Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cam Balkon Seçenekleri Konusunda Tavsiye

11
Cevap
2
Favori
15.352
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Ev Tadilat, Tamirat ve Dekorasyon >> Cam Balkon Seçenekleri Konusunda Tavsiye
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    18 Mesaj
    Selamlar,

Cam balkon yaptırmamız gerek. Seçenekler arasında kafam boğuldu. Bir de maliyet konusunda markadan markaya, tipten tipe çok fark olunca iyice karıştı.

Kafamı karıştıran başlıca seçenekler şunlar:

a) Cam balkon tipi:

- katlanır camlı

- sürme camlı

b) Camın tipi

- 8mm temperli

- ısıcam (çift camlı yani)

Sorular sorular..

- Katlanır cam balkon mu yoksa sürme cam balkon mu daha iyi ısı yalıtımı sağlıyor? hangisi daha stabil? hangisi daha kullanışlı? sürmelerde eskiden temizlik problemi varmış fakat yeni çıkan modellerde kanatların birbirinden ayrılabilmesi sağlanarak temizlik işi bir nebze kolaylaştı deniyor doğru mu?

- Normal temperli yerine Isıcamlı isteyince fiyat iki katına çıkabiliyor. Gerçekten değiyor mu buna? Sonuçta pimapen değil cam balkon yapılacak nihayetinde, altında üstünde bir sürü oluk delik şu bu var. Isıcam bana bu bakımdan para tuzağı gibi geliyor, tecrübesi olan var mı, gerçekten fark ediyor mu, tavsiye eder misiniz?

ve genel olarak marka tavsiyeniz var mı? mesela en bilinen lüks marka Albert Genau diğerlerinin 2-3 katı, böyle "marka" olmuş ürünler bu fiyat farkına değiyor mu?

şimdiden teşekkürler

|
    |

• Er
    4 Mesaj
    Bende bakıyorum da kararsiz kaldım.. fiyatların arasında fark çok tabiki ısıcam daha iyidir de balkon buna degermi maliyet olarak ta uçuk fiyatları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    cambalkon hangisini yaptirayimdan önce şu soruyu kendinize sorup cevaplayın balkonu ne amaçla kullanacağım kiler gibi kullanacaksınız pvc de olur herhangi bir cambalkon da ama kışında olsa birseyler yakıp azda olsa oturuyum derseniz ısıcamlı size bir miktar fayda sağlar tabi bazı etkenlerle var çok rüzgar alan balkonsa 10 mm cam felan yaptırmak iyi olur ısıcamlının camıni kalinlastirmak vs.

|
    |

iletisim@fatihcambalkon.com

+90 850 304 5010

+90 312 911 3770 (fax)

Nefes aldığımız sürece umut daima vardır. ..
  • Yüzbaşı
    339 Mesaj
    Hocam bence kışın nadir çıkıp oturacağınız bir balkonsa hiç ısıcam yaptırmayın. 8mm temperli cam yeterlidir.

Ayrıca yenileri nasıl bilmiyorum ama katlanır modeller sürgülü modellere göre daha iyi ısı yalıtımı sağlıyordu.

Albert Genau'nun Türk markası olduğunu biliyorsunuz di mi? 3 kat fazla fiyat çekiyorsa ne kadar değer emin değilim. Alman markası sanıp "abi bu almanya'dan ithal daha pahalı olması normal" diyen tiplerle karşılaştım da bilginiz olsun diye söylüyorum.
    |
    |
    |
    |
    Evime yaptırdım yeni normal tamperli ısı cam maliyeti çok fazla olur hiç sormadım ama sonuçta her bir parça cam çift taraflı buda maliyet demek. Yaptıracaksanız iki cam arasını alüminyum yaptır fitilleri silikon olanlar iyi değil solma yapıyor ayrıca alüminyum olanlar rüzgar alan bir yerse camların oynama olayı azaliyor. Ayrıca renkli cam yaptır çeşitleri var renk renk güneş ışığını keser buda konfor sağlar. Katlanır cam yaptır temizlik açısından en iyisi balkon müsait diğer tarafdan rahat silebilecekseniz orda tercih size kalmış.

|
    |
    |
    |

|
    |

Camoda kullanan bir bayiye yaptirdim. Memnunum fitil sistemi digerlerinden farkli. Daha uzun ömürlü olacaktir. Yaptiracaklar incelesin.

Albert Genau hikaye dandik kupa cam 4x16x4 orion sitemi tavsiye ederim
    |
    |

Orijinalden alıntı: Saldıray_TR

https://www.camoda.com.tr/

Camoda kullanan bir bayiye yaptirdim. Memnunum fitil sistemi digerlerinden farkli. Daha uzun ömürlü olacaktir. Yaptiracaklar incelesin.
    Kaç TL yaptırdınız metre kare olarak

|
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
instagram takipçi
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.