Şimdi Ara

1 Tane çürük dişim var ama ağrımıyor.Çektirmelimiyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
20.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim 1 tane çürük azı dişim var, ama hiç ağrı yapmıyor.

Yaklaşık 3 senedir var ve çektirmeyi hiç düşünmedim.

Yaşım ondokuz ve bu azı dişini çektirsem, yerine yenisi gelir mi ?

• Hayır yerine yenisi gelmez.Ama neden dolgu yaptırmayı düşünmüyorsunuz?İyi bir diş kontrolü ile Doktorunuz size seçenek sunar.
  • Bana kalırsa bir an önce Dr git. Çürük dişler kana mikrop yayar, kana karışan mikroplar beyine, kalbe, böbreğe kısaca kanın gideceği her yere mikrobu taşır ve ciddi zararlar verir. Bilinenin arkasında bilinmeyenler o kadar fazlaki... Önemsemediğiniz çok ufak seyler çok ciddi şeylere malolabilir. Bana kalırsa daha fazla geç kalmadan bir an önce kontrolünü yaptırmak gerekiyor
  • git bi doktora kurtarılabilir belki.diş bu bi gittimi bi daha gelmiyo malesef.
  • öğretmenimiz anlatmıştı arkkadaşı dişindeki çürüğü önemsememiş ve menenjit olmuş..nedenini araştırmışlar dişindeki çürüğün yaydığı mikrop muş....
  • dolgu
  • diş ağrısını çekmeye başlamadan dr. git belki kurtarılır dolguyla falan
  • Dİş çektirmek en son çare olmalı.
  • çekilmeyen veya tedavi edilmeyen o çütük diş, diğer dişlere de zarar verir, zamanla başka çürüklerin de olur.

• Kesinlikle tedavi ile çürük kısım alınmalı, eğer fazla ilerlemiş ise çektirilmeli.

Çürük dişler kandaki iltihap miktarını arttırır, gözlerin beyazında sararma/kızarma gibi sonuçlar doğrur. Vücutta sivilce oluşumunu tetikler, böbreklere ek yük getirir.

Ayrıca bazı madenler, çürük dişler nedeni ile insanı zehirleyebilir.

Bilinen bir diğer etkisi de diş kanamalarına sebep olması, ağız kokusu yapması ve diğer dişlere de sıçrayarak çürük oluşumunu tetiklemesidir. Benim kendi gözlemime dayanan bir diğer veri de diş eti çekilmelerine ve saç problemlerine neden olması.

Not: Son olarak belirttiğim iki unsur kendi gözlemlerimdir tamamı ile...
  • sakın çektirme ,3 yıl sonra pense ile kökünü çekerler
  • hııımmm
  • Bence çektirme . Dolgu imkanın varsa dolgu yaptır. Çektirdikten sonra yenisini çakma yöntemi ile yani implant ile taktırmak en az 800 Ytl . Benden söylemesi :)

20 yaş dişlerinde ilerki yaşlarda çıkarlar.
  • Selamun Aleyküm 13 Yaşındayım 5 Den Fazla Curugum Var Bir An Once Gitmesem Olur Mu Problem Cikarirmi Doktora Gidince

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Korktunmu61 K kullanıcısına yanıt
    elini çabuk tutup mutlaka diş doktoruna görünmelisin diğer dişlerinde çürüyebilir mutlaka doktora git.
  • Yaşım 13 Cürüklerim Var Ama Cürüklerim Tam Siyahlanmamis Agrimiyorda

Igneden Korkuyorum Uyusturmak Için Sprey Var Mı Veya Çok Acitiyormu Lütfen Cevap Verin Gaza Getirin Çok Korkuyorum

Ama Korkunun Ecele Faydası Yokdur Diye Bir Söz Var Allahım Yardım Eyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.