Şimdi Ara

DİŞ HEKİMLİĞİ TERCİHİ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
34
Favori
30.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takip. Up. .benimde suleyman demirel dis ile ilgili bilgiye ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olur da kazanırsam diş hekimliğini , mezun olduğumda kendime küçük bir yer açmak istiyorum. Yani özel yeri pek düşünmüyorum. Yine de ingilizce konusunda kitap bakımdan da falan haklısın. Gerekli oluyor çok. Orta seviyede şuan ama okuduğumun hepsini anlayabilecek kadar bilmiyorum. 6 sene de gözümü korkutuyor açıkcası. Sınıfta kalma ihtimalini düşününce daha da zorlaşıyor. Sen ne yaptın okudun mu hazırlığı ?
  • Sıralamam 11700 hacettepe veya egeyi seçmeyi düşünüyorum sence hangisini seçmeliyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERHABA TIP 15000 LERLE BILE ALIYOR 11000 LE NEDEN TUTMASIN
  • DtHsn kullanıcısına yanıt
    11000 OLUP DA NASIL TIP TUTMAZ
  • Bizim okulda hazirlik yoktu

Zaten hazirlik olan okullar cok az marmarada izmir katip celebi de ve zonguldakta var diye biliyorum. Cogunda yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnson22

Cok acik soyluyorum su anda dis hekimi olmak doktor olmaktan cok daha iyi. Bunu sadece ben demiyorum , bizim 70 lik anatomi prof u da diyor :) iyikide tip tutturamadiniz dis e geldiniz suanda doktorlar surunuyor diyip duruyor ..

Neden mi ?

Oncelikle doktorlarin tus zorunlulugu var. Bizdede dus var ama uzman olmayan bi disci pratisyen doktor gibi surunmez. İtibari pratisyen kadar kotu olmaz

Pratisyen doktorluk yapilacak sey degil. İnsanlar size doktor gozuyle bile bakmiyor ayrica acildesiniz. Acilde bi gunde 100 lerce insana bakiyorsunuz. Ve aldiginiz maas max 4 (devlette).

Tipta uzman olursaniz tabi uzmanligina gore degisir ama alacaginiz maas 7-8 e cikabilir. Radyoloji kazanmasi cok cok zordur ama parayi kirarsiniz hemde yogun bir is temponuz olmaz.

Dis hekimliginde ise iyi uzmanliklar da 15-20 bin kazanabilirsiniz hatta daha fazlasini kazananlar var ortodonti de. (20 uzeri)

Daha bir suru ozellik sayilabilir ama tabiki tercih meselesi.

hacettepe tıp intörnü olarak arkadaşın dediklerine katılıyorum. bir sorum olacak. kuzenim 20k'da. çukurova gelir mi sence?

• Para olayına çok takılmayın mesleğinizi iyi yaparsanız her yerde kazanırsınız.Siz hangisini iyi yapabilirim diyorsanız o mesleği seçin.Mesleğinizde arayan değil aranılan olmaya çalışın.

Kontenjanı artırdıkca artırdılar burdan sövmüyecem.
  • Ege dişte hazırlık var diye duydum o da isteyen geçip isteyen okuyabiliyormuş.Zorunlu değilmiş yani.
  • rasheedwallacerasheed R kullanıcısına yanıt
    Hocam kontenjanlar tam belli olmadigi icin bir sey diyemiyorum ama buyuk ihtimal bu sene disler ort bin kisiye yakin geri atacak. Cukurova kacla kapatti bilmiyorum

• Hocam atanmasi zormu tip kadar kolay deil heralde birde mezun olunca ozel hastanede veya devlette çalissak maaşlar nasl olur

• Maas olayina konunun basinda cok degindim ordan bakabilirsin

Suanda devlette cok acik var. Dilekceyi veren geciyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: StyLee61

Mezun olunca direk atama mı var kpss ile ugrasiliyor mu?

Mecburi dogu hizmeti var mi?

Mecburi doğu hizmeti yok ama ilk atamada batıya atanma olasılığın yok gibi.
  • mf3 sıralama 11k. şuan çapa diş'e de marmara ingilizceye de yetiyor sanırım sıralamam. şuan benim için önemli olan hangisi önce yazacağım. sizce diş hekimliğini ingilizce okumak mı yoksa pratik yapmak mi önemli. marmaranın yabancı dili çapanın hasta potansiyeli ön planda gibi. bu arada uzmanlık yapmayı kesinlikle istiyorum. önerini alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crunch.

mf3 sıralama 11k. şuan çapa diş'e de marmara ingilizceye de yetiyor sanırım sıralamam. şuan benim için önemli olan hangisi önce yazacağım. sizce diş hekimliğini ingilizce okumak mı yoksa pratik yapmak mi önemli. marmaranın yabancı dili çapanın hasta potansiyeli ön planda gibi. bu arada uzmanlık yapmayı kesinlikle istiyorum. önerini alabilir miyim?

Capa dis daha iyi bir okuldur. Ikisi de istanbulda olmasına rağmen puan farkı da bunu gösteriyor zaten.

• kıbrıs yakın doğu 2012 de 16700 ile 2013 te 20900 ile almış dişe ..bu yıl da bu kadar artarmı ..sıralamam 23950 sizce diş gelirmi ..
  • Okul bitince direk atamalar kurayla mi oluyor? Rica etsem kura isini acar misin biraz
  • Merhaba, ben de sınav sonucumu görene kadar tıp istedim ama sonra diş hekimliğini araştırmaya başladım.Gerçekten kafama yattı, tercih yapacağım. :)
    MF-3 19200 sıralamam var, olursa Samsun omu(18100 yaşadığım yer) olmazsa Tokat(19900 memlektim) o da olmazsa Trabzon, Erzurum, Sivas yazmayı düşünüyorum.

kafama takılan bir kaç soru var ;
    -Omü gibi bir üniversitede okumakla Tokat Gop üniversitesinde okumak arasında ne gibi farklar olur, ne gibi zorluklar yaşarım?
    -Mezun olduğumda uzman olamazsam pratisyen hekimlik gibi direkt atanma durumu var mıdır?

iyi günler

• Önceki msjlarda atamayla ilgili bilgi var hocam. Onun dışında omu daha köklü tabiki. Oturmuş bi sistemi var tokattan öndedir. Birde tokat yerine ktüyü öneririm. Ktü iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DtHsn

Önceki msjlarda atamayla ilgili bilgi var hocam. Onun dışında omu daha köklü tabiki. Oturmuş bi sistemi var tokattan öndedir. Birde tokat yerine ktüyü öneririm. Ktü iyidir.

ktü tokattan daha iyidir kesinlikle ama tokatta olursam ailemle yaşayacağım. Trabzon'da ise yurtta kalacağım büyük ihtimal. Bu düşündürüyor biraz
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.