Şimdi Ara

DİKKAT KREDİ KARTİMDAN GGİDİYOR UZERİNDEN HARCAMA YAPİLMİS (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
7.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

https://tr.aliexpress.com/item/KZ-ED9-Super-Bowl-Tuning-Nozzles-T-Shaped-Driver-Monitoring-In-Ear-Headphones-HiFi-Earphone-With/32372852938.html?detailNewVersion=&categoryId=63705

11.11 indirimindeyken aldım geçen hafta 8 dolara . normalde bu fiyata bulunabiliyor ama offical satıcı da bu fiyata bulunca bundan alayım dedim bu markanın başka modelleri de var çok övülüyor.

https://forum.donanimhaber.com/m_121347116//tm.htm#121347116

Güzelmiş.

Bu arada ben seni konudan haberdar edemiyorum.

• benimde yapıkredi nuvo kartımdan harcama yapılmış bankaya bildirdim. Aradım bugün akıbet sordum belki iade olur belki olmaz yanlış bilgi vermek istemiyorum diyor :( emin konuşmamak yada sorumluluk almamak için söylediğini sanıyorum. kartı kullandığım yerler gg hepsiburada n11 birde bir iki seyahat acentesi

EPOS SUGAR BITS -160,31 TL
    EPOS PP* EBAY HATA -3,19 TL
    EPOS SUGAR BITS -159,61 TL
    EPOS CLICK DELIVERY -57,68 TL
    EPOS PROJECT OF PHILADEL -0,80 TL
    EPOS STEAMGAMES.COM 0961 -52,60 TL
    EPOS ECHST.NET 080018109 -6,99 TL
    EPOS APL*APPLE ONLINE ST -3,19 TL
    EPOS PP* EBAY -3,19 TL
    EPOS ECHST.NET 080018109 -6,99 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

BEnim de başıma 15 gün önce Akbank kredi kartımdan ardarda toplam 5 işlemde 3180 lira facebook reklamı adı altında işlem yapılmış.
    Asıl kart kullanılmış, ki ben onu pos cihazı hariç internet ortamında hiç kullanmadım. Sanal kart zaten 0 şu an.
    Harcama itiraz formu doldurduk, 3d'siz ve şifresiz işlem diye. Beekliyoruz

İnternet ortamında kullanmamanıza rağmen sıkıntı olduysa ciddi olay var.

aynen sadece sanal kartı kullandım ki asıl karttam çekim yapılmış.
  • arkadaş bunlar nasıl çalıntı kart numarasıyla 8-10 işlem yapıyorlar anlam vermek imkansız, dört gün önce akbank kartımla internetten 150 tl alışveriş yapayım dedim 3d şifresini girmeme rağmen akbank işlemi onaylamadı ve kartı bloke etti çağrı merkezini aradım 150 tl işlemi benim yaptığımı ve 3d şifresinide girdiğimi söylememe rağmen çağrı merkezinin geçici bloke edilen kartı açmaya yetkisi yokmuş, güvenlik birimi beni arayacakmış neyse 2-3 saat sonra güvenlik birimi blokeyi kaldırdı tabi bu sorunu yaşadıktan sonra ben internetten alışveriş yapmaktan vazgeçtim, diyeceğim şu ki ben kendi kartımla 150 tl 3d şifresi ile alışveriş yapamıyorken bu dolandırıcılar 8-10 işlem hatta limiti bitirinciye kadar nasıl alışveriş yapıyorlar anlamak imkansız.
  • Arkadaşlar bugün şöyle bir mesaj geldi **3195 nolu kartiniz ANGUS BUFFERS firmasinda 0.54 USD deneme sonrasi kapatilmistir.Islem bilginiz dahilinde ise AC bosluk 3195 yazip 4402ye iletiniz" müşteri hizmetlerini aradım kartımı iptal ettiler yeni kart yollayacaklar.Nasıl iş anlamadım alışveriş yaptığım sitelerin hepside güvenilir sözde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de başıma geldi.Yurtdışından 100 dolar çekim yapıldı limit yoktu.Bankayı aradım biz sizin güvenliğiniz için önlemini aldık dediler.Ben de yedim tabi ki.Hesapta limit olsaydı görürdüm ne olurdu.

