Şimdi Ara

Diş Hekimliği Yazacak Tayfa Toplanıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
7
Favori
10.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diş yazacak tayfaya bu dönem DH'de yardım eden kimse yok nerede yahu bu Diş okuyanlar?
    Toplanalım, üstte kalalım. Okuyanlar gelsin cevaplasın bizleri bir

Bu komite sistemi Tıp ile aynı mı, diğer bölümlere göre daha masraflı olduğu söyleniyor. Özellikle 4-5'te hastaları tedavi ederken malzemeleri bizim aldığımız söyleniyor çoğu üniversiteler karşılamıyormuş. Bu doğru mu, ortalama harcırah nedir?

Sınavlar test mi oluyor, pratik dersler diğer bölümlere göre çok daha fazla bu yorucu mu?

Kontenjan ne olursa olsun hocalar pratik derslerde ne derece ilgileniyor?

Sizce yakın gelecekte meslek için yorumunuz nedir?

Tıp Hekimliği kadar prestijli mi ortamlarda?

El becerisi olmayan biri için kabusa dönüşebilir mi?

Diş Hekimliği düşünüp yazacak tayfa nereleri yazmayı düşünüyor, aynı yeri yazacak olan varsa şimdiden tanışalım.

Trakya Diş düşünüyorum var mıdır burayı düşünen başka biri?

• Komite sistemi genel hatlariyla tıp fakültesindekiyle aynı.Ama çoğu fakültede vize/final sistemi uygulanıyor.

Evet 4. ve 5. sınıfta hastalara uyguladığın tedavi işlemlerinde devlet üniversitelerinin geneli herhangi bir yardımda bulunmuyor. 4.5. sınıf cebinizden çıkan paranın max. olduğu sınıflar.

Vize/final sistemi olan okullarda sınavın test olması tamamen hocaya kalmış.Genelde tıp dersleri test yapılır ama bazi fakültelerde klasik yapan hocalar da ağırlıktadır.

Pratik dersler oldukça yorucudur.Zaten diş hekimliği fakültesinin asıl olayı pratik dersler.Örneğin tıp fakültesinin 1.sınıfının ilk pratik dersi eldiven giyme,el yıkama gibi temel şeyleri yapmaya dayanırken diş hekimliğinde 1.sınıfın ilk pratik dersinde sabundan ev veya araba yapmanı isterler

Çoğu diş hekimliği fakültesinde arkadaşım var ve hocanın ilgilenmesi tamamen şansa bağlı ama size şunu söylemeliyim ki kontenjan fazlalığından dolayı ciddi bir eğitim ortamı yok bu derslerde.Yani her şeyi asistandan veya hocadan öğrenirim derseniz yanılırsınız.Bazen arkadaşınızdan bazen kendi çabanızla öğreniyorsunuz.

Diş hekimliği diğer bölümlerle karşılaştırırsak halâ hem prestij hem iş imkanı açısından güzel bir bölüm.Ancak son senelerde inanılmaz bir kontenjan artışı var.Bu sene 1400 kişi arttığı söyleniyor ve bu inanılmaz bir sayı.Hocalarımız bile bu kadar ihtiyaç olmadığını söylüyor.

Ve şu anki fakülteler bile yeterli imkana sahip değilken halâ yeni fakülteler açılıyor.Bu durum ilerde sıkıntı çıkarabilir.

El becerisi olmayan biri için maalesef kabusa dönüşür.Ama bu kabusun devam edeceği anlamına gelmiyor.Çabalayan öğrenmek isteyen ister istemez kendini geliştiriyor.Ama bu geliştirme süreci oldukça stresli geçiyor.

Tüm sorularını yanıtlamaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur
  • Takip up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam netlerim tutarsa 4. tercihim trakya Kars tan uzaklaşabildiğim kadar uzaklaşmam lazım

• Tıp gelmezse buralardayız
  • vikingr kullanıcısına yanıt
    Netler ne durumda hocam

• Tyt ayt T kullanıcısına yanıt
    61 ayt 90 tyt hocam
    Benimde 90+ tyt 62 ayt 81 obp direk dişlere bakmaya başladım forum sağolsun tıp hayali bile kurmamıza izin vermedi

• Benim TYT 98, AYT 56. Obp 83.

