Şimdi Ara

dişim dilimi kesiyor napicam?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
15.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün dişim kırıldı. ufacık bişey kaldı ve ucu resmen diken gibi. sallantı falan yok kazık gibi sapasağlam duruyor orda. ucu dilime hiçbisey yapmasam bile batiyor. dişçiye gidemiyorum ameliyat olduğum için. napmaliyim 2 gündür bişey yiyip içmek kabus oldu. ucunu törpüle diyenler var ama enfeksiyon kapmasindan korkuyorum

• dişine bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle.
  • banada benzer bir durum oldu kendi kendine o keskinliği gitti dişçiye gidemiyorum bende corona yüzünden

• quote:

Orijinalden alıntı: Redmi K20 Pro

dişine bunun onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle.

dalga geçme.

• zamanla alışırsın bir haftaya falan artık rahatsız etmez

• Normal şartlarda o dişin tedavi edilmesi lazım. Gidemeyeceğin sürece çok yapabileceğin bir şey yok. az bir şey karanfille beraber çam sakızı/sakız gibi bir şeyi oraya sabitle. En ilkel çözüm bu olur.
  • Dis doktoruna gorunmen senin icin iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni_kullanıcı

Normal şartlarda o dişin tedavi edilmesi lazım. Gidemeyeceğin sürece çok yapabileceğin bir şey yok. az bir şey karanfille beraber çam sakızı/sakız gibi bir şeyi oraya sabitle. En ilkel çözüm bu olur.

hocam o sakız hep orada duramaz ki hep sakızla mı gezecek

• Santiago Munez kullanıcısına yanıt

kendi kendine kaç günde geçti?

• Alışmam 1 haftayı aldı hocam
  • Benimkinin bir kısmı da kırılmıştı birkaç ay önce başta kesiyor ve çok rahatsız ediyordu birkaç güne kesmemeye başladı ve alıştım.
    Yine de uygun bir zamanda yaptırmak lazım.
  • Redmi K20 Pro kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-57554940B

kendi kendine kaç günde geçti?

Benim de tam ortada ön-alt dişim yani dilin tam çıktığı yerdeki diş arka tarafından kırılmıştı. Diğer arkadaşın dediği gibi 1 haftada falan alışmıştım, zamanla o keskinlik azalıyor özellikle ilk 1-2 gün çok sıkıntılı oluyor, biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 30 Ekim 2020; 21:4:12 >
  • izayoi kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey yapmasam bile batıyor dediğin için dedim. Ortodontik tedavi de teller batıyor onun için eczanede mumlar var benzer mantığı kurmaya çalıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.