Şimdi Ara

DİKKAT KREDİ KARTİMDAN GGİDİYOR UZERİNDEN HARCAMA YAPİLMİS (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
7.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    google in-app purchase, son dönemlerin klasik vurgun türü

çözüm basit, ecopayz hesabı açıp kartları oraya bağlıyorsunuz, alışveri yaparken de tek kullanımlık sanal kart açıp onunla işlem yapıyorsunuz, alışveriş başına provizyon geyiğinden dolayı biraz kur farkı yansıtılabilir o da en fazla 2-3tl olur, harcama yapılırken komisyon almıyor sonuçta adamlar
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hacı sen de her yerde bir mağduriyet yaşıyorsun ya ahaha, kırk yılda bir foruma giriyorum o konularda da senin şikayetlerin var paso, ne bahtsız adamsın anlamıyorum ki

o dediğin random kart işini bankalar yapamaz, ancak yurtdışı ödeme kuruluşları yapabiliyor onu ki burada bddk regülasyonları birçok şeye engel, yoksa ne işlere girer ne paralar kaldırırsın yani
  • Arkadaşlar bu ara baya bir şüpheli işlemler olmuş kredi kartlarıyla ilgili.
    Benim de 10 yıldır kullandığım garanti bonus kartımdan geçen hatfa ttnet düzenli fatura ödemesi adı altında 60 küsür lira çekilmiş ttnetle hiç ilgim yokken, ama öncesinde ''yahoo mail 1 dolarlık işlem size ait değilse 4440333 ü arayın'' diye bir mesaj geldi. Neyse aradım bilgi verdim haberim yok dedim 1 dolarlık çekimden, MH telefonda beni bekliyomuş gibi hemen kartınızı ''güvenlik nedeniyle kapatalım'' dedi gerek yok dedim mail ordera, internete kapatın bikaç gün sonra ben gerekeni yaparım dedim o şekilde anlaştık kartı kapatmamak üzere, Ardından internet şubesine giriş yaptım baktım kartı komple kapatmışlar.. hiç kullanmadığım yahoo maile baktım 1 dolarlık çekim nedir diye ama hiçbirşey göremedim maillerden, garanti İnternet şubesi Dönem içi işlemlerden bu yahoo mail den çekilen 1 dolarlık çekim neymiş diye bakınırken 60 tl'lik ttnet fatura ödemesini gördüm tesadüfen , bu 60 tl'lik çekimden dolayı bir daha aradım MH'yi ama kartım kapattıkları için yabancı muamelesi gördüm, Sonrasında işlemlerim içişn şubeye gitmek zorunda kaldım. görüşmeler şikayetler faxlar mailler derken haberim olmayan çekimleri iade etmişler süreç tamamlanıncaya kadar, Bonustan 2 adet devam eden kampanyam vardı bp ve market kampanyası,(40+50 tl) Bu iki kampanyada patladı birer alışveriş daha yapıp 90 tl kazanacakken kartı kapadılar , Açıkcası Benim kartımdan yapılan bu 1 dolarlık ve 60'tl'lik çekimlerin dolandırıcılık işi olmadığını düşünüyorum, dolandırıcı kişi gidip tnet faturası mı öder ya.. .. Bankalarla ttnet arasında bi alavere dalavere ya da sistemlerde ki bi sıkıntıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum. 60 ila 180 günlük hukuki bir süreçte bu işin takibi yapılacak ve kart sahibi sonuçla ilgili bilgilendirilecekmiş, merakla bekliyorum bakalım ne çıkacak

• Dracos D kullanıcısına yanıt
    3D beni direk korumuyor. Ggidiyorda 3D mecbur olsa bilgileri calan alisverise kalktiginda benim tele sifre gelecekti. Hem sifre olmadigindan islem gerceklesmiyecekti hem de haberdar olucaktim durumdan. Nitekim doyumsuz arkadas o aliseristen sonra baska alisveris deneyip telime sifre gelince hemen arayip karti iptal ettim. Gece boyu baska denemeler de yapti hep 3d sifreye takildi (gerci kart artik iptaldi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben_gibi B kullanıcısına yanıt
    Kendi ttnet faturasini odemiyor. Normal vatandasa benim indirimim var gel faturani ben odiyim yuzde 10 eksik ode bana diyor (nakit). Fatura sahibinin haberi olmuyor durumdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben bunu bir kere dedim de bana yazıcı bölümünde üyenin birinin bir küfretmediği kalmıştı. İyiki bizim kafada insanlar varmış da internette fiyatlar ucuzmuş bizim gibiler gidip dükkandan almalıymış falan filan yazmışta yazmış çok bilgili üyemiz. İlerde başı yanarsa görürüm onu.

