Şimdi Ara

DiRT 5 (2020) [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
2
Favori
6.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dirt 2 den sonra yarış oyunu oynayamamıştım. Dirt 3 de fena değildi. Diğer dirt serisi oyunlar fazla proydu. Arcade olup da gerçekçi hissettirmeyi başardığı için dirt 5 çok güzel. Keyif için oynanacak can sıkıntısına iyi gelecek bir oyun. Oyundan anlayan birini görmek güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freqX -- 4 Kasım 2020; 7:57:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dirt 2 (2009) nesini beğendiniz acaba? codemasters dirt 2 ile birlikte ralli sporunu gömüp üzerine toprak attığı amerikan saçmalıklarına kurban verdiği oyundur.

1998 de çıkan oyunla beraber colin mcrae ismini sevdiğim gibi bu oyundan sonra da keny block isminden nefret ettim. ilk aklıma gelen Gymkhana,trailblazers oyun modları iğrenç ötesiydi araya 3-5 adet gayrı resmi ralli parkuru sıkştırıp iş kotarma ucuzluğu codemaster firmasına yakışmadı... olmadı amerikan rüyası kabus oldu.yanlışı görmüş olmalılarki 2015 te safkan ralli oyunu dirt rally'i çıkardılar.

daha sonrasında dünya ralli şampiyonası oyun haklarını almaları bu niyetlerini açıkça ortaya koydu..

• quote:

Orijinalden alıntı: uranus

Dirt 2 (2009) nesini beğendiniz acaba? codemasters dirt 2 ile birlikte ralli sporunu gömüp üzerine toprak attığı amerikan saçmalıklarına kurban verdiği oyundur.

1998 de çıkan oyunla beraber colin mcrae ismini sevdiğim gibi bu oyundan sonra da keny block isminden nefret ettim. ilk aklıma gelen Gymkhana,trailblazers oyun modları iğrenç ötesiydi araya 3-5 adet gayrı resmi ralli parkuru sıkştırıp iş kotarma ucuzluğu codemaster firmasına yakışmadı... olmadı amerikan rüyası kabus oldu.yanlışı görmüş olmalılarki 2015 te safkan ralli oyunu dirt rally'i çıkardılar.

daha sonrasında dünya ralli şampiyonası oyun haklarını almaları bu niyetlerini açıkça ortaya koydu..

Dirt rally de oynadım. Dirt 2'yle hedef kitlesi farklı. Dirt 5 le de kıyaslamak anlamsız.

• uranus kullanıcısına yanıt
    Dirt 2 bana gore mükemmel oyundu keza dirt 3 te oyle. Simcade oyun yapisi cok iyiydi. Siz cok sim ariyorsaniz dirt rally serisi isinizi gorebilir

• Grid(2019) gibi kısa sürede indirim görür de alırım umarım. Fiyatı zaten iyi ama simci olduğum için tam fiyattan almak istemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun amplified edition sürümünü aldım ve 3 gündür oynuyorum. 3700x-2070super-32gb ram ve ssdli sistemde 1080p high ayarlarda 80-100 fps arası alıyorum. Ama oyunda ciddi bir crash sorunu var, 3-4 yarışta bir hata dahi vermeden masaüstüne atıyor. zaten steam forumlarında da çokça şikayet ve iade var. Alacak arkadaşlar çözülmesini bekleyebilir. Dirt 4 ve öncesinden farklı olarak bu baya sega rally tarzı olmuş. Ralli etabı hiç yok. Rakiplerle tur veya noktadan noktaya tipinde yarışlar mevcut. Araç çeşitliliği çok iyi ama. Bir de gördüğüm en iyi kötü hava koşulları bu oyunda. Bu arada gerçek ralli severlere wrc 9 kesinlikle tavsiyemdir. Gamepad ile bile oldukça keyifli ve dinamik hava koşulları ve etaplar mükemmel.

