lanetli yüzük olayını act4'de de tamamlayabilirsin. Normalde her act geçişlerinde görevler kapanır ama bazıları bu olasılık yüzünden devam edebiliyor işte. Onu nasıl sonuçlandıracağın ise sana kalmış.

Olasılık dinamiği ve sınırlarının ne kadar derine gidebildiğini anlamak için şuna da göz atabilirsin.

Link:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134889089

Muhtemelen kafan iyice karışmışdır ama dos2 gerçekten derin bir oyun. Ben dahi bir çok insan sınırlarını görebilmiş değil -)
    Şu çöp oyunu övme bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: undy1ng

MsbayramlaR öncelikle tebrik ederim :) En azından oyunun belirli bir kısmını bitirdiğini söyleyebilirim. Bunu söylüyorum çünkü bitirdikten sonra malum yakın ve uzak gelecekte yaşananlar dışında bir de gemide ki son muhabbetler var. Son anlattıklarına göre hangi karakterinle ilahi oldun yada olmadın da lucianla mı anlaştın bilmiyorum ama (çok fazla olasılık var bkzn: ana karakter mi ilahi oldu yoksa origin karakterin mi ilahi oldu..vb) kafanı karıştıracak çok fazla detay var. Larian kurgu konusunda muazzam bir iş çıkardığı için evet oyunun sonunu gördüm diye hissettiriyor insana lakin durum öyle değil. Özellikle oyunu kolaylaştırmak için lone wolf yapanlar malesef çok daha fazla şey kaçırıyor. Kendi tecrübelerimle görebildiğim şey her origin karakterin divinity dünyasında belirli bir yeri işaret etmesi. Örneğin fane'in yakın ve uzak gelecekte ki olayları dışında (son gemi konuşmaları da dahil) işin sonunda birini aradığını görürsün. Spoiler'a girmiyorum ama aradığı kişi divinity dragon commander'da saklı. Aynı şekilde kronolojik olarak dos2 divinity 2'den 68-70 yıl önce sonlandığı için divinity 2'nin başlangıcını düşündüğünde aslında dos2'nin gerçek sonunun lohse ile ilgili olduğunu fark ediyorsun. Lohse'yi azıcık derinleşip incelediğinde sonuç şu şekilde oluyor.

Link:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134645071

Diğer bazı karakterleri ve anlattıklarına giremedim çünkü baştan başlayıp farklı varyans ve tercihlerle yeniden oynarsam anca öğrenebilirim ki bu da en az 190 saat demek.

Özetle bu oyun temelde 2 kere oynamak üzerine tasarlanmış ve 3. 4. oynayışta da bazı gizli detaylara ulaşılabilmesi sağlanmış. (2 kere derken 1 ana karakter 3 origin toplam 4'lü grup şekilde 2 kere oynamak) Lonewolf yapanlar bu yüzden çok şeyin farkında değil. Buna rağmen ana karakter origin karakter olduğunda işler değişeceği için 3.4 oynayış durumları geçerli oluyor. Yukarıda ki lohse örneği bunun en büyük kanıtı zaten.

Sonuç olarak oyun gerçekten derin ve bir süre sonra tekrar başlayım dediğinde farklı tercihlerle farklı kombinasyonlar denersin.

Not: Ben kemm'in ruhunu emdiğim için bana gelmedi lakin mutlaka kaçırdığın bir şey vardır. Örneğin act3'de blackring elemanlarından birini öldürüp ruhu ile konuştuktan sonra (çok atarlıydı kendisi) ruhunu emmeye çalıştığımda the godking tarafından tekrar canlandırıldı ve fight yeniden başladı. Yani 2 kere öldürdüm ve tekrar ruhunu emmek istediğimde godking bu sefer ruhunu aldı yani yine bir şey yapamadım. Bunun gibi çok ilginç olaylar var oyunda ama tercihler ve varyanslar yüzünden tek seferde zaten bir çoğunu göremiyorsun. Son olarak görev ile ilgili oyunda olasılık dediğimiz dinamik yüzünden farklı yönlere gidebildiği için yaşadığın deneyimin sana özel olduğunu bile söyleyebilirim. Haritanda işaretli alanın görünmemesi de belli kararları vermiş olmanla alakalı gibi. Arx'ı deathfog'la da doldurmak buna bir örnek gösterilebilir çünkü olasılık dediğimiz dinamik karakteri izlediği için act1'de ki görevi act4'de de yapabiliyorsun çünkü bir bütün. Örneğin act1'de ki lanetli yüzük olayını act4'de de tamamlayabilirsin. Normalde her act geçişlerinde görevler kapanır ama bazıları bu olasılık yüzünden devam edebiliyor işte. Onu nasıl sonuçlandıracağın ise sana kalmış.

