Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
7
Favori
28.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
270 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oMeR24

Birsuru anti tez yazdım zaten asıl o.bana cevap veremeyor senin gibilerinde zoruna gidiyor cevap veremiyorsunuz. Cocuksunuz daha hicbiseyden haberiniz yok. Yobaz kelimesi sadece takke giyip cübbe takana söylenir saniyorsunuz. Bence en büyük yobaz sizin gibi anti islam.sitelerinde dolanıp klavye başında, yahh ben ateist im yeahhhh yaşasın Fransa Avrupa oleyyy. Diyen cocuklarsiniz daha çok gorucek geciriceksiniz biraz o kavyenin başından kalkıp etrafta ne olup bittiğini yogunlasin.

Alıntıları Göster

Anti tez demek zırvalık demek değildir.

• İlahiyat hocası Kuran Ve Bilim sorularına yanıt veriyor,kısa vidyolar dinlemeden geçmeyin.

• soygar kullanıcısına yanıt

Neden böyle videolara, hocalara ihtiyaç duyuluyor?

• hem ruhban sınıfı yok bizde deyip, hem de "siz anlamazsınız, şu büyük alim size anlatsın" demek.... ne bileyim , cevap kabak gibi ortada arkadaşlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HIGHER kullanıcısına yanıt

Vidyoları dinlersen,Kuranın bilim kitabı olmadığını İlahiyat hocası söylüyor.

Vidyolarda boş sorular ve yanıtlar yok,Dinlemekte yarar var

• Sen yere tükürme bu ayıp dediğin halde, maske tak dediğin halde zıttını yapan olmuyor mu ? Mesela bir yerde sigara içmek yasaktır yazıyor ama bir bakıyorsun içenler var.Bu iş insanoğlunun verilen aklı kullanmamasından kaynaklı.Oysa Kuran'ın hükümleri aklı olana açık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haberin tamamı bu.......

“Ateist ve deistlerin temel argümanları şu anda felsefi olmaktan ziyade Kur’an çevirileri üzerinden oluşmaktadır. Meal çevirisi, bağlamı tam veremiyor. Bu konuda Diyanet’in ve ilahiyatların ortak bir çalışma yapmasının çok yerinde olacağını ve rüzgârı tersine çevireceğini düşünüyorum. Din kültürü öğretmenleri Diyanet’ten ücretsiz meal isteyip öğrencilere dağıtıyorlar. Öğrenciler okumaya başlayıp anlamlandırma sorunu yaşadıklarında kafaları karışıyor ve işte bu akımlara yönelebiliyorlar. Şu anda bizim en temel sorunumuzun, âcizane bu konu olduğunu düşünüyorum.”

MEAL tam anlamı veremiyor. Yarım akıllılarda ordaki olayı tam kavramayınca birde ateist olmak gençken havalı olunca olalım bari diyorlar kekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 22 Haziran 2020; 18:4:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soygar

Vidyoları dinlersen,Kuranın bilim kitabı olmadığını İlahiyat hocası söylüyor.

Vidyolarda boş sorular ve yanıtlar yok,Dinlemekte yarar var

Sorduğum soru ile bu cevabın alakası nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: L.o.T.u.S

haberin tamamı bu.......

“Ateist ve deistlerin temel argümanları şu anda felsefi olmaktan ziyade Kur’an çevirileri üzerinden oluşmaktadır. Meal çevirisi, bağlamı tam veremiyor. Bu konuda Diyanet’in ve ilahiyatların ortak bir çalışma yapmasının çok yerinde olacağını ve rüzgârı tersine çevireceğini düşünüyorum. Din kültürü öğretmenleri Diyanet’ten ücretsiz meal isteyip öğrencilere dağıtıyorlar. Öğrenciler okumaya başlayıp anlamlandırma sorunu yaşadıklarında kafaları karışıyor ve işte bu akımlara yönelebiliyorlar. Şu anda bizim en temel sorunumuzun, âcizane bu konu olduğunu düşünüyorum.”

MEAL tam anlamı veremiyor. Yarım akıllılarda ordaki olayı tam kavramayınca birde ateist olmak gençken havalı olunca olalım bari diyorlar kekler

Zaten şimdi ateist lik ve Avrupa'ya özenme tavan yapmis durumda medya ile iyice kızıştı ortalık. Özellikle youtuber ler Avrupa'yı ove öve bitiremiyor yada amerikay yada kanada. Onların videolarını izleyip gaza geliyorlar ve oraları girilemez ütopya zannediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Muhakkak Biz onu bir Arapça Kur'an kıldık, umulur ki, siz akıl erdirirsiniz. zuhruf suresi 3

ayetin meali yani diyor ki siz insanlar aklınızı çalıştırıp anlayın,öyle armut piş ağzıma düş yok yani anlayacağın.

