Şimdi Ara

# DirectX ve Ekran Kartları # DirectX Nedir ? Ne işe Yarar ? Dx11# (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
75.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chris Brown

DirectX 10 alanlar boşa para vermedi.
    Sadece DirectX10 u iyi kullanan oyun motorlarıyla yapılmış oyun az geldi.
    DirectX arttıkça birçok yenilik gelmiş oluyor ama , Arkadaşın Vga sı DirectX9 , benimki DirectX11 ben daha kaliteli oynarım diye düşünmemek lazım,oyun motoru neyse,oyunda odur. Şu anda da en saglam oyun motorları Dx9 da zaten,biraz erken çıkan bir dx oldu bu.

Bakalım , 3-4 tane oyun favori gösteriliyor dx11 için ama , bekleyip görecegiz.

Eğer şu unigine heaven testinde gösterilen dx11 efektlerini oyunlarda görebilirsek bence büyük aşama olur. Ha bu efektler dx9 ya da 10 ile yapılamazmıydı? Onu bilemiyorum, işin teknik kısmından anlamıyorum.
  • DirectX11 oyun yapımcıları için çok daha iyi veri alışverisi saglıyor. Yani uygun oyun motoru kullanılarak o efektler yapılabilir ama Dx9 ile üretim yapan oyun motorları daha güçlü. Misal , CryEngine.

DirectX11 çöp değil tabiki , ama biraz daha zamanı var. DirectX 11 çıkalı ne kadar zaman oldu , oyun gören oldumu ?
    Dx9 da MW2 oynuyor herkez. Ama Ati 1milyon dx11 kart sattı. Bunların %90 ıda Dx11 diye alındı.

Bu hafta umarım şu ces 10 da elle tutulur birşeyler görürüz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camelot22

Benim bir sorum olacak yeni ekran kartıyla dirt 2 oyunu geldi steamden alacaksınız falan diyor key falan vermiş ama nereden yükleyecem o kodu nereden girecem bilemedim daha önce yapan varsa yardımcı olabilirmi bi görelim directx 11 in orjinalini :)

Arkadaşlr bu konuda yardım edecek var mı ?
  • Bu sorunu Dirt2 incelemelerinden faydalanarak kolayca aşabilirsiniz.
  • yararlı başlık olmuş eline sağlık
  • Teşekkürler.
  • Yukarı bakalım.
  • Merak ettiğim bir şey var elimde nvidia 8400 GS var.Vista işletim sistemine DX11 yükledim yüklü olarak görüyor.Peki şu anda directX11 destekli oyunları her türlü oynıyabilirmiyim.Yoksa görünütüyü Dx11 modunda çalıştırmaz mı?
  • Kartınız Dx11 e destek vermiyor.Malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

Bana kalırsa DX 11 şuan için hikaye. Hatta DX 10 bile öyle. Hatırlayanlar olacaktır, DX 7 ile 8, DX 8 ile 9 arasında ki farklar muazzamdı. Gel gelelim şu sıralar çıkan DX 11'e. Bence şuan için tamamen pazarlama stratejisi. İlerleyen zamanlarda göreceğiz DX 11' in getirilerini, bakalım vaad edeni verebilecek mi?

tamamen bir pazarlama stratejisi sana katılıyorum.. directx 11 ler pazara giriş aşamasında şuan
  • Fermi yi bekliyelim bare şimdi ati dx 11 li kart alsak içinde PHYSX olmayacak yok PHYSX için nvida kart almak lazım vs.

Ati lerde PHYSX desteğini açmanın bir yolu var mı?
  • Anladigim kadariyla bu directX sadece oyunlar icin gerekli?!Ben oyunla ilgilenmiyorum ama video editing veya converting isinde ekran kartinin hic mi onemi yok?Oyleyse ben emektar directX 9 kartimi hic degistirmeyim!Ne dersiniz?!Saygilar...
  • GTX 260M donanımsal olarak dx11 i destekliyormu acaba ?
  • teşekkür ederim arkadaşım çok güzel anlatmışsın emeğine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer198906

GTX 260M donanımsal olarak dx11 i destekliyormu acaba ?

desteklemiyor
  • Teşekkürler.
  • şu tesselation olayını yapsalar bence yeter ama hepimiz biliyoruz ki reklam başka şey gerçekler başka..
    http://www.hardocp.com/article/2010/01/17/nvidias_fermi_gf100_facts_opinions/
    http://www.hardocp.com/article/2009/12/23/dirt_2_gameplay_performance_image_quality/8
    http://www.hardocp.com/article/2009/12/07/dirt_2_demo_dx11_performance_iq_preview/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prud -- 4 Şubat 2010; 8:44:57 >
  • kart satmaya yarar başka birşeye de yaramaz
  • Tesellationda zaman alacak. Verilen tesellation testleri SS den SS ye farklılık gösteriyor ama fark olacagı muazzam. Yeni uygulamalar görmek gerek.
  • öncelikle yazı çok güzel olmuş ilgilenen insan sıkılmadan okur. Sıkılacak adam kendine yeni bir iş arasın varsa tabi az okuyaraktan bişiler öğrenilebilecek bir iş

bende yeni sistem topluyorum şuandaki sistemim 6 yıl öncesine dayanıyor hala canavar gibi orası ayrı :P
    herneyse suanda ekran kartı konusunda kararsızım ati mi nvidia mı diye düşünürken bide DX11 olayı çıktı karşıma, dedigim gibi 4-5 yılda bir pc toplamayı alışkanlık edinmiş biri olarak ileriye dönük DX11 ekran kartı almak istiyorum canı gönülden
    fakat nvidia henüz çıkarmadıgı içinde ATI yede tam alısamadıgımdan mı bilmiyorum kararsız kaldım işte.
    hocam ne tavsiye edersin HG5850 gibi birşey düşünüyordum ben. F/P olarak pişman olur muyum?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.