Arkadaşlar, bazılarınız demiş kartınızı mail ordera yurt dışına şuna buna kapatın diye de. Ben işcep olsun desktop sürüm olsun arıyorum tarıyorum böyle bir güvenlik önlemi yok. EFT limiti var sadece. Onda da zaten limitim en fazla 100 ve hesabımda da 0,90 kuruş var vadesiz hesabı hiç kullanmıyorum.

Kredi kartı içinse bir gram güvenlik önlemi yok. Onu geçtim sanal kart açıp kapatma gibi bir lüksünüz yok. Sanal kart değil bildiğimiz bankanın kredi kartı gibi üstümüze yapışmış durumda

Buna hangi bankalar izin veriyor yazında görelim oralardan hesap açmaya çalışalım. Eskiden iş bankasında kafana göre sanal kart açabilirdin. Şimdi engellemişler bunu, başvuru da bile teknik hata uyarısı veriyor. Ya da müşteriye göre muamele var.

Aslında sanal kart dediğin anlık kullanım için oluşturulmalı ve tek bir alışveriş için kullanıp sonra o kart yok olmalı. Random bir kart olmalı her alışverişte yenilenmeli. Bu da olmuyorsa limit sıfırlamak yerine aktif pasip seçeneği olmalı. Alışveirş öncesi kartı aktif hale getireceksin sonra kapattıracaksın online işlemlerden.

Bana kalsa poslarda bile sms onayı olmasını savunuyorum. Kart şifresine ek gelen sms kodu da girilecek şifre ile birlikte.

Adamlarda da halılık payı var ama internet üzerinden alışveriş kaçınılmaz oldu. Özellikle sıcak fırsatlar konusunda sanal çadır sayesinde mağazada 270 TL'lik Lacoste ayakkabıyı 110 TL'ye aldım. Bence fiziksel mağazalar teşhir dışına bir işe yaramayacak ki öyle de gözüküyor. Mesela Amazon ve AliExpress şu ara tercih edilesi en iyi iki site. Almanya kanalı Türkiye'ye de açıldı.

• hangi banka?

Yapı kredi ise normal
  • Son zamanlarda gün geçtikçe bu problemler artıyor. Fakat bunun sebebi internet ödemelerinin güvenilir olmaması değil, kullanıcıların bazı boşluklarından yararlanarak ele geçirilen bilgiler sonucunda oluşuyor. Eski bir Gittigidiyor IT çalışanı olarak çok rahat söyleyebilirim ki GG ya da bu gibi bildiğiniz ve güvendiğiniz kurumlarda bu tarz bir durumla karşılaştığınızda asla mağdur edilmezsiniz. Genellikle böyle alışverişler fraud filtresine takılsa da bazen işlem gerçekleşebiliyor fakat siz itiraz ettikten birkaç gün sonra size paranızı iade ediyorlar. Tüm bunların dışında önerilen güvenlik tedbirlerini almanız gerekiyor. Kartınızı her ne altyapısıyla olursa olsun çok önemli değilse bir yere kaydetmeyin, işlemlerinizi 3d olmadan yapmayın.Önlemlerini aldıktan sonra internetten alışveriş yapmaktan korkmayın. Herhangi bir atm'de ya da mağazada kart bilgilerinizin çalınma olasılığı internetten daha yüksek bunu da unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: vayacondıos

Son zamanlarda gün geçtikçe bu problemler artıyor. Fakat bunun sebebi internet ödemelerinin güvenilir olmaması değil, kullanıcıların bazı boşluklarından yararlanarak ele geçirilen bilgiler sonucunda oluşuyor. Eski bir Gittigidiyor IT çalışanı olarak çok rahat söyleyebilirim ki GG ya da bu gibi bildiğiniz ve güvendiğiniz kurumlarda bu tarz bir durumla karşılaştığınızda asla mağdur edilmezsiniz. Genellikle böyle alışverişler fraud filtresine takılsa da bazen işlem gerçekleşebiliyor fakat siz itiraz ettikten birkaç gün sonra size paranızı iade ediyorlar. Tüm bunların dışında önerilen güvenlik tedbirlerini almanız gerekiyor. Kartınızı her ne altyapısıyla olursa olsun çok önemli değilse bir yere kaydetmeyin, işlemlerinizi 3d olmadan yapmayın.Önlemlerini aldıktan sonra internetten alışveriş yapmaktan korkmayın. Herhangi bir atm'de ya da mağazada kart bilgilerinizin çalınma olasılığı internetten daha yüksek bunu da unutmayın.

