Şimdi Ara

DİSK BÖLME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 500GB lik tek HDD var laptobumda. İkiye bölmek istiyorum bi programla. Bölme işlemini gerçekleştirirsem içindeki dosyalarım gider mi?
    İleride format falan atarsam diğer diskim gitmesin diye bölmek istiyorum. (D diski silnimiyor formatta derler ya genelde o hesap)
    Tek disk veya çift disk, bir fark var mı ya da avantaj dezavantaj yoksa kişiye kalmış bir şey midir?

• Windows 7 kullanıyorsan dosyalara zarar vermeden disk yönetiminden halledebilirsin.
    Öncelikli olarak diski bir defrag yap sonrasında istediğin gibi böl.
  • İşlemleri yapmadan önce ben yedeklemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cannycvs

Arkadaşlar 500GB lik tek HDD var laptobumda. İkiye bölmek istiyorum bi programla. Bölme işlemini gerçekleştirirsem içindeki dosyalarım gider mi?
    İleride format falan atarsam diğer diskim gitmesin diye bölmek istiyorum. (D diski silnimiyor formatta derler ya genelde o hesap)
    Tek disk veya çift disk, bir fark var mı ya da avantaj dezavantaj yoksa kişiye kalmış bir şey midir?

evet o şekilde D sürücüsünü bende her zaman bırakırım.

bölebilirsin birşey olmaz, olursa sadece sen yanlış yaparsan olur dikkatli ol. C ' deki boş kısımdan yeni bir D yaratacaksın işte google ' da hemen bulursun bulamazsan gel bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 22 Eylül 2014; 5:08:22 >
  • Peki arkadaşlar D'deki boş alandan biraz C'ye ekleme imkanı var mı?
  • Win8 kullanıyorum ve defrag nedir
    ---------------------------------------
    @baran
    Yedekleyeceğim teşekkür ederim
  • Disk birleştirme. Harddiskte sağ tıklayınca açılan pencerede bulabilirsin diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.