Olasılık dinamiği ve sınırlarının ne kadar derine gidebildiğini anlamak için şuna da göz atabilirsin.

Link:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134889089

Muhtemelen kafan iyice karışmışdır ama dos2 gerçekten derin bir oyun. Ben dahi bir çok insan sınırlarını görebilmiş değil -)
    Hocam Divinity 2 derken Divinity original sin 1'i kastetmiyorsun değil mi? Hikaye derinliğine derme çatma ingilizcem sebebiyle pek vakıf değilim. Ama 1.oyunda Source Hunter-Teneburium-Void Dragon-Blood Stonelar vardı. Voidwokenların o Void Dragon ile bir bağlantısı olsa gerek diye düşündüm oyun boyunca.Elbette yanlış düşünmüş olabilirim.Artı 1.Oyunda Arhu'da Jahan'da vardı. Yani anlayacağım 1.oyunun sonrası oluyor. Gerçi bir tane sanırsam Divinity 2 vardı. O oyunu oynamadım. Kastetdiğin o olsa gerek herhalde.

Son savaşta savaş başlamadan önce Lucian'a sacrifice(sanırsam kurban olmak) olma sözü verdim.Sonra Braccus Rex atarlandı. Ben Braccus Rex'im diye hezeyanlar püskürttü. Braccus Rexi yendikten sonra yine karşıma ilahimi olacaksın yoksa (sacrifice) olmaktan vazmıgeçeceksin diye bir tercih bırakıldı. Bende sacrifice olmaktan vazgeçtim. Sonra dediğin gibi gemiye geldik. Tarquin sinirli sinirli konuştu.

Oyunun hikaye kurgusunu pek anladığım söylenemez. Ama karşıma çıkan savaşlar,olaylar,kişiler elbette kafamda belli birşeyler canlandırdı. Mesela anladığım ben ve diğer karakterler Godwoken'ız. Yani benim anlayacağım tabirle özeliz.

Neyse şimdi yazmışsın da neleri kaçırmışım be. Ne oyun yapmışlar.

İş Kurtlar Vadi'sine bağlamasa 3.oyunda çıksın derim ne yalan söylüyeyim. Böyle oyunlar ve talipleri pek yok malum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MsbayramlaR

Hocam Divinity 2 derken Divinity original sin 1'i kastetmiyorsun değil mi? Hikaye derinliğine derme çatma ingilizcem sebebiyle pek vakıf değilim. Ama 1.oyunda Source Hunter-Teneburium-Void Dragon-Blood Stonelar vardı. Voidwokenların o Void Dragon ile bir bağlantısı olsa gerek diye düşündüm oyun boyunca.Elbette yanlış düşünmüş olabilirim.Artı 1.Oyunda Arhu'da Jahan'da vardı. Yani anlayacağım 1.oyunun sonrası oluyor. Gerçi bir tane sanırsam Divinity 2 vardı. O oyunu oynamadım. Kastetdiğin o olsa gerek herhalde.

Son savaşta savaş başlamadan önce Lucian'a sacrifice(sanırsam kurban olmak) olma sözü verdim.Sonra Braccus Rex atarlandı. Ben Braccus Rex'im diye hezeyanlar püskürttü. Braccus Rexi yendikten sonra yine karşıma ilahimi olacaksın yoksa (sacrifice) olmaktan vazmıgeçeceksin diye bir tercih bırakıldı. Bende sacrifice olmaktan vazgeçtim. Sonra dediğin gibi gemiye geldik. Tarquin sinirli sinirli konuştu.

