Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
7
Favori
28.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
270 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aruz vezni şiirlerde kullanılır en yakın örnekleri mesneviler ve istiklal marşında vardır sen bilmezsin tabi bunları fazla geldiğinden de googledan baktığımı sanırsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk insan güneşe, suya, rüzgara, kendi eliyle yaptığı putlara, ateşi bulduktan sonra ateşe tapmış. Semavi dinlerin gelişiyle milyarlarca insan bu dinlere uymuş. Şu anda ne oldu da ben hiçbirşeye inanmak istemiyorum diyen güruh kendisine ısrarla yandaş toplamaya çalışıyor? Bariz değişen şey teknolojinin gelişi elektrik, internet, doğalgazla ısınma vs.. İnsan yine aynı insan. Ben manasızlık içinde kaybolmak istiyorum demek ne abes şeydir? Zırt pırt da bu forumda bunun konusunu açmak nedir? Resmen ateizmin propagandası yapılıyor. Diyelim ki herkes atesit oldu, sonuç? Mal mal hiçbir amacı olmadan ortada dolaşan, hiçbirşeye tabi olmayan, yaşama ve yaşamdan sonraya dair dayanağı olmayan insandan kime ne fayda gelir? Biz ateistiz ve mantıklıyız, fakat islamı seçenler, müslümanlar mantıksız, onlar eğri biz doğruyuz demek nedir? Hayata dair hiçbirşeyi açıklamaya dahi yeltenmeyen bir sistemi inanç sistemi olarak alıp yan gelip yatmak çok mu mantıklı birşey? Yamyam bile ateşe tapmış, ben bu eti pişirip yediysem senin sayende ateş diyerekten. Suyun gucünü görüp suya tapmış.. Sen akşama kadar instada, youtuba da webde geziyosun bari internete falan tap! Ne biliyim anakarta, harddiske falan tap.

• quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

Bak cevaplayın demişsin al sana cevap. Şimdi ben anti kemalist sitelerine girsem ki birsuru var yurt dışı bağlantılı. Orada Atatürk'e dahil anti tez olarak oradan buradan kopyala yapıştır yapılmış hakaret içeren mesajlar atsam? Buna ne derdin? Sen nasıl Atatürk'ü çok seviyorsan nefret edenlerde var. Hernekadar Atatürk'ü koruma kanunu olsada var bu. Mesela al.sana bı anti kemalist sitelerinde dolaşan söylenti. Atatürk İngiliz projesidir. Yazdığı geometri kitabı da bunun kanıtıdır.

Sen şimdi inanacak misin buna? Şimdi biz senin bu saçma sapan argumanina inanicazmi? Sen i ayetlerin tamamını oku bize öyle gel oki? Oradan buradan alıntı yapıp hadi cevaplayın la olmaz bu işler.

Alıntıları Göster

hacı sen kafayı mı yedin ne Atatürkü chp si:D Kopyala yapıştır demişssin ordan burdan daslkfjasdkjl AYET BUNLAR KURAN IN AYETİ DİYANETTEN KOPYALADIM. YİNE İÇİ BOŞ BİR SAVUNMA OLMUŞ :D

• aliss A kullanıcısına yanıt

100 ayetten sorna salladılar, Önemli ayetleri direk diyanetten tamamını kopyala yapıştır yaptım, ona da cevap veremiyolar:D Sallamaya devam ediyorlar;

Savunmaları şöyle;

Bunlar boş argümanlar ( Ayetlere argüman diyor ? )

Bunlar senin yorumun araştır vs vs. ( Diyanetin sitesinden kopyala yapıştır yaptığım eksiksiz ayetlere yorumun diyor ? )

İnanmak istemiyosan inanmassın demişler ( Buda bir cevap değil, okudum ve okuduğuma inandım. )

EN bomba cevap bu: Bunlar ordan burdan kopyala yapıştır, ben senin atatürkün ( benim atatürküm? ) ile ilgili kötü şeyleri kopyala yapıştır yapsam inancakmısın demiş. OĞLUM AYET BUNLAR AYET. SURELERİN AYETLERİNİN DİYANET TARAFINDAN ÇEVRİLMİŞ MEALLERİ. SAVUNUCAM DERKEN DİNİNE HAKARET EDİYORSUN FARKINDA DEĞİLSİN

