Şimdi Ara

Dikkat! DH hesabımdan dolandırıcılık yapılmış

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
1.081
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar DH hesabıma iznim dışı girilmiş ve bir yada birden çok kişi dolandırılmış gibi görünüyor. Benim hesabımla son olarak yazışan arkadaşlar lütfen hemen bir polis merkezine bildirim yapsınlar. Şifremi değiştirdim. DHden de konu hakkında bilgi rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas1907 -- 30 Ocak 2018; 19:31:53 >

• Galiba biri ben oluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jujuy_soho sanırım bu hesapta aynı arkadaşlar aynı indirimi teklif etti çünkü sizin hesap ile ve kaçamak cevaplar vs. verdi sürekli önce gönder sonra ödeme yap deyince. aman dikkat!
  • Çok can sıkıcı bir olay. Mağdur arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
  • Sifreyi nasil kaptirdin. Cok basit bir sifre miydi yoksa cek satista sattigin hesaplarin sifreleriyle hesabinin sifreleri ayni miydi. Tuhafbir durum

• Arkadaşlar benim 3500tl gitti. Başka kişiler varmı? Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.
  • üzücü durum, geçmiş olsun.
  • Ben de 700 TL kaptırdım, herkese geçmiş olsun. Suç duyursunda bulunmayı düşünüyorum.

https://forum.donanimhaber.com/dolandiicilik-metalurjist19-ve-ulas1907-hakkinda--131116059#131116059
  • Bende geçen hafta o_delibas hesabı üzerinden dolandırıldım 2010dan beri foruma üyeyim ilk defa tokatlandım

Hesap bilgileri bu elinde başka bilgisi olan var mı ?

Dolandırıcı hırsız şerefsiz

Mustafa Rişvanoğlu
    IBAN: TR030003200000000054836780 teb

bu jujuy_soho 4 gün önce banada mesaj attı önce kod sonra ödeme dedim olmaz dedi nerelisin dedim Denizli dedi, bende Denizliliyim diyince sesi çıkmadı bidaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatlaxs -- 30 Ocak 2018; 21:10:54 >

• Şifrem kolay bir şifre değildi nasıl çaldılarda girdiler aklım almıyor. Şifreleriniz sürekli değiştirin arkadaşlar.

Polis merkezine suç duyurusunda hesabımın iznim dışı kullanıldığını belirterek dolandırıcılık yapıldığı konusunda bilgi verdim. Yarın da bilişim suçları savcısına gidip ona da suç duyurusunda bulunacağım. Mağdur edilenlere elimden geldiğince yasal yollardan yardımcı olacağım. Tüm mağdurlara da polise yada savcıya suç duyurusunda bulunmaları gerektiğini söyledim. Gereği siber suçlar dh ile ip kaydında yapacağına inanıyorum

• Geçmiş olsun arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas1907

Şifrem kolay bir şifre değildi nasıl çaldılarda girdiler aklım almıyor. Şifreleriniz sürekli değiştirin arkadaşlar.

Polis merkezine suç duyurusunda hesabımın iznim dışı kullanıldığını belirterek dolandırıcılık yapıldığı konusunda bilgi verdim. Yarın da bilişim suçları savcısına gidip ona da suç duyurusunda bulunacağım. Mağdur edilenlere elimden geldiğince yasal yollardan yardımcı olacağım. Tüm mağdurlara da polise yada savcıya suç duyurusunda bulunmaları gerektiğini söyledim. Gereği siber suçlar dh ile ip kaydında yapacağına inanıyorum