Aynen katılıyorum.

İnternet çoğu konuda daha güvenli, esas sıkıntı mağazalar ve ATM cihazları...

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    senin kart bilgilerini belli ki başka bir yerde almışlar, çünkü uğraşan kişi çok ciddi şekilde amatörmüş yazılım haricinde counterfraud danışmanlığı yaptığım için oldukça aşinayım bu konulara, normalde bir kart aktif şekilde denenmeye başlanınca birkaç dk ömrü olduğunu bilirler, bankanın kullanıcıyı araması her zaman risktir ve o kısa süre içerisinde göze batmayacak küçük meblağlar ile kartı arka arkaya kullanırlar, bir noktadan sonra kart bloke olur ve sahibi aranır, yani ilk red yedikleri anda o kart ölmüştür kapanır artık başka karta geçerler, tabii bu sırada işyerinin sanalposunun anasını ağlatırlar, 1 hafta içinde kesinlikle o pos nanaydır

bu alandaki profesyonel vatandaşlar daha çok ödeme sağlayıcıları zorlar, alışveriş puanı, hediye çeki, bitcoin vs. vs. temel hedeflerdir, cashout oranı ve hızı yüksek işlere çalışırlar, hatta doğudan 50 lira civarına kürtlerin adına kayıtlı habersiz açılmış ikiz hatlar getirip o hatlara kontör yükleyerek mobil ödemeye kullanırlar, ödeme limiti dolduktan sonra da kapatırlar, bu da bir çeşit aklama sürecidir, mobil ödeme ile e-pin vs. sitelerinden bitcoin alıp dolaştırdıktan sonra kendi hesabına çeker oradan aktif ederler, tabii ki bir yerden sonrasını takip edemediğimiz için kimlik vs. bulma şansı olmuyor

kürtler derken ırkçılık amaçlı söylemiyorum, özellikle doğudan doğru dürüst türkçe bile konuşamayan kürtleri seçerler ki ne olup bittiğini anlamasınlar, operatör daha sonra adamı arıyor ama laf anlatamadığı için en son savcıya gidiyor o da polis gönderip aldırıyor, adam vanda işlem istanbulda olmuş ve bu süreçte adam vandan bir adım atmamış dışarıya, çaresiz ifadesini alıp serbest bırakıyorlar takipsizlik kararı veriliyor çünkü devamı gelmiyor, bir yerden sonra hatların açıldığı bayilerin üzerine gidiliyor ama çoğunda örgüt bağlantısı olduğu için dokunamıyorlar mesele açıkta kalıyor, benzer şekilde çalınan kartlarla alışveriş yapıldıktan sonra diyarbakırda hakkaride vs. bazı adreslere kargo yapıldığı da biliniyor, dropshipping yapıyor bu vatandaşlar alıp komisyon karşılığı tekrar kargolatıyor asıl işi yapan adamlara, bu aradaki kargolamayı yapanlar da örgüt sempatizanı olunca çoğunlukla birşey yapılamıyor

doğru dürüst kodlanmayan güvenlik açığı olan sanal poslara müdahale ederek 2000 liralık ürünü 1 tl ye alan da var, sistem sadece çekim yapıldığı için onay mesajı veriyor çekim tutarına bakmıyor olunca haliyle insanların da dalgınlığına geliyor böyle meseleler ve ellerinde patlıyor binlerce liralık ürün, çünkü çoktan bu kargolama dolandırıcılığı yapılmış oluyor, şikayetler ıvır zıvırlar başlıyor yargı süreci, sonra basit alacak verecek meselesi diye kapatılıyor geçiyor

