Şimdi Ara

Dinler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • tevrat zebur incil kuran hepsinde temel sınırlar aynı olduğundan eskiden deisttim daha doğrusu hala dini bir kararım yok ama müslüman doğup büyüdüğüm için şuan müslümanım diyebiliriz ama araştırma aşamasındayım ben gerçek anlamda inanmadan inanmak istemiyorum yani rol yapmaya gerek yok
    Biraz bakındımda şöyle bişey var

din bilginleri ve ferisiler, zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler. isa’ya, “rabbi, bu kadın zina ederken yakalandı” dediler. “musa, yasa’da bize böyle kadınların taşlanmasını [recm edilmesini] buyurdu, sen ne dersin?” isa doğruldu ve “içinizde kim günahsızsa, ilk taşı o atsın!” dedi.
    bunu işittikleri zaman, yaşlılardan başlayarak birer birer dışarı çıkıp isa’yı yalnız bıraktılar. isa kadına, “kadın, nerede onlar? hiçbiri seni yargılamadı mı?” diye sordu. kadın, “hiçbiri, efendim” dedi. isa, “ben de seni yargılamıyorum” dedi. “git, ve artık doğru yoldan ayrılma!” (yuhanna 8:4-11)

"zina eden kadın ve erkeğin her birine yüzer değnek vurun. allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, allah'ın yargısı konusunda o ikisine merhamet göstermeyin. onların azabına, müminlerden bir topluluk da şahit olsun. zina eden erkek, ancak zina eden veya müşrik kadınla nikâhlanabilir. zina eden kadın, ancak zina eden veya müşrik olan erkekle nikâhlanabilir. [aksi] müminlere haram kılınmıştır.

mesela burda mantıklı bakarsak hangisi daha mantıklı ?

• bi cocuk dusun her istedigini yapmasina izin veriosun oyle bir cocuk cok fena azar hem kendine hem cevresine tehdit olur bu yonden cezalandirmak bazen cok iyi sonuc verir hem cezayi cekene hem topluma bu yonden kuran daha gercekci hayata degen bir tablo cizmis digeri ise hayalperest duruyor ceza olmasin vs nereye kadar cehennemimi gormemiz lazim durmak icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

bi cocuk dusun her istedigini yapmasina izin veriosun oyle bir cocuk cok fena azar hem kendine hem cevresine tehdit olur bu yonden cezalandirmak bazen cok iyi sonuc verir hem cezayi cekene hem topluma bu yonden kuran daha gercekci hayata degen bir tablo cizmis digeri ise hayalperest duruyor ceza olmasin vs nereye kadar cehennemimi gormemiz lazim durmak icin
    Hocam cezalar olmalı lafım yok birisi kasten cinayet işlediyse bunun bir bedeli elbet olmalı olmazsa haksızlık zaten.
    AMA iki tarafta bekar kendi istekleriyle cinsel ilişkiye girdilerse bunun cezasının olması çok mantıklı gelmiyor sonuçta karşılıklı iki insanın rızası varsa

recm çok korkunç ve vahşi değil mi mesela ?
    ama hıristiyanlıkta verilen mesaj çok hoş sizden günahsız olan varsa cezalandırsın diyor yani ilk kendinize bakın insanları yargılamayın demek istiyor vs vs

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnterX

Hocam cezalar olmalı lafım yok birisi kasten cinayet işlediyse bunun bir bedeli elbet olmalı olmazsa haksızlık zaten.
    AMA iki tarafta bekar kendi istekleriyle cinsel ilişkiye girdilerse bunun cezasının olması çok mantıklı gelmiyor sonuçta karşılıklı iki insanın rızası varsa

recm çok korkunç ve vahşi değil mi mesela ?
    ama hıristiyanlıkta verilen mesaj çok hoş sizden günahsız olan varsa cezalandırsın diyor yani ilk kendinize bakın insanları yargılamayın demek istiyor vs vs