Ve bunlara benzer cevapler gelmiş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emclord00 -- 23 Haziran 2020; 12:35:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Restrop

aruz vezni şiirlerde kullanılır en yakın örnekleri mesneviler ve istiklal marşında vardır sen bilmezsin tabi bunları fazla geldiğinden de googledan baktığımı sanırsın

Kardeş karistiriyorsun ben Arapçada ki vezin den bahsettim. 3 harfi yan yana getirip kelime çıkarmadan bahsettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atbybro kullanıcısına yanıt

İlk insan puta tapmış derken?

İlk insan hazret i Adem değil miydi? Puta mı tapmış? Torunlarına mı anlatamamış? Tanrının sayısını mı unutmuş? Nasıl olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 23 Haziran 2020; 14:42:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emclord00

100 ayetten sorna salladılar, Önemli ayetleri direk diyanetten tamamını kopyala yapıştır yaptım, ona da cevap veremiyolar:D Sallamaya devam ediyorlar;

Savunmaları şöyle;

Bunlar boş argümanlar ( Ayetlere argüman diyor ? )

Bunlar senin yorumun araştır vs vs. ( Diyanetin sitesinden kopyala yapıştır yaptığım eksiksiz ayetlere yorumun diyor ? )

İnanmak istemiyosan inanmassın demişler ( Buda bir cevap değil, okudum ve okuduğuma inandım. )

EN bomba cevap bu: Bunlar ordan burdan kopyala yapıştır, ben senin atatürkün ( benim atatürküm? ) ile ilgili kötü şeyleri kopyala yapıştır yapsam inancakmısın demiş. OĞLUM AYET BUNLAR AYET. SURELERİN AYETLERİNİN DİYANET TARAFINDAN ÇEVRİLMİŞ MEALLERİ. SAVUNUCAM DERKEN DİNİNE HAKARET EDİYORSUN FARKINDA DEĞİLSİN

Ve bunlara benzer cevapler gelmiş :D

Bak önceki yazımda ne demisim ? Ayetleri tam ceviremessin çünkü mevcut turkcen in kapasitesi yetmez. Ayrıca kırmızı hapa göre kadin hakkında en iyi hükmü ve düşünceyi İslam. Newyork time gazetesinde çıkan başlıkta aynen şu yaziyordu. İslam kadın hakkında haklıymış. Araştır bak.

• Allah tefsirli olmasını isteseydi öyle gönderirdi , milyon tane din adamının başka başka anlam vermesine tenezzül edecek değil.Hepsi kendi dilince yazılmış kitaplar bence dinlere inanarak yaratana saygısızlık ediyorsunuz , kainatı yaratan 1 tane gönderir buna uy der insanların doğrudan sapacağını göremediğinimi idda ediyorsunuz?

• En temiz iş deist olmak...ne alla şükür diyene ne de kedi kesen tarafa yanaşmak.Şükür diyen haram ziyan ne varsa yapıyor...kedi kesende kedi kesiyor hiç değilse dürüst gerçi.

• emclord00 kullanıcısına yanıt

dışarda bir kaç yaşlı insana gösterdim adam olabilir dinimi bırakmam diyor ama diyorum bu yazılanlar gerçek

• oMeR24 kullanıcısına yanıt

Kadına şiddetle ilgili makale bile atmıştım. insan bir okur.

Hem kadınlar hem de çocuklar üzerinde çok ağır psikolojik etkileri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Evet yav

köle kadınların kocası varsa bile evlenebilirsin ayetini (nisa 24) yarım akılla köle kadının kocası varsa bile sahibiyle evlenebilir olarak anlayıp bu ne biçim iş filan diyorlar halbuki köleliği kaldırıyor bu ayet değil mi ama.

Kadının tek başına bir çok durumda şahitlik yapamadığını söyleyen ayetleri de okuyup kadının bir çok durumda tek başına şahitlik yapamayacağını zannediyorlar. Halbuki über bir önem veriyor diye düşünmeliler. Sırf hava atmak için tek başına şahitlik yapamaz diyorlar.

