Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
7
Favori
28.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
270 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aleviliğin nasıl ortaya çıktığını biliyo musun ? Kesin biliyosundur anlatsana, bilmiyosan ben anlatayım ?

• emclord00 kullanıcısına yanıt
    Ben ne varsa direk söylüyorum diyorum ki hiçbir şeyi eğip bükmeden direk söylüyorum, peki senin Hz. Nuh ile Hz. Muhammed i karıştırman? Sağol kelimesinin dinden sapma olduğunu anlamayın üstüne sapık demen :) Sen kulp arama derdindesin anlama gibi bir derdin yok, kimsenin anlatmayacağı kadar örnekli anlattım 1 den 99 a kadar bir oku bence nerelerde ne kadar alakasız ve yanlış şeyler sorulduğunun farkına varırsın ha niyetin eğer gerçekten sorgulamak ise aklındaki sorular da gerçekten oysa en az yüzde 90 cevabı orada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Aişe meselesine getireceksin peki o ayetlerde Aişe adını gösterir misin bana ?

• HZ aise nin seferde asker ile beraber olup muhammed peygamberi aldatması İDDİASINI ve Daha sonra GALAKSİLERİ YARATAN TANRININ BU OLAYA EL ATIP BU İŞ GERÇEK DEĞİLDİR DİYE 1-2-3-4-... AYET İNDİRMESİNİ NASIL SAVUNABİLİYOSUN GERÇEKTEN HAYRET EDİYORUM. TAKIM TARAFTARI GİBİ SAVUNUYORSUN AMA ELLE TUTULUR CEVABIN YOK.

eşlerle ilgili olan ayete : E ADAMIN EŞLERİİİİĞĞ demişssin resmen :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emclord00 -- 23 Haziran 2020; 22:13:45 >
  • Aişe meselesine getireceksin peki o ayetlerde Aişe adını gösterir misin bana ?

Dinler tarihini bilmen gerekir. Bu olay ile birlikte alevilik doğmaya başlamıştır. HZ Muhammed efendimize inanmayanlar HZ ALİ nin etrafında toplanmaya başlamıştır. Ayetler tam olarak bu olay ile ilgilidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emclord00 -- 23 Haziran 2020; 22:6:43 >
  • Gerdanlık ve İfk olaylarını araştırmanı öneririm. Hz. Aişe anamız ile ilgili olan kısımlar hakkında daha çok bilgi edinmen için

• Bu arada hz. Aişe anamız, peygamber efendimiz vs derken dalga geçmiyorum, ateist falan değilim. Sadece bu ayetler kafamı karıştırmış durumda. Saygıda kusur etmemek için o şekilde yazıyorum.

hangi ayet yazsana bakıcam şaka mı bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerdanlık ve İfk olaylarını araştırıp Nisa suresi 10-21 arası okuyabilirsin hocam.

• Dediğin bütün olayları biliyorum ben sadece nasıl orada olmadığın halde bu kadar eminsin onu anlamıyorum, yani hiç olmadığın bir yerde bir kadının namusuna bu kadar kolay laf ediyorsan bu sohbeti ilerletmenin ikimize de yararı yok orada sadece kişi bazlı değil tüm kadınlar hatta insanlar için iftira atmanın rezilliğinden bahseder, alevilik meselesi ise tamamen siyasi mevzular senin gibilerin bu inandığı vitrin muhabbetler de işte şu anda bütün ülkelerin politikası halk da yiyor işte ne yaparsın, eşleri konusunda da o da bir insan ve eşleri ile ilgili nasıl davranması gerektiği ile ilgili bilgiyi alması aile ilişkilerinin düzenlenmesi çok da garip değil sen bence şu uydurma diğer sorularının cevabına bir bak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aksoy_M

Dediğin bütün olayları biliyorum ben sadece nasıl orada olmadığın halde bu kadar eminsin onu anlamıyorum, yani hiç olmadığın bir yerde bir kadının namusuna bu kadar kolay laf ediyorsan bu sohbeti ilerletmenin ikimize de yararı yok orada sadece kişi bazlı değil tüm kadınlar hatta insanlar için iftira atmanın rezilliğinden bahseder, alevilik meselesi ise tamamen siyasi mevzular senin gibilerin bu inandığı vitrin muhabbetler de işte şu anda bütün ülkelerin politikası halk da yiyor işte ne yaparsın, eşleri konusunda da o da bir insan ve eşleri ile ilgili nasıl davranması gerektiği ile ilgili bilgiyi alması aile ilişkilerinin düzenlenmesi çok da garip değil sen bence şu uydurma diğer sorularının cevabına bir bak :)

Kimsenin namusuna laf atmadım. İDDİASI dedim. Kadın dediğine anamız diye hitab ettim. dikkatini çekerim

• Seninle olan tartışmam. Şu mesajından sonra bitmiştir. ' alevilik meselesi ise tamamen siyasi mevzular ' Hadi iyi geceler.

Ben de diyorum ki sana o ayette hiçbir kadına iftira atılmaması diye kişi üstünden tüm kadınlar ve erkekler için genel yargı geliyor, peygamberin eşime gelen iftiranın sebebi düşmanların onu bununla vurmak istemesi ve küçük görmeye çalışmasından dolayıdır

İyice araştır bakalım kim ne için gözünü nelere dikmiş, bu arada mezhep kaygısı güden biri değilim sadece tarafsız kaynaklara bir bak derim sana da hayırlı akşamlar

• Ben o ayetleri okuduğumda anlamamıştım neden bu kadar üzerine düşüyor. Şimdi çaktım köfteyi. Resmen biyografi kitabı. Evlatlığı karısından boşandığında da benzer durum var. Hop ayet geliyor evlenebilirsin diye. Nedense kainatın yaratıcısı için çok önemli bir mesele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OdATA- -- 23 Haziran 2020; 22:34:49 >
  • İyi de anlayarak okuyan inanmaz ki zaten bu kitaba.

• Kuran ın mealini okudum ve bütün hayatım değişti. Maymundan gelen bir hayvan olmaktan çıkıp Önümdeki istikbal karanlığını aydınlatan, nerden geliyorum nereye gidiyorum sorularının cevabını veren, rahmetiyle beni ve herşeyi kuşatan, çaresiz kaldığımda sığınağım olan Allah a kul oldum.

Herkes isdidatına göre ya ateist olur yada kul olur.

• Sorguladığım şey tam olarak o. Bahsettiğin ayet 37 Ahzab. Ama bu ayetin öncesi var. Zeyd' in evlenme sürecini ve neden boşanmak istediğini anlatan ayetler var. Onları da okumanı öneririm. Tam aklıma değil şuan

Ahzab 53-55 var peygamber hanımlarından perde arkasından bir şey isteyin, yemeğe oturunca çok sohbete dalmayın.

Bu ayetlerin bana faydası ne?

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.