Şimdi Ara

Diş Hekimliği Yazacak Tayfa Toplanıyoruz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
7
Favori
10.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fakülteye ilk başladigimizda hocamiz el becerisi olmayan varsa korkmasin eşşek gibi ögreticez demişti

ha kendinize güvenmiyorsanız yazmayın tabi diş hekimi var ayri diş hekimi var ayri

ama genel manada en kolsuz adamlari bile eşşek gibi yontup yetiştiriyorlar. zaten mezun olamazsınız iş yapmadan merak etmeyin.

Tıp'tan çok farkı yok ders müftedatı acisindan. %70 oranında ortak derslere giriyoruz diyebirlirim. dermatoloji, nöroloji, kbb, dahiliye vsvsvs sadece bu yil verdigim bir kaç dersten birisi. e bunlarin üstünede diş hekimliği özel dersleri ekleniyor. e birde üstüne klinik ve pratik ödevler. iş çıkılmaz bir hal alıyor. bir sure sonra gercekten bunaltiyor.

Yukarda bir özürlü arkadaş sanırım 5 yıldır tek yaptıkları iş diş temizliği yapmak demiş. böyle özürlü arkadaşlarin yorumlarini dikkate alip geleceginizi şekillendirmeyin arkadaşlar. okuyanina sorun, mezununa sorun. ben buraya ders programimi atsam oturup aglarsiniz diş hekimliğinde bunlar mi öğretiliyor diye.

bölüm zor. kolay degil. gideceginiz okulu iyi araştırın. tıp fakültelerinde oldugu gibi çoğu diş hekimliği fakultelerinde yaz okulu diye bir sey yoktur. alttan ders alma diye bir sey yoktur. direk sinifta kalirsiniz. (istisna bir kac universite haric) benim okulumda çogu derste vize + final + klinik + sözlü sistemi uygulaniyor. vize ve final ortalamanizin kac oldugunun bir onemi yok. sözlü ve klinik geçemezseniz o dersin sinifta kaliyorsunuz. istiyorsaniz fulleyin verin. klinikten kaldin mi ? gecmis olsun gitti bütün yil.

ancak bahsettigim gibi her universite boyle degil. ama cidden duvar gibi universiteye yerlesirseniz hayatiniz zindan olur. bu yuzden iyice arastirin hangi okullari uste yazicaksiniz giden okuyan ogrencilere sorun. bazi okullarda test olur misal. ben hic test sinava girmedim bu yil..

devlet ve özel üniversiteler arasinda kararsiz kaldiysaniz ise birbirlerine avantajlari ve dezavantajlari var. devlet universitelerinin tek avantaji bol hasta olmasi. istemediginiz kadar hasta bakabilirsiniz. beleş aş varmis gibi hasta geliyor. çogu ozelde hasta sikintisi var. iyi bir diş hekimi olmak icin labaratuvar ortamlarini, klinik ortamlarinida imkan ve olanaklarini dikkate almak lazim. once lablarda ve kliniklerde yontuluyorsunuz bir guzel kac yil. daha sonrada hastalara bakicaksiniz. size soyle soyliyeyim cogu özel hastanede hasta yok dogru durust. özele gelen hastada zaten ogrenciye tedavi olmak istemez. çogu ozelde okuyan ogrenci kendi hastasini getiriyor dersi gecmek icin. devlette hastadan bol ne var. istemedigin kadar pratik imkani sana. lakin gel gorelim devlet okullarinda ise klinik ve lab imkanlari o kadar iyi degil. hatta hic iyi degil bence. ozelde okuyan bir ogrenci kadar hasta asamasina gecmeden once pratiginizi zor gelistirirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Keşke ben de buraya yazıp bu heyecanı yaşayabilseydim.

• 101 tyt 55 ayt 80.5 obp mühendislik bakmaya baslayayim mi yoksa umut var mı.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    hocam dişte sakal kesmek zorunlumu zorunlysa kaçıncı sınıfta birde uzmanlık konusu hakkında bilgi verebilrmin uzman olunca iş imkanları nasıl maaşlar basıl devlette özelde
  • Uppp

• 90 TYT 57 AYT 90OBP diş gelme şansı var mı gençler
  • 84 tyt 57.25 ayt 92 obp ile dis tutma olasiligi varmi beyler

• 3.sinifa gectim bu yıl. Pişmanım yazdığım icin. Çok yorucu, aşırı masraflı. Gerçi her bölümün kendine göre zorluğu vardır, diğer bölümler nasıldır bilmiyorum ama bence ilk seneniz ise bekleyip tıpa çalışın. Mezunsaniz ve artik sıkıldıysanız yazabilirsiniz

• Hadi yine iyisiniz hem tıpta hem diste artış var simdiden hayırlı olsun

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler, birçok soruya cevap vermişsiniz. Sağ olun.
  • endersgame0120 kullanıcısına yanıt
    O TYT neti baya bir güzel hayaller kurdurur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

Puango'dan sayısal yerleştirme puanını alıp 2012 yığınsala göre yorumlayın ondan daha kötü geleceğini sanmıyorum. 2016 yığınsalının biraz daha kötü senaryosu o. Bana kalırsa 2016 yığınsalıyla neredeyse aynı gelecek. Ham için konuşuyorum tabi yerleştirme olayını kestirebilmek mümkün değil :(
    Hocam 85 TYT

63.75 AYT

Dis kervanına katar mi beni obp 92 ??

• Disbanacokmu kullanıcısına yanıt
    Hocam katmaz mı ya, hg. Safları sıklaştır. Sandıkları terk-etmeyelim, kazanacağız.
  • Sorunuz varsa cevapliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Sorunuz varsa cevapliyim
    OpethciVeled hakkında ne düşünüyorsun?!

• Nkrdtreis N kullanıcısına yanıt
    hic mi iyi yani yok. ilerisi icim atama kesin sikinti olur diyorlar cunku cok fazla.mezun veriyor aerik garanti meslek.diye dusunulmesi.sacma deniyor ben de cok.kararsiz kaldim.gerçekten oyle olur diye düşünüyorum siralamalar 25 e kadar gerileyecek cok fszla mezun olacak

• Hakker he benim donemimde oyle biri vardi nereyi kazandi
    Edit senmissin zayen o kdjdjd nabun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho1905 -- 6 Temmuz 2018; 0:57:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Hakker he benim donemimde oyle biri vardi nereyi kazandi
    Edit senmissin zayen o kdjdjd nabun
    İyidir sen nabıyon bro seni trollemiştim şu konuda.

https://forum.donanimhaber.com/beyin-zorlayici-integral-sorusu--117661386#117663711

Esas daha öncesi vardı da onu bulamadım. Kaç yıldır aklımda kaldı hakkını helal et

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.