hazır ve her önüne gelenin kabul edeceği şekilde bir Kur'an indirilmesinin imtihan boyutu açısından eleyiciliği olabilir mi sizce? gerçekten bunu soruyorum size

ayrıca bu yazdıklarımı sizle fikir yarıştırmak için falan yazmıyorum sadece önüne geçemeyeceğiniz bir gerçeği görüp uyanmanızı istiyorum,nitekim benim dinimde insanları kötülükten alıkoyup iyiliği emretmek farz olan bir ibadettir,görevdir her neyse yoksa kimse keyfinden namazda yatıp kalkma hareketi yapmıyor veyahut zevk aldığımız için 20 saat oruç tutmuyoruz,mutlak sonu bilmemiz biz müslümanları(medyanın gösterdiği müslümanlar değil) bu ibadetleri yerine getirmek adına farkındalık ve motivasyon sahibi yapıyor sadece ve ibadetlerden kastım sadece İslam'ın 5 şartı olan ibadetler değildir çünkü imanın 70 den fazla derecesi vardır en yükseği la ilahe illallah sözü iken en düşüğü yolda insanların geçmesine mani olan bir engeli kaldırmaktır yani benim dinime göre hayat bir ibadettir!

• Tebrikler.akledenler için güzel bir anlatış olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: mockingbird4x

Muhakkak Biz onu bir Arapça Kur'an kıldık, umulur ki, siz akıl erdirirsiniz. zuhruf suresi 3

ayetin meali yani diyor ki siz insanlar aklınızı çalıştırıp anlayın,öyle armut piş ağzıma düş yok yani anlayacağın.

hazır ve her önüne gelenin kabul edeceği şekilde bir Kur'an indirilmesinin imtihan boyutu açısından eleyiciliği olabilir mi sizce? gerçekten bunu soruyorum size

ayrıca bu yazdıklarımı sizle fikir yarıştırmak için falan yazmıyorum sadece önüne geçemeyeceğiniz bir gerçeği görüp uyanmanızı istiyorum,nitekim benim dinimde insanları kötülükten alıkoyup iyiliği emretmek farz olan bir ibadettir,görevdir her neyse yoksa kimse keyfinden namazda yatıp kalkma hareketi yapmıyor veyahut zevk aldığımız için 20 saat oruç tutmuyoruz,mutlak sonu bilmemiz biz müslümanları(medyanın gösterdiği müslümanlar değil) bu ibadetleri yerine getirmek adına farkındalık ve motivasyon sahibi yapıyor sadece ve ibadetlerden kastım sadece İslam'ın 5 şartı olan ibadetler değildir çünkü imanın 70 den fazla derecesi vardır en yükseği la ilahe illallah sözü iken en düşüğü yolda insanların geçmesine mani olan bir engeli kaldırmaktır yani benim dinime göre hayat bir ibadettir!

Sana öyle geliyor, araplara inmiş işte.

Vidyoları dinlemedin galiba,İlahiyat hocası Şehmuz Demir Kuranda bilimsel mucize aramayın ters teper diyor

Orda burda Kuranda bilimsel mucizeler var,şifreler var,sayılar var diyenlerin,Boş konuştuklarını anlatıyor,Bilimsel mucize arayanların,batı uygarlığı karşısında alınan yenilgiyi örtbas etmeye çalıştığını söylüyor.

• Tefsir ve hadis okumaya üşenip meal ile anlamaya çalışan = içeriği okumaya üşenip başlıkla haberi anladığını sanan

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytek29

Tefsir ve hadis okumaya üşenip meal ile anlamaya çalışan = içeriği okumaya üşenip başlıkla haberi anladığını sanan

"Dinini değiştireni öldürün." (Buhârî, Cihâd, 149) hadis-i şerif

• ÇÜNKÜ. AKLIN. YOLU. BİR.

• Okumayın o zaman :)

• L.o.T.u.S kullanıcısına yanıt

Evet yav

köle kadınların kocası varsa bile evlenebilirsin ayetini (nisa 24) yarım akılla köle kadının kocası varsa bile sahibiyle evlenebilir olarak anlayıp bu ne biçim iş filan diyorlar halbuki köleliği kaldırıyor bu ayet değil mi ama.

Kadının tek başına bir çok durumda şahitlik yapamadığını söyleyen ayetleri de okuyup kadının bir çok durumda tek başına şahitlik yapamayacağını zannediyorlar. Halbuki über bir önem veriyor diye düşünmeliler. Sırf hava atmak için tek başına şahitlik yapamaz diyorlar.

Kek işte.

pardon da meali okuduktan sonra tefsiri okuyunca mücahitlere paylaştırılan köle kadınlarla ilgili sorunlara dalmak zorunda kalacaklar. Asıl bu vakalar adamı deist ateist agnostik yapar. Öyle kek mek diyerek de anca kendini rahatlatırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arapça hiçbir dilden kelime almaz ama kelime verir.Arapça en zengin dildir.Yani doğal olarak siz başka bir dile çevirdiğinizde eşdeğer bir kelime olmayınca bazı kelimeler farklı şekilde yorumlanabiliyor.Örneğin "dalalet" kelimesinin arapçada 13 14 tane anlamı var.

Kuranda en iyi arapçada anlaşılır.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.