• Güncelleme gelmiş 1.6 gb, fps drop falan çözdük diyorlarda ben de pek bi şey değişmedi drop yoktu zaten high'da. very high oynayıncada fps aynı 60 altı başlangıçta oda değişmemiş. Bide yarıştan çıkınca oyundan attı yine atmalarıda düzeltmemişler heralde

• brnk kullanıcısına yanıt

Atma düzelmemiş 3 yarış yaptım yine attı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de ilk bi girince attı yarışı terket dedikten sonra, sonra girdim tekrar atmadı 5-6 yarış yaptım. fps noldu senin fark etmiş mi ona?

@osmandemi2

• brnk kullanıcısına yanıt

FPS de aynı gibi zaten donma yoktu benim sorunlar hala duruyor.

• Ben 10 yarış yaptım atmadı. V sync ve dinamik çözünürlük ayarları eklenmiş ikisinide kapattım direkt. Bu arada etap çeşitliliği de iyi olmuş oyunda.

• Oyunun Steam kullanıcı yorumları çoğunlukla olumsuz,nedeni ise optimizasyon ve crash sorunları,daha önce belirttiğim gibi bir süre daha ertelenip bu sorunlardan mümkün olduğu kadar giderilmiş olarak çıksaydı daha iyi olurdu.Codemasters oyunları genelde çabuk indirime giriyor üzerinede oyun sorunlu bir çıkış yapınca bu oyunda benzer bir durumu yaşayacaktır.Oyunu iade etmedim çünkü RTX 3070 ile tekrar bir performansına bakıp ona göre değerlendireceğim.Umarım özellikle çökme sorunu giderilmiştir. 

• Hadi optimizasyon sorunları tamamda, yarış temalı bir oyunda direksiyon desteği olmaması nedir. Kasım ayının sonlarına doğru direksiyon desteği gelecekmiş.

• İade talebi oluşturdum biraz önce. Sorunları düzelmesi uzun zaman alacak gibi.

• bende aynı şekilde açıp 3-5 tur attım. Ancak şunu anlayamıyorum bu adamlar neyi amaçlamış bu oyunu yaparken? Dirt 4'ü bayıla bayıla oynayıp bitirmiştim. Dirt4'teki grafik ve optimizasyon bu oyunda kesinlikle yok. Arabalar karton gibi fizik ve çarpışma hissi zaten yok. Sanki yarım çıkartılmış. Dirt fanı olan hayal kırıklığına uğradım açıkçası.

Nvidia 2070 kullanıytorum oyundan atma sorunları yok ancak very highde 30lara kadar düşüyor fps oynama şansı yok. En azından buj optimizasyona çare bulmaları lazım.

Allahtan indirimde WRC9'u almıştım, bir süre onla idare edicez artık. Olmazsa Dirt4ü yeniden yüklerim.

• Bu oyunda rally var mı? Videolarda hep rallycross görüyorum pek hoşuma gitmiyor. zamana karşı rally modu tercihim oyun içinde var mı?

• Yorumlara bakınca pek parlak durmuyor sanki. Crash ler optimizasyon sorunları. Kendim sevmesem de yarış oyunun da direksiyon desteği olmaması da enteresan. Gamepad de koymasalarmış bari :)

• Hayır yok. Sadece rallycross. Sega rally gravel veya motorstorm türevi gibi düşünebilirsiniz. Dirt rally serisi dirt serisini daha da keskin olarak ayırmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ninapersson -- 6 Kasım 2020; 9:46:9 >
  • Dynamo jump ne bilen var mı acaba bu sponsor görevlerinde geliyor gymnkana falan rampadan zıpladım vs. saymadı yarışta uçuyorum onlarıda saymıyor ne bu dynamo acaba

• Take 2 (gta serisi nba gibi oyunların yayıncısı Rockstar'ın sahibi) dirt ve f1 oyunlarının sahibi Codemaster firmasını satın alıyormuş. Seneye Dirt'te bol bol kutu açar her şeyi satar bu firma ornek : nba

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.