Şimdi Ara

DİKKAT KREDİ KARTİMDAN GGİDİYOR UZERİNDEN HARCAMA YAPİLMİS (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
6
Favori
7.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ünlemeli

Bu arada yeni bir şey öğrendim haberiniz olsun. Garanti bankamatik kartlar internet alışverişine kapatılamıyor. Şaka değil gerçek. Yani her an bilgiler ele geçirilir se diye diken üzerinde durmak demek bu. Bazı bankalarda alışveriş sonrası telefon bankacılığı veya mobil-internet bankacılığı ile kapatılabiliyor.

iş bankası bankamatik kartları da aynı şekilde internete kapatma yok (bildiğim kadarıyla)
    daha doğrusu bu zamana kadar gördüğüm tüm bankamatikler internete kapatılamıyordu (internet bankacılığından)
  • quote:

Bu arada yeni bir şey öğrendim haberiniz olsun. Garanti bankamatik kartlar internet alışverişine kapatılamıyor. Şaka değil gerçek. Yani her an bilgiler ele geçirilir se diye diken üzerinde durmak demek bu. Bazı bankalarda alışveriş sonrası telefon bankacılığı veya mobil-internet bankacılığı ile kapatılabiliyor.

Aynen ben dün parakarda başvurdum bonusflaştan baktım kapatılamıyordu ben de başvuruyu iptal ettim. Mümkünse birikim hesabı açılabiliniyorsa ondan ona sürekli transfer yapmak gerekir. Ben vadesiz hesabı açtım kredi kartına bağladım sadece.
    İnternet alışverişi için kart numarası dışında birşey isteniyor mu?

Bu arada enparanın kartı internet alışverişine kapatılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kampanyaavcı -- 24 Aralık 2016; 12:02:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim şüphelendiğim yer bkmexpres benim hacklenen kart oraya ekli idi. bkmexpres eğer hacklanip müşteri bilgileri çalındıysa şuan çoğu kişinin 3d güvenlik önlemi olmadan paraları çekiliyordur. Bunu yapıkredi nuvo müşteri hizmetlerine sorduğumda şu cevabı aldım. Eğer şirketin 3d uygulması yapan bir durumu yok ise hesabınızdan parayı 3d sizde çeker. Buda ne demek oluyor paranız güvende değil. Nasıl olabilir bu derseniz alışveriş sitelerinde eğer kart bilgilerimiz saklanıyorsa ve bu bilgiler hackerlar tarafından ele geçirildi ise o zaman ayvayı yedik demektir. Paramızı gittiği gibi geri alınması da garanti mi şüpheli.
  • Ünlemeli Ü kullanıcısına yanıt
    bkmexpres şüpheliler arasında ama oraya tanımlı olmadığı halde kartı kullanılan kişiler var ,hatta kartını hiç kullanmadığı halde harcama yapıldığını söyleyenler var
    evet 3d olmadan her yerden kullanabiliyor
    bana göre banka kartlarının tamamına yakını bir şekilde hacklenmiş (kullanıcı bilgileri dahil) sadece kart arkasında olan şifre ele geçirilememiş gibi görülüyor
    beni geçtiğimiz aylarda ziraat bankasından arıyoruz diye kandırmaya çalıştılar
    işin ilginci aylar önce kapattırdığım karttan yüksek miktarda para transferi yapıldığını söylemeleri oldu :)
    inanmış olsaydım bir şekilde kart şifresini almaya çalışacaklardı ,çünkü diğer bilgiler zaten ellerinde olduğu görülüyor
  • En iyisi kartların değişimini isteyip güncellemek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ünlemeli Ü kullanıcısına yanıt
    özür dilerim siteye cok girdim .dilekçe verdim iadesi oldu paranın ama 2 ay sonra döneriz dediler.ama herhalde hallettiler.arayan -soran şimdilik yok.ne olursa olsu bu tip olaylarlar bankanın sorumluluğundadır.güvenlik ile şlgili bütün her şeyi sağlamak zorundalar.ayrıca tenassız işleme hemen kartımnızı kapatın.ve yine kartınızı internete kapatıp.sanal karta anlık limit yükleyip işlem yapın bakiye sıfır veya sıfıra yakın olsun
  • quote:

Benimde yeni haberim oldu 7 aralıkta Yapıkredi Nuvo hesabımı boşaltmışlar. Yazılı dilekçe mi vereceğim. Aman arkadaşlar dikkat edin. kartlarınızı, kredi kartlarınızı internet üzerinden alışverişe kapatın canınız yanmasın.

epos google datdev
    epos google melanıe dat gibi adlar ile para çekilmiş. DİKKAT KREDİ KARTİMDAN GGİDİYOR UZERİNDEN HARCAMA YAPİLMİS

Kredi kartlarınızı internet alış verişine kapatın.Sanal kart yaparak sürekli sıfır limitte kalsın.ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız kadar limit arttırın.Ben öyle yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

BEnim de başıma 15 gün önce Akbank kredi kartımdan ardarda toplam 5 işlemde 3180 lira facebook reklamı adı altında işlem yapılmış.
    Asıl kart kullanılmış, ki ben onu pos cihazı hariç internet ortamında hiç kullanmadım. Sanal kart zaten 0 şu an.
    Harcama itiraz formu doldurduk, 3d'siz ve şifresiz işlem diye. Beekliyoruz

Nasıl sonuçlandı paranızı alabildiniz mi , aynı olay bugün başıma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utmad

quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

BEnim de başıma 15 gün önce Akbank kredi kartımdan ardarda toplam 5 işlemde 3180 lira facebook reklamı adı altında işlem yapılmış.
    Asıl kart kullanılmış, ki ben onu pos cihazı hariç internet ortamında hiç kullanmadım. Sanal kart zaten 0 şu an.
    Harcama itiraz formu doldurduk, 3d'siz ve şifresiz işlem diye. Beekliyoruz

Nasıl sonuçlandı paranızı alabildiniz mi , aynı olay bugün başıma geldi

Bu arada ayın 18 de benim başıma geldi. 15 yıldır aktif olarak kredi kartlarını kullanıyorum. Beş kartım var. İlk defa başıma geldi. Hep sanal kart kullanırım.Fiziksel kartımla yurtdışından alışveriş yapılmış. Banka güvenliği aradı hemen kapattı ama iki farklı yerden alışveriş yapılmış. Provizyonda bekliyordu. Birtanesi bugün işleme düşünce itiraz dilekçesi doldurup gönderdim. Diğeri hala provizyonda bekliyor.

İşin ilginç yanı Akbank bana kredi kartı için sigorta yapılmasını teklif etmişti. Bende başıma yıllardır birşey gelmiyor, hep sanal kartlarımı kullanıyorum diye reddetmiştim. İçime bir şüphe düşmedi değil.

• Pascal.Nouma P kullanıcısına yanıt
    Benden 6000 TL çekildi bugun facebook reklam için ne yaptınız aldınız mı parayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dermanerdem D kullanıcısına yanıt
    S.a hocam benimde hesabimdan 1.71 tl gibi rakamlarda defalarca toplamda 800 tl para cekilmis yapi kredi paracart kartimdan bankaya ittiraz dilekcesi verdim beklemedeyim sen sonuca ulasabildinmi son durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bankadan aldım paramı arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.