Şimdi Ara

# DirectX ve Ekran Kartları # DirectX Nedir ? Ne işe Yarar ? Dx11# (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
75.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel paylaşım..Mesaj atıyımda eve gelince okurum
  • Directx 11 geçenleri anlamıyorum nedense hatırlarsanız directx 9 tam 9-10 yıl boyunca görev aldı halende oyunlara destek veriyor directx 10 da en 5 yıl gideceğini düşünürsek directx 11 gereksiz bence

(Kendi düşümcem hemen saldırılara geçmeyin
  • Güzel konu olmuş
  • Teşekkürler
  • Sabitlenesi bir konu...
  • Teşekkürler.
  • CryEngine'in logosu'da göz :D Ulan onlarda illüminati'ye inanıyorlar :D

Bende az inanmıyo değilim içime çektiler beni
  • Konu Güncel,merak edenler için.
  • 3 sene sonra okuısamda teşekkürler hocam
  • Önemli değil, bilgisi olmayan yada eksiği olanlar tamamlasın diye yazmıştım o zaman zaten. 3 Senede geçse faydalı olduysa ne mutlu.

Ekleme : 13 Şubat 2010

'' GTX260 çöp olmaz asla çünkü GTX260 ın daha en az 2 sene rahat oynatamayacagı oyun çıkmayacak. ''

Ne kadar doğru söylemişim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 9 Temmuz 2012; 20:43:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitsen

bu dx11 yuzunden ekran kartı almamıstım ... ben baska bir acıdan bakıyorum sadece sahsi fikrim daha dx11 belki hd oyunlarda işe yarar olabilir bunun icinde blueray cdrom pclerde ne zaman gundeme gelir oyun cıktıgında kac kisi hd ekran ve blueray cdrom kullanır vs vs .. en az 1-2 sene gibi geliyor .. dediğim gibi kişisel gorusum arkadaslar

zaten hd ekran kullanıyosun ki :) (en düşük hd değerleri 1024x768) çoğunun ekranı 768p 900p 1080p zaten ki bu hd ekranlar 2000 li yıllardan beri var ve pekte pahalı değiller :) zadece hd ekran kartları yeni :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan
    gtx260 directx11 destekli oyunlar çıktığı andan itibaren daha düşük performans veriyor olacak hd5770'ten.

Yok böyle birşey dayanaksız sallama mert can , insanların aklını karıştırma lütfen. Dx11 çıkınca GTX260 daha az performans filan vermeyecek . Dx10 çıktı Dx9 destegi yada oyunları bitmedi. Yada dx10 destekli eş sınıf kartlar dx9 destekli kartları çöp etmedi. Edemezde zaten. DirectX 11 i daha kaliteli oyun oynatan bir araç olarak görmeyin. Dx11 oyun motorunda yenilikler / gelişmeler ve görsellik oyuna yansıtılmadıkça dx11 sadece elinizde destek olarak kalır.

@themex , sanada yukarıda cevap vermiş oldum. GTX260 çöp olmaz asla çünkü GTX260 ın daha en az 2 sene rahat oynatamayacagı oyun çıkmayacak. Ama bildigim kadarı ile GTX260 c216 ile HD5770 arasında biraz fiyat farkı var. GTX260 ta Nvidia oyun destegi ve sürücü destegi vs. problemsizligi ile biraz daha alınabilir durumda. HD5770 daha yeni tenoloji ve daha az güç tüketiyor. Karar size düşüyor , hangi rengi seviyorsanız artık , Kırmızı / Yeşil.

renk körüyüm :) (kırımızı ile yeşili ayrıamıyorum)

• Bazı oıyunların dx9 ve dx11 modları var bende 6670 var orta performansta bu oyunları oynuyorum aradaki farkı fps olarak hissediyorum dediğiniz gibi shaderin gelişeblileceği (devrim niteliğinde) bir yer görünmöüyor şimdilik...
  • Konu yukarıya.
  • takip edelim, yazı güzel
  • nerden nereye butun yazıları okudum=) Directx11 ekran kartı yaptık buyrun alın oyun yok ama cıkacak dıye mılletı kazıklamaktan baska bırsey degıldır. eskı kartların sayısını bı numara yukseltıyorlar yenı kart dıye pıyasada bu teknolojı cok nalet bısey aman kolesı olmayın derım tabıkı zevkler vardır kımısı modu sever kımısı upgrade kımınınde parası coktur ne yenı cıkmıssa gıder onu alır buna bırsey dıyemeyız tabıkı benım gordugum en barız fark call of duty 2 de dx7 ve dx9 arasındakı farktır=) yanı cag atlamıs dıyorsunuz sımdı farkı arıcam derken gozlerımızı bozucaz

• size en kısasından bir örnek vereyim siz dx7 dx8 dx9 da criysis 3 oynuyabiliyomusunuz :) ya dx11 faydaları teklonoji ilerledikçe oyunlarda artıyor yani artık dx9 lar tarih olucak
  • Faydalı bir konu olmuş. Ben de Geforce GTS250 var, o DirextX 11 desteklemiyor, sanırım ekran kartı almam gerekecek yakında
  • Faydalı olduysa ne mutlu.
  • Bütün yazılanları okudum. Belki konuyla alakasız ama bir sorum olacak.

Oyunların optimizasyonunu belirleyen şey nedir? Dx in herhangi bir etkisi var mı yoksa tamamen oyun motoruyla mı alakalı? Batman Arkham Asylum ve Arkham City'i gayet yüksek seviyelerde oynayabilirken Witcher 2'yi en düşük ayarlarda anca çalıştırabiliyorum ya da gta 4'ü.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.