Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.376
Cevap
149
Favori
732.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1568
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 101
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 149
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • radko (587 mesaj) aeson01 (256 mesaj) Phantom II (198 mesaj) mami_24 (192 mesaj) mrsmrc (180 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4136 mesaj) Mobil (3384 mesaj) Tablet (275 mesaj) (2 mesaj) Mini (410 mesaj) Uygulama (702 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş
    39 Mesaj

Hesaplamadım. Bir sürü araç var. Ama netlerim şöyle gelecek büyük ihtimal: Matematik: 50, Türkçe: 30. Kaç yapar?

Diploma notum 80 üzerinden 68.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Algorithmus -- 10 Ağustos 2020; 21:40:17 >
    |
    |
    Dgvdhbcghdvnv56 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dgvdhbcghdvnv56

18 ve 19 u cozup girdim denk bir sinavdi.Kolay diyenlere ayar oluyorum yalniz.Adam 40 math yapmis sinav cok kolaydi diyor.Zaten 50 soru kolay orta olacak farkinda degil bre cahil :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ValarMorqhulish kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dgvdhbcghdvnv56

Ben de birebir hrsaplamadim yuzeysel olarak oyle.Dedigin gibiyse sana itu geliyor...

|
    |
    Algorithmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İTÜ gelmez hocam ya.
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dgvdhbcghdvnv56

Kesin gelir eminim.

Ağzınızdan bal damlıyor. İnşallah gelir. Ama Marmara'ya bile razıyım. İşe yakın olsun da ne olursa olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Algorithmus -- 10 Ağustos 2020; 21:47:32 >
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dgvdhbcghdvnv56

Geceye mi geciceksin varsa oyle bir imkanin super.Cok alcakgonullusun bahse bile varim yeter ki dedigin obp.ve netlerin olsun itu garanti ;)

|
    |
    Merhabalar, yks ile 4 yıllık örgün lisans kazandım,ama dgs ile mühendisliğe gitmek istiyorum ancak kendimi garanti altına almak adına yksden kayıt olucam, dgsden kazanırsam kaydımı sildirip tekrar kayıt olmam gerekiyomuş ancak malum süreler çok kısıtlı dgs çok geç açıklanıyor vs. bu konu nasıl işliyor bi bilgilendirebilir misiniz, kazandığım ve istediğim bölümlerin ikisi de kocaeli üniversitesinde bu arada şimdiden teşekkürler

• Onbaşı
    21 Mesaj

2018 ile 2019DGS ve 2020 DGS'yi nasıl denk tutabiliyorsunuz 2018 DGS baş yapıttır.
    |
    |

Ben de benzer durumdayım hem yksden hem dgsden kazandım acaba yksden kayıt yaptırıp sonra sildirip dgs kaydı yaptırabiliyor muyuz?Süreler müsade ediyor mu?
    |
    |
    57turan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dgvdhbcghdvnv56

2018 tyt de basyapittir mi diyelim sadece yeni nesil tarz vardi zorluk vs. Daima sabittir 50 orta kolay 5 zor 5 cok zor fix...

|
    |
    ValarMorqhulish kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Özel mesajı açar mısınız çok önemli

|
    |
    Normandia_06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

önlisans 2. Sınıf öğrencisiyim ve seneye ilk kez dgs ye gireceğim tyt de 24 net türkçe yapmıştım. Sadece türkçe çalışacağım için korkmuyorum ama 52 net yapmam lazım türkçeden. Matematik 5 tane yapsam yeterli. Korkutuyor çevrem yapamazsın 7/24 çalışman lazım diye. 288-290 almam lazım en az sözelden. Sizce yapılır mı yapılmaz mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarsanız cok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Dgvdhbcghdvnv56

24 net asiri kotu degil bol ales turkce coz cok rahat yaparsin...

|
    |

hocam 60 mat işaretlemiştim bi kaç fire verdim galiba. 30 civarı türkçe işaretledim ama onlara bakmadım bile doğru mu yanlış mı diye. sizin netleriniz nasıl, puan çok bir anlam ifade etmiyor. itü bilgisayar zor bence eğer mat 55 altıysa, tabi millete bağlı bu biraz. full çeken olmadıysa bu sene geledebilir, kestirmek zor.
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dgvdhbcghdvnv56

Benimde 60 a 35 isaretlemem vardi.Netler dusuk 50 ye 30 gibi birsey.Gelmez bence de 2017 katsayiliydi hesapladigim site 2019 yapan bir sitede 322 fln yazior ;(
    Dgs sanildigi kadar kolay degilmis onu ogrenmis olduk ?

|
    |

Orijinalden alıntı: hienko

Arkadaşlar en iyisi buradan yazayım umarım cevaplarsınız.

