Şimdi Ara

Direksiyon sınavında kaza (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
14.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gyradel

gaZa fazLa baStım gLba .s.s.s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocanın ayağında da fren var ama, gerçekten zor bir iş. Biz de bir ay kadar önce kaldırıma çıktık sınavda. Ben direksiyona uzandım ama acemi bayan olunca bir de, direksiyona öyle bir yükleniyor ki sanki kapkaççıyız. Anlık gelişiyor zaten, bir saniyede müdahale etmelisin. Her sınavdan sonra bir daha görev almamak için dilekçe vereceim diyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

gaZa fazLa baStım gLba .s.s.s

•  Direksiyon sınavında kaza
  • Araba kontrolünü yitiriyor,kaldırıma çıkıyor,sağ tarafta oturan direksiyon hocası ayağının altındaki pedala basmıyor...
  • %100 hoca hatalı bu durumda öğrenciye suç bulunamaz.
  • Öğrenci de öğretmen de hatalı, açık ve net.
  • Yandaki hoca frene basamamis mi? Simdi o kiz omur boyu korkacak trafikten. Zaten bayanlar zor alisiyor trafigi bir de boyle olaylar olunca

Onlem olarak devir kesici falan olmasi lazim bu test arabalarinda, boylelikle gaza koklense bile araba belli bir deviri gecemeyecek ve vites buyultmeden asiri hizlanamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urunguu -- 22 Aralık 2013; 23:20:59 >
  • yandaki hoca veya her kimse o da suçlu, kız da suçlu, ayrıca bu sınavlar trafiğe ve insanlara kapalı alanlarda yapılmalı, çok daha zor olmalı, birçok refleksi ölçmeli

özellikle bu ay gaza çok bastım galibaları, fren yerine gaza bastım galibaları engellemek adına ciddi zorluklarda testler yapılmalı, sırf bu yüzden sadece kadınların değil herkesin karıştığı sürüyle kaza oluyor, o haberlerde gördüğümüz direğe giren gençlerle dolu arabaların da hep nedeni bu, ne fren mesafesi bilirler ne viraj bilirler iki ileri bir geri gidene ver ehliyeti çıkar trafiğe sonra ilk gaza asıldığında duvarda resmi çıksın durumu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

trafikten ömür boyu men edeceksin bu tipleri.

kusra bakmayında onun ne suçu var ? sonuçta acemi esas suçlu o sürücü adayına yeterli direksiyon eğitimi vermeyip sonava sokan sürücü kursu ve hocanındır.

Adı üzerinde aceme sürücü işte bilerek mi yaptı sanki ? Ehliyet kurslarını bilmiyormusunuz 2 tur attıyorular tamam deyip sınava sokuyorlar.

ayaklarına hakim olamayan insanlara genelde "kazma" yakıştırması yapılır, futbolda daha çok. daha pedallara ne kadar basacağını bilmeyenlere, fren yerine gaza basanlara da aynı yakıştırmayı yapıyorum. sonuçta sürücü kursu gelip gaza basmadı.

şunu da söyleyeyim sana, bu tipte heyecanlı insanlara sınav öncesi istersen "birebir" 200 saat eğitim ver yine adam edemezsin, ilk tehlike anında yine panik yapar, direksiyonu bırakıp gözlerini kapatıp çığlık atar bunlar.

Bu konuda hak veriyorum size. Özellikle "İlk tehlike anında yine panik yapar, direksiyonu bırakıp gözlerini kapatıp çığlık atar bunlar"

• Hocayı eleştirirken karışıdakinin bayan olduğunu unutuyorsunuz sanırım :) bayan ve tam acemi başka söze ne hacet. Bir de hocayı şaşırtmış olabilir çünkü haberi okuduysanız hoca direksiyonu topla demiş bu toplarken gaza basmış hoca direksiyona yoğunlaştığı için ani reflekste bulunamamış olabilir. En güzeli Tam şoför olmadan sınava almayacaksın bunu gerekiyosa ehliyet ücretini artırıp gerçek anlamda direksiyon dersi vereceksin. Yine de pratiği yoksa en ufak sıkıntıda panik yaparlar
  • quote:

Gerekçeniz nedir ? Her kaza yapanı trafikten men mi ediyorlar ? Ayrıca yan tarafta yedek fren olmasına rağmen ve kaza anında bu frenın kullanılmamasına rağmen neden sürücü suçlu sizce ?
  • Beyler bende 3 aydır ehliyet için çabalıyorum 2.sınavda(cumartesi günü) geçtim, geçen derste hocaya hocam bu arabayla kaza yapsak nolur dedim hiçbirşey olmaz bütün sorumluluk bize ait adam öldür yine birşey olmaz dedi hiç başınıza geldi mi bu tür birşey dedim yok be saçmalama dedi. Komisyon başkanın yanında fren ve debriyaj var hatta ayaklarını üstlerinde tutuyorlar her ihtimale karşı ama bu kazada onları suçlamak yanlış. Bir insan nasıl fren yerine gaza basar hadi onu geçtim nasıl kaldırıma çıkar şaka gibi yaralıların durumu iyidir inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

quote:

Gerekçeniz nedir ? Her kaza yapanı trafikten men mi ediyorlar ? Ayrıca yan tarafta yedek fren olmasına rağmen ve kaza anında bu frenın kullanılmamasına rağmen neden sürücü suçlu sizce ?

