Şimdi Ara

diş çektireceğim ama çok korkuyorum :S :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
16.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar üst en soldakinin bir yanındaki dişim çürük ve derin bir çürük bunu çektirmem lzm ama iğne vs korkuyorum daha önce hiç gitmedim dişciye dişçiye giden arkadaşlar lütfen yorumlarınızı alabilirmiyim :( acı varmı acı :(

• iğnede bişi yok sadece uyuşturcak iğne çok az acıtır yani korkulcak bişi yok
  • SAol bir nevzede olsa teselli verdin :)
  • 6 diş çektirdim . Saniyelik bir acı hissediyorsun .
  • resim yüklemeyi de aradan çıkarayım dedin
  • Annem ön dişlerini komple porselen yaptırdı ablamda yaptırıyor bazı dişlerini onların yorumlarına göre;

İğnenin acısı yok sadece iğne vurulduğunu hissediyorsun. İğne vurulduktan sonra 10 sn sonra uyuşuyor ve hiç birşey hissetmiyorsun. Ayrıca sadece psikolojik korku olduğunu söylüyorlar.
  • Bana hatirlatmayin disci ile olan anilarimi 4tane 20 lik gomulu disim cekildi dis deyince bile icim urperiyo
  • 2sene kadar önce kanal tedavisi olurken haftada 2 kere gidiyordum doktora emin ol iğne en acısız yanı hele bi sinirleri öldürsün hayatının en büyük acısını hissedersin.ama seninkinde öyle bi işlem yok sanırım
  • Diş tedavilerinde en kolayı diş çekimi bunu unutmayın
  • bende ilk defa 2 yıl önce gitmiştim. hiç korkacak bişi yok. iğne falan hiç acıtmıyo.
    hatta ben gittimde, doktor ağzımı açtırdı, ben kontrol ediyor sanıyordum iğne vuruyomuş, hiç hissetmedim.5-10 dakka sonra tamamen uyuşuyo. sonra dişi çekiyo. çekme sırasında da fazla acı yok,çürük dişin ağrıması ,çekilirken verdiği acıdan çok daha fazla. çektirdikten sonra da yarım saat bi saat hafif bi ağrı oluyor o kadar.
    fazla ilerlemeden çektir derim. ilerlerse kanal tedavi falan oluyomuş , o çok daha zor oluyormuş.

bide yanına bolca peçete al. diş çekildikten sonra , ağzında çok yoğun bi salya birikiyo. tükürülmüyoda, tükürünce çenenden aşağı akıyo.ben elimle koparıyodum. peçeteler önemli unutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 21 Şubat 2011; 21:22:56 >

• arkadaslar çok saolun bide bisi dicem bn bu disi çekince dislerin düzeni bozulmasın die bi takma dis takdırcam sonra kayma fln oluormus bosluga yorumlar için saolun takma dis acıtırmı sizce :( :)
  • hiç korkma saniyelik uyusturucu iğne acısı var oda cok az gerisini hissetmiyosn ne zmn biticek diye beklersn...
  • dislerde bosluktan dolayı kayma olabilr bu dogru ama takma dis dediğin nasıl bişey implant fln mı ? Acı konusundada hala sıkıntın varsa doktorunla paylas sana yardımcı olacagından eminim
  • çok saolun takma dis derkende hiç dişçiye gitmedim bisey bilmiorum bole protez dis yokmu bi tanecik ondan ins :)
  • hiç korkma cektiğin diş arısına deymez takma dis olayınıda doktoruna sorarsan sana net bi bilgi kesin ver.
  • 1 saat önce çektirdim.şunu söyleyim.dişi bir çekerken ayaklarım havaya kalktığını hatırlıyorum.zaten gözüm kapalı yaptı.ben sadece içimde sesleri duyuyorum çekerken.şimdi de ufak ufak ağrı var.ama vakit varken çürükse gidin çektirin derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.