önlisans 2. Sınıf öğrencisiyim ve seneye ilk kez dgs ye gireceğim tyt de 24 net türkçe yapmıştım. Sadece türkçe çalışacağım için korkmuyorum ama 52 net yapmam lazım türkçeden. Matematik 5 tane yapsam yeterli. Korkutuyor çevrem yapamazsın 7/24 çalışman lazım diye. 288-290 almam lazım en az sözelden. Sizce yapılır mı yapılmaz mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarsanız cok sevinirim teşekkürler şimdiden.
    Türkçeyi bilemem, vaktim kaldığı kadar çözdüm ancak hızlı okuma pratiği kazanmak lazım. Hiç temelim yok diyen biri için bile matematikten 5-10 arası yapılabilir azar azar düzenli çalışmayla. Yalnızca cebir çalışılsa yeterli. Bir de sayısal mantıkta bazı senelerde herkesin yapabileceği soru grupları olur, şansa artık denk gelirse işaretlenebilir.

• Çavuş
    42 Mesaj

hepinize geçmiş olsun, üst siralari hedefleyenler için az çok fikir vermesi açısından paylaşıyorum. sinava giren arkadaşımdan sorulara baktim, şahsi fikrim tamamen yani yanılıyor olabilirim, cebir daha kolay, problemler hemen hemen ayni veya bir tik daha kolay, mantik ve geometri daha zor olmuş bu sene. geçen sene de mantıkta permütasyon sorusu baya kişiyi elemisti yani matematik hemen hemen aynı gibi geldi bana totalde, bir tık daha zor olabilir umarim öyledir de gecen seneye gore ayni netlere daha yüksek puan alırsınız. geçen sene özellikle bilgisayar mühendisliği isteyen öğrencilerin seviyesi gerçekten çok iyiydi, taban puanlara bakarsanız bunu görebilirsiniz yani geçen senenin puanlarinin dusmesini daha dogrusu ayni nete düşük puan gelmesini bu çok cok etkiledi. bu sene sınava giren kitle ne durumda bilmiyorum açıkçası ama geçen sene sampiyonlar ligi gibiydi gerçekten.

Türkçe için yorum yapmam pek doğru olmaz ama Türkçe sanirim daha zor olmus, herkes öyle diyor.

Bir de şunu ekleyeyim, obp gerçekten cok belirleyici oluyor. Benimle birebir aynı netleri yapan bir arkadaş 70 obp ile sınavda 27. olmuştu. Yani üst tarafta bile bu kadar fark ediyorsa sıralama olarak geriye gittikçe etkisi çok daha fazla olur.

Yani bu senenin puanlarini, x nete kac puan gelecegini sinava giren ogrencilerin seviyesi belirler gibi duruyor çünkü bu sene de 2019 gibi bir sınav olmus, 2018 gibi bir sınav olsaydı eger kitleden ziyade sinavin kendi zorluğu belirleyici olurdu.

Seneye girecekler için açıkçası pek kaynak öneremiyorum, dgs kaynaklarının çoğu kalitesiz ve özensizdi. Abartı yeni nesile girmeyen tyt soru bankalari daha faydalı olur, bunun icin karekok ve 3d yi onerebilirim. Konu anlatım olarak da ben kullanmadım ama arkadaslarima eydeki megayi aldiriyorum. YouTube kanal önerisi olarak da geometri için Kenan Kara hocayı kesinlikle tavsiye ederim, son hafta videolarini izleyerek fulledim sayilabilir.
    Bol bol deneme çözun, gerçekten sınav hiz ve dikkat sınavı ve ben maalesef dikkat eksikliğinden muzdaribim,bu yuzden sinavda 20 dakika kaybettim sebebi de aşırı stresti, lütfen sakin olun eger basarabilirseniz.
    Şimdiden hepinize başarılar dilerim.

Umarim anlatabilmisimdir, hepinize tekrardan geçmiş olsun ve umarım bir şekilde istediğiniz olur.

• Yüzbaşı
    461 Mesaj

Hocam merhaba öncelikle tebrik ediyorum bu başarınızı. Ben bu sene bilgisayar programcılığı tercihi yapıp devamında klasik dgs+bilgisayar mühendisliği hedefliyorum. Bu matematik neti 2 sene calismayla hayli hayli yapilir tahminimce. Ama nokta atışı yapıp, hangi konuları daha fazla irdelemeliyiz, dikkat etmeliyiz acaba? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    intwine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    42 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Alegra

Hocam merhaba öncelikle tebrik ediyorum bu başarınızı. Ben bu sene bilgisayar programcılığı tercihi yapıp devamında klasik dgs+bilgisayar mühendisliği hedefliyorum. Bu matematik neti 2 sene calismayla hayli hayli yapilir tahminimce. Ama nokta atışı yapıp, hangi konuları daha fazla irdelemeliyiz, dikkat etmeliyiz acaba? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    hocam merhaba, teşekkür ederim. açıkçası benim temelim iyiydi, pek konu çalışmadım ama sınavda su veya bu önemli diyemem konu özelinde, fakat muhakeme yeteneğini geliştirmesi açısından sayısal mantik ve problemlere bol bol çalışmanızı daha doğrusu bol bol soru çözmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intwine -- 11 Ağustos 2020; 0:31:2 >

Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
SEO
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.