Oyunun hikaye kurgusunu pek anladığım söylenemez. Ama karşıma çıkan savaşlar,olaylar,kişiler elbette kafamda belli birşeyler canlandırdı. Mesela anladığım ben ve diğer karakterler Godwoken'ız. Yani benim anlayacağım tabirle özeliz.

Neyse şimdi yazmışsın da neleri kaçırmışım be. Ne oyun yapmışlar.

İş Kurtlar Vadi'sine bağlamasa 3.oyunda çıksın derim ne yalan söylüyeyim. Böyle oyunlar ve talipleri pek yok malum.

Alıntıları Göster
    Divinity 2 ile dos2 ayrı oyunlar. Dos2'den 50-60 yıl sonra divinity 2 serisi başlıyor. Dos1 ve dos2 arasında elbette bağlantı var lakin arasında yaşanan olayları anlatan 2 tane daha oyun var. (divine divinity, beyond divinity) Kronolojik olarak kafanda canlanmasını sağlamak için şuradan bakabilirsin.
    Link:http://divinity.wikia.com/wiki/Timeline

Jahan,Braccus Rex,Arthu gibi karakterlerin nasıl oluyorda 1000 yıl yaşadıklarını ve dos2'de olduklarını zaten tahmin ediyorsundur. Örneğin jahan'ın 1000 yıl önce (damien/iblis tarafı ile) yaptığı anlaşma ve dos2'de (1000 yıl sonra) amacına neredeyse ulaşması ve iblisin (doctor) olduğunun keşfi..vs Özetle Dos1 ile dos2 arasında ki fark detayları anlatan arada 2 oyun daha olması. Dos2'den sonra da divinity 2'ye geçiş yapılması. (biraz karışk gibi ama değil aslında)

Son savaş kısmımda lucian seni ikna edebilmesi normal çünkü senaryo çok iyi yazılmış. Zaten her grup kendine göre haklı ve geçerli/mantıklı nedenleri olduğu için (kötü olarak algıladığımız grupların bile) kararsız kalmak gayet normal. Zaten gri bölge dediğimiz olayın da olması farklı tercih ve kombinasyonlar denemeye imkan sağlıyor.

• Cadılar bayramı adı altında %33 indirim almış dos2 ve 50.25 TL olmuş. Dileyen arkadaşlar tüm seriyi 83.75TL'ye de alabilir.

Dos2:
    https://store.steampowered.com/app/435150/Divinity_Original_Sin_2__Definitive_Edition/

Tüm seri ve dragon commander:
    https://store.steampowered.com/sub/207168/
    https://store.steampowered.com/app/243950/Divinity_Dragon_Commander/?curator_clanid=6879350

• Bu devirde, böyle dolu dolu oyunlar için soygun gibi fiyatlar. Kaçırmayın ve destekleyin derim sevenlere.
  • Beyler definitive editiondaki fare dlc si nasil?

• Arkadaslar steamden oyunu yukleyince desteklenmeyen 16 bit uygulama diye hata veriyor cozumu bilen varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: MakaveLiVII

Arkadaslar steamden oyunu yukleyince desteklenmeyen 16 bit uygulama diye hata veriyor cozumu bilen varmi?
    Sanırım PC'de ki bir sorun ile alakalı. Dos2 sistem gereksinimlerinde 64 bit oynanıyor görebildiğim kadarıyla. Ayrıca sürüm: v3.6.32.1810 yayınlandı ve son sürüme güncelleyip öyle bir deneyin. Son olarak sir lora DLC'si çok da bir şey ifade etmiyor.
  • Beyler şuan oyunun başındayım tasmaları yeni çıkardım bu braccus rex in mağarasındaki yüzüğü taktıktan sonra lanetini nasıl kaldırabilirim? Başkasına ver diyor ama npc ye nasıl taktıracağımı anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DefuseHostage