bu işlerin çözümü 3ds falan değil yani, her ne kadar büyük payları olsa da tamamen hatalı olan da firmalar değil, bu işlerin çözümü başkanlık sistemiyle uğraşmak yerine halkına hizmet etmek için uğraşan bir devlet varlığının tesis edilmesi, geri kalanı boş beleş işler, otoriteyi ve karşılığını gördü mü bu tarz dolandırıcıların sayısı azalır, yoksa boşlandığı an ekonomi de bozulmaya başlayınca afrikadakiler gibi her türlü dolandırıcılığı deneyerek kısa yoldan köşeyi dönmeyi hedefleyenlerin sayısı direkt artmaya başlar, nitekim şu an da yaşanılan olaylardan da görüldüğü üzere hızla artıyor

aslında şahsen şikayet etmemem lazım, bize bu şekilde daha fazla ekmek çıkıyor sonuçta bunlarla mücadele alanı arttıkça, ama iyi birşey değil yani

• vayacondıos kullanıcısına yanıt
    skimmer işi pek kalmadı artık ya, kredi kartında zaten problem değil track data alıp beyaz kart çıkarsa bile işlem yapamaz yan çekimle imzaya düşer, emv chip&pin dalgasına girmeyen her işlemde pos sahibi işyeri ispatla yükümlüdür, adamın kendisinin o işlemi yaptığını kanıtlayamacakları için (güvenlik kamerası görüntüleri, ıslak imza vs.) her türlü kart sahibine iade edilir, chip&pin uygulamasına geçilmesinin sebebi zaten buydu, yoksa eski kartları hatırlayanlar vardır atm kartından farksız manyetik şeritli kartlardı hepsi, yan çekim olayı büyük ölçüde bitirdi mağaza dolandırıcılıklarını

tabii çipsiz atm kartı kullananlar için tehlike devam ediyor, gider gece hesabı boşaltırlar valla, sonrası banka ile uğraşıp durmak ki aylar sürebilir

o yüzden hesap için kart verirken kartı göndermek yerine pos yanında ödemeyi gözünüzle kontrol ederek yapın, atm için de mümkün olduğu kadar kartsız işlem ile çalışın

• Son günlerde bu olay iyice çoğalmaya başladı. Yıllardır internet üzerinden alışveriş yapıyorum ilk defa benimde başıma gelmiş bulunmakta. Halkbank paraf sanal kart bilgilerim çalınmış. Normalde kart limitini hep sıfırlarım nasıl olduysa bir miktar açık bırakmışım dx.com ve kapruka.com siteleri üzerinden yaklaşık 20$ tutarında 2 işlem yapılmış banka tarafından bilgilendirme mesajı gelince uyandım işe. İlk olarak internet şubesine girip limiti sıfırladım sonrasında bankayı arayıp durumu anlatarak kart iptali yaptırdım. Görüşme bittikten sonra bir işlem daha yapılmaya çalışıldı bu kez 3D şifre geldi. Tekrar bankayı arayarak asıl kartıda kapattırdım. Temkinli olmakta fayda var arkadaşlar. Asıl kartlarınızı internet alışverişine kesinlikle kapattırıp sanal kart kullanmanızı ve tabiki sanal kartınızında kullanmadığınız zamanlarda limitini sıfırlamanızı öneririm. Son günlerde bu konuda ki mağduriyetlerin artması bir tesadüf olamaz. Ciddi bir güvenlik açığı mevcut.

• benim de kartımı iptal ettiler.
    yeni kart no ile kart gönderceklermiş.
    rezalet.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Ben de internetten alıyorum bazı şeyleri de her şeyi almamaya özen gösteriyorum. Yani tüketiciyi koruma yasası vs desen sonucunda haklı çıkacak olsan bile seni uğraştırma olasılığı var. Yazıcıyı 80 lira pahalıya aldım mesela nette daha ucuza bulabilirdim. Ama kargoların nasıl ürün taşıdığını bildiğim için elektronik ürünleri almıyorum internetten. Toneri nette 30 35 örneğin, ben piyasada sordum 55 60 dediler bunu gider netten alırım gidip de dükkandan almam aynı tonere niye iki katı para vereyim. Televizyon, laptop, telefon ve bunun gibi yüksek bütçeli ürünleri almayı pek sevmiyorum. Şans meselesi tabi memnun da kalabilirsin ama iadesi şusu busu sinir stress de yaşabilirsin. Hepsiburada sitesi birine G5 parası alıp G5SE yollamıştı hala sorununu çözmek için uğraşıyordu arkadaş. Ne oldu son durum bilmiyorum, ertesi gün bile gönderiyi kabul etmediler paket açılmış diye? ee nerde kaldı 14 günlük yasa.