Kek işte.

pardon da meali okuduktan sonra tefsiri okuyunca mücahitlere paylaştırılan köle kadınlarla ilgili sorunlara dalmak zorunda kalacaklar. Asıl bu vakalar adamı deist ateist agnostik yapar. Öyle kek mek diyerek de anca kendini rahatlatırsın.

bak sanki seni anlatıyor... otomatik aynı şeyi sosyal medyaya yaymayı KENDİNE GÖREV EDİNMİŞ lere !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 23 Haziran 2020; 16:9:20 >

• L.o.T.u.S kullanıcısına yanıt

Özetler misin.

Hür kadına ayrı köle kadına ayrı hukuk öneren bir sonsuz güç diyorum.

Öyle bir durum yok mu

edit: Gayet açık şekilde köle kadın ve hür kadın ayrımı var. Zaten bütün asr ı saadette uygulama bu yöndeyken ve basit olaylarda görgü kuralları bile gelirken köleliğin yasaklanmayıp devam etmesi ile başka bir durum da beklenemezdi.

Videodaki zatın kurduğu cümleler de komik ve dönem uygulamalarından bihaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 23 Haziran 2020; 19:1:6 >
  • emclord00 kullanıcısına yanıt
    Karikateist sayfasından kopyala yapıştır yapmıssın ilk başta bilseydim onlardan aldığınız hiç cevap vermezdim sorulara 99 sorunun içinde o kadar çarpıtma o kadar yalan dolan var ki anlatamam kendin de bir defa açıp okumamışsın okusan kendini bu kadar düşürmezdin, 2 3 soru hariç cevap vermeye değer hiçbir soru yoktu, Google a bakan ya da iki defa mantıklı okuyan herkesin cevap verebileceği sorular

• quote:

Orijinalden alıntı: emclord00

YAZDIĞIM 100 MADDEYE SALLAYANLAR NERDESİNİZ ? DİLİNİZİ Mİ YUTTUNUZ YOKSA ? YA DA FESUPANALLAH NASIL OLUR BU YAVVV MI DEDİNİZ

DÜNDEN BERİ ŞU 2 POSTUMA CEVAP BEKLİYORUM;

1-) Peygamberin küçük karısı hz. aise anamızın efendimizi aldatmadığna dair Tabiatı yaratan TANRI' nın müminleri ikna etmek için yolladığı ayetler EKTEDİR Kaynak DİYANET;

NUR SURESİ İLGİLİ AYETLER

11﴿ O iftirayı atanlar içinizden bir gruptur. Bunu kendiniz için kötü sanmayın, aksine bu hakkınızda hayırlıdır. Onların her biri işlediği günahı yüklenecektir. İçlerinden günahın büyüğünü üstlenen için ise büyük bir azap vardır.

﴾12﴿ Bunu işittiğiniz zaman mümin erkekler ve kadınların birbiri hakkında hüsn-i zan beslemeleri ve "Bu apaçık bir iftiradır" demeleri gerekmez miydi?

﴾13﴿ Bu iddialarına dört şahit getirseler ya! Şahit getiremiyorlarsa onlar, Allah nezdinde yalancıların ta kendileridir.

﴾14﴿ Eğer dünyada ve âhirette Allah’ın lutfu ve rahmeti hep sizinle olmasaydı içine daldığınız günah yüzünden size büyük bir azap gelecekti.

﴾15﴿ Çünkü siz, iftirayı dilden dile yayıyor, hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir şeyi ağızlarınızla söylüyorsunuz; bunu da önemsiz sanıyorsunuz; halbuki Allah katında o büyük bir şeydir.

﴾16﴿ O kulağınıza geldiğinde "Bunu konuşmak bize yakışmaz, fesübhânallah, bu apaçık bir iftiradır" deseydiniz ya!

Ya koskoca Evreni- tabiatı - doğayı var eden TANRI nın bu gibi işlerle uğraşması?