Yurtdışına ve internet alışverişine mutlaka kapatınız.
  • Türkiye gibi bi yerde internet üzerinden alışveriş yapılmaz o duruma getirdiler maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KARACABEYY K kullanıcısına yanıt
    Küçük miktarlarda yapıyorlar. Bir işlem için 150 lira büyük meblağ o yüzden güvenliğe takılmıştır.
  • Koç_hisarlı K kullanıcısına yanıt
    Fiziki kartları internet ve talimatlı alışveriş yetkisine kapatırsan ve sanal kart kullanırsan hiçbir sorun olmaz. Bazı arkadaşlar sanal kart numarası farklı olunca bir güvenlik sağlıyor zannediyor sanırım.Hayır sanal kart sadece limiti kontrol etmeni sağlar, başka bir işe yaramaz. Yukarıda bir mesajda okudum, sanal kart limitini alışveriş tutarından fazla ayarlarsan ve sonra sıfırlamazsan onun asıl karttan ne farkı var? Birde mesajda aman sanal kartlardaki limiti sıfırlamayı unutmayın yazmışlar. Zaten sıfırlamıyorsan diğer kartlarıda internet kullanımına aç gitsin, bir fark yok yani.

Diğer bir olay bu hafta içinde defalarca kendilerini ingbank yurt dışı alışverişler şubesinden aradığını söyleyen bir kadınla muhatap oluyorum. İşte adımı söylüyor ve standart olan kredi kartımın ilk 4 hanesini söylüyor ve ile başlayan kartınızla rusyadan alışveriş yapılmış filan deyip beni heyecanlandırmaya çalışıyordu. Burada standart dememin sebebi her kredi kartının ilk 4 hanesi o bankaya ait oluyor ve bankanın bütün kartlarında bu ilk 4 numara aynı oluyor. Dikkat ettiyseniz internette kart bilgileri girerken ilk 4 numarayı yazınca, bu nedenle hemen bankanın logosu ve taksit seçenekleri görünür oluyor. Neyse ben kendisiyle biraz eğlendim ve dalga geçtiğimi anlayan kadın kapattı. Numarayı bankaya bildirdim, ilgili birim ilgilenecekmiş. Neyse numarayı aşağıya da yazıyorum, dikkatli olun!

+1 850 222 0 600 ve +90 538 413 7226

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanyasar -- 26 Kasım 2016; 2:29:45 >

• djinn_inc D kullanıcısına yanıt
    GOOGLE *Nguyen Thang g.co/payhelp GB 1.55 - banada ayın kasım 25 de 20 tane boyle borç yazmışlar hemde sanal karta.mecburen kartları iptal ettirdim.şikayet dilekçesini yazdım paranın iadesini talep eteim.beklemedeyim
  • osmanyasar kullanıcısına yanıt
    Ben sanal kart kullanmama rağmen oldu.allahtan bakiye 240 TL ve onu çarptılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Bu olay benim başıma 2 kere geldi. Ancak ben tüm güvenlik önlemlerimi aldım. Tüm kartlarım mail order internet ve yurt dışı alışverişe kapalıdır. Sanal kartlarımın limitleri sıfırdır. Tüm bunlara rağmen gecenin bir yarısı kartımdan 3D güvenlik şifreleri geliyor. Ben de arıyorum bankayı basıyorum küfürü. Ancak banka hala hiç bir güvenlik önlemi almıyor. Kartları kapattım. Yenisini yollamışlar. Eğer bu işe bir dur demezlerse artık kart kullanmayacağım.

Sanal kart kullanın diyenlere katılmıyorum. Çünkü sanal kartımla da işlem yapmaya çalıştılar. Hem de limit sıfırken işlem yapmaya çalıştılar.
    En iyisi her işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak. Ancak Garanti uygulamasında mevcut sanal kartı silme ve yeni sanal kart oluşturma işlemi yok. Ya da ben bulamadım.

Evet sanal karttan işlem yapıldı 20 adet toplamda 240 tl lik işlem
    GOOGLE *NGUYEN VAN THA G.CO/PAYHELP# G8 bu neyse anlamadım

• Benimde malesefki 2.kez başıma geldi o kadar dikkat ve takip ettiğim halde. İlk olay iş bankasında 2 ay önce oldu. Maximum kartımdan yurtdışı çekimmler yapıldı. Harcama itirazından 45 gün sonra iade edildi. 2 gün önce ise nuvo kartımı patlatmışlar. Yukarıdaki arkadaşın başına gelen gibi Google çekimleri yapılmış defalarca 155 tllik bakiyeyi sıfırlayana kadar çekim yapılmış. İşin kötü tarafı iş bankası ilk olayda 5 çekim sonrasında farkedip kartı bloke etmiş. Fakat Yapı kredi nuvo hesabımda sistem hiçbirşekilde müdahele etmemiş. 3d şifresiz yapılmış tüm işler. İşin dahada kötüsü otomatik ödemede olan kredi taksidimin bakiye yetersizliğinden günü geçip ödenmediği için gelen mailden olayı farkettim. Gerçekten bizim bilgilerimiz nasıl sızdırılıyor acilen bankalar işbirliğine girip çözüm bulmazlarsa bizim gibi çok kişinin daha canı yanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermanerdem

quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Bu olay benim başıma 2 kere geldi. Ancak ben tüm güvenlik önlemlerimi aldım. Tüm kartlarım mail order internet ve yurt dışı alışverişe kapalıdır. Sanal kartlarımın limitleri sıfırdır. Tüm bunlara rağmen gecenin bir yarısı kartımdan 3D güvenlik şifreleri geliyor. Ben de arıyorum bankayı basıyorum küfürü. Ancak banka hala hiç bir güvenlik önlemi almıyor. Kartları kapattım. Yenisini yollamışlar. Eğer bu işe bir dur demezlerse artık kart kullanmayacağım.

Sanal kart kullanın diyenlere katılmıyorum. Çünkü sanal kartımla da işlem yapmaya çalıştılar. Hem de limit sıfırken işlem yapmaya çalıştılar.
    En iyisi her işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak. Ancak Garanti uygulamasında mevcut sanal kartı silme ve yeni sanal kart oluşturma işlemi yok. Ya da ben bulamadım.

Evet sanal karttan işlem yapıldı 20 adet toplamda 240 tl lik işlem
    GOOGLE *NGUYEN VAN THA G.CO/PAYHELP# G8 bu neyse anlamadım

ayın 25 inde başıma gelen olay ile ilgili dün YAPI KREDİ BANKASI KREDİ KARTLARINA yazı ile müracaat ettim ve bugun paramı iade ettiler.İnceleme süreci notu ile.

• Arkadaşlar eğer kartlarınız visa ise sebebihttps://m.donanimhaber.com/haberler/Hirsizlar-Web-botu-kullanarak-6-saniyede-visa-kartlarinizi-hackleyebilir.htm olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dermanerdem D kullanıcısına yanıt
    Benimde yeni haberim oldu 7 aralıkta Yapıkredi Nuvo hesabımı boşaltmışlar. Yazılı dilekçe mi vereceğim. Aman arkadaşlar dikkat edin. kartlarınızı, kredi kartlarınızı internet üzerinden alışverişe kapatın canınız yanmasın.

epos google datdev
    epos google melanıe dat gibi adlar ile para çekilmiş. DİKKAT KREDİ KARTİMDAN GGİDİYOR UZERİNDEN HARCAMA YAPİLMİS
  • Arkadaşlar internet alışverişine hiç açılmayan kartlardan kart nosu bilinse bile alışveriş yapılamaz değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada yeni bir şey öğrendim haberiniz olsun. Garanti bankamatik kartlar internet alışverişine kapatılamıyor. Şaka değil gerçek. Yani her an bilgiler ele geçirilir se diye diken üzerinde durmak demek bu. Bazı bankalarda alışveriş sonrası telefon bankacılığı veya mobil-internet bankacılığı ile kapatılabiliyor.
  • bugün itibari ile benimde başıma geldi "ITUNES.COM/BILL" yurtdışı alışverişi olarak 269,99 TL çekim yapılmış. tutara itiraz ettik, garanti bankası kredi kartını iptal ettik, bekliyoruz bakalım bundan sonra alışveriş falan kolay kolay netten yapacağımı sanmıyorum. işin enteresan kısmı çoğunlukla garanti bankası kartlarından çekim yapılmış, ya bir güvenlik zafıyatı var yada alışveriş yapmış olduğumuz sitelerin verilerine girip bilgilerimizi çaldılar.
  • Benim de finansbanktan dün harcama yapılmış, yurtdışı sitelerden wallmart , hp gibi sitelerden, ilk etapta 4000 liralık alışveriş yapılmış banka arayıp teyit bile etmedi, 16;30 da yapılan alışveriş mesajı gece 24:00 da geldi, hemen arayıp kapattırdım, bugün de itiraz dilekçesini faksladım. 45 gün içinde sonuçlanır dediler. Bugün internet şubesine girdim , kredi kartımda en son ayın 13. yapmış olduğum 6.50 tl'lik işlem gözüküyor, başka işlem gözükmüyor, provizyonda bekleyen işlem de yok, borç sıfır lira gözüküyor, acaba bunlar karşı tarafa ödemeyi yapmamış olabilirler mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.