Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.375
Cevap
149
Favori
732.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1567
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 101
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 149
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • radko (587 mesaj) aeson01 (256 mesaj) Phantom II (198 mesaj) mami_24 (192 mesaj) mrsmrc (180 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4136 mesaj) Mobil (3383 mesaj) Tablet (275 mesaj) (2 mesaj) Mini (410 mesaj) Uygulama (702 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [09.08.2020]
Giriş
    29 Mesaj

Aynı durumdayız hocam. Aynı şekilde hesaplamışız. İnşallah doğrudur cevapladınız. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    halogonga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

En doğrusu bekleyip görmek olacak söylediğiniz gibi youtube düşer sanırım sorular çözümlü bir şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    boor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Son anda öğrendim..Sayısal testte hiç sorulara bile bakmadan 6 tane attım
    Kısaca bu 6 cevap seçeneğinden en az 2 tanesi doğru çıkmazsa 0 puan alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Normandia_06 -- 10 Ağustos 2020; 6:7:21 >
    Gigabyte Aorus X570 Elite | Ryzen 7 3700X | Crucial 16GB Ballistix Tactical Tracer RGB DDR4 3200MHz CL14 1.35V | Samsung 970 EVO Plus (256 GB)+ Samsung 970 EVO (500 GB) | Xigmatek Hera 850W GOLD PLUS PSU | Xigmatek Overtake Full Tower | Asus Dual 8GB RX580 | Xigmatek Aurora 240 Liquid Cooler
  • Yüzbaşı
    439 Mesaj
    2 yıllık AÖF den 4 yıla çıkabilmek için kaç net yapmak gerekir arkadaşlar ? Bölümüm Dış Ticaret.
    |
    |

Orijinalden alıntı: halogonga

1 2 3 olmalıydı. Tekrar tekrar kontrol etmiştim.
    Hocam o soru yalnız 1di bence. 2 ve 3 bir durumda sağlıyordu bir durumda saglamiyordu. Ama ayni sorudan bahsediyorsak eğer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

a+(b*c) 3+(2*1)=5

b+(a*c) 3+(1*2)=5 veya 2+(3*3)=11

c+(a*b) 3+(3*2)=9 veya 2+(3*3)=11

a*(b+c) tek demişti.
    a tek, b ve c den biri tek biri çift idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halogonga -- 10 Ağustos 2020; 10:49:43 >
    |
    |
    Metin* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynen 1-2-3 yapmıştım bende

|
    |

Aynen hepsi sağlıyordu.
    |
    |
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | GAMEPOWER 144HZ CURVED FULL HD
  • Yarbay
    6735 Mesaj

Ben sözelden 2 tane doldurdum. Biraz heyecan oldu benim için ama şimdi kontrol ettim 2 tane doğrum var. Siz de kontrol edebilirsiniz açıklanmış cevaplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 10 Ağustos 2020; 11:40:27 >
    |
    |
    Normandia_06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | GAMEPOWER 144HZ CURVED FULL HD
  • Binbaşı
    1451 Mesaj
    soruları pdf halinde paylaşacak arkadaş varmı ?
    |
    |
    Matematik bence çok basit 10-20 soru vardı. Oturup matematik çalışmayalı yıllar oldu. Keşke 1-2 hafta falan bakıp girseydim. Soruları gördüğümde yapamadığım için ben kendimden utandım. Aöf gireceğim için sorun olmaz ama yinede çözebilirdim biraz çalışıp girseydim.
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1283 Mesaj
    40'ta 39 yapmışım. Yanlış okuma nedeniyle 1 soru gitmiş :(

39D 1Y ve 5 Türkçe ile sakarya bilgisayar gelir inşallah. 1 soru yüzünden giremezsem depresyona girerim
    |
    |

hadi beyler herkesin gonlune gore ins

Benim olmasın be hocam.

Tecilim bu sene bitiyor. Seneye askere gideceğim sanırım. Bedelli yapmak istiyorum para yok. Hele hele şu pandemi dönemi
    |
    |
    osurgan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2659 Mesaj
    Bu A<B
    B<C benzeri soru vardı öncülde ABCD rakamları farklı 4 basamaklı sayı diyordu ama sorduğu soruda A47A gibi bir sayı vardı yani 2 rakamı aynı olmuş oluyor tahminen bu soru iptal olcak gibi duruyoor bende 47 işaretledim 4 yanlış geldi sözelde de 20 işaretledim 5 yanlış geldi umarım 290 puanı geçerim. Birde geçen sene yerleştiğim için okul puanımdan bi 7-8 puanda kırılacak :d

Orijinalden alıntı: Metin*

Bu A<B
    B<C benzeri soru vardı öncülde ABCD rakamları farklı 4 basamaklı sayı diyordu ama sorduğu soruda A47A gibi bir sayı vardı yani 2 rakamı aynı olmuş oluyor tahminen bu soru iptal olcak gibi duruyoor bende 47 işaretledim 4 yanlış geldi sözelde de 20 işaretledim 5 yanlış geldi umarım 290 puanı geçerim. Birde geçen sene yerleştiğim için okul puanımdan bi 7-8 puanda kırılacak :d
    aynen hocam guzel yakalamissin

|
    |
    Bişey sorcaktım dgs formu sadece başta dgs 2020 kısmına girdiğimiz zaman ki doldurduğumuz form dimi başka bişey doldurmamıza gerek yok? Ve ben mesela türkçeden 50 soru yaptım illa matematikten de 0.5 net olayını yeni duydum eşit ağırlığım açıktan muhasebeden devam edicem illa matematikten de 0.5 olmalı mı 3 tane soru yaptım matematikten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mk555 -- 10 Ağustos 2020; 14:32:50 >

Orijinalden alıntı: Metin*

Bu A<B
    Ben de sınav anında o soru grubunun ilkini çözerken en küçük sayıda C=0 ihtimalini unutup bir türlü çözememiştim.

2. soruda da A..A ifadesi görünce soruda yanlışlık olabilir diyerek boş bırakmıştım ancak şimdi bakınca şunu fark ettim. Soru kökünde rakamları farklı ABCD sayısı diyor, A73A derken A; 7 ve 3 olamaz gibi bir amaç gütmüşler sanırım. Yine de soru kökünde yapılan tanımda bir yanlış anlaşılmaya müsait durum olduğundan iptal olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum ancak itiraz etmek lazım sanırım.
    |
    |

Reklamlar
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
SEO
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.