Dinler tarihini bilmeyenler için; ALEVİLİK bu olaydan sonra ortaya çıkmıştır.

2-)ahzab﴾50﴿ Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını -ki sonuncusu diğer müminlere değil, zatına mahsustur - sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.

AHZAB﴾51﴿ Onlardan dilediğinin beraberliğini erteler, dilediğini yanına alırsın. Uzaklaştırdıklarından birini tekrar istemende senin için bir sakınca yoktur. Bu hüküm onların mutlu olmaları, üzülmemeleri ve hepsinin senin verdiğine razı olmaları için en uygun olanıdır. Allah gönüllerinizdekini bilir, Allah ilim ve hilim sahibidir.

AHZAB﴾52﴿ Bundan sonra sana kadınlar helâl olmaz; mülkiyetin altında bulunanlar dışında kadınlarını, güzellikleri hoşuna gitse bile başka eşlerle değiştirmen de helâl olmaz. Allah her şeyi görüp gözetmektedir.

mücadele12﴿ Ey iman edenler! Peygamberle özel görüşme yapmak istediğiniz zaman, bu görüşmenizden önce bir sadaka verin. Sizin için en iyi ve en nezih davranış budur. Şayet bulamazsanız, bilin ki Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

AHZAB﴾37﴿ Bir zaman, Allah’ın kendisine lutufta bulunduğu, senin de lutufkâr davrandığın kişiye, "Eşinle evlilik bağını koru, Allah’tan kork" demiştin. Bunu derken Allah’ın ileride açıklayacağı bir şeyi içinde saklıyordun, kendisinden çekinme hususunda Allah’ın önceliği bulunduğu halde sen halktan çekiniyordun. Zeyd onunla beraber olduktan sonra müminlere, evlâtlıklarının -kendileriyle beraber olup ayrıldıkları- eşleriyle evlenmeleri hususunda bir sıkıntı gelmesin diye seni o kadınla evlendirdik. Allah’ın emri elbet yerine getirilecektir.

(Allah zeydin eski karısı ile muhammed peygamberi evlendiriyor)

Kaynak: kuran.dyanet.gov.tr

Hadi cevapla bunları bana şimdi.

Dünyada ki tüm dinler insan uydurması, hristiyanlık, islamiyet, musevilik, budizm,....

En iyi geçim kaynağı din sömürüsüdür, Diyanetin bütçesinin 8 bakanlığı geride bırakması 

boşuna değil, Vatikanın dünyanın en büyük mafia grubu olması boşuna değil, ya da bir

Tibetlinin sabah yiyeceği pirinç lapasını, Budist tapınağına götürmesi boşuna değil, tarikat

şeyhlerinin altın varaklı tahtlarda oturması boşuna değil, İnsanları en iyi sömürü aracı dindir.

• Merak ettiğim tek şey hakaret, küfür, aşağılama yapmadan, sadece arkadaşın sorduğu 99 soruya 99 cevap verdim, neden silindi ?
    Neyse sordukları sorularda çoğu ayette alakası yok , Hz. Muhammed diyor Hz. Nuh çıkıyor, ayet dinden sapma ile ilgili Hz. Nuh'a insanların sen sapıksın dinden saptın diyor bunlar Hz. Muhammed'in sapıklığı ile ilgili ayet var diyor,putları övüyor diyor putların adı yazmış sonraki ayette bu sizin uydurduğunuz isimler diyor, evrenin yaratılışı, dünyanın yaratılışı bilime ters diyor ayetler tamamen aynı doğrultuda kendisinin bilimden haberi yok kendisi habersiz, evrim yok diyor bir sürü ayet var, ensest ayetleri var diyor kendisinin ensestin ne olduğu ile ilgili gram bilgisi yok, forum yöneticileri sildi ben dosya olarak ekledim alın okuyun sadece boş çığırtkanlık, okuma yazma bilen anlayan herkesin göreceği gibi sadece çarpıtma, kesme ve mübalağa başka hiçbir şey yok!https://dosya.co/hksgv75t9vtq/99_cevap.docx.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksoy_M -- 23 Haziran 2020; 18:34:47 >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.