Şimdi Ara

direksiyon sınavı hakkında sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1-) 25 metre geri gideceğimiz yeri sınavda söylüyor mu mesela veya dur kalkı? Bunlar l park kadar net yerler değiller sonuçta (veya hangi l parka gireceğimiz).

2-) Bazen dörtlü yakmayı unutuyorum durunca ama akan trafikte unutmuyorum kalır mıyım?

3-) Dur kalk veya geri gitme için sağ şeride girmeden önce önce sağ sinyal sonra dörtlüleri mi yakmalıyız yoksa girmeden dörtlüleri yaksak olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- 25 metre yeri bellidir hiç derslere katılmadıysanız parkuru bilmiyorsanız kalırsınız büyük ihtimalle.

2- Sinyallerde direk bırakıyorlar hataya yer yok

3- Önce sağ sinyal ver sonra yak en temizi
  • 1 - 25 Metre geri gideceğin yeri biliyor olmalısın direksiyon derslerinde yaptığınız yer çünkü, yeri belli.
    2 - Dörtlüleri sadece geri geri giderken, yokuş kalkışında ve park yaparken kullan.
    3 - Duracağın zaman sağ sinyal, kalkış yaparken sol sinyal ver. Yani geri gitme alanına girmeden sağ sinyal ver arabayı düz şekilde durdur orada. Sonra dörtlüleri yak gel geri.
  • Özgü® kullanıcısına yanıt
    Einstien E kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Merak ettiğim bir noktada paralel parkta hamle sınırlamamız.

2 hamle hakkımız var, diyelim ki paralel park alanına geldik. Burada kaldırıma paralel ve dubaya 50 cm yaklaşmamız gerek, ancak diyelim ki sağlayamadım bunları. Geriye giderek paralelliği sağlayıp daha sonra dubayı kelebek cama alıp paralel parka başlasam kabul edilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.