"gaza fazla bastım galiba"
    "birini ezdim galiba"
    "birini öldürdüm galiba"
    "bi kedi gördüm sanki"

el-ayak koordinasyonu yok, ayak hakimiyeti yok, soğukkanlılık yok, heyecan var, panik var, galiba var. kusura bakma arkadaşım ama bu kaza değil. bu bildiğin trafik teröristi.

• yandaki hocaların hiç karıştıgını görmedim sınav günü 2 tane kaza oldu bam güm girdi kaldırıma arabalar hocalar hiç karışmadı
  • Bu durumda yanındaki hocanın da payı var. Sonuçta acemi sağ tarafa da pedalları süs olsun diye koymamışlar.
    Ama genel olarak kadınlar trafik de çok panik yapıyorlar.Geçip geçmeme konusunda da sürekli kararsızlık yaşıyorlar.Geçenlerde komşumun eşi kaza yapıyor. Panikle kaza yaptığı araca tekrar çarpıyor. Aynı durum bir müşterimin başına da geçen ay geldi. Geçen gecede bir tanesi tali yoldan önüme fırladı kar lastiklerini yeni taktırmıştım. O gece faydasını gördüm.Kar yoktu ama fren mesafesini bağa kısalttı. Hiç istifini bozmadan basıp gitti. Sonra peşinden gidip bir sokakta yakaladım baktım oda kadın. Hatasının farkındaydı yine panik olmuştu. Sakince durumu izah edip iyi akşamlar diyip ayrıldım.

• Basli basina önde oturan SINAV SORUMLUSUna form doldurtmak yanlis. Ustelik degerlendirmede arkada oturan SORUMLUnun ki kaale alinmiyor, is onde oturanda yani baskanda.
    Sistem gozden gecirilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Basli basina önde oturan SINAV SORUMLUSUna form doldurtmak yanlis. Ustelik degerlendirmede arkada oturan SORUMLUnun ki kaale alinmiyor, is onde oturanda yani baskanda.

Kesinlikle öyle. Her öne oturan başkan arkada oturan üye oluyor. Her defasında inşallah üye çıkarım diyorum artık. Fren, debriyaj, değerlendirme formu, direksiyon, aynalar vs. Orada oturan adam insan yani hangi birini yapsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer88

Arkadaşlar ben de sınavlara denetmen olarak giriyorum. Dediğiniz gibi bizlere büyük sorumluluk düşüyor. Ancak hemen işin aslını astarını bilmeden yanındaki hocaya suç atmak gerçekten yanlış.

1 ay önce aday sürücü aniden direksiyonu kırdı ve sol şeritten gelen arabanın sağ ön kapısına vurdu. Şimdi ben ne yapayım. Aday sürücünün ani direksiyon hareketleri engellenemiyor malesef. Benim önümde direksiyon yok ki.

Ben önümdeki maddeleri mi inceleyeyim, frene mi odaklanayım, dikiz aynasına mı bakayım arkadan gelene çarpmasın diye yoksa direksiyona mı bakayım ki hangi elimle?

Eğer denetmen arkadaş sorumluysa elbette hatasının cezasını çeksin ama göründüğü gibi değil her şey.

Ayrıca sürücü adaylarına yanlış bilmiyorsam geçici bir belge veriliyor o sınavın olduğu ana dair. Yani aday sürücü sorumlu tutulamaz diye bir şey yok.

aynen. ben de çok sayıda sınava girdim. o işleri önlemek o kadar kolay değil. sadece frenle olan onlarca tehlikeyi önledim. çok şükür başıma da önemli bir şey gelmedi. ancak direksiyona dayalı bir hareketi bir metrede durduramazsın. kaldırıma çıkma. karşı şeride geçme. her sınavda çok fazla vukuu buluyor. kaç kere yüreğim ağzıma geldi.

ancak böyle bir durumda sorumluluk kimde onu tam olarak öğrenmem gerek galiba...

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmer88

quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Basli basina önde oturan SINAV SORUMLUSUna form doldurtmak yanlis. Ustelik degerlendirmede arkada oturan SORUMLUnun ki kaale alinmiyor, is onde oturanda yani baskanda.

Kesinlikle öyle. Her öne oturan başkan arkada oturan üye oluyor. Her defasında inşallah üye çıkarım diyorum artık. Fren, debriyaj, değerlendirme formu, direksiyon, aynalar vs. Orada oturan adam insan yani hangi birini yapsın?

ben hep önde oturuyorum. hem pedaller bende oluyor. hem de kağıtları doldurmuyorum. genelde tanıdık olduğu için arkadaş dolduruyor. durduktan sonra zaten kalıp kalmayacağı belli olduğu için puanlama yapıyorum. öylesi daha pratik.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.