Şimdi Ara

Disney+’ın 150 milyon abonesi olduğu açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Disney+’ın 150 milyon abonesi olduğu açıklandı

Amerika merkezli dünyanın en büyük dijital platformlarından olan Disney+, abone sayısını 7 milyon arttırarak toplamda dünya üzerinde 150 milyon aboneye ulaştığını açıkladı.

Ayrıca Bkz.Geri viteste dünya rekoru kırıldı

Yaklaşık 1 sene önce Türkiye pazarına giren ve hatrı sayılır bir kitle kazanan Disney+, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk hakkında yaptığı diziyi Atatürk düşmanlarının tepkisi sonrası yayınlamaktan vazgeçtikten sonra gündeme gelmişti ve çok ciddi bir boykota uğramıştı.

Atatürk’ü anlatan dizi 2’ye bölünerek sinema filmine dönüşürülse de konuyla alakalı tartışmalar hala bitmiş değil.

Disney+ CEO’su Bob Iger dünya üzerindeki abone sayısı artışı ile açıklama yaptı.

Iger, “Elde ettiğimiz sonuçlar geride bıraktığımız yıl boyunca kaydettiğimiz ilerlemeyi gözler önüne koydu. Hâlâ yapacak çok işimiz var. Çalışmalarımız sayesinde sorunları düzeltme ve işletmeleri yeniden kurma fırsatı bulduk. İleride işletmeyi her alanda geliştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Disney ayrıca Disney+ ve Hulu'yu tek bir uygulamada bir araya getirmeyi planladığını da açıkladı. İki platformun birleştirildiği uygulamanın beta testleri önümüzdeki ay başlayacak. Hulu, 1 Aralık'tan itibaren Disney'e ait olacak. Disney+/Hulu uygulamalarının tamamen birleşmesi ise 2024 baharında gerçekleşecek.

Kaynak:https://www.theverge.com/2023/11/8/23952940/disney-plus-now-has-150-million-subscribers-globally

• Ben seneye aboneliği yenilemeyeceğim .
  • Ben olaydan hemen sonra iptal etmiştim
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt

"Olay" derken?

• Adamların abone sayısı artmış demek ki boykot hiç bir işe yaramamış
  • Zaten çekilen filmi hiç beğenmedim
  • Direkt iptal ettim aboneliği, karınca kararınca safımız belli olsun.
  • Ekledikleri her film ve dizi bir öncekini arattırıyor.
  • 1 dolar alsa ayda temiz 150 milyon dolar :)) her ay 10 tane 20 milyon dolarlık film çekse patron 50 milyon doları cebe indiriyor. Bu sektörde iyi para var insanlar için bu paralar bir şey ifade etmiyor ama çoğunluğun getirisi çok dehşet.
  • Yüzde 90ı star wars icin alanlar

Yoksa kalan dandik disney iceriklerini kim napsin
  • Atatürk olayından sonra değil üyelik almak tüm kullandığım cihazlardan uygulamasını bile sildim.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Dünyadaki abone sayısına bakarak bu sonuca nasıl ulaştınız?
  • adnansetek kullanıcısına yanıt

Türkiye'nin nüfusu 85 milyon ama boykot abone sayılarına hiç etki etmemiş hatta abone sayısı daha da artmış. 85 milyonun hepsi tabiki abone değildir ama en azından Türkiye'den 20 milyon abone olsa bunların hepsi boykot etse disneyin abone sayısının azalmasına yeter

Resmi bir veri var mı fikrim yok ama Türkiye toplam abone sayısı 1 milyon bile değildir, ülkede Disney plusu bilen kişi sayısı ancak 20 milyondur

20 milyon abone ne ya :) 20 milyon abone olsaydı bizi para kaynağı olarak görüp gözden çıkarmazlardı. Zaten 1 yıllık kampanya yapıp baştan topladılar parayı. Artık bizi bir taraflarına taktıklarını bile sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarForFears -- 10 Kasım 2023; 19:24:10 >
  • Atatürk filmini yayınlamadığı için gözümden düşmüş oluşumDisney+’ın 150 milyon abonesi olduğu açıklandı 

• aralarında ben yokum. ben sadece amazon prime kullanıyorum ya. bana uygun en iyi içerik prime'da. üstelik lol rp de veriyor. xd

jeff bezoss <3
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.