Aliexpress den bende ürün almaya başladım artık. İlk ürünüm kulaklık oldu, bakalım gelince ufak bir inceleme yaparım. KZ 'in çok satılan ürünlerinden birini aldım F/P ürünü diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

hacı sen de her yerde bir mağduriyet yaşıyorsun ya ahaha, kırk yılda bir foruma giriyorum o konularda da senin şikayetlerin var paso, ne bahtsız adamsın anlamıyorum ki

o dediğin random kart işini bankalar yapamaz, ancak yurtdışı ödeme kuruluşları yapabiliyor onu ki burada bddk regülasyonları birçok şeye engel, yoksa ne işlere girer ne paralar kaldırırsın yani

Hahaha beni buluyor hocam bütün sorunlar Bu yeni kart açma işi işbankasında falan vardı eskiden sonradan kaldırdılar, belkide dediğinden dolayı olabilir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 15 Kasım 2016; 20:11:16 >

• BEnim de başıma 15 gün önce Akbank kredi kartımdan ardarda toplam 5 işlemde 3180 lira facebook reklamı adı altında işlem yapılmış.
    Asıl kart kullanılmış, ki ben onu pos cihazı hariç internet ortamında hiç kullanmadım. Sanal kart zaten 0 şu an.
    Harcama itiraz formu doldurduk, 3d'siz ve şifresiz işlem diye. Beekliyoruz
  • Şu bankalara çok ağır konuşasım geliyor . yahu bu işin çözümü var.alış veriş yapacak insan o anda internet kullanımına açar kartı, alış verişi yapar sonra kapatır.
    Yapı kredi efendi inatla şunu mobil uygulamaya koyamadı gitti.Telefon hep yanımızda . İlla bilgisayardan girecekmişim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben de internetten alıyorum bazı şeyleri de her şeyi almamaya özen gösteriyorum. Yani tüketiciyi koruma yasası vs desen sonucunda haklı çıkacak olsan bile seni uğraştırma olasılığı var. Yazıcıyı 80 lira pahalıya aldım mesela nette daha ucuza bulabilirdim. Ama kargoların nasıl ürün taşıdığını bildiğim için elektronik ürünleri almıyorum internetten. Toneri nette 30 35 örneğin, ben piyasada sordum 55 60 dediler bunu gider netten alırım gidip de dükkandan almam aynı tonere niye iki katı para vereyim. Televizyon, laptop, telefon ve bunun gibi yüksek bütçeli ürünleri almayı pek sevmiyorum. Şans meselesi tabi memnun da kalabilirsin ama iadesi şusu busu sinir stress de yaşabilirsin. Hepsiburada sitesi birine G5 parası alıp G5SE yollamıştı hala sorununu çözmek için uğraşıyordu arkadaş. Ne oldu son durum bilmiyorum, ertesi gün bile gönderiyi kabul etmediler paket açılmış diye? ee nerde kaldı 14 günlük yasa.

Aliexpress den bende ürün almaya başladım artık. İlk ürünüm kulaklık oldu, bakalım gelince ufak bir inceleme yaparım. KZ 'in çok satılan ürünlerinden birini aldım F/P ürünü diyorlar

Bir link atarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

BEnim de başıma 15 gün önce Akbank kredi kartımdan ardarda toplam 5 işlemde 3180 lira facebook reklamı adı altında işlem yapılmış.
    Asıl kart kullanılmış, ki ben onu pos cihazı hariç internet ortamında hiç kullanmadım. Sanal kart zaten 0 şu an.
    Harcama itiraz formu doldurduk, 3d'siz ve şifresiz işlem diye. Beekliyoruz

İnternet ortamında kullanmamanıza rağmen sıkıntı olduysa ciddi olay var.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/KZ-ED9-Super-Bowl-Tuning-Nozzles-T-Shaped-Driver-Monitoring-In-Ear-Headphones-HiFi-Earphone-With/32372852938.html?detailNewVersion=&categoryId=63705

11.11 indirimindeyken aldım geçen hafta 8 dolara . normalde bu fiyata bulunabiliyor ama offical satıcı da bu fiyata bulunca bundan alayım dedim bu markanın başka modelleri de var çok övülüyor.

https://forum.donanimhaber.com/m_121347116//tm.htm#121347116

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.