Beyler şuan oyunun başındayım tasmaları yeni çıkardım bu braccus rex in mağarasındaki yüzüğü taktıktan sonra lanetini nasıl kaldırabilirim? Başkasına ver diyor ama npc ye nasıl taktıracağımı anlayamadım.
    Önünde uzun süre beklersen, seni işaretleyip yok eden korkuluk(totem) tarzı şeyler var. O taraftan bir adamı kurtarman istenen bir görev gelecek. O kalenin alt kısmında bir giriş var, içinde source magic puanı veren bir mekanizma var. Ona tıkladığın zaman içinden source damlıyor. Karakterlerle üstünden geçtiğinde, source puanı kazanıyorsun. O kazandığın puan, karakterlerinde kullanamadığın ve siyah gözüken skilleri kullanmana yarıyor. Source pointi alınca, bless diye bir skil var. O kullanılabilir hale gelecek ve bir karakterinle bless skilini, yüzüğü takan karaktere basınca lanet kalkıyor. Yanlış hatırlamıyorsam, yüzüğü çıkartıyordu laneti kaldırınca. Takarsan tekrar aynı şeyi yaşarsın.

Not: O source puanları ileride daha önemli hale geliyor bu arada. Büyük skiller source puanıyla işlemeye başlayacağı için, bir piramiti kaynağın dibine bırakırsan daha iyi olur. İhtiyaç duyduğundan gidip gelebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kivalo -- 23 Kasım 2018; 19:21:1 >

• Kivalo kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• çok güzel bayıldım
  • Önemli bir gelişme var. Larian 3 farklı domain ismini yaklaşık bir hafta önce satın almış. Bunlar;

Divinity:Fallen Heroes: divinityfallenheroes.com
    Divinity:Apocalypse: divinityapocalypse.com
    Divinity:Apocalypse Squad: divinityapocalypsesquad.com

Bonus: Her ne kadar trollük konusunda çok konuşmayı seven micheal'ın dikkat çekici tweeti.
    https://twitter.com/Cromwelp/status/1103742497438789634

İnsanların düşüncesi daha çok Nintendo switch,mobil ve bir ana oyun olacağı yönünde. Muhtemelen ana oyun "Divinity:Fallen Heroes" olabilir lakin bu oyun OS (original sin) serisinden olmadığı için muhtemelen crpg olmayabilir. Bu da akıllara lariandan bir action rpg mi geliyor sorusunu getiriyor. Bekleyip göreceğiz.

• Divinity: Fallen Heroes'u duyurmuşlar, denilene göre sıra-tabanlı bir strateji oyunu.

• Malumunuz oyunun başında planescape torment göndermesi vardı. Şimdi de Dos2'de bg3 easter egg'i ortaya çıktı. Adamlar aslında neyi geliştirdiklerini dos2'de bize söylemiş.

Bu DE sürümünde mi eklendi yoksa Classic sürümünde var mıydı ben hatırlamıyorum. Benim aklımda kalan "tarquin'in yeni macerasını ve gittiği yeri belki exp patch ile görürüz" demiştim. İster misiniz bg3'de tarquin'i görelim :)

• Fanlar steam veri tabanında (steamdb'de) bir güncelleme yapıldığını fark etmiş. Bu büyük ihtimal ya bir ücretsiz gift paketi ya da bir içerik güncellemesi olduğu söyleniyor. Muhtemelen yakında duyurulur.
  • Divinity Original Sin II'yi beraber oynamak isteyenler ekleyebilir,https://steamcommunity.com/id/Harlek/ .

4 kişilik bir ekip toplanması halinde oyuna her zaman sıfırdan başlayabilirim
  • Oyunu yeni satın aldım oynamak isteyen varsa ekleyebilir.https://steamcommunity.com/id/songursamet/
  • Sıra tabanlı oyunları sevmiyorum böyle güzel bir Rpg yapmışlar hakiketen detaylı ama sıra tabanlı o yüzden böyle oyunlara hep uzaktan baktım. Yapmöayın şu oyunları sıra tabanlı ya....
  • oyun şuan steamde indirimde. Normal versiyonu alsak oynamamıza engel mi diğer içerikleri?

Birkaçtane fiyatlandırması var. Diğerlerinin +ları nelerdir?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.