Şimdi Ara

DİŞ HEKİMLİĞİ TERCİHİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
34
Favori
30.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • normalde diş hekimliğini düşünmüyordum şu son 1 haftadır araştırıyorum.derslerine baktım ilgimi de çekti.mesleği de yaparım gibime geliyor.hem tıpa göre daha az riskli derken kafama yerleşti gibi

sence bu düşünce yolu doğru mu yani 1 haftada diş hekimliğine karar verilebilir mi? yoksa okurken pişman olur muyum?

ha bi de kendi şehrimizde okumanın dezavantajı olur mu?hacettepe-ankara diş değil de,çukurova diş olsa bir şeyler değişir mi mezun olduktan sonra
  • dimebag-- D kullanıcısına yanıt
    Tercih yaparken cok cok iyi arastir. Yani dusunsene o kadar ugrastin ettin , bi yanlis tercih yapsan herseyi cope atmis olursun. Onun icin cok iyi , ozellikle bloglara bak , dis hekimliginde yillar nasil gecer vs ..

Okul olarak tabiki ankara istanbul daha iyidir ama çukurovadan da mezun olunca disci sin hacettepeden de. Kendi memleketinde okumak , iyi bir okulda okumaktan daha cazip geliyorsa yazabilirsin. Ama benim tavsiyem ankara istanbul yaz derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 30 Haziran 2014; 13:57:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim mf3 sıralamam 20109 erzurum diş 19900 le kapatmış gelme şansı ne kadardır acaba ?
  • Benimde sıralamam 18695 diş istiyorum ama Akdeniz olma ihtimali var mı sizce
  • erayz12 E kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimal gelir ..

• kezman33 K kullanıcısına yanıt
    Akdeniz kacla kapatti gecen sene bilmiyorum ama. Bence bu sene dis hekimlikleri max bin kisi geriler. Tabi bin kisi gerileck okullarda puani dusuk okullar olacak yani atiyorum van bin kisi geri atarken , hacettepe 100 kisi geri atacak. Her okul ayni oranda gerilemez cunku.

• yorumun için teşekkürler peki tokat rize ve erzurum arasında sıralama olarak fark yok üni olarak hangisinin seviyesi daha iyidir bilgin var mı ?
  • Akdeniz 16400 le kapattı biraz zor gibi Süleyman Demirel 18300 o olucak gibi sanırım
  • Merhaba benim sıralamam 17742 hangi diş hekimlikleri gelir acaba ... Ankara istiyorum bu yıl sıralamarda düşüş olur mu tahmininiz nedir?
  • İzmir katip çelebi hakkında bilgisi olan var mı ?
  • mf3 17k gazi dis 16k ile kapatmis gelir mi sence ? Bir de gazi dis zor diyorlar ne kadar dogru ?

• Okul bitince direk atamalar kurayla mi oluyor? Rica etsem kura isini acar misin biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: erayz12

yorumun için teşekkürler peki tokat rize ve erzurum arasında sıralama olarak fark yok üni olarak hangisinin seviyesi daha iyidir bilgin var mı ?

Tabiki erzurum. Hocam kuruluş yıllarına bakın farkı anlarsınız.
  • erayz12 E kullanıcısına yanıt
    Bunu sorman ayip , tokat rize gecen sene acildi , ataturk uni dis fakultesi 1971 de.ata uni de 100 bin ogrenci var , tokat rize yi toplasan yarisi etmez.

Dogu da falan ama baktigin zaman egitim olarak turkiyenin en iyi uni lerinden. Kampus ortami da iyi. Sadece dogu da oldugu icin puani dusuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 30 Haziran 2014; 16:03:09 >
  • parkminraaa P kullanıcısına yanıt
    Gazi gelebilir ama belli olmaz . Yeni klavuz bi aciklansin da kontenjanlara gore degisir

• hocam hazırlıkla beraber 6 yılsa tıpla arasında sadece 1 yıl mı var ? Bir şey daha sorucam yaz tatillerimiz yok falan deniyor cidden öyle bir şey var mı ? Son olarak el becerisi çok gerekiyor mu
  • arkadaşlar benim mf3 sıralamam:20.519 geçen yıl van yüzüncü yıl 20.100 ile kapatmış bu yıl şansım nedir sizce?
  • Rahat tutar. Hatta erzurumda gelebilir

• Sıralamam 19500. Sizce hangi diş hekimlikleri gelebilir? Bolu veye Kocaeli nin gelme ihtimali var mı? Dışarıda diş mi yoksa burada ftr eczacılık ya da beslenme diyetetik mi
  • elenengenç E kullanıcısına yanıt
    Oncelikle eczacilik ve diyetetigi , ftr ve dis ile bir tutma derim. Aralarinda daglar kadar fark var hem maddi anlamda hemde prestij-sayginlik anlaminda.

Ftr suanda iyi kazandiriyor ama 4-5 sene sonra maddi getirisi dusebilir.

Dis e gelirsek getirisi her zaman yuksektir ac kalmazsin. Digerlerine gore daha garanti meslek.

19 k ile bolunun gelmesi zor. Ktü gelebilir veya sdü. Bu ikisi tutmazsa erzurum ataturk yaz derim

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.