Alıntıları Göster
    kural koyan yaratici var o nedese o oluyor ve dedikleri mantiksizda degil oyle bir sekilde tehdit etmese yani gunahi olmasa insanlardaki sehvet okadar azarki millet yol ortasinda yapar hale gelir sehvet cok tehlikeli birsey belli sekilde sinirlandirilmasi herkesin yararina aksi halde kimse aile kurmaz seviyeye gelir hoslandigimla birlikte olurum hesabi

• gardas prometgeus filmi var biliyonmu ac izle

kahramanimiz mrs shaw mi ne iste kadin engineerlari buluyo ama sonunda yine inanmayi seciyo

sanki arastirsan ciksan bir sey olcak boslukta gezçen

ha mesele arap vs davasi ise senin kullandigin dilden tut tarihine kulturune kadar gelenek gorenegine kadar hersey islam kulturuyle bezenmis durumda yani bos isler anladin mi câaaaanim forumdasim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde bunları oku bakalım mantıklımı ?

Matta(10:34) ve Matta (10:35)

“Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Barış değil, kılıç
    getirmeye geldim.

Çünkü ben babayla oğulun, anneyle kızın, gelinle kaynananın arasına
    ayrılık sokmaya geldim.

YASA KİTABI (DEUTERONOMY) BÖLÜM 20

10 “Bir kente saldırmadan önce, kent halkına barış önerin.

11 Barış önerinizi benimser, kapılarını size açarlarsa, kentte yaşayanların tümü sizin için angaryasına çalışacak, size hizmet edecekler.

12 Ama barış önerinizi geri çevirir, sizinle savaşmak isterlerse, kenti kuşatın.

13 Tanrınız RAB kenti elinize teslim edince, orada yaşayan bütün erkekleri kılıçtan geçirin.

14 Kadınları, çocukları, hayvanları ve kentteki her şeyi yağmalayabilirsiniz. Tanrınız RAB’bin size verdiği düşman malını kullanabilirsiniz.

LUKA (LUKE) BÖLÜM 12

49 «Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı!

50 Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum!

51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim.

52 Bundan böyle bir evde beş kişi, ikiye karşı üç, üçe karşı iki bölünmüş olacak.

53 Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır.»

• quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

Birde bunları oku bakalım mantıklımı ?

Matta(10:34) ve Matta (10:35)

“Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Barış değil, kılıç
    getirmeye geldim.

Çünkü ben babayla oğulun, anneyle kızın, gelinle kaynananın arasına
    ayrılık sokmaya geldim.

YASA KİTABI (DEUTERONOMY) BÖLÜM 20

10 “Bir kente saldırmadan önce, kent halkına barış önerin.

11 Barış önerinizi benimser, kapılarını size açarlarsa, kentte yaşayanların tümü sizin için angaryasına çalışacak, size hizmet edecekler.

12 Ama barış önerinizi geri çevirir, sizinle savaşmak isterlerse, kenti kuşatın.

13 Tanrınız RAB kenti elinize teslim edince, orada yaşayan bütün erkekleri kılıçtan geçirin.

14 Kadınları, çocukları, hayvanları ve kentteki her şeyi yağmalayabilirsiniz. Tanrınız RAB’bin size verdiği düşman malını kullanabilirsiniz.

LUKA (LUKE) BÖLÜM 12

49 «Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı!

50 Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum!

51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim.

52 Bundan böyle bir evde beş kişi, ikiye karşı üç, üçe karşı iki bölünmüş olacak.

53 Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır.»
    o zaman dinlere inanmiyorum bune abi

• EnterX kullanıcısına yanıt
    iki tarafta bekar kendi istekleriyle cinsel ilişkiye girdilerse bunun cezası yok zaten. Zinanın cezası için 4 şahit gerekiyor. Bu ayet açık alanda yada grup yapanlar için geçerli.

• böyle konular ve tartışmalar artık sıktı. bir agnostik olarak söylüyorum kabak tat verdi artık. herkes inancıyla yada inançsızlığı ile mutlu mesut yaşasın kendi düşüncelerini başkalarına ve topluma dayatmadığı müddetçe. ekonomi geçim sıkıntısı insan hakları ihlalleri hukuksuzlar çevre kaosu vs gibi o kadar çok konu varki tartışılıp bir an önce çözülmesi gereken hala din din bıktırdı artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.