Hayati bir durum olmadıkça siber suçlarla işin zor. Olayın sonuçlanması çok uzu sürecektir. Bu işin içinde bulunmuş biri olarak sana açık fikirlerimi söyleyeyim. Bu işi yapan arkadaşta yine senin gibi başka bir forum sitesinde takılıyor. Forum sitesi dediysem aklına burası gibi bir yer gelmesin. Kredi kartı bilgilerinin havada uçtuğu, bu tarz değerli hesapların satıldığı veya binlerce gerçek facebook hesaplarının satıldığı, Nüfüs müdürlüğünün güncel DATA'sının satıldığı vb. gibi bir yer. Bu tarz datalara aa şifresini buldum gireyim şeklinde ulaşılmıyor. Ek olarak şifreni değiştirmen pek bir şey ifade etmeyecek. Bilgisayarını veya telefonunu yada ikisini de formatlaman gerekiyor. Üst düzey biriyse ki bence değil ufak meblağlar ile uğraşmış ama teknik üst düzey :) Bu da demek oluyor ki yine tahmin ettiğim forum sitesi üzerinden kendisine akıl verip yol yordam öğretip pay alanlar var. Ek olarak yukarı da bahsettiğim satışı yapılan şeyleri satın almak için gerekli para birimi tahmin edebileğin üzere BTC'dir. Yani senin hesabın üzerinden yapılan dolandırılma işlenminde satın alınan BTC'ler ile yine başka DATA'lar çekmiş olma ihtimali yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: xanoen

Arkadaşlar benim 3500tl gitti. Başka kişiler varmı? Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

3500tl ne demek ya. icim sizladi resmen

• https://forum.donanimhaber.com/serdar-kaya-yi-dolandiriciliktan-oturu-savciliga-verdim-belgeler-mevcut--131149701
    Ben de başka bir şahıs tarafından aynı şekilde dolandırıldım. DH nin bu konuya bir çözüm bulması gerekiyor.
  • dh. artık bu işe bir çözüm getirmeli ,ya 2. el bölümünü kapatacak yada başka tedbirler getirecek
    hayır yani böyle bir durumda ben dahi korktum doğrusu ,hemen maillerime falan baktım ,gerçi 2. el satışı falan yapmıyorum ama belli mi olur :)
  • Mesela şöyle bir şey olabilir,
    Satış yapılacağı zaman alıcı karşı tarafın telefon ile doğrulanması için linke tıklayabilir
    çok zor olmasa gerek
  • ulas1907 kullanıcısına yanıt
    Şifrenizi çalmalarıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Forumun açığı var ,bana da olmuştu. Millet kendi hesabına girmeye çalışırken benim hesabıma girmiş. Forumun açığı yüzünden. Dh yetkilileri ile konuşmama rağmen uzun bi süre hallolmamıştı. Sonra yaptık dediler,1 ay geçmeden yine hesabıma girilmeye başlandı.

• Konu hort olacak gibi ama aynı olayı 12 şubat günü bende yaşadım. Hesabıma girilip aradığınız ekran kartı bende var gibi mesajlar atılmış 3-4 kişiye. Numara verilmiş falan. Yöneticiliğimi kullanarak dolandırılma yapılmış. Dolandıran şahsiyetsizin telefon numarası iban no isim soyad vs gibi bilgileri var. İp adreside Dh'de vardır muhtemelen. Dolandırılan arkadaşımız şikayetçi oldu umarım yakalanır. Beni düşündüren kısım sahibinden.com'da bu dolandırıcı herif ben Dh yöneticisiyim getli ilana gerek yok size mesaj atıyım diyerek hesabıma girip bunu yapmış.Şifrem nasıl kırılmış sistemde olan bi açık mıdır değil midir bilmiyorum. Dolandırılan arkadaşımızın dh'den biri oldugunu falan nasıl biliyordu o enteresan. Bende işlemleri başlatıp mağdur olan arkadaşımız için elimden geleni yapıcam. lütfen dikkat edin,şu olaylar fazlasıyla arttı.
  • arkadaslar ceylinnaz adlı arkadasın hesabından bana da kredi kartımla almıs oldugum urunu iade ettim ucretimi geri gonder dedi ben iade olmadan asla bunu gerceklestirmem dedim 1 gun sonra hesabın asıl sahibi ulastı; mesajı bu

hocam para sorun değil sadece bugün aciliyetim var ben size direk ödeminizi peşin yaptım 300 küsür referansım olduğu halde iade reddedilme gibi bir durum olursada tabiki ben size paranızı verecegim paranın hepsinide atmayın kar ettiğiniz tutarı kesip gönderin. sizlik bir durum değil çünkü bu zarar etmenizi istemem anlayısınız icin tesekkür ederim. Ramazan ÖzelTR86 0011 1000 0000 0061 8836 99 enpara acıklamayı bos bırakın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.