Şimdi Ara

DİKKAT KREDİ KARTİMDAN GGİDİYOR UZERİNDEN HARCAMA YAPİLMİS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
7.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son gunlerde forumda bu konuda cok baslik acildi. Ben de buradaki arkadaslarin uyarisi uzerine son 1 aydir sanal kartla islem yapiyordum. Ancak az once look market 128 usd harcama icin 3D sifresi sms i gelince bankayi aradim. O islem olmamis ama ggidiyordan (3D siz nasil oluyorsa) 1369 tl lik islem gerceklesmis. İtirazda bulunmam gerekiyormus. Karti kapadim. Arkadaslar dikkat edim. Mutlaka sanal kart kullanin. Kampanya var diye 3-5 lira icin kartinizi oraya buraya kayit etmeyin. Mesela ggidiyor n11 veya masterpass vb. Ben masterpasse kayit etmistim sanirim. İllaki bir yerden yakaliyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam geçmiş olsun ayrıca forumdaki arkadaşlarada bi öneride bulunayım dün neredeyse tüm arkadaşlar kart nosu girerek n11 den alışveriş yaptı, nolur nolmaz sorun yaşamamak için kartlarınızı internet, mail order harcamalarına kapatın üç beş kuruş kar ettik derken 3-5 bin dolandırılmayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gecmiş olsun..

bence 3d siz alısveriş yasaklanmalı.
  • bonus flas kullanıyorum.
    kartı kullanacagım zaman ayarlardan kartı kullanıma acıyorum, diger zamanlar sürekli kapalı.
  • Sanal kart tek çare. Hatta Geçen gün Akbank aradı, güvenlik nedeniyle sanal kartımı kapatacaklarını, istersem internet şubesinden yeni sanal kart açabileceğimi söylediler.

Sanırım bu ara tehlike büyük, sanal kartımı bile kapattıklarına göre.

O yüzden sanal kartsız işlem yapmayın, işlem sonrası mutlaka sanal kartınızı sıfırlayın!

Asıl kartlarınızı internet veya telefon bankacılığından; mail order ve internet alışverişlerine kapatın!
  • benim paraftan da forever 21 adında amerikan menşeili bilinen bir internet sitesi adına .çekim olmuştu 70 dolar. 40 gün sonra iade ettiler. bu nedir arkadaş güvenlik sertfikaları ne b.ka yarıyor diye i-bu işten anlayanlara soruyorum.
  • Benimde Bonus kartımdan geçen 79 tl lik ttnet düzenli fatura adında bir tutar çekildi. Hemen aradım kartı iptal ettim tutarı da itiraz ettim, İade ettiler. Arkadaşlar dikkatli olalım.
  • gg. dan sorun çıkmıyor diye düşünüyordum ama şimdi listeye oda girdi
    yalnız anlayamadığım konu siz sanal karttan alışveriş yaptığınız halde nasıl kullanılabilmiş ?
  • Bu olay benim başıma 2 kere geldi. Ancak ben tüm güvenlik önlemlerimi aldım. Tüm kartlarım mail order internet ve yurt dışı alışverişe kapalıdır. Sanal kartlarımın limitleri sıfırdır. Tüm bunlara rağmen gecenin bir yarısı kartımdan 3D güvenlik şifreleri geliyor. Ben de arıyorum bankayı basıyorum küfürü. Ancak banka hala hiç bir güvenlik önlemi almıyor. Kartları kapattım. Yenisini yollamışlar. Eğer bu işe bir dur demezlerse artık kart kullanmayacağım.

Sanal kart kullanın diyenlere katılmıyorum. Çünkü sanal kartımla da işlem yapmaya çalıştılar. Hem de limit sıfırken işlem yapmaya çalıştılar.
    En iyisi her işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak. Ancak Garanti uygulamasında mevcut sanal kartı silme ve yeni sanal kart oluşturma işlemi yok. Ya da ben bulamadım.
  • sanal kart çare falan değil.en azından cepteteb için geçerli değil.

kapalı sanal kartımdan otomatik ödeme çekildi. üstüne üstlük limit yoktu -84 tl gibi saçma bir limitim oldu. itiraz ettim 1 aydır halen sonuç alamadım.

tüketici hakem heyetine vermeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 13 Kasım 2016; 1:12:7 >
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    biz şimdiye kadar hep firmaları suçladık ama sizin anlattığınıza göre bu işin içinde bankalar olabilir gibi gelmeye başladı
    sıfır limitli sanal karttan çekim yapılabiliyorsa o zaman biz ne anladık bunun sanallığından ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

biz şimdiye kadar hep firmaları suçladık ama sizin anlattığınıza göre bu işin içinde bankalar olabilir gibi gelmeye başladı
    sıfır limitli sanal karttan çekim yapılabiliyorsa o zaman biz ne anladık bunun sanallığından ?

sıfır limiti geçtim ben o kartı alışveriş sonrası iptal etmiştim. ödeme yaptığım firma 4 ay sonra 2.defa tekrardan para çekiyor.

deneme amaçlı limitimden yüksek alışveriş yapmaya çalıştım. limit yetersiz dedi.

bu adamlar limitimin olmadığı halde alışveriş yapıyor hemde iptal edilmiş sanal karttan para çektiriyor.

6 tane teb banka yetkilisiyle görüştüm hepsi nasıl oluyor diye şaşkın cevaplar verdi.

280 tl gitti halen itirazın onaylanması bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 13 Kasım 2016; 1:23:46 >
  • gittigidiyordan 3 gun once 3dsız alısverıs yaptım. hala odeme kontrolunde onay beklıyor. harcama ıtırazı yaparsanız cok kolay paranızı alırsınız
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    o zaman suçlu aramaya dahi gerek yok ,bankanın kendisi suçlu
    iptal edilen bir karttan dahi para çektiriyorlarsa dükkanı kapatıp defolup gitsinler (sinirlendim doğrusu)
  • Gittigidiyor ödeme konusunda gayet hassas. Geçen hafta babamın kartından gittigidiyor üzerinden alışveriş yaptım. 15 dakika sonra aradılar; "Hesap ismiyle kart ismi eşleşmiyor, riskli bir ödeme olduğu için ödemeyi kabul edemiyoruz" dediler. Çok büyük ihtimal itirazdan sonra iade alırsınız.
  • 5 liralık kupon için kartınızı kaydederseniz olacağı bu.
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    25 kanka
  • Benim kartımdan 4 ayrı işlem yapılmıştı toplam 1.000 tl ye yaın bankayı aradım ve direk harcama yapılan firmaları aradım ve siparişleri iptal ettirdim banka evrak işleriyle uğraşma uzun sürüyor 3 ayı bulabiliyormuş eğer bugün yapılmışsa ara gittigidiyoru veya site üzerinden ulaş olmadı mail at siparişi iptal etsinler kargoları çıkartmasınlar. kart bilgilerini paylaş mailde olmadı güncel dönem ekstresini de yolla ben bu şekilde aynı günde işlemleri iptal ettirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _OkNisT_ -- 13 Kasım 2016; 1:49:12 >
  • Sıfır limitli sanal kart çözüm değil. Sakın aldanmayın. Tek çözüm her alışverişte yeni bir sanal kart oluşturmak.
  • bende artık sürekli internet alışverişine ve mail ordere kapalı tutuyorum bir şey alacağım zaman girip cep şube den açıp geri kapatıyorum. bence bu utanç bankaların. ya kardeşim 3d siz 1 lira bile harcatma bu kadar zormu ya. işlerine gelmiyor işte. başka açıklaması yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.