Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (549. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biyomedikal mühendisliği veya elektronik haberleşme mühendisliği tercih edecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Gmn_ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alegra kullanıcısına yanıt
    Hocam şunu da söyleyeyim dgs 2020 girdim ve sınavda hiç test kitaplarındaki gibi sorular yoktu bu nedenle çalışmalarınızda mutlaka ösym sorularınıda çözün dgs, ales, kpss çıkmış sorularıda çözün mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: tercihdonemi

şu an 4 bin kişi katıldı bile :)www.tercihdonemi.net/dgs muhtemelen bu yıl en iyi nokta atışı yapacağımı yıl olacak.
    çok iyi sistem hocam, uplayalım görsün herkes, 5000 olalım

• _Gmn_ kullanıcısına yanıt
    Açıkçası 2 yılda matematik-geometriye düzenli hergün çalışınca hem eksik bir sey kalmayacağına hem de dediğiniz gibi çoğu ösym sorularını çözmüş olacağıma inanıyorum. Umarım planladığım gibi götürür sonucunu alırım, zaten çoğu konuya hakimim sadece soru görmem lazım.

• osurgan kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sistem insanları yanıltır netleri hepsini full yazdım yine 2. Gosterdi demek istediğim insanlar gercek netlerini yazmıyor

• mühendiss adayı M kullanıcısına yanıt
    Hem o hem de bilemez ki. Sonuçları beklemek lazım artık.
  • Algorithmus kullanıcısına yanıt
    Hocam 57 mat
    30+ türkceye itu bilgisayar gelir mi sizce

• mühendiss adayı M kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi bile gelir bence.
  • https://www.youtube.com/watch?v=HJ71nx7NExk
  • Dostum bu attığın siteye girdiğim netler 2019'da Türkiye 4-5.si olurken sitende 47. :D Pek güvenilir olmadı elle girmek sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendiss adayı

Hocam bu sistem insanları yanıltır netleri hepsini full yazdım yine 2. Gosterdi demek istediğim insanlar gercek netlerini yazmıyor
    tabii doğru da herkes doğru yazsa gayet makul bi sistem, yine doğru sonucu vermeyecek ama en azından fikir sahibi olucaktık. şansımı denedim

• edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Ben genel anlamda konuştum. Yıllardır yerleşenlerle konuşan biri olarak görece az tercih edilen, az puanlı universiteler ve özel üniversiteler her zaman daha çok ders sayar. Kalite mevzusu anlatabilmek için bir genelleme. Sizin verdiğiniz örnek samanlıkta iğne gibi ama ben genel bir kanı oluşması için konuşuyorum.
  • Viper3478 kullanıcısına yanıt
    Böyle bir genelleme olmadığını yazıyorum ben de. En az ders sayan üniversitelerden birisi devlette son sırada bulunan Erzurum. Üniversitelerin mevcut DGSye bakış açıları ve aldıkları pozisyonlar farklı ancak bu üniversite puanı ya da kalitesi ile orantılı değil.

• Herkese merhaba. Sözelde tam 20 dk geçti ve hiç soru işaretleyemedim nerdeyse çünkü okuduğumu anlamıyordum. 5 dk daha vakit harcadım bişiler yaptım ama doğru olduğundan bile emin değilim. Onun üzüntüsüyle sayısalda da işler iyi gitmedi çünkü moral ve motivasyonum sıfırdı artık. Neyse başta cebirde iyi ilerliyordum. Üslü sayı sorusunda kaydırma yerine gittim sayıyı amuda kaldırdım orda 5 dk gitti faktöriyel sorusunda pay ı toplam gördüm nasıl bi piskolojiye girdiysem artık ortak paranteze aldım 7/48 buldum ama hala gözlerim koskoca çarpıyı görmüyor arkdaşlar sonuç olarak zaman yetmedi 32 soru işaretleyebildim bunların 20 si doğru hem çalışıp hem ders çalıştım her gece eşime dostuma vakit ayırmadım gelecek kaygısı için. Şimdi size soruyorum sözel 0.5 ham puan ne kadar önemli bizim için ? Koca senem heba oldu ama kısmet hayırlısı diyelim 70 yaşınada gelsem o diplomayı alacam ösym mi yaman ben mi yaman görürüz.

• Tüm soruları pdf olarak indirmek isteyen aşağıdan indirebilir.

DGS 2020 SORULAR
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin sadece hukuk spesifik bilginiz var galiba :( Çünkü çok farklı bölümler Erzurumda 3. sınıftan başlıyor genelde
  • Viper3478 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş 3. sınıftan başlatan hukuk fakültesi var mı diye sormuş zaten, mühendisliklerin ya da başka alanların kaçtan başladığı onu ilgilendirmez sanırım ya da konumuz değil şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 14 Ağustos 2020; 13:44:32 >
  • Arkadaşlar Türkçe için genel yorumum paragraflar anlaması için mutlaka pratik isteyen fakat şıklar ise aşırı sırıtan yani iki şık arasında bıraktırmayan türdendi. Kitap okuma alışkanlığı olan birini terletmeyecek türdendi kısaca. Bu benim görüşüm, ilk 20 soru için ise yani daha çok hafif teknik isteyen boşluk doldurma, paragraf oluşturma, yer değiştirme vs. için ise yine ÖSYM ayarında ne zor ne de çok kolay sorulardı. Siz Türkçe hakkında neler düşünüyorsunuz?
    TYT paragraflarından daha kolaydı onu da ekleyeyim. TYT'deki metinler muhteşemdi vallahi, helal olsun dedirtti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mw1337

Arkadaşlar Türkçe için genel yorumum paragraflar anlaması için mutlaka pratik isteyen fakat şıklar ise aşırı sırıtan yani iki şık arasında bıraktırmayan türdendi. Kitap okuma alışkanlığı olan birini terletmeyecek türdendi kısaca. Bu benim görüşüm, ilk 20 soru için ise yani daha çok hafif teknik isteyen boşluk doldurma, paragraf oluşturma, yer değiştirme vs. için ise yine ÖSYM ayarında ne zor ne de çok kolay sorulardı. Siz Türkçe hakkında neler düşünüyorsunuz?
    TYT paragraflarından daha kolaydı onu da ekleyeyim. TYT'deki metinler muhteşemdi vallahi, helal olsun dedirtti.
    Türkçe sorularını sınavda harcanan vakit karşısında ne kadar net çıkarıldığı bakımından değerlendirmek lazım. Aralarında çok zor olanların da olduğunu düşünüyorum ama geneli çok vakit alıcı sorulardı bence. Herkes okuduğunu anlamaktan bahsedip duruyor ama ösym'de anlaşılmasın diye gayret gösterdiğinden sorular anlaşılmaz hale geliyor. Son 5 yılın tüm ALES ve son 7 yılın tüm DGS soruları çözdüm, en fazla boş ve yanlışım olan sınav bu oldu. Üstelik mantık sorularına hiç bakmamama rağmen 80 dakikamı aldı. 39 doğru 8 yanlış hayallerimi suya düşürdü. Oysa matematik 37-1 gibi bana yetecek düzeydeydi.
  • 
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.