Diş yazacaklar burada, diş okuyanlar nerede?
    Hocam ben İstanbuldayım, Edirne'ye çok gidip geldim. Harika bir hastane Trakya.
  • Ribas0 kullanıcısına yanıt
    Hocam 4-5 ayt yapsanız tıp da gelirmiş tytnizin maşallahı var bu arada bildiğime göre en sağlam diş Ege deymiş

Kars Türkiyenin diğer ucunda diye Trakya yı gözüme kestirdim ömrümü yedi lanet şehir

Hocam olmadı vallahi ayt'de matematigi yaptim, zaten TYT'de daha iyi olduğumu biliyordum. AYT Fen'i yapamadım vallahi her insanın noksanı vardır benimki de o. Sizin nasıl?

Ege Diş konusunda evet ben de çok duydum sanırım öyle. Yeditepe için de çok çok iyi diyorlar.
    Ben kars ve istanbul dışında her yerde üni okurum o yüzden yeditepeyi direk eledim bu kadar kendimizi her şeyden uzak tuttuk bari adan akıllı üni okuyalım Eskişehir Osmangazi de düşündüğüm yerler arasında

• Komite sistemi genel hatlariyla tıp fakültesindekiyle aynı.Ama çoğu fakültede vize/final sistemi uygulanıyor.

Evet 4. ve 5. sınıfta hastalara uyguladığın tedavi işlemlerinde devlet üniversitelerinin geneli herhangi bir yardımda bulunmuyor. 4.5. sınıf cebinizden çıkan paranın max. olduğu sınıflar.

Vize/final sistemi olan okullarda sınavın test olması tamamen hocaya kalmış.Genelde tıp dersleri test yapılır ama bazi fakültelerde klasik yapan hocalar da ağırlıktadır.

Pratik dersler oldukça yorucudur.Zaten diş hekimliği fakültesinin asıl olayı pratik dersler.Örneğin tıp fakültesinin 1.sınıfının ilk pratik dersi eldiven giyme,el yıkama gibi temel şeyleri yapmaya dayanırken diş hekimliğinde 1.sınıfın ilk pratik dersinde sabundan ev veya araba yapmanı isterler

Çoğu diş hekimliği fakültesinde arkadaşım var ve hocanın ilgilenmesi tamamen şansa bağlı ama size şunu söylemeliyim ki kontenjan fazlalığından dolayı ciddi bir eğitim ortamı yok bu derslerde.Yani her şeyi asistandan veya hocadan öğrenirim derseniz yanılırsınız.Bazen arkadaşınızdan bazen kendi çabanızla öğreniyorsunuz.

Diş hekimliği diğer bölümlerle karşılaştırırsak halâ hem prestij hem iş imkanı açısından güzel bir bölüm.Ancak son senelerde inanılmaz bir kontenjan artışı var.Bu sene 1400 kişi arttığı söyleniyor ve bu inanılmaz bir sayı.Hocalarımız bile bu kadar ihtiyaç olmadığını söylüyor.

Ve şu anki fakülteler bile yeterli imkana sahip değilken halâ yeni fakülteler açılıyor.Bu durum ilerde sıkıntı çıkarabilir.

El becerisi olmayan biri için maalesef kabusa dönüşür.Ama bu kabusun devam edeceği anlamına gelmiyor.Çabalayan öğrenmek isteyen ister istemez kendini geliştiriyor.Ama bu geliştirme süreci oldukça stresli geçiyor.

Tüm sorularını yanıtlamaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xaxti -- 5 Temmuz 2018; 14:34:36 >

forumun aksine 16-17k gelecek diye düşünüyorum bakalım
  • xaxti X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, fazlasıyla yardımcı oldunuz.

Umarım birkaç ay sonra meslektaş olabiliriz, sevgiler.
    İnş hocam çevremde herkes düşük yaptı forumdakiler en yüksek denemelerini yaptı galiba

• xaxti X kullanıcısına yanıt
    Hocam peki hangi ünileri önerirsiniz

Puango'dan sayısal yerleştirme puanını alıp 2012 yığınsala göre yorumlayın ondan daha kötü geleceğini sanmıyorum. 2016 yığınsalının biraz daha kötü senaryosu o. Bana kalırsa 2016 yığınsalıyla neredeyse aynı gelecek. Ham için konuşuyorum tabi yerleştirme olayını kestirebilmek mümkün değil :(
    Evet onu yaptım hocam 22k geliyor. 2016yla 19k geliyor.Ben de en kötü ihtimalin o olduğunu düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.