Şimdi Ara

Direksiyon Dersi - ilk başlayacak birisine öneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz hafta içi direksiyon dersi almaya başladım 0 bilgim var arabaya binerken bunu söyledim , işletme mezunuyum, bu arada heyecan var yenibir ortam yeni bir kişi yeni bir şeye adapte olmaya çalışıyorum sonuçta, ilk defa süreceğim arabayı anlama düzeyim zayıf olabilir heyecan yapmış yapabilirim, direksiyon hakimiyetim yok fren gaz debriyaj ilk derste birbirine karıştı, vites atmak el freni indirmek hepsi oturmadı tabi ki kadınım bu arada, videolar izleyeceğim kendimi geliştireceğim kursa hiç bir şey izlemeden işlerim yoğun olduğu için alalade gittim, hocam sert bir insandı yardımsever biri olduğunu düşünemiyorum, bana şu videoyu izle yada şu hoca çok iyi anlatıyor dediğiniz bir hoca var mıdır? yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Önerebilecek bir şeyler yok mu bana acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yaptın alabildin mi ehliyeti? Ben de 0'dan başladım. Şu anlık iyi diyor ama bazen virajlarda ikiye almayı unutuyorum ya da durunca vitesi 1'e almayı  

• Cespedes C kullanıcısına yanıt

Dostum ben çok kötüyüm dersler bitti şimdi sınav kaldı daha belli olmadı sınavım ama ben kesin kalırım . Direksiyon hakimiyeti 0 parklar da kötüyüm hani ben rezil olmaktan korkuyorum durum vahim.

• parklar kolay aslında iş tamamen ezber. yani ben pedalların yerini bile bilmiyordum. şöyle açıklayım en baştan;

*arabalar çok kolay kalkıyor yani. bizim arabayla stop ettiriyorum ama bu arabalar debriyajla çok rahat kalkıyor. bir sıkıntı yaşamadım.

*direksiyon hakimiyeti meselesi ise ben zorlanmadım. boyunuz kısa acaba ondan mı?

*parklarda başta ben de zorlandım. gerçi ilk girişte ben de zorlanıyorum. giriş derken park alanına girmeyi kastediyorum. bu aralar orası dolu olduğu için bekleyip öyle giriyorum bu sefer de o çizgiyi hizalayamıyorum. yanımdaki geriye giderken direksiyonu sağa kaydır falan diyor anca öyle düzeliyor. ama benim de en büyük eksiğim geriye giderken...

*yarım debriyajla yavaş yavaş ezbere girebilirsin aslında.

*sinyal, vitesi 1'e alma vb. bunları bazen unutuyorum özellikle muhabbete dalarsam. umarım komisyon muhabbet etmez benimle  

• bir de sınava daha girmedin mi? ben 22 kasım'da başladım ve 11-12 veya 